Oleje silnikowe do MERCEDES-BENZ CITAN

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 28 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MERCEDES-BENZ CITAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (W420) eCITAN (420.693, 420.695)
2022.09
780.690
122
(90)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Tourer (W420) eCITAN (420.793)
2023.07
780.690
122
(90)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 112 (415.603)
2013.06
2021.08
1197
M 200.711
114
(84)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 112 (415.703)
2013.06
2021.08
1197
M 200.711
114
(84)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (W420) 1.3 110 (420.653)
2021.09
1332
200.731
102
(75)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (W420) 1.3 113 (420.663, 420.665)
2021.09
1332
200.731
131
(96)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Tourer (W420) 110 (420.753)
2021.09
1332
200.731
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Tourer (W420) 113 (420.763, 420.765)
2021.09
1332
200.731
131
(96)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 108 CDI (415.601, 415.603)
2012.11
2021.08
1461
OM 607.951
75
(55)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 108 CDI (415.603)
2019.05
2021.08
1461
OM 608.915
80
(59)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 109 CDI (415.601, 415.603, 415.605)
2012.11
2021.08
1461
OM 607.951
90
(66)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 109 CDI (415.603, 415.605)
2019.05
2021.08
1461
OM 608.915
95
(70)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 111 CDI (415.603, 415.605)
2013.06
2021.08
1461
OM 607.951
110
(81)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 111 CDI (415.603, 415.605)
2019.05
2021.08
1461
OM 608.915
116
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (W420) 1.5 108 CDI (420.613)
2021.09
1461
OM 608.915
75
(55)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (W420) 1.5 110 CDI (420.623, 420.625)
2021.09
1461
OM 608.915
95
(70)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (W420) 1.5 112 CDI (420.633, 420.635)
2021.09
1461
OM 608.915
116
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Mixto (Double Cabin) (W415) 109 CDI (415.603, 415.605)
2012.11
2021.08
1461
OM 607.951
90
(66)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Mixto (Double Cabin) (W415) 111 CDI (415.603, 415.605)
2013.06
2021.08
1461
OM 607.951
110
(81)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 108 CDI (415.703)
2019.02
2021.08
1461
OM 608.915
80
(59)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 108 CDI (415.703)
2012.11
2021.08
1461
OM 607.951
75
(55)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 109 CDI (415.703)
2019.02
2021.08
1461
OM 608.915
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 109 CDI (415.703)
2012.11
2021.08
1461
OM 607.951
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 111 CDI (415.703, 415.705)
2013.06
2021.08
1461
OM 607.951
110
(81)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Nadwozie wielkoprzestrzenne (W415) 111 CDI (415.703)
2019.02
2021.08
1461
OM 608.915
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Tourer (W420) 108 CDI (420.713)
2021.09
1461
OM 608.915
75
(55)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Tourer (W420) 110 CDI (420.723)
2021.09
1461
OM 608.915
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
MERCEDES-BENZ CITAN Tourer (W420) 112 CDI (420.733)
2021.09
1461
OM 608.915
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mercedes-benz Citan
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l GTX

5W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
50.68 
zł
45.05
36.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
74.43 
zł
58.79
47.80 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER ENVC2/C3 5W30 5L

5W30 5l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
325.63 
zł
271.90
221.06 zł
(54.38 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.11 
zł
73.82
60.02 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l M-SUP syntetyczny

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
61.18 
zł
56.90
46.26 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 0W20 1l EVOLUTION

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
80.49 
zł
78.08
63.48 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4410

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
399.74 
zł
343.77
279.49 zł
(68.75 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4300

5W30 1l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
92.26 
zł
79.35
64.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4300

5W30 5l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
399.49 
zł
343.56
279.32 zł
(68.71 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER ENVC2/C3 5W30 4L

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
244.67 
zł
204.30
166.10 zł
(51.08 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER 5W30

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
70.68 
zł
59.02
47.98 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER 5W30

5W30 20l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
940.96 
zł
893.91
726.76 zł
(44.70 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CITAN – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MERCEDES-BENZ CITAN powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MERCEDES-BENZ CITAN typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MERCEDES-BENZ CITAN jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CITAN, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MERCEDES-BENZ CITAN?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CITAN? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MERCEDES-BENZ CITAN, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CITAN w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MERCEDES-BENZ CITAN.