Oleje silnikowe do DACIA DOKKER

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 30 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.2 TCe 115 (FEAY)
2015.07
2021.12
1197
H5F 408
116
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Nadwozie wielkoprzestrzenne (KE_) 1.2 TCe (KEM0, KEAY)
2012.11
2021.12
1197
H5F 402 H5F 408
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER pick-up 1.2 TCe 115
2017.09
2021.12
1197
H5F 408
115
(85)
pick-up
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.2 TCe 115 (FEM0)
2012.12
2015.12
1198
H5F 402
114
(84)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.3 TCe 100 (FENU)
2019.08
2021.12
1332
H5H 470
102
(75)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.3 TCe 130 (FENE)
2019.08
2021.12
1332
H5H 470
131
(96)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Nadwozie wielkoprzestrzenne (KE_) 1.3 TCe 100 (KENU)
2019.08
2021.12
1332
H5H 470
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Nadwozie wielkoprzestrzenne (KE_) 1.3 TCe 130 (KENE)
2019.03
2021.12
1332
H5H 470
131
(96)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.5 Blue dCi 95 (FEJL)
2019.06
2021.12
1461
K9K 872
95
(70)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.5 dCi
2012.11
2021.12
1461
K9K 838
84
(62)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.5 dCi (FEAJ)
2012.12
2021.12
1461
K9K 612 K9K 626
90
(66)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.5 dCi (FEMW)
2012.12
2021.12
1461
K9K 612 K9K 830
85
(63)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.5 dCi 75 / Blue dCi 75 (FEJW, FEAH)
2012.12
2021.12
1461
K9K 612 K9K 626 K9K 872
75
(55)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Nadwozie wielkoprzestrzenne (KE_) 1.5 Blue dCi 95 (KEJL)
2018.12
2021.12
1461
K9K 872
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Nadwozie wielkoprzestrzenne (KE_) 1.5 dCi (KEAJ, KEAH)
2012.11
2021.12
1461
K9K 612 K9K 626
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Nadwozie wielkoprzestrzenne (KE_) 1.5 dCi (KEMW)
2012.11
2021.12
1461
K9K 612 K9K 830
85
(63)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Nadwozie wielkoprzestrzenne (KE_) 1.5 dCi / Blue dCi 75 (KEAJ, KEAH, KEJW)
2012.11
2021.12
1461
K9K 612 K9K 626 K9K 872
75
(55)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER pick-up 1.5 dCi 75
2017.09
2021.12
1461
K9K 626
75
(55)
pick-up
DACIA DOKKER pick-up 1.5 dCi 90
2017.09
2021.12
1461
K9K 612 K9K 626
90
(66)
pick-up
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.6
2012.12
2015.12
1598
K7M 812 K7M 828
83
(61)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.6
2015.04
2021.12
1598
H4M 738
102
(75)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.6 LPG
2015.04
2021.12
1598
H4M 740
102
(75)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.6 LPG
2013.11
2015.12
1598
K7M 812 K7M 828
83
(61)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.6 LPG (FENB)
2018.08
2021.12
1598
H4M 740
109
(80)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Nadwozie wielkoprzestrzenne (KE_) 1.6
2012.11
2015.12
1598
K7M 812 K7M 828
83
(61)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Nadwozie wielkoprzestrzenne (KE_) 1.6
2015.04
2021.12
1598
H4M 738
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Nadwozie wielkoprzestrzenne (KE_) 1.6 LPG
2013.11
2015.12
1598
K7M 812 K7M 828
83
(61)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Nadwozie wielkoprzestrzenne (KE_) 1.6 LPG
2018.08
2021.12
1598
H4M 740
109
(80)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER Nadwozie wielkoprzestrzenne (KE_) 1.6 LPG
2015.04
2021.12
1598
H4M 740
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DACIA DOKKER pick-up 1.6 SCe 100
2017.09
2021.12
1598
H4M 738
102
(75)
pick-up
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Dacia Dokker
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l GTX

5W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
50.68 
zł
45.05
36.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

ACEA C3 C4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.04 
zł
56.30
45.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.20 
zł
340.72
277.01 zł
(68.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: DACIA DOKKER – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: DACIA DOKKER powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: DACIA DOKKER typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: DACIA DOKKER jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: DACIA DOKKER, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: DACIA DOKKER?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: DACIA DOKKER? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: DACIA DOKKER, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: DACIA DOKKER w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: DACIA DOKKER.