Oleje silnikowe do DACIA LOGAN

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 82 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
DACIA LOGAN II TCe 90 (L8MA, L8M1, L8AC)
2012.10
898
H4B 400 H4B 408 H4B 412
90
(66)
Sedan
DACIA LOGAN II TCe 90 LPG
2015.09
898
H4B 405 H4B 410
90
(66)
Sedan
DACIA LOGAN MCV II TCe 90 (K8M1, K8MA, K8AC)
2013.02
898
H4B 400 H4B 408 H4B 412
90
(66)
Kombi
DACIA LOGAN MCV II TCe 90 LPG
2015.09
898
H4B 405 H4B 410
90
(66)
Kombi
DACIA LOGAN II 1.0 SCe 75
2017.01
998
B4D 400 B4D 401
73
(54)
Sedan
DACIA LOGAN MCV II 1.0 SCe 75
2016.12
998
B4D 400 B4D 401
73
(54)
Kombi
DACIA LOGAN (LS_) 1.0 Hi-Flex (LS0R, LS1G)
2011.01
2012.10
999
D4D 760
76
(56)
Sedan
DACIA LOGAN II 1.0 LPG
2019.11
999
H4D 460
101
(74)
Sedan
DACIA LOGAN II 1.0 TCe 100
2019.11
999
H4D 460
101
(74)
Sedan
DACIA LOGAN III (3K_) 1.0 SCe 65
2021.05
999
B4D 419
67
(49)
Sedan
DACIA LOGAN III (3K_) 1.0 TCe 100
2021.05
999
H4D 480
101
(74)
Sedan
DACIA LOGAN III (3K_) 1.0 TCe 100 ECO-G
2021.05
999
H4D 480
101
(74)
Sedan
DACIA LOGAN III (3K_) 1.0 TCe 90 (3KM6)
2021.05
999
H4D 470
91
(67)
Sedan
DACIA LOGAN MCV II 1.0 LPG (K8ML)
2019.11
999
H4D 450 H4D 460
101
(74)
Kombi
DACIA LOGAN MCV II 1.0 TCe 100
2019.11
999
H4D 450 H4D 460
101
(74)
Kombi
DACIA LOGAN II 1.2
2012.10
1149
D4F 732
75
(55)
Sedan
DACIA LOGAN II 1.2
2015.05
1149
73
(54)
Sedan
DACIA LOGAN II 1.2 LPG
2012.10
1149
D4F 734
75
(55)
Sedan
DACIA LOGAN II 1.2 LPG
2013.02
1149
D4F 734
72
(53)
Sedan
DACIA LOGAN MCV II 1.2
2015.05
1149
D4F 732
73
(54)
Kombi
DACIA LOGAN MCV II 1.2
2013.02
1149
D4F 732
75
(55)
Kombi
DACIA LOGAN MCV II 1.2 LPG
2013.02
1149
D4F 734
75
(55)
Kombi
DACIA LOGAN MCV II 1.2 LPG
2013.02
1149
D4F 734
72
(53)
Kombi
DACIA LOGAN III (3K_) 1.2 TCe 120 ECO-G
2025.12
1199
H5F650
122
(90)
Sedan
DACIA LOGAN (LS_) 1.4 MPI LPG (LS0C)
2006.02
2012.12
1390
K7J 710 K7J 714
75
(55)
Sedan
DACIA LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS04)
2010.05
2012.12
1461
K9K 892
75
(55)
Sedan
DACIA LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0K)
2006.01
2012.12
1461
K9K 792
68
(50)
Sedan
DACIA LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0W)
2007.09
2011.12
1461
K9K 796
86
(63)
Sedan
DACIA LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0Y, FS00, FS0J)
2007.10
2012.12
1461
K9K 794
65
(48)
Furgon/kombi
DACIA LOGAN II 1.5 Blue dCi 95 (L8JL)
2018.05
1461
K9K 872
95
(70)
Sedan
DACIA LOGAN II 1.5 dCi
2013.01
1461
K9K 830 K9K 838
84
(63)
Sedan
DACIA LOGAN II 1.5 dCi
2012.10
1461
K9K 612 K9K 626
90
(66)
Sedan
DACIA LOGAN II 1.5 dCi / Blue dCi 75
2012.10
1461
K9K 612 K9K 626 K9K 872
75
(55)
Sedan
DACIA LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi
2008.04
2013.06
1461
K9K 790
65
(48)
Kombi
DACIA LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS04)
2010.05
2013.06
1461
K9K 892
75
(55)
Kombi
DACIA LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS0W)
2007.09
2012.12
1461
K9K 796
86
(63)
Kombi
DACIA LOGAN MCV II 1.5 Blue dCi 95 (K8JL)
2018.10
1461
K9K 872
95
(70)
Kombi
DACIA LOGAN MCV II 1.5 dCi
2013.02
1461
K9K 612 K9K 626
90
(66)
Kombi
DACIA LOGAN MCV II 1.5 dCi
2013.02
1461
K9K 830 K9K 838
84
(63)
Kombi
DACIA LOGAN MCV II 1.5 dCi
2013.02
1461
K9K 612 K9K 626
75
(55)
Kombi
DACIA LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi (US00, US0J, US0Y)
2008.04
2012.12
1461
K9K 794
65
(48)
pick-up
DACIA LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 LPG
2010.05
2012.12
1598
K7M 818
84
(62)
Furgon/kombi
DACIA LOGAN II 1.6
2013.06
2016.08
1598
K7M 812
86
(63)
Sedan
DACIA LOGAN II 1.6
2016.09
1598
K7M 812
80
(59)
Sedan
DACIA LOGAN II 1.6 16V
2013.01
1598
K4M 842
105
(77)
Sedan
DACIA LOGAN MCV (KS_) 1.6 (KS0B, KS0D, KS0F)
2007.02
2013.06
1598
K7M 710 K7M 718
87
(64)
Kombi
DACIA LOGAN MCV II 1.6
2013.06
1598
K7M 812
84
(62)
Kombi
DACIA LOGAN pick-up (US_) 1.6 16V (US1Y)
2010.01
2013.08
1598
K4M 690
105
(77)
pick-up
Pokaż więcej
DACIA LOGAN (LS_) 1.2 16V (LS1N, LS02, BS02)
2006.02
1149
D4F 732 D4F 734
75
(55)
Sedan
DACIA LOGAN (LS_) 1.2 16V LPG
2006.02
1149
D4F 734
75
(55)
Sedan
DACIA LOGAN (LS_) 1.4 (LS0A, LS0C, LS0E, LS0G)
2004.09
1390
K7J 710 K7J 714
75
(55)
Sedan
DACIA LOGAN EXPRESS (FS_) 1.4
2009.03
1390
K7J 710
75
(55)
Furgon/kombi
DACIA LOGAN MCV (KS_) 1.4
2007.02
1390
K7J 710
75
(55)
Kombi
DACIA LOGAN pick-up (US_) 1.4
2009.01
1390
K7J 710
75
(55)
pick-up
DACIA LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS04)
2010.05
1461
K9K 892
88
(65)
Sedan
DACIA LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0J, LS0Y)
2005.09
1461
K9K 790
65
(48)
Sedan
DACIA LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi
2010.05
1461
K9K 892
88
(65)
Furgon/kombi
DACIA LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi
2010.05
1461
K9K 892
75
(55)
Furgon/kombi
DACIA LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0K)
2009.03
1461
K9K 792
68
(50)
Furgon/kombi
DACIA LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0W)
2009.03
1461
K9K 796
86
(63)
Furgon/kombi
DACIA LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS04)
2010.05
1461
K9K 892
88
(65)
Kombi
DACIA LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS0K)
2007.02
1461
K9K 792
68
(50)
Kombi
DACIA LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi
2010.05
1461
K9K 892
88
(65)
pick-up
DACIA LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi
2010.05
1461
K9K 892
75
(55)
pick-up
DACIA LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi (US0K)
2008.03
1461
K9K 792
68
(50)
pick-up
DACIA LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi (US0W)
2008.03
1461
K9K 796
86
(63)
pick-up
DACIA LOGAN (LS_) 1.6 (LS0B, LS0D, LS0F, LS0H)
2004.09
1598
K7M 710 K7M 718
87
(64)
Sedan
DACIA LOGAN (LS_) 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,...
2006.02
1598
K4M 690 K4M 694 K4M 696 K4M 697 K4M 698
105
(77)
Sedan
DACIA LOGAN (LS_) 1.6 16V Flexifuel
2010.07
1598
K4M 696
105
(77)
Sedan
DACIA LOGAN (LS_) 1.6 Bifuel
2010.05
1598
K7M 718
84
(62)
Sedan
DACIA LOGAN (LS_) 1.6 LPG
2004.08
2011.03
1598
K7M 718
87
(64)
Sedan
DACIA LOGAN (LS_) 1.6 MPI 85
2010.05
1598
K7M 800
84
(62)
Sedan
DACIA LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6
2009.03
1598
K7M 710
87
(64)
Furgon/kombi
DACIA LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 MPI 85
2010.05
1598
K7M 800
84
(62)
Furgon/kombi
DACIA LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S)
2007.02
1598
K4M 690 K4M 696 K4M 697
105
(77)
Kombi
DACIA LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V Hi-Flex
2009.11
1598
K4M 690
105
(77)
Kombi
DACIA LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel
2010.05
1598
K7M 718
84
(62)
Kombi
DACIA LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel
2008.11
1598
K7M 710
87
(64)
Kombi
DACIA LOGAN MCV (KS_) 1.6 MPI 85
2010.05
1598
K7M 800
84
(62)
Kombi
DACIA LOGAN pick-up (US_) 1.6
2008.03
1598
K7M 710
87
(64)
pick-up
DACIA LOGAN pick-up (US_) 1.6 Bifuel
2010.05
1598
K7M 800
84
(62)
pick-up
DACIA LOGAN pick-up (US_) 1.6 MPI 85
2010.05
1598
K7M 800
84
(62)
pick-up
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Dacia Logan
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l GTX

5W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
50.68 
zł
45.05
36.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l GTX

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
53.41 
zł
47.48
38.60 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
74.70 
zł
59.02
47.98 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.11 
zł
73.82
60.02 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l M-SUP syntetyczny

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.95 
zł
56.68
46.08 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 0W20 1l EVOLUTION

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
80.49 
zł
78.08
63.48 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4410

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
399.74 
zł
343.77
279.49 zł
(68.75 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4300

5W30 1l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
92.26 
zł
79.35
64.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4300

5W30 5l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
399.49 
zł
343.56
279.32 zł
(68.71 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

FUCHS OIL
Olej do automatycznej skrzyni biegów 1l TITAN

1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
69.61 
zł
68.90
56.02 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 0W20 5l EVOLUTION

0W20 5l

API SP ILSAC GF-6A RC SN+
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
321.33 
zł
311.68
253.40 zł
(62.34 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 0W20 1l EVOLUTION

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.28 
zł
87.58
71.20 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: DACIA LOGAN – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: DACIA LOGAN powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: DACIA LOGAN typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: DACIA LOGAN jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: DACIA LOGAN, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: DACIA LOGAN?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: DACIA LOGAN? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: DACIA LOGAN, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: DACIA LOGAN w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: DACIA LOGAN.