Oleje silnikowe do BMW 7

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 111 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
BMW 7 (G70) i7 50 xDrive
2026.07
HA0003N1
455
(335)
Sedan
BMW 7 (G70) i7 60 xDrive
2026.07
HA0003N1
544
(400)
Sedan
BMW 7 (G70) i7 eDrive50, L
2023.04
HA0004N0
455
(335)
Sedan
BMW 7 (G70) i7 M70 xDrive
2023.07
HA0002N0 HA0004N0
659
(485)
Sedan
BMW 7 (G70) i7 M70 xDrive
2026.07
HA0004N0
680
(500)
Sedan
BMW 7 (G70) i7 xDrive60, L
2022.07
HA0002N0 HA0003N0
544
(400)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 725 d, Ld
2016.07
2019.02
1995
B47 D20 B
231
(170)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 725 d, Ld
2016.07
2019.02
1995
B47 D20 B
211
(155)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 730 i
2015.11
2022.06
1998
B48 B20 B
249
(183)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 730 i, Li
2019.03
2022.06
1998
B48 B20 B
265
(195)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 730 i, Li
2015.11
2019.02
1998
B48 B20 B
258
(190)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 740 e, Le
2016.07
2019.02
1998
B48 B20 B
326
(240)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 740 Le xDrive
2016.07
2019.02
1998
B48 B20 B
326
(240)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 740 i, Li
2008.09
2012.06
2979
N54 B30 A
326
(240)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 740 i, Li
2012.07
2015.12
2979
N55 B30 A
320
(235)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 740 i, Li xDrive
2012.07
2015.12
2979
N55 B30 A
320
(235)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) ActiveHybrid 7
2012.08
2015.06
2979
N55 B30 A
354
(260)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 730 d
2008.02
2015.05
2993
N57 D30 A
211
(155)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 730 d
2012.07
2015.05
2993
N57 D30 A
258
(190)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 730 d
2008.09
2012.06
2993
N57 D30 A
245
(180)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 730 d xDrive
2011.11
2015.05
2993
N57 D30 A
258
(190)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 730 d xDrive
2011.11
2015.05
2993
N57 D30 A
211
(155)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 740 d
2009.09
2012.06
2993
N57 D30 B
306
(225)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 740 d
2012.07
2015.06
2993
N57 D30 B
313
(230)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 740 d xDrive
2010.09
2012.12
2993
N57 D30 B
306
(225)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 740 d xDrive
2012.07
2015.06
2993
N57 D30 B
313
(230)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 750 d xDrive
2012.07
2015.12
2993
N57 D30 C
381
(280)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 730 d
2015.07
2020.06
2993
B57 D30 A
211
(155)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 730 d Mild-Hybrid xDrive
2020.07
2022.06
2993
B57 D30 B JA1
211
(155)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 730 d xDrive
2015.09
2020.06
2993
B57 D30 A
211
(155)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 730 d, Ld
2015.09
2020.06
2993
B57 D30 A
265
(195)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 730 d, Ld Mild-Hybrid
2020.07
2022.05
2993
B57 D30 B JA1
286
(210)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 730 d, Ld Mild-Hybrid xDrive
2020.07
2022.06
2993
B57 D30 B JA1
286
(210)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 730 d, Ld Mild-Hybrid xDrive
2020.07
2022.06
2993
B57 D30 B JA1
249
(183)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 730 d, Ld xDrive
2015.09
2020.06
2993
B57 D30 A
265
(195)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 740 d, Ld Mild-Hybrid xDrive
2020.07
2022.06
2993
B57 D30 B JA1
340
(250)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 740 d, Ld xDrive
2015.11
2020.06
2993
B57 D30 B
320
(235)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 750 d, Ld xDrive
2016.07
2020.10
2993
B57 D30 C
400
(294)
Sedan
BMW 7 (G70) 740d xDrive
2022.11
2993
B57 D30 B
299
(220)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 730 i, Li
2009.09
2015.06
2996
N52 B30 A N52 B30 AF N52 B30 BF
258
(190)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 740 i, Li
2015.07
2019.02
2998
B58 B30 A
326
(240)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 740 i, Li
2019.03
2022.06
2998
B58 B30 C
340
(250)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 740 i,Li
2019.03
2022.06
2998
B58 B30 C
333
(245)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 740 Li xDrive
2019.03
2022.06
2998
B58 B30 C
333
(245)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 740 Li xDrive
2019.03
2022.06
2998
B58 B30 C
340
(250)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 740 Li xDrive
2016.03
2019.02
2998
B58 B30 A
326
(240)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 745 e, Le Plug-in-Hybrid
2019.03
2022.06
2998
B58 B30 C
394
(290)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 745 Le Plug-in-Hybrid xDrive
2019.03
2022.06
2998
B58 B30 C
394
(290)
Sedan
BMW 7 (G70) 735i Mild-Hybrid
2022.10
2998
B58 B30 P
286
(210)
Sedan
BMW 7 (G70) 740 i, Li Mild Hybrid
2022.07
2998
B58 B30 P
381
(280)
Sedan
BMW 7 (G70) 740 Mild Hybrid xDrive
2026.07
2998
400
(294)
Sedan
BMW 7 (G70) 750e Plug-in Hybrid xDrive
2022.11
2998
B58 B30 S
489
(360)
Sedan
BMW 7 (G70) M 760e Plug-in Hybrid xDrive
2022.11
2998
B58 B30 S PB0003N0
571
(420)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 750 Li xDrive
2016.03
2019.02
3982
N63 B40 B
449
(330)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 750 i, Li
2012.07
2015.06
4395
N63 B44 B
449
(330)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 750 i, Li
2008.09
2012.06
4395
N63 B44 A
408
(300)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 750 i, Li xDrive
2009.09
2012.06
4395
N63 B44 A
408
(300)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 750 i, Li xDrive
2012.07
2015.06
4395
N63 B44 B
449
(330)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) ActiveHybrid 7
2010.04
2012.06
4395
N63 B44 A
465
(342)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 750 i, Li
2015.11
2019.02
4395
N63 B44 C
449
(330)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 750 i, Li xDrive
2019.03
2022.06
4395
N63 B44 D
530
(390)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) 750 i, Li xDrive
2015.09
2019.02
4395
N63 B44 C
449
(330)
Sedan
BMW 7 (G70) xDrive 760 i
2022.07
4395
S68 B44 A
544
(400)
Sedan
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 760 i, Li
2009.09
2015.12
5972
N74 B60 A
544
(400)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) M 760 i, Li xDrive
2016.12
2019.02
6592
N74 B66 B
610
(448)
Sedan
BMW 7 (G11, G12) M 760 Li xDrive
2019.03
2022.06
6592
N74 B66 C
585
(430)
Sedan
Pokaż więcej
BMW 7 (E38) 725 tds
1996.04
2001.11
2497
M51 D25 (256T1)
143
(105)
Sedan
BMW 7 (E23) 728
1977.05
1979.08
2788
M30 B28
170
(125)
Sedan
BMW 7 (E23) 728 i
1977.09
1986.08
2788
M30 B28
184
(135)
Sedan
BMW 7 (E38) 728 i, iL
1995.08
2001.11
2793
M52 B28 (286S1) M52 B28 (286S2)
193
(142)
Sedan
BMW 7 (E38) 730 d
2000.04
2001.11
2926
M57 D30 (306D1)
193
(142)
Sedan
BMW 7 (E38) 730 d
1998.08
2000.04
2926
M57 D30 (306D1)
184
(135)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 730 i, Li
2003.03
2008.07
2979
M54 B30 (306S3)
231
(170)
Sedan
BMW 7 (E23) 730
1977.05
1979.08
2986
M30 B30
184
(135)
Sedan
BMW 7 (E32) 730 i, iL
1985.03
1989.01
2986
M30 B30 (306EA)
197
(145)
Sedan
BMW 7 (E32) 730 i, iL
1987.03
1994.03
2986
M30 B30 (306KA)
188
(138)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 730 d
2002.06
2005.02
2993
M57 D30 (306D2)
218
(160)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 730 d
2002.09
2003.08
2993
M57 D30 (306D2)
204
(150)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 730 d
2003.09
2008.08
2993
M57 D30 (306D2) M57 D30 (306D3)
211
(155)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 730 Ld
2005.07
2008.08
2993
M57 D30 (306D3)
231
(170)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 730 i, Li
2005.03
2008.08
2996
N52 B30 A N52 B30 BF
258
(190)
Sedan
BMW 7 (E32) 730 i, iL V8
1992.04
1994.09
2997
M60 B30 (308S1)
218
(160)
Sedan
BMW 7 (E38) 730 i, iL
1994.10
2001.11
2997
M60 B30 (308S1)
211
(155)
Sedan
BMW 7 (E38) 730 i, iL
1994.03
1996.02
2997
M60 B30 (308S1)
218
(160)
Sedan
BMW 7 (E23) 732 i
1979.09
1986.08
3210
M30 B32
197
(145)
Sedan
BMW 7 (E23) 733 i
1977.05
1986.08
3210
M30 B32
197
(145)
Sedan
BMW 7 (E23) 745 i
1980.04
1983.04
3210
M30 B32 (326TA)
252
(185)
Sedan
BMW 7 (E23) 735 i
1982.09
1986.09
3430
M30 B34 (346EC)
218
(160)
Sedan
BMW 7 (E23) 735 i
1984.05
1986.09
3430
M30 B34 (346KA)
185
(136)
Sedan
BMW 7 (E23) 735 i
1985.04
1986.08
3430
M30 B34 (346EC)
192
(141)
Sedan
BMW 7 (E23) 745 i
1983.05
1986.08
3430
M30 B34 (346TA)
252
(185)
Sedan
BMW 7 (E32) 735 i, iL
1986.06
1992.07
3430
M30 B34 (346KB)
211
(155)
Sedan
BMW 7 (E32) 735 i, iL
1986.07
1989.01
3430
M30 B34 (346EC)
220
(162)
Sedan
BMW 7 (E23) 735 i
1979.09
1982.09
3453
M30 B35 (346EC)
218
(160)
Sedan
BMW 7 (E38) 735 i, iL
1996.03
1998.08
3498
M62 B35 (358S1)
235
(173)
Sedan
BMW 7 (E38) 735 i, iL
1998.09
2001.07
3498
M62 B35 (358S2)
238
(175)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 735 i, Li
2001.11
2005.02
3600
N62 B36 A
272
(200)
Sedan
BMW 7 (E38) 740 d
1999.05
2001.11
3901
M67 D39 (398D1)
245
(180)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 740 d
2002.10
2005.02
3901
M67 D39 (398D1)
258
(190)
Sedan
BMW 7 (E32) 740 i, iL V8
1992.05
1994.03
3982
M60 B40 (408S1)
286
(210)
Sedan
BMW 7 (E38) 740 i, iL
1994.03
1996.02
3982
M60 B40 (408S1)
286
(210)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 735 i
2005.03
2009.12
3999
N62 B40 A
306
(225)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 740 i, Li
2005.03
2008.08
4000
N62 B40 A
306
(225)
Sedan
BMW 7 (E38) 740 i, iL
1996.02
2001.07
4398
M62 B44 (448S1) M62 B44 (448S2)
286
(210)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 745 i, Li
2001.07
2005.03
4398
N62 B44 A
333
(245)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 745 d
2005.07
2008.07
4423
M67 D44 (448D1)
329
(242)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 745 d
2005.03
2005.08
4423
M67 D44 (448D1)
300
(220)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 750 i, Li
2005.03
2008.08
4799
N62 B48 B
367
(270)
Sedan
BMW 7 (E32) 750 i, iL V12
1987.09
1994.09
4988
M70 B50 (5012A)
300
(220)
Sedan
BMW 7 (E38) 750 i, iL
1994.11
2001.07
5379
M73 B54 (54121) M73 B54 (54122)
326
(240)
Sedan
BMW 7 (E65, E66, E67) 760 i, Li
2003.01
2008.08
5972
N73 B60 A N73 B60 B
445
(327)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Bmw 7

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l Mobil 1 syntetyczny

5W30 4l

API SP SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
274.52 
zł
230.33
187.26 zł
(57.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

REVLINE
Olej silnikowy 15W40 5l ULTRA FORCE

15W40 5l

API SL CF SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
140.32 
zł
126.99
103.24 zł
(25.40 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
252.61 
zł
224.56
182.57 zł
(56.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 15W40 4l GTX

15W40 4l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
164.24 
zł
146.01
118.71 zł
(36.50 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l Spirax syntetyczny

75W90 1l

Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
86.48 
zł
78.44
63.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 10W40 1l 4100

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
57.15 
zł
45.14
36.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: BMW 7 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: BMW 7 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: BMW 7 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: BMW 7 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: BMW 7, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: BMW 7?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: BMW 7? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: BMW 7, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: BMW 7 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: BMW 7.