Oleje silnikowe do BMW 2

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 127 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
BMW 2 Active Tourer (F45) 214 d
2014.07
2018.02
1496
B37 C15 A
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 216 d
2014.03
2021.10
1496
B37 C15 A
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Coupe (F44) 216 d
2020.03
1496
B37 C15 A
116
(85)
coupe
BMW 2 Gran Tourer (F46) 214 d
2015.07
2018.02
1496
B37 C15 A
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer (F46) 216 d
2015.03
1496
B37 C15 A
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 216 i
2018.03
2021.10
1499
B38 A15 A
109
(80)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 216 i
2015.02
2018.02
1499
B38 A15 A
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 218 i
2014.07
2021.10
1499
B38 A15 A
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 218 i
2018.03
2021.10
1499
B38 A15 A B38A15F
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 225 xe Plug-in-Hybrid
2020.11
2021.10
1499
B38 A15 A IA1
220
(162)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 225 xe Plug-in-Hybrid
2014.11
2021.10
1499
B38 A15 A IA1
224
(165)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (U06) 216i
2022.11
1499
B38 A15 P
122
(90)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (U06) 218i
2021.11
1499
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (U06) 220i Mild Hybrid
2021.11
1499
B38 A15 P
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (U06) 225e xDrive
2021.11
1499
B38 A15 P
245
(180)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (U06) 230e xDrive
2021.11
1499
B38 A15 P
326
(240)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer Van (F45) 218 i
2018.03
2021.10
1499
B38 A15 A
140
(103)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 coupe (F22, F87) 218 i
2015.03
2021.06
1499
B38 B15 A
136
(100)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F44) 218 i
2019.11
1499
B38 A15 A B38A15F
140
(103)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F44) 218 i
2020.11
1499
B38 A15 A B38A15F
136
(100)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F74) 216
2025.03
1499
B38 A15 P
122
(90)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F74) 218
2024.11
1499
B38 A15 M B38 A15 P
156
(115)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F74) 220
2024.11
1499
B38 A15 P
170
(125)
coupe
BMW 2 Gran Tourer (F46) 216 i
2018.03
1499
B38 A15 A
109
(80)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer (F46) 216 i
2015.07
2018.02
1499
B38 A15 A
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer (F46) 218 i
2017.04
1499
B38 A15 A B38A15F
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer (F46) 218 i
2015.03
1499
B38 A15 A
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer Van (F46) 218 i
2017.04
1499
B38 A15 A
140
(103)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 kabriolet (F23) 218 i
2015.03
2021.06
1499
B38 B15 A
136
(100)
kabriolet
BMW 2 Active Tourer (F45) 218 d
2013.11
2021.10
1995
B47 C20 A B47 C20 B
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 218 d
2013.11
2021.10
1995
B47 C20 A B47 C20 B
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 218 d xDrive
2014.12
2021.10
1995
B47 C20 A B47 C20 B
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 218 d xDrive
2014.12
2021.10
1995
B47 C20 A B47 C20 B
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 220 d
2014.03
2021.10
1995
B47 C20 A B47 C20 B
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 220 d
2014.03
2021.10
1995
B47 C20 A B47 C20 B
190
(140)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 220 d xDrive
2014.03
2021.10
1995
B47 C20 A B47 C20 B
190
(140)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 220 d xDrive
2014.03
2021.10
1995
B47 C20 A B47 C20 B
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (U06) 218d
2022.06
1995
B47 C20 B
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (U06) 218d
2021.11
1995
B47 C20 B
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (U06) 220 d Mild Hybrid
2024.07
1995
B47 C20 B
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (U06) 223 d Mild Hybrid xDrive
2022.07
1995
B47 C20 B
211
(155)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer Van (F45) 218 d
2014.07
2021.10
1995
B47 C20 A B47 C20 B
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer Van (F45) 220 d
2014.11
2021.10
1995
B47 C20 A B47 C20 B
190
(140)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 coupe (F22, F87) 218 d
2014.03
2020.09
1995
B47 D20 A N47 D20 C
136
(100)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 218 d
2014.03
2015.06
1995
N47 D20 C
143
(105)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 218 d
2015.07
2020.09
1995
B47 D20 A
150
(110)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 220 d
2014.03
2020.09
1995
B47 D20 A
205
(151)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 220 d
2014.11
2020.09
1995
B47 D20 A N47 D20 C
163
(120)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 220 d
2012.10
2014.11
1995
N47 D20 C
200
(147)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 220 d
2014.03
2020.09
1995
B47 D20 A
190
(140)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 220 d
2013.10
2017.06
1995
N47 D20 C
184
(135)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 220 d xDrive
2014.06
2020.09
1995
B47 D20 A
205
(151)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 220 d xDrive
2015.03
2020.09
1995
B47 D20 A
163
(120)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 220 d xDrive
2014.06
2020.09
1995
B47 D20 A
190
(140)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 225 d
2015.07
2019.05
1995
B47 D20 B
224
(165)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 225 d
2014.01
2017.06
1995
N47 D20 D
218
(160)
coupe
BMW 2 coupe (G42, G87) 220 d Mild-Hybrid
2021.08
1995
B47 D20 B
190
(140)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F44) 218 d
2020.07
1995
B47 C20 B
150
(110)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F44) 218 d
2020.07
2024.10
1995
B47 C20 B
136
(100)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F44) 220 d
2019.11
1995
B47 C20 B
163
(120)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F44) 220 d
2019.11
1995
B47 C20 B
190
(140)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F44) 220 d xDrive
2020.07
2024.10
1995
B47 C20 B
190
(140)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F74) 218 d
2024.11
1995
B47 C20 B
150
(110)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F74) 220 d
2024.11
1995
B47 C20 B
163
(120)
coupe
BMW 2 Gran Tourer (F46) 218 d
2014.07
1995
B47 C20 A B47 C20 B
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer (F46) 218 d
2014.07
1995
B47 C20 A B47 C20 B
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer (F46) 218 d xDrive
2015.03
1995
B47 C20 A B47 C20 B
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer (F46) 218 d xDrive
2015.03
1995
B47 C20 A B47 C20 B
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer (F46) 220 d
2014.09
1995
B47 C20 A B47 C20 B
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer (F46) 220 d
2014.09
1995
B47 C20 A B47 C20 B
190
(140)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer (F46) 220 d xDrive
2015.03
1995
B47 C20 A B47 C20 B
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer (F46) 220 d xDrive
2015.03
1995
B47 C20 A B47 C20 B
190
(140)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer Van (F46) 218 d
2014.07
1995
B47 C20 A B47 C20 B
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer Van (F46) 220 d
2014.07
1995
B47 C20 A B47 C20 B
190
(140)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 kabriolet (F23) 218 d
2015.07
2020.09
1995
B47 D20 A
136
(100)
kabriolet
BMW 2 kabriolet (F23) 218 d
2015.07
2020.09
1995
B47 D20 A
150
(110)
kabriolet
BMW 2 kabriolet (F23) 220 d
2014.03
2020.09
1995
B47 D20 A
190
(140)
kabriolet
BMW 2 kabriolet (F23) 220 d
2014.03
2020.09
1995
B47 D20 A
163
(120)
kabriolet
BMW 2 kabriolet (F23) 220 d
2014.03
2020.09
1995
B47 D20 A
205
(151)
kabriolet
BMW 2 kabriolet (F23) 225 d
2015.07
2019.05
1995
B47 D20 B
224
(165)
kabriolet
BMW 2 coupe (F22, F87) 220 i
2013.10
2021.06
1997
N20 B20 A N20 B20 B
184
(135)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 228 i
2014.07
2016.06
1997
N20 B20 A N26 B20 A
245
(180)
coupe
BMW 2 kabriolet (F23) 220 i
2014.04
2021.06
1997
N20 B20 A N20 B20 B
184
(135)
kabriolet
BMW 2 kabriolet (F23) 228 i
2014.11
2016.06
1997
N20 B20 A
245
(180)
kabriolet
BMW 2 Active Tourer (F45) 220 i
2014.03
2021.10
1998
B48 A20 A
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 220 i
2020.11
2021.10
1998
B48 A20 A B48 A20 F
178
(131)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 220 i
2014.03
2021.10
1998
B48 A20 A B48 A20 F
192
(141)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 225 i
2013.11
2019.12
1998
B48 A20 B
231
(170)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (F45) 225 i xDrive
2014.03
2021.10
1998
B48 A20 B
231
(170)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (U06) 223i Mild Hybrid
2021.11
1998
B48 A20 P
218
(160)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Active Tourer (U06) 223i Mild Hybrid xDrive
2022.03
1998
B48 A20 P
218
(160)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 coupe (F22, F87) 218 i
2020.11
2021.06
1998
B48 B20 A
136
(100)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 220 i
2015.09
2021.06
1998
B48 B20 A
184
(135)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) 230 i
2016.07
2021.06
1998
B46 B20 B B48 B20 B
252
(185)
coupe
BMW 2 coupe (G42, G87) 218 i
2022.07
1998
B48 B20 A
156
(115)
coupe
BMW 2 coupe (G42, G87) 220 i
2021.08
1998
B48 B20 A
184
(135)
coupe
BMW 2 coupe (G42, G87) 230 i
2022.04
1998
B48 B20 B
245
(180)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F44) 220 i
2020.11
1998
B48 A20 A B48 A20 F
178
(131)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F44) 220 i xDrive
2021.03
1998
B48 A20 A
178
(131)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F44) M 235 i xDrive
2019.11
1998
B48 A20 E
306
(225)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F74) 223 xDrive
2025.03
1998
B48 A20 P
218
(160)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F74) 228 xDrive
2024.11
1998
B48 A20 S
245
(180)
coupe
BMW 2 Gran Coupe (F74) M235 xDrive
2024.11
1998
B48A20H
301
(221)
coupe
BMW 2 Gran Tourer (F46) 220 i
2020.11
1998
B48 A20 A B48 A20 F
178
(131)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 Gran Tourer (F46) 220 i
2015.03
1998
B48 A20 A
192
(141)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
BMW 2 kabriolet (F23) 218 i
2020.11
2021.06
1998
B48 B20 A
136
(100)
kabriolet
BMW 2 kabriolet (F23) 220 i
2015.09
2021.06
1998
B48 B20 A
184
(135)
kabriolet
BMW 2 kabriolet (F23) 225 i
2017.10
2021.06
1998
B48 B20 A
184
(135)
kabriolet
BMW 2 kabriolet (F23) 230 i
2016.07
2021.06
1998
B46 B20 B B48 B20 B
252
(185)
kabriolet
BMW 2 coupe (F22, F87) M 235 i
2013.10
2016.06
2979
N55 B30 A
326
(240)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) M 235 i xDrive
2014.07
2016.06
2979
N55 B30 A
326
(240)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) M2
2015.11
2018.06
2979
N55 B30 A
370
(272)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) M2 Competition
2018.06
2021.06
2979
S55 B30 A
411
(302)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) M2 CS
2019.11
2021.06
2979
S55 B30 A
450
(331)
coupe
BMW 2 kabriolet (F23) M 235 i
2014.11
2016.06
2979
N55 B30 A
326
(240)
kabriolet
BMW 2 kabriolet (F23) M 235 i xDrive
2015.07
2016.06
2979
N55 B30 A
326
(240)
kabriolet
BMW 2 coupe (G42, G87) M2
2022.11
2993
S58 B30 A
460
(338)
coupe
BMW 2 coupe (G42, G87) M2
2024.08
2993
S58 B30 A
480
(353)
coupe
BMW 2 coupe (G42, G87) M2 CS
2025.08
2993
S58 B30 A
530
(390)
coupe
BMW 2 coupe (G42, G87) M2 xDrive
2026.08
2993
S58 B30 A
480
(353)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) M 240 i
2015.09
2021.06
2998
B58 B30 A
340
(250)
coupe
BMW 2 coupe (F22, F87) M 240 i xDrive
2015.09
2021.06
2998
B58 B30 A
340
(250)
coupe
BMW 2 coupe (G42, G87) M240 i
2022.07
2998
B58 B30 B
374
(275)
coupe
BMW 2 coupe (G42, G87) M240 i xDrive
2021.08
2998
B58 B30 B
374
(275)
coupe
BMW 2 coupe (G42, G87) M240 i xDrive
2025.09
2998
B58 B30 B
392
(288)
coupe
BMW 2 kabriolet (F23) M 240 i
2015.09
2021.06
2998
B58 B30 A
340
(250)
kabriolet
BMW 2 kabriolet (F23) M 240 i xDrive
2015.09
2021.06
2998
B58 B30 A
340
(250)
kabriolet
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Bmw 2
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.55 
zł
80.50
65.45 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l 8100

0W30 1l

API SP RC
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
97.97 
zł
77.39
62.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W20 1l 8100

0W20 1l

API SP
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
94.81 
zł
74.89
60.89 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.60 
zł
75.66
61.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W20 1l SYNPOWER

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A RC
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
83.92 
zł
70.07
56.97 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 20l Mobil 1 syntetyczny

5W30 20l

API SP SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 270.60 
zł
1 207.07
981.36 zł
(60.35 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

REVLINE
Olej silnikowy 0W20 1l ULTRA FORCE

0W20 1l

API SN
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.68 
zł
54.01
43.91 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l M-SUP syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SN+
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
62.61 
zł
58.23
47.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 60l M-SUP syntetyczny

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
2 351.72 
zł
2 234.14
1 816.37 zł
(37.24 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 208l Mobil 1 syntetyczny

API SP SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
10 661.59 
zł
10 128.51
8 234.56 zł
(48.69 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 20l M-SUP syntetyczny

5W30 20l

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
970.06 
zł
921.57
749.24 zł
(46.08 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER 0W30

0W30 20l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 207.52 
zł
1 147.13
932.63 zł
(57.36 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: BMW 2 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: BMW 2 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: BMW 2 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: BMW 2 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: BMW 2, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: BMW 2?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: BMW 2? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: BMW 2, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: BMW 2 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: BMW 2.