Silniki do VOLVO S40

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 38 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
VOLVO S40 II (544) 1.6 D
2005.01
2012.12
1560
D 4164 T
110
(81)
Sedan
VOLVO S40 II (544) D2
2010.10
2012.12
1560
D 4162 T
115
(84)
Sedan
VOLVO S40 II (544) 1.6
2005.01
2012.12
1596
B 4164 S3
101
(74)
Sedan
VOLVO S40 II (544) D3
2010.10
2012.12
1984
D 5204 T5
150
(110)
Sedan
VOLVO S40 II (544) D4
2010.10
2012.12
1984
D 5204 T
177
(130)
Sedan
VOLVO S40 II (544) 2.0
2006.10
2012.12
1999
B 4204 S3
146
(107)
Sedan
VOLVO S40 II (544) 2.0 F
2009.10
2012.12
1999
B 4204 S4
146
(107)
Sedan
VOLVO S40 II (544) 2.4
2004.01
2012.12
2435
B 5244 S4
170
(125)
Sedan
VOLVO S40 II (544) T5
2007.03
2012.12
2521
B 5254 T7
230
(169)
Sedan
Pokaż więcej
VOLVO S40 I (644) 1.6
1999.03
2003.12
1587
B 4164 S2
109
(80)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 1.6
1995.09
1999.08
1587
B 4164 S
105
(77)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 1.8
1995.07
1999.08
1731
B 4184 S B 4184 S3
115
(85)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 1.8
1999.03
2003.12
1783
B 4184 S2
122
(90)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 1.8 LPG
1999.03
2004.12
1783
B 4184 S9
122
(90)
Sedan
VOLVO S40 II (544) 1.8
2004.04
2010.12
1798
B 4184 S11
125
(92)
Sedan
VOLVO S40 II (544) 1.8 FlexFuel
2006.01
2010.12
1798
B 4184 S8
125
(92)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 1.8 i
1998.03
2003.12
1834
B 4184 SM
125
(92)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 1.8 i
2001.06
2003.12
1834
B 4184 SJ
122
(90)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 1.9 T4
1997.05
2000.07
1855
B 4194 T B 4194 T2
200
(147)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 1.9 DI
2000.07
2003.12
1870
D 4192 T4
102
(75)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 1.9 DI
2000.07
2003.12
1870
D 4192 T3
115
(85)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 1.9 DI
1999.03
2000.07
1870
D 4192 T2
95
(70)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 1.9 TD
1995.07
1999.08
1870
D 4192 T
90
(66)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 2.0
1995.07
2003.12
1948
B 4204 S B 4204 S2
136
(100)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 2.0
1995.07
1999.08
1948
B 4204 S
140
(103)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 2.0 T
2000.07
2001.06
1948
B 4204 T2 B 4204 T3
165
(121)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 2.0 T
2001.06
2003.12
1948
B 4204 T3
163
(120)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 2.0 T
1997.10
2003.12
1948
B 4204 T
160
(118)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 2.0 T4
2000.07
2003.12
1948
B 4204 T5
200
(147)
Sedan
VOLVO S40 I (644) 2.0 D
2002.12
2004.06
1998
D 4204 T
136
(100)
Sedan
VOLVO S40 II (544) 2.0 CDI
2005.07
2006.12
1998
D 4204 T2
133
(98)
Sedan
VOLVO S40 II (544) 2.0 D
2004.01
2010.12
1998
D 4204 T
136
(100)
Sedan
VOLVO S40 II (544) 2.4 CDI
2007.03
2010.12
2400
D 5244 T9
163
(120)
Sedan
VOLVO S40 II (544) D5
2006.03
2010.12
2400
D 5244 T13 D 5244 T8
179
(132)
Sedan
VOLVO S40 II (544) 2.4
2004.01
2010.12
2435
B 5244 S5
140
(103)
Sedan
VOLVO S40 II (544) T5
2004.01
2007.12
2521
B 5254 T3
220
(162)
Sedan
VOLVO S40 II (544) T5 AWD
2004.04
2007.12
2521
B 5254 T3
220
(162)
Sedan
VOLVO S40 II (544) T5 AWD
2007.03
2010.12
2521
B 5254 T7
230
(169)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Volvo S40
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.77 
zł
48.28
39.25 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.50 
zł
53.79
43.73 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Silnik do: VOLVO S40 – serce Twojego samochodu

Silnik to najważniejszy element każdego pojazdu – to on odpowiada za generowanie mocy i zapewnia odpowiednie osiągi. Właściwa praca jednostki napędowej przekłada się nie tylko na komfort jazdy, ale i na ekonomię użytkowania. Niestety, nawet najlepszy silnik z czasem może wymagać interwencji – szczególnie jeśli któryś z jego podzespołów ulegnie zużyciu. Zamiast kosztownej wymiany całej jednostki, często wystarczy wymienić konkretny element, by przywrócić pełną sprawność.

W Inter Cars znajdziesz szeroki wybór części związanych z układem napędowym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego turbosprężarki, zaworu EGR, koła dwumasowego, intercoolera, czujników czy świec żarowych – w kategorii „Silnik do: VOLVO S40” zgromadziliśmy wszystko, co potrzebne do szybkiej i skutecznej naprawy.

Elementy silnika do: VOLVO S40, które znajdziesz w naszej ofercie

W Inter Cars znajdziesz większość kluczowych komponentów, które odpowiadają za prawidłowe działanie silnika. Wszystkie dostępne produkty są dopasowane do konkretnego modelu pojazdu – dzięki temu masz pewność kompatybilności i bezproblemowego montażu.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

  • turbosprężarki i części układu dolotowego,
  • zawory EGR i elementy układu recyrkulacji spalin,
  • koła dwumasowe i zestawy sprzęgła,
  • świece żarowe i czujniki silnika,
  • uszczelki, paski rozrządu i napinacze,
  • przepływomierze, intercoolery i inne podzespoły.

Wszystkie części pochodzą od renomowanych producentów i spełniają najwyższe standardy jakości – dzięki nim przywrócisz sprawność silnika w aucie VOLVO S40 bez zbędnego ryzyka.

Po czym poznać, że silnik w aucie VOLVO S40 wymaga interwencji?

Objawy problemów z silnikiem nie zawsze są oczywiste, ale warto znać te najczęściej występujące, by zareagować na czas i uniknąć kosztownych napraw. Do pierwszych niepokojących sygnałów należą spadki mocy, nierówna praca na biegu jałowym, trudności z odpalaniem czy zwiększone zużycie paliwa. Innym wyraźnym znakiem może być dymienie z rury wydechowej – czarny, biały lub niebieski dym może wskazywać na konkretne problemy, np. z turbosprężarką czy uszczelką pod głowicą.

Dodatkowo warto wsłuchiwać się w odgłosy silnika – stuki, klekotanie czy metaliczne zgrzyty zwykle oznaczają, że coś jest nie tak. Usterki jednego elementu mogą wpływać na cały układ, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu i wymiana wadliwej części. Dzięki temu unikniesz poważniejszych awarii i zachowasz pełną sprawność swojego auta VOLVO S40.

Jak dbać o silnik w aucie VOLVO S40, by służył przez lata?

Dobrze utrzymany silnik to gwarancja nie tylko mocy, ale też oszczędności i spokoju na co dzień. Podstawą jest regularna wymiana oleju silnikowego oraz filtrów – nie tylko zgodnie z zaleceniami producenta, ale także w zależności od stylu jazdy. Warto również pamiętać o kontrolowaniu poziomu płynów eksploatacyjnych, stanu pasków i napięcia układu rozrządu.

Czyszczenie układu dolotowego i regularna kontrola elementów takich jak zawór EGR, turbosprężarka czy czujniki temperatury pozwala uniknąć wielu problemów. Nie bez znaczenia są także dobre nawyki – unikanie długiej jazdy na niskich obrotach w dieslu czy niegaszenie auta od razu po jeździe z dużym obciążeniem. Troszcząc się o silnik w aucie VOLVO S40, inwestujesz w jego bezawaryjną pracę na lata.

Sprawdzone części silnikowe do: VOLVO S40 – zamów w Inter Cars

Szukasz sprawdzonych części do naprawy silnika w samochodzie VOLVO S40? W Inter Cars znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by szybko i skutecznie usunąć usterkę. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych producentów, które gwarantują pełną kompatybilność i bezpieczeństwo użytkowania.

Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce wybierzesz tylko te części, które pasują do Twojego samochodu – bez ryzyka błędnego zakupu. Do tego szybka wysyłka, przejrzyste zasady zwrotów i fachowa obsługa sprawiają, że zakupy u nas są wygodne i bezproblemowe. Nie czekaj, aż drobna awaria zamieni się w poważny problem – zadbaj o silnik auta VOLVO S40 już teraz i postaw na sprawdzone rozwiązania z Inter Cars.