Oleje silnikowe do KIA CEED

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 44 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
KIA CEED (CD) 1.0 T-GDI
2019.09
998
G3LC G3LE
101
(74)
Hatchback
KIA CEED (CD) 1.0 T-GDI
2018.03
998
G3LC G3LE
120
(88)
Hatchback
KIA CEED (CD) 1.0 T-GDI 100 Eco-Dynamics+
2021.01
998
G3LF
101
(74)
Hatchback
KIA CEED (CD) 1.0 T-GDI MHEV
2021.10
998
G3LE
120
(88)
Hatchback
KIA CEED Combi Van (CD) T-GDI
2018.05
998
G3LC
120
(88)
Furgon/kombi
KIA CEED Hatchback Van (CD) T-GDI
2018.03
998
G3LC
120
(88)
Furgon/hatchback
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.0 T-GDI
2019.09
998
G3LC G3LE
101
(74)
Kombi
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.0 T-GDI
2018.05
998
G3LC G3LE
120
(88)
Kombi
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.0 T-GDI 100 Eco-Dynamics+
2022.04
998
G3LF
101
(74)
Kombi
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.0 T-GDI Eco-Dynamics+
2021.07
998
G3LF
120
(88)
Kombi
KIA CEED (CD) 1.4 T-GDI
2018.03
2020.12
1353
G4LD
140
(103)
Hatchback
KIA CEED Combi Van (CD) 1.4 T-GDI
2018.04
2020.12
1353
G4LD
140
(103)
Furgon/kombi
KIA CEED Hatchback Van (CD) 1.4 T-GDI
2018.03
2020.12
1353
G4LD
140
(103)
Furgon/hatchback
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.4 T-GDI
2018.04
2020.12
1353
G4LD
140
(103)
Kombi
KIA CEED (CD) 1.4
2018.03
2020.12
1368
G4LC
99
(73)
Hatchback
KIA CEED (CD) 1.4 LPG
2018.12
2020.12
1368
G4LC
97
(71)
Hatchback
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.4
2018.04
2020.12
1368
G4LC
99
(73)
Kombi
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.4 LPG
2018.12
2020.12
1368
G4LC
97
(71)
Kombi
KIA CEED (CD) 1.5 T-GDI
2021.01
1482
G4LH
160
(118)
Hatchback
KIA CEED (CD) 1.5 T-GDI
2024.02
1482
G4LH
140
(103)
Hatchback
KIA CEED (CD) 1.5 T-GDI Eco-Dynamics+
2021.01
1482
G4LH G4LK
160
(118)
Hatchback
KIA CEED (CD) 1.5 T-GDI MHEV
2024.02
1482
G4LH G4LK
140
(103)
Hatchback
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.5 T-GDI
2021.01
1482
G4LH
160
(118)
Kombi
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.5 T-GDI
2024.02
1482
G4LH
140
(103)
Kombi
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.5 T-GDI Eco-Dynamics+
2021.01
1482
G4LH G4LK
160
(118)
Kombi
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.5 T-GDI MHEV
2024.02
1482
G4LH G4LK
140
(103)
Kombi
KIA CEED Combi Van (CD) GDI Hybrid
2019.12
1580
G4LE
141
(104)
Furgon/kombi
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.6 GDI Hybrid
2019.12
1580
G4LE
141
(104)
Kombi
KIA CEED (CD) 1.6
2018.03
1591
G4FG
128
(94)
Hatchback
KIA CEED (CD) 1.6 T-GDI GT
2018.10
1591
G4FJ
204
(150)
Hatchback
KIA CEED Hatchback Van (CD) T-GDI GT
2018.10
1591
G4FJ
204
(150)
Furgon/hatchback
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.6
2018.05
1591
G4FG
128
(94)
Kombi
KIA CEED (CD) 1.6 CRDi 115
2018.03
1598
D4FE
116
(85)
Hatchback
KIA CEED (CD) 1.6 CRDi 115 Eco-Dynamics+
2019.12
1598
D4FE
116
(85)
Hatchback
KIA CEED (CD) 1.6 CRDi 136
2018.03
1598
D4FE
136
(100)
Hatchback
KIA CEED (CD) 1.6 CRDi 136 Eco-Dynamics+
2019.12
1598
D4FE
136
(100)
Hatchback
KIA CEED Combi Van (CD) CRDi 115
2018.05
1598
D4FE
116
(85)
Furgon/kombi
KIA CEED Combi Van (CD) CRDI 136
2018.05
1598
D4FE
136
(100)
Furgon/kombi
KIA CEED Hatchback Van (CD) CRDi 115
2018.03
1598
D4FE
116
(85)
Furgon/hatchback
KIA CEED Hatchback Van (CD) CRDI 136
2018.03
1598
D4FE
136
(100)
Furgon/hatchback
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.6 CRDi 115
2018.05
1598
D4FE
116
(85)
Kombi
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.6 CRDi 115 Eco-Dynamics+
2019.12
1598
D4FE
116
(85)
Kombi
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.6 CRDi 136
2018.05
1598
D4FE
136
(100)
Kombi
KIA CEED Sportswagon (CD) 1.6 CRDi 136 Eco-Dynamics+
2019.12
1598
D4FE
136
(100)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Kia Ceed
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 10W40 4l M-SUP

10W40 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
157.02 
zł
130.64
106.21 zł
(32.66 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.55 
zł
80.50
65.45 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l Mobil 1 syntetyczny

5W30 4l

API SP SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
274.52 
zł
230.33
187.26 zł
(57.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.17 
zł
68.61
55.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W20 5l SYNPOWER

0W20 5l

API SN SN+
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
435.88 
zł
363.96
295.90 zł
(72.79 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 1l Mobil 1 syntetyczny

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
79.58 
zł
74.01
60.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

SHELL
Olej silnikowy 10W40 1l Helix syntetyczny

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.09 
zł
47.12
38.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W20 5l SYNPOWER

0W20 5l

ACEA C6
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
419.81 
zł
350.54
284.99 zł
(70.11 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

ZESTAW 4 SZTUK

MOBIL
Olej silnikowy 10W40 4l M-SUP

10W40 4l

API SL CF
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
624.96 
zł
581.21
472.53 zł
(36.33 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 0W20 1l SPECIFIC

0W20 1l

API SN+
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
114.39 
zł
90.37
73.47 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: KIA CEED – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: KIA CEED powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: KIA CEED typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: KIA CEED jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: KIA CEED, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: KIA CEED?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: KIA CEED? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: KIA CEED, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: KIA CEED w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: KIA CEED.