Oleje silnikowe do KIA SORENTO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 58 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 1.6 T-GDi Hybrid
2020.06
1598
G4FT
230
(169)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 1.6 T-GDi Hybrid
2024.02
1598
G4FT
215
(158)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 1.6 T-GDI Hybrid
2025.08
1598
G4FT
239
(176)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 1.6 T-GDi Hybrid AWD
2020.06
1598
G4FE G4FT
230
(169)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 1.6 T-GDi Hybrid AWD
2024.02
1598
G4FT
215
(158)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 1.6 T-GDI Hybrid AWD
2025.08
1598
G4FT
239
(176)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 1.6 T-GDi Plug-in Hybrid AWD
2020.11
1598
G4FT
265
(195)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 1.6 T-GDi Plug-in Hybrid AWD
2024.02
1598
G4FT
252
(185)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 1.6 T-GDi Plug-in Hybrid AWD
2026.01
1598
288
(212)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 2.0 CRDi
2010.11
2015.12
1995
D4HA
150
(110)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 2.0 CRDi 4WD
2010.11
2015.12
1995
D4HA
150
(110)
SUV
KIA SORENTO III (UM) 2.0 CRDI 4WD
2015.07
2020.12
1995
D4HA
185
(136)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 2.2 CRDi
2020.03
2151
D4HE
201
(148)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 2.2 CRDi
2022.01
2151
D4HE
193
(142)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 2.2 CRDi 4WD
2020.03
2151
D4HE
201
(148)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 2.2 CRDi AWD
2022.01
2151
D4HE
193
(142)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 2.2 CRDi
2009.11
2015.12
2199
D4HB
197
(145)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 2.2 CRDi
2009.11
2015.12
2199
D4HB
200
(147)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 2.2 CRDi 4WD
2009.11
2015.12
2199
D4HB
200
(147)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 2.2 CRDi 4WD
2009.11
2015.12
2199
D4HB
197
(145)
SUV
KIA SORENTO II Furgon/SUV (XM) CRDi
2009.11
2015.12
2199
D4HB
197
(145)
Furgon/SUV
KIA SORENTO II Furgon/SUV (XM) CRDi 4WD
2009.11
2015.12
2199
D4HB
197
(145)
Furgon/SUV
KIA SORENTO III (UM) 2.2 CRDi
2015.01
2020.08
2199
D4HB
200
(147)
SUV
KIA SORENTO III (UM) 2.2 CRDi 4WD
2015.01
2020.12
2199
D4HB
202
(149)
SUV
KIA SORENTO III (UM) 2.2 CRDi 4WD
2015.01
2020.08
2199
D4HB
200
(147)
SUV
KIA SORENTO III (UM) 2.2 CRDI 4WD
2016.11
2020.12
2199
D4HB
193
(142)
SUV
KIA SORENTO III (UM) 2.2 CRDI 4WD
2016.11
2020.12
2199
D4HB
197
(145)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 2.4 CVVT
2012.10
2015.12
2359
G4KJ
192
(141)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 2.4 CVVT
2009.11
2015.12
2359
G4KE
174
(128)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 2.4 CVVT 4WD
2012.10
2015.12
2359
G4KJ
192
(141)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 2.4 CVVT 4WD
2009.11
2015.12
2359
G4KE
174
(128)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 2.4 GDI
2012.10
2015.12
2359
G4KJ
192
(141)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 2.4 GDI 4WD
2012.10
2015.12
2359
G4KJ
192
(141)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 2.4 LPG 4WD
2010.04
2015.12
2359
G4KE
171
(126)
SUV
KIA SORENTO II Furgon/SUV (XM) CVVT
2009.06
2015.12
2359
G4KE
174
(128)
Furgon/SUV
KIA SORENTO II Furgon/SUV (XM) CVVT 4WD
2009.06
2015.12
2359
G4KE
174
(128)
Furgon/SUV
KIA SORENTO III (UM) 2.4
2015.01
2020.12
2359
G4KE
175
(129)
SUV
KIA SORENTO III (UM) 2.4 4WD
2015.01
2020.12
2359
G4KE
175
(129)
SUV
KIA SORENTO III (UM) 2.4 GDI
2015.01
2018.10
2359
G4KJ
188
(138)
SUV
KIA SORENTO III (UM) 2.4 GDI 4WD
2015.01
2018.10
2359
G4KJ
188
(138)
SUV
KIA SORENTO I (JC) 2.5 CRDi
2006.09
2011.12
2497
D4CB
178
(131)
SUV
KIA SORENTO I (JC) 2.5 CRDi
2006.12
2011.12
2497
D4CB
170
(125)
SUV
KIA SORENTO I (JC) 2.5 CRDi
2006.05
2011.12
2497
D4CB
163
(120)
SUV
KIA SORENTO I (JC) 2.5 CRDi 4WD
2006.09
2011.12
2497
D4CB
178
(131)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 2.5 MPI
2021.04
2497
G4KM
180
(132)
SUV
KIA SORENTO IV (MQ4, MQ4A) 2.5 MPI AWD
2021.04
2497
G4KM
180
(132)
SUV
KIA SORENTO I (JC) 3.3 V6 4WD
2007.02
2011.12
3342
G6DB
248
(182)
SUV
KIA SORENTO III (UM) 3.3
2015.04
2018.12
3342
G6DF
271
(199)
SUV
KIA SORENTO III (UM) 3.3 4WD
2015.04
2018.12
3342
G6DF
271
(199)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 3.5
2013.05
2015.12
3470
G6DC
278
(204)
SUV
KIA SORENTO II (XM) 3.5 4WD
2013.05
2015.12
3470
G6DC
278
(204)
SUV
KIA SORENTO III (UM) 3.5 D-CVVT
2018.12
2020.12
3470
G6DC
249
(183)
SUV
KIA SORENTO III (UM) 3.5 D-CVVT 4WD
2018.12
2020.12
3470
G6DC
249
(183)
SUV
KIA SORENTO I (JC) 3.5 V6 4WD
2002.08
2011.12
3497
G6CU
194
(143)
SUV
Pokaż więcej
KIA SORENTO I (JC) 2.4
2002.08
2009.06
2351
G4JS
139
(102)
SUV
KIA SORENTO I (JC) 2.5 CRDi 4WD
2002.08
2011.03
2497
D4CB
140
(103)
SUV
KIA SORENTO I VAN (JC) 2.5 CRDi 4WD
2005.08
2006.10
2497
D4CB
140
(103)
Furgon/SUV
KIA SORENTO I (JC) 3.3 4WD
2008.09
2009.12
3342
G6DB
245
(180)
SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Kia Sorento
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 10W40 4l M-SUP

10W40 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
157.02 
zł
130.64
106.21 zł
(32.66 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.20 
zł
340.72
277.01 zł
(68.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: KIA SORENTO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: KIA SORENTO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: KIA SORENTO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: KIA SORENTO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: KIA SORENTO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: KIA SORENTO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: KIA SORENTO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: KIA SORENTO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: KIA SORENTO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: KIA SORENTO.