Oleje silnikowe do KIA CEE-D

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 62 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
KIA CEE'D (JD) 1.0 T-GDI
2015.07
2018.07
998
G3LC
100
(74)
Hatchback
KIA CEE'D (JD) 1.0 T-GDI
2015.07
2018.07
998
G3LC
120
(88)
Hatchback
KIA CEE'D Combi Van (JD) 1.0 T-GDI
2015.04
2018.07
998
G3LC
101
(74)
Furgon/kombi
KIA CEE'D Combi Van (JD) 1.0 T-GDI
2015.04
2018.07
998
G3LC
120
(88)
Furgon/kombi
KIA CEE'D Sportswagon (JD) 1.0 T-GDI
2015.07
2018.07
998
G3LC
120
(88)
Kombi
KIA CEE'D Sportswagon (JD) 1.0 T-GDI
2015.07
2018.07
998
G3LC
100
(74)
Kombi
KIA CEE'D (JD) 1.4 MPI
2015.04
2018.07
1368
G4LC
101
(74)
Hatchback
KIA CEE'D Sportswagon (JD) 1.4 MPI
2015.04
2018.07
1368
G4LC
101
(74)
Kombi
KIA CEE'D (JD) 1.4 CRDi 90
2012.05
2018.07
1396
D4FC
90
(66)
Hatchback
KIA CEE'D (JD) 1.4 CVVT
2012.05
2018.07
1396
G4FA
90
(66)
Hatchback
KIA CEE'D (JD) 1.4 CVVT
2012.05
2018.07
1396
G4FA
100
(73)
Hatchback
KIA CEE'D (JD) 1.4 LPG
2012.05
2018.07
1396
G4FA
98
(72)
Hatchback
KIA CEE'D Combi Van (JD) 1.4 CRDi
2015.04
2018.07
1396
D4FC
90
(66)
Furgon/kombi
KIA CEE'D Combi Van (JD) 1.4 CVVT
2015.04
2018.07
1396
G4FA
100
(73)
Furgon/kombi
KIA CEE'D Hatchback (ED) 1.4
2006.12
2012.12
1396
G4FA
109
(80)
Hatchback
KIA CEE'D Hatchback (ED) 1.4
2006.12
2012.12
1396
G4FA
105
(77)
Hatchback
KIA CEE'D Hatchback (ED) 1.4 CVVT
2009.08
2012.12
1396
G4FA
90
(66)
Hatchback
KIA CEE'D Sportswagon (JD) 1.4 CRDi 90
2012.09
2018.07
1396
D4FC
90
(66)
Kombi
KIA CEE'D Sportswagon (JD) 1.4 CVVT
2012.09
2015.07
1396
G4FA
100
(73)
Kombi
KIA CEE'D Sportswagon (JD) 1.4 LPG
2013.01
2018.07
1396
G4FA
98
(72)
Kombi
KIA CEE'D SW (ED) 1.4
2010.10
2012.12
1396
G4FA
105
(77)
Kombi
KIA CEE'D SW (ED) 1.4
2007.09
2012.12
1396
G4FA
109
(80)
Kombi
KIA CEE'D SW (ED) 1.4 CVVT
2009.07
2012.12
1396
G4FA
90
(66)
Kombi
KIA CEE'D (JD) 1.6 CRDi 110
2012.05
2018.07
1582
D4FB
110
(81)
Hatchback
KIA CEE'D (JD) 1.6 CRDi 128
2012.05
2018.07
1582
D4FB
128
(94)
Hatchback
KIA CEE'D (JD) 1.6 CRDi 136
2015.07
2018.07
1582
D4FB
136
(100)
Hatchback
KIA CEE'D Combi Van (JD) 1.6 CRDi
2012.07
2018.07
1582
D4FB
128
(94)
Furgon/kombi
KIA CEE'D Hatchback (ED) 1.6 CRDi 115
2006.12
2012.12
1582
D4FB
115
(85)
Hatchback
KIA CEE'D Hatchback (ED) 1.6 CRDi 128
2010.10
2012.12
1582
D4FB
128
(94)
Hatchback
KIA CEE'D Hatchback (ED) 1.6 CRDi 90
2006.12
2012.12
1582
D4FB
90
(66)
Hatchback
KIA CEE'D Sportswagon (JD) 1.6 CRDi 110
2013.03
2018.07
1582
D4FB
110
(81)
Kombi
KIA CEE'D Sportswagon (JD) 1.6 CRDi 128
2012.09
2015.07
1582
D4FB
128
(94)
Kombi
KIA CEE'D Sportswagon (JD) 1.6 CRDi 136
2015.07
2018.07
1582
D4FB
136
(100)
Kombi
KIA CEE'D SW (ED) 1.6 CRDi 115
2007.09
2012.12
1582
D4FB
115
(85)
Kombi
KIA CEE'D SW (ED) 1.6 CRDi 128
2010.10
2012.12
1582
D4FB
128
(94)
Kombi
KIA CEE'D SW (ED) 1.6 CRDi 90
2007.09
2012.12
1582
D4FB
90
(66)
Kombi
KIA CEE'D (JD) 1.6 CVVT
2014.11
2018.07
1591
G4FC
131
(96)
Hatchback
KIA CEE'D (JD) 1.6 CVVT
2013.01
2018.07
1591
G4FC
130
(95)
Hatchback
KIA CEE'D (JD) 1.6 GDI
2012.05
2018.07
1591
G4FD
135
(99)
Hatchback
KIA CEE'D (JD) 1.6 GT
2013.06
2018.07
1591
G4FJ
204
(150)
Hatchback
KIA CEE'D Combi Van (JD) 1.6 GDi
2015.04
2018.07
1591
G4FD
135
(99)
Furgon/kombi
KIA CEE'D Hatchback (ED) 1.6
2008.02
2012.12
1591
G4FC
126
(93)
Hatchback
KIA CEE'D Hatchback (ED) 1.6
2006.12
2012.12
1591
G4FC
122
(90)
Hatchback
KIA CEE'D Hatchback (ED) 1.6
2007.09
2012.12
1591
G4FC
115
(85)
Hatchback
KIA CEE'D Hatchback (ED) 1.6 CVVT
2010.10
2012.12
1591
G4FC
125
(92)
Hatchback
KIA CEE'D Hatchback (ED) 1.6 LPG
2011.06
2011.12
1591
G4FC
118
(87)
Hatchback
KIA CEE'D Hatchback (ED) 1.6 LPG
2007.06
2011.12
1591
G4FC
124
(91)
Hatchback
KIA CEE'D Sportswagon (JD) 1.6 CVVT
2014.11
2018.07
1591
G4FC
130
(95)
Kombi
KIA CEE'D Sportswagon (JD) 1.6 CVVT
2014.11
2018.07
1591
G4FC
131
(96)
Kombi
KIA CEE'D Sportswagon (JD) 1.6 GDI
2012.09
2018.07
1591
G4FD
135
(99)
Kombi
KIA CEE'D SW (ED) 1.6
2007.09
2012.12
1591
G4FC
122
(90)
Kombi
KIA CEE'D SW (ED) 1.6
2007.09
2012.12
1591
G4FC
126
(93)
Kombi
KIA CEE'D SW (ED) 1.6
2007.09
2012.11
1591
G4FC
115
(85)
Kombi
KIA CEE'D SW (ED) 1.6 CVVT
2009.06
2012.12
1591
G4FC
125
(92)
Kombi
KIA CEE'D Hatchback (ED) 2.0
2006.12
2012.12
1975
G4GC
143
(105)
Hatchback
KIA CEE'D SW (ED) 2.0
2007.09
2012.12
1975
G4GC
143
(105)
Kombi
KIA CEE'D Hatchback (ED) 2.0 CRDi
2007.06
2012.12
1991
D4EA
136
(100)
Hatchback
KIA CEE'D Hatchback (ED) 2.0 CRDi 140
2007.09
2012.12
1991
D4EA
140
(103)
Hatchback
KIA CEE'D SW (ED) 2.0 CRDi 140
2007.07
2012.12
1991
D4EA
136
(100)
Kombi
KIA CEE'D SW (ED) 2.0 CRDi 140
2007.07
2012.12
1991
D4EA
140
(103)
Kombi
Pokaż więcej
KIA CEE'D Hatchback (ED) 1.4 LPG
2009.01
2010.12
1396
G4FA
109
(80)
Hatchback
KIA CEE'D SW (ED) 1.4 LPG
2009.01
2010.12
1396
G4FA
109
(80)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Kia Cee-d
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
301.93 
zł
238.52
193.92 zł
(47.70 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 5l EVOLUTION

5W30 5l

ACEA C3 C4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
257.65 
zł
249.92
203.19 zł
(49.98 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 5l Quartz INEO

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
254.57 
zł
239.30
194.55 zł
(47.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 5l SYNPOWER

5W30 5l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
349.06 
zł
291.46
236.96 zł
(58.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

ACEA C3 C4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.04 
zł
56.30
45.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: KIA CEE-D – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: KIA CEE-D powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: KIA CEE-D typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: KIA CEE-D jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: KIA CEE-D, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: KIA CEE-D?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: KIA CEE-D? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: KIA CEE-D, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: KIA CEE-D w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: KIA CEE-D.