Oleje silnikowe do BMW X3

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 91 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
BMW X3 (G01, F97, G08) iX3
2020.09
HA0 HA0001N0
286
(210)
SUV
BMW X3 (F25) sDrive 20 i
2014.04
2017.08
1592
N20 B16 A
170
(125)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) sDrive 20 i 1.6
2017.12
1597
B48 B16 A
170
(125)
SUV
BMW X3 (G45) 1.6 sDrive 20
2025.04
1597
B48 B16 P
190
(140)
SUV
BMW X3 (E83) xDrive 18 d
2009.04
2011.12
1995
N47 D20 C
136
(100)
SUV
BMW X3 (E83) xDrive 18 d
2008.09
2011.12
1995
N47 D20 C
143
(105)
SUV
BMW X3 (F25) sDrive 18 d
2014.04
2017.08
1995
B47 D20 A
150
(110)
SUV
BMW X3 (F25) sDrive 18 d
2012.10
2014.03
1995
N47 D20 C
143
(105)
SUV
BMW X3 (F25) sDrive 18 d
2012.10
2014.03
1995
N47 D20 C
136
(100)
SUV
BMW X3 (F25) xDrive 20 d
2010.09
2017.08
1995
B47 D20 A N47 D20 C
163
(120)
SUV
BMW X3 (F25) xDrive 20 d
2014.04
2017.08
1995
B47 D20 A
190
(140)
SUV
BMW X3 (F25) xDrive 20 d
2010.09
2014.03
1995
N47 D20 C
184
(135)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) sDrive 18 d
2018.04
2020.06
1995
B47 D20 A B47 D20 B
150
(110)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) sDrive 18 d
2018.04
2020.06
1995
B47 D20 A B47 D20 B
136
(100)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) sDrive 18 d Mild-Hybrid
2020.07
1995
B47 D20 B JA1
136
(100)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) sDrive 18 d Mild-Hybrid
2020.07
1995
B47 D20 B JA1
150
(110)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 20 d
2017.08
2020.03
1995
B47 D20 A B47 D20 B
190
(140)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 20 d
2017.08
2020.03
1995
B47 D20 A B47 D20 B
163
(120)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 20 d Mild-Hybrid
2020.04
1995
B47 D20 B JA1
190
(140)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 20 d Mild-Hybrid
2020.04
1995
B47 D20 B JA1
163
(120)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 25 d
2018.04
1995
B47 D20 B
231
(170)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 25 d
2018.04
1995
B47 D20 B
211
(155)
SUV
BMW X3 (G45) xDrive 20 d
2024.08
1995
B47 D20 B
197
(145)
SUV
BMW X3 Van (G01) sDrive 18 d
2018.04
1995
B47 D20 A B47 D20 B
150
(110)
Furgon/SUV
BMW X3 Van (G01) xDrive 20 d
2017.08
1995
B47 D20 A B47 D20 B
190
(140)
Furgon/SUV
BMW X3 (F25) sDrive 20 i
2014.04
2017.08
1997
N20 B20 A
184
(135)
SUV
BMW X3 (F25) xDrive 20 i
2011.10
2017.08
1997
N20 B20 A
184
(135)
SUV
BMW X3 (F25) xDrive 28 i
2012.04
2017.08
1997
N20 B20 A
245
(180)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) sDrive 20 i
2017.12
1998
B48 B20 A
184
(135)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 20 i
2017.12
1998
B48 B20 A B48 B20 B
184
(135)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 20 i Mild Hybrid
2021.08
1998
B46 B20 B B48 B20 A
184
(135)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 e Plug-in-Hybrid
2023.01
1998
B46 B20 B B48 A20 A
272
(200)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 e Plug-in-Hybrid
2019.12
1998
B46 B20 B B48 B20 A
292
(215)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 e Plug-in-Hybrid
2019.12
1998
B46 B20 B B48 B20 A
292
(215)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 i
2017.08
1998
B46 B20 B B48 B20 B
252
(185)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 i
2017.08
1998
B48 B20 B
249
(183)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 i Mild Hybrid
2021.08
1998
B46 B20 B B48 B20 B
245
(180)
SUV
BMW X3 (G45) xDrive 20
2024.08
1998
B48 B20 P B48 B20 S
208
(153)
SUV
BMW X3 (G45) xDrive 20
2024.08
1998
B48 B20 P B48 B20 S
190
(140)
SUV
BMW X3 (G45) xDrive 30 e
2024.10
1998
B48 B20 V
299
(220)
SUV
BMW X3 Van (G01) xDrive 20 i
2017.12
1998
B48 B20 A B48 B20 B
184
(135)
Furgon/SUV
BMW X3 Van (G01) xDrive 30 i
2017.08
1998
B48 B20 B
252
(185)
Furgon/SUV
BMW X3 (F25) xDrive 35 i
2010.09
2017.08
2979
N55 B30 A
306
(225)
SUV
BMW X3 (F25) xDrive 30 d
2011.06
2017.08
2993
N57 D30 A
249
(183)
SUV
BMW X3 (F25) xDrive 30 d
2016.06
2017.08
2993
N57 D30 A
277
(204)
SUV
BMW X3 (F25) xDrive 30 d
2011.04
2016.05
2993
N57 D30 A
286
(210)
SUV
BMW X3 (F25) xDrive 30 d
2011.04
2017.08
2993
N57 D30 A
258
(190)
SUV
BMW X3 (F25) xDrive 30 d
2011.04
2017.08
2993
N57 D30 A
211
(155)
SUV
BMW X3 (F25) xDrive 35 d
2011.10
2017.08
2993
N57 D30 B
313
(230)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) M
2019.03
2993
S58 B30 A
480
(353)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) M Competition
2019.03
2993
S58 B30 A
510
(375)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 d
2017.08
2020.06
2993
B57 D30 A
265
(195)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 d
2017.12
2020.06
2993
B57 D30 A
249
(183)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 d Mild-Hybrid
2020.07
2993
B57 D30 B JA1
249
(183)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 d Mild-Hybrid
2020.07
2993
B57 D30 B JA1
286
(210)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive M40 d
2018.08
2020.06
2993
B57 D30 B
326
(240)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive M40 d Mild-Hybrid
2020.07
2993
B57 D30 B JA1
340
(250)
SUV
BMW X3 (G45) xDrive 40 d
2025.05
2993
B57 D30 B
303
(223)
SUV
BMW X3 Van (G01) xDrive 30 d
2017.08
2993
B57 D30 A
265
(195)
Furgon/SUV
BMW X3 (F25) xDrive 28 i
2011.01
2012.10
2996
N52 B30 A N52 B30 AF N52 B30 BF
258
(190)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive M40 i
2018.09
2019.08
2998
B58 B30 A
354
(260)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive M40 i
2019.09
2998
B58 B30 B
387
(285)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive M40 i
2017.08
2998
B58 B30 A
360
(265)
SUV
BMW X3 (G01, F97, G08) xDrive M40 i Mild Hybrid
2021.08
2998
B58 B30 B
360
(265)
SUV
BMW X3 (G45) xDrive M50
2024.08
2998
B58 B30 P
398
(293)
SUV
BMW X3 Van (G01) xDrive M40 i
2019.09
2998
B58 B30 B
387
(285)
Furgon/SUV
BMW X3 Van (G01) xDrive M40 i
2017.08
2019.08
2998
B58 B30 A
360
(265)
Furgon/SUV
Pokaż więcej
BMW X3 (E83) 2.0 d
2004.09
2007.08
1995
M47 D20 (204D4)
150
(110)
SUV
BMW X3 (E83) 2.0 i
2005.07
2008.08
1995
N46 B20 B
150
(110)
SUV
BMW X3 (E83) 2.0 sd
2007.09
2008.08
1995
N47 D20 A
177
(130)
SUV
BMW X3 (E83) xDrive 20 d
2008.09
2010.08
1995
N47 D20 A N47 D20 C
177
(130)
SUV
BMW X3 (E83) xDrive 20 d
2008.09
2010.08
1995
N47 D20 A N47 D20 C
163
(120)
SUV
BMW X3 (E83) xDrive 20 i
2008.09
2011.08
1995
N46 B20 B
150
(110)
SUV
BMW X3 (E83) 2.5 i
2004.03
2006.07
2494
M54 B25 (256S5)
192
(141)
SUV
BMW X3 (E83) 2.5 si
2006.08
2008.08
2497
N52 B25 A N52 B25 AF N52 B25 BF
218
(160)
SUV
BMW X3 (E83) 2.5 si xDrive
2006.08
2008.08
2497
N52 B25 A N52 B25 AF N52 B25 BF
211
(155)
SUV
BMW X3 (E83) xDrive 25 i
2008.09
2010.08
2497
N52 B25 A N52 B25 AF N52 B25 BF
211
(155)
SUV
BMW X3 (E83) xDrive 25 i
2008.09
2010.08
2497
N52 B25 A N52 B25 AF N52 B25 BF
218
(160)
SUV
BMW X3 (E83) 3.0 i xDrive
2003.09
2006.07
2979
M54 B30 (306S3)
231
(170)
SUV
BMW X3 (E83) 3.0 d
2004.01
2005.08
2993
M57 D30 (306D2)
204
(150)
SUV
BMW X3 (E83) 3.0 d
2005.09
2008.08
2993
M57 D30 (306D3)
218
(160)
SUV
BMW X3 (E83) 3.0 d
2005.09
2008.08
2993
M57 D30 (306D3)
211
(155)
SUV
BMW X3 (E83) 3.0 sd
2006.09
2008.08
2993
M57 D30 (306D5)
286
(210)
SUV
BMW X3 (E83) xDrive 30 d
2008.09
2010.08
2993
M57 D30 (306D3)
211
(155)
SUV
BMW X3 (E83) xDrive 30 d
2008.09
2010.08
2993
M57 D30 (306D3)
218
(160)
SUV
BMW X3 (E83) xDrive 35 d
2008.09
2011.08
2993
M57 D30 (306D5)
286
(210)
SUV
BMW X3 (E83) 3.0 si
2006.09
2008.08
2996
N52 B30 A
264
(194)
SUV
BMW X3 (E83) 3.0 si
2006.08
2008.08
2996
N52 B30 A N52 B30 BF
272
(200)
SUV
BMW X3 (E83) xDrive 30 i
2008.09
2010.08
2996
N52 B30 A
264
(194)
SUV
BMW X3 (E83) xDrive 30 i
2008.09
2010.08
2996
N52 B30 A N52 B30 BF
272
(200)
SUV
BMW X3 (E83) xDrive 30 i
2006.08
2010.08
2996
N52 B30 A
218
(160)
SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Bmw X3

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l 8100

0W30 1l

API SP RC
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
97.97 
zł
77.39
62.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W20 1l 8100

0W20 1l

API SP
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
94.81 
zł
74.89
60.89 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.60 
zł
75.66
61.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W20 1l SYNPOWER

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A RC
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
83.92 
zł
70.07
56.97 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 208l SYNPOWER

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
11 267.92 
zł
10 704.52
8 702.86 zł
(51.46 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER MST C5 0W20 20L

0W20 20l

API SP ILSAC GF-6A RC
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
3 szt.
Cena katalogowa  
1 239.59 
zł
1 177.61
957.41 zł
(58.88 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER MST C5 0W20 208L

API SP ILSAC GF-6A RC
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
1 szt.
Cena katalogowa  
12 089.34 
zł
11 484.87
9 337.29 zł
(55.22 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.89 
zł
54.18
44.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER MSTFE C2 0W30 20

0W30 20l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 191.64 
zł
1 132.06
920.37 zł
(56.60 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: BMW X3 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: BMW X3 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: BMW X3 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: BMW X3 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: BMW X3, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: BMW X3?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: BMW X3? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: BMW X3, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: BMW X3 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: BMW X3.