Oleje silnikowe do DACIA DUSTER

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 60 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
DACIA DUSTER (HM_) 1.0 LPG (HMMT)
2019.01
999
H4D 450 H4D 460 H4D 480
101
(74)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.0 TCe 100 (HMMT)
2019.01
999
H4D 450 H4D 460
101
(74)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.0 TCe 90 (HMM6)
2021.05
999
H4D 470
91
(67)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.0 TCe LPG (HMM6, HMMT)
2021.06
999
H4D 470 H4D 480
91
(67)
SUV
DACIA DUSTER (PYM_, PYN_) 1.0 ECO G-100
2023.11
999
101
(74)
SUV
DACIA DUSTER (PYM_, PYN_) 1.0 ECO G-120
2025.11
999
120
(88)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.2 TCe 125 (HMMA)
2017.10
1197
H5F 408
125
(92)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.2 TCe 125 4x4 (HMMA)
2017.10
1197
H5F 410
125
(92)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.2 TCe 125
2013.10
2018.01
1197
H5F 404 H5F 408
125
(92)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.2 TCe 125 4x4
2015.06
2018.01
1197
H5F 410
125
(92)
SUV
DACIA DUSTER Furgon/SUV (HS_) 1.2 TCe 125 4x4 (HSAU)
2013.10
1197
H5F 410
125
(92)
Furgon/SUV
DACIA DUSTER (PYM_, PYN_) 1.2 Eco-G 120
2025.10
1199
H5F650
122
(90)
SUV
DACIA DUSTER (PYM_, PYN_) 1.2 Hybrid-G 150 4x4
2025.10
1199
154
(113)
SUV
DACIA DUSTER (PYM_, PYN_) 1.2 TCe 130
2023.11
1199
H5F600
131
(96)
SUV
DACIA DUSTER (PYM_, PYN_) 1.2 TCe 130 4x4
2023.11
1199
H5F604
131
(96)
SUV
DACIA DUSTER (PYM_, PYN_) 1.2 TCe 140
2025.10
1199
140
(103)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.3 TCe 130 (HMMF)
2019.01
1332
H5H 470 H5H 480
131
(96)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.3 TCe 130 4x4 (HMMF)
2019.01
1332
H5H 470 H5H 480 H5H494
131
(96)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 (HMM3)
2019.01
1332
H5H 470 H5H 480 H5H490
150
(110)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 4x4 (HMM3)
2019.01
1332
H5H 470 H5H 480 H5H490
150
(110)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 (HMAB)
2017.10
1461
K9K 656 K9K 667
109
(80)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 4x4 (HMAB)
2017.10
1461
K9K 658
109
(80)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.5 dCi 115 (HMAD)
2017.10
1461
K9K 872 K9K 876
116
(85)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.5 dCi 115 4x4
2022.01
1461
K9K 874
114
(84)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.5 dCi 115 4x4 (HMAD)
2017.10
1461
K9K 874 K9K878
116
(85)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.5 dCi 90 (HMAA)
2017.10
1461
K9K 656
90
(66)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.5 dCi 95 (HMAF)
2017.10
1461
K9K 872 K9K 876
95
(70)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.5 dCi
2013.08
2018.01
1461
K9K 658 K9K 666 K9K 667 K9K 856 K9K 858
109
(80)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.5 dCi
2010.04
2018.01
1461
K9K 796 K9K 830
86
(63)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSAJ)
2010.10
2018.01
1461
K9K 612 K9K 626 K9K 892
90
(66)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSMC)
2010.06
2018.01
1461
K9K 896 K9K 898
107
(79)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSMD, HSM3)
2013.08
2018.01
1461
K9K 856 K9K 858 K9K 898
110
(81)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4x4
2013.08
2018.01
1461
K9K 658 K9K 858 K9K 898
109
(80)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4x4
2010.10
2018.01
1461
K9K 884 K9K 894
90
(66)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4x4 (HSMC, HSMD)
2010.10
2018.01
1461
K9K 858 K9K 898
110
(81)
SUV
DACIA DUSTER Furgon/SUV (HM_) 1.5 dCi 115 (HMAD)
2017.10
1461
K9K 872 K9K 876
116
(85)
Furgon/SUV
DACIA DUSTER Furgon/SUV (HS_) 1.5 dCi
2013.04
1461
K9K 666 K9K 856
109
(80)
Furgon/SUV
DACIA DUSTER Furgon/SUV (HS_) 1.5 dCi 4x4
2013.04
1461
K9K 658 K9K 858
109
(80)
Furgon/SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 (HMM1)
2017.10
1598
H4M 738
115
(84)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 4x4 (HMM1)
2017.10
1598
H4M 730
115
(84)
SUV
DACIA DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 LPG (HMM1)
2017.10
1598
H4M 740
109
(80)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.6 16V
2010.04
2018.01
1598
K4M 690 K4M 694 K4M 696 K4M 842 K4M 896
105
(77)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.6 16V 4x4
2010.06
2018.01
1598
K4M 606 K4M 646
105
(77)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.6 16V Hi-Flex
2010.08
2018.01
1598
K4M 696
105
(77)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.6 16V LPG
2011.04
2018.01
1598
K4M 616 K4M 642
105
(77)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.6 SCe 115
2015.06
2018.01
1598
H4M 438 H4M 738
115
(84)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.6 SCe 115 4x4
2015.06
2018.01
1598
H4M 430 H4M 730 H4M 738
115
(84)
SUV
DACIA DUSTER (HS_) 1.6 SCe 115 LPG
2015.06
2018.01
1598
H4M 740
115
(84)
SUV
DACIA DUSTER (PYM_, PYN_) 1.6 HYBRID 140
2023.11
1598
H4M632
141
(104)
SUV
DACIA DUSTER Furgon/SUV (HS_) 1.6 SCe 115
2015.06
1598
H4M 738
115
(84)
Furgon/SUV
DACIA DUSTER Furgon/SUV (HS_) 1.6 SCe 115 4x4
2015.06
2018.01
1598
H4M 730 H4M 738
115
(84)
Furgon/SUV
DACIA DUSTER Furgon/SUV (HS_) 1.6 SCe 115 LPG
2015.06
2018.01
1598
H4M 738
115
(84)
Furgon/SUV
DACIA DUSTER (PYM_, PYN_) 1.8 Hybrid 155
2025.10
1789
H5P260
158
(116)
SUV
DACIA DUSTER (PYM_, PYN_) 1.8 Hybrid 155 4x4
2025.11
1789
H5P260
158
(116)
SUV
Pokaż więcej
DACIA DUSTER 1.4 4WD
1984.03
1993.12
1397
840
65
(48)
samochód terenowy zamknięty
DACIA DUSTER Furgon/SUV (HS_) 1.5 dCi
2011.04
1461
K9K 892
90
(66)
Furgon/SUV
DACIA DUSTER Furgon/SUV (HS_) 1.5 dCi 4x4
2011.04
1461
K9K 884 K9K 894
90
(66)
Furgon/SUV
DACIA DUSTER Furgon/SUV (HS_) 1.6 16V
2011.04
1598
K4M 606 K4M 690 K4M 694 K4M 696 K4M 842
105
(77)
Furgon/SUV
DACIA DUSTER Furgon/SUV (HS_) 1.6 16V 4x4
2011.04
1598
K4M 606
105
(77)
Furgon/SUV
DACIA DUSTER Furgon/SUV (HS_) 1.6 16V Hi-Flex
2011.04
1598
K4M 696
105
(77)
Furgon/SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Dacia Duster
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l GTX

5W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
50.68 
zł
45.05
36.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

ACEA C3 C4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.04 
zł
56.30
45.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: DACIA DUSTER – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: DACIA DUSTER powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: DACIA DUSTER typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: DACIA DUSTER jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: DACIA DUSTER, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: DACIA DUSTER?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: DACIA DUSTER? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: DACIA DUSTER, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: DACIA DUSTER w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: DACIA DUSTER.