Oleje silnikowe do KIA RIO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 53 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 100
2017.01
998
G3LC G3LE
101
(74)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 100 Eco-Dynamics+
2020.08
2023.04
998
G3LF
101
(74)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 120
2017.01
998
G3LC
120
(88)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 120 Eco-Dynamics+
2020.08
2023.04
998
G3LF
120
(88)
Hatchback
KIA RIO IV Hatchback Van (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 100
2017.01
998
G3LC
101
(74)
Furgon/hatchback
KIA RIO IV Hatchback Van (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 120
2017.01
998
G3LC
120
(88)
Furgon/hatchback
KIA RIO III (UB) 1.1 CRDi
2011.09
2017.12
1120
D3FA
75
(55)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.2 CVVT
2020.05
1197
G4LF
84
(62)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) LPG
2020.05
1197
G4LF
82
(60)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.2
2011.09
2017.12
1248
G4LA
69
(51)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.2 CVVT
2011.09
2017.12
1248
G4LA
84
(62)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.25
2014.11
2017.12
1248
G4LA
87
(64)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.25 CVVT
2011.09
2017.12
1248
G4LA
88
(65)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.25 CVVT
2011.09
2017.12
1248
G4LA
86
(63)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.25 LPG
2011.09
2017.12
1248
G4LA
86
(63)
Hatchback
KIA RIO III Hatchback Van (UB) 1.2 CVVT
2015.04
2017.12
1248
G4LA
86
(63)
Furgon/hatchback
KIA RIO III Sedan (UB) 1.2 CVVT
2014.11
2017.12
1248
G4LA
87
(64)
Sedan
KIA RIO III Sedan (UB) 1.25 CVVT
2011.10
2017.12
1248
G4LA
86
(63)
Sedan
KIA RIO III Sedan (UB) 1.25 CVVT
2011.06
2017.12
1248
G4LA
88
(65)
Sedan
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.25
2017.01
1248
G4LA G4LB
84
(62)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.25 LPG
2019.05
1248
G4LA
82
(60)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.4
2017.01
1368
G4LC
99
(73)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.4
2017.01
1368
G4LC
101
(74)
Hatchback
KIA RIO IV Sedan (SC, FB) 1.4
2017.07
1368
G4LC
99
(73)
Sedan
KIA RIO III (UB) 1.4 CRDi
2011.09
2017.12
1396
D4FC
90
(66)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.4 CVVT
2011.09
2017.12
1396
G4FA
107
(79)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.4 CVVT
2011.09
2017.12
1396
G4FA
109
(80)
Hatchback
KIA RIO III Hatchback Van (UB) 1.4 CRDi
2015.04
1396
D4FC
90
(66)
Furgon/hatchback
KIA RIO III Hatchback Van (UB) 1.4 CVVT
2015.04
1396
G4FA
109
(80)
Furgon/hatchback
KIA RIO III Sedan (UB) 1.4 CVVT
2011.10
2017.12
1396
G4FA
109
(80)
Sedan
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.4 CRDi 77
2017.01
1396
D4FC
78
(57)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.4 CRDi 90
2017.01
1396
D4FC
90
(66)
Hatchback
KIA RIO II (JB) 1.4
2010.01
2011.12
1399
G4EE
75
(55)
Hatchback
KIA RIO II (JB) 1.4 16V
2005.03
2011.12
1399
G4EE
97
(71)
Hatchback
KIA RIO II Sedan (JB) 1.4 16V
2005.03
2011.12
1399
G4EE
97
(71)
Sedan
KIA RIO II (JB) 1.5 CRDi
2005.03
2011.12
1493
D4FA
110
(81)
Hatchback
KIA RIO II (JB) 1.5 CRDi
2008.06
2011.12
1493
D4FA
88
(65)
Hatchback
KIA RIO II Sedan (JB) 1.5 CRDi
2005.03
2011.12
1493
D4FA
110
(81)
Sedan
KIA RIO II Sedan (JB) 1.5 CRDi
2008.06
2011.12
1493
D4FA
88
(65)
Sedan
KIA RIO III (UB) 1.6 CVVT
2012.06
2017.12
1591
G4FC
123
(90)
Hatchback
KIA RIO III Sedan (UB) 1.6 CVVT
2012.06
2017.12
1591
G4FC
123
(90)
Sedan
KIA RIO IV Sedan (SC, FB) 1.6
2017.07
1591
G4FG
123
(90)
Sedan
KIA RIO II (JB) 1.6 CVVT
2005.03
2011.12
1599
G4ED
112
(82)
Hatchback
KIA RIO II Sedan (JB) 1.6 16V
2005.03
2011.12
1599
G4ED
112
(82)
Sedan
Pokaż więcej
KIA RIO III Hatchback Van (UB) 1.1 CRDi
2011.09
1120
D3FA
75
(55)
Furgon/hatchback
KIA RIO I Hatchback (DC) 1.3
2000.08
2005.02
1343
A3E
82
(60)
Hatchback
KIA RIO I Hatchback (DC) 1.3
2000.08
2005.02
1343
A3E
75
(55)
Hatchback
KIA RIO I Sedan (DC_) 1.3
2002.08
2005.02
1343
A3E
82
(60)
Sedan
KIA RIO I Sedan (DC_) 1.3
2000.09
2005.02
1343
A3E
75
(55)
Sedan
KIA RIO I Hatchback (DC) 1.5 16V
2002.09
2005.02
1493
A5D
97
(71)
Hatchback
KIA RIO I Hatchback (DC) 1.5 16V
2000.08
2005.02
1493
A5D
98
(72)
Hatchback
KIA RIO I Sedan (DC_) 1.5
2002.09
2005.02
1493
A5D
95
(70)
Sedan
KIA RIO I Sedan (DC_) 1.5 16V
2000.09
2005.02
1493
A5D
98
(72)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Kia Rio
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W20 1l MAGNATEC

5W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
61.82 
zł
54.96
44.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.17 
zł
68.61
55.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.50 
zł
50.52
41.07 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: KIA RIO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: KIA RIO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: KIA RIO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: KIA RIO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: KIA RIO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: KIA RIO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: KIA RIO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: KIA RIO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: KIA RIO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: KIA RIO.