Oleje silnikowe do MERCEDES-BENZ CLS

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 72 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MERCEDES-BENZ CLS (C257) CLS 220 d (257.314)
2018.06
1950
OM 654.920
194
(143)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C257) CLS 300 d (257.318)
2018.04
1950
OM 654.920
245
(180)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C257) CLS 350 EQ Boost (257.350)
2018.08
1991
M 264.920
299
(220)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C257) CLS 350 EQ Boost 4-matic (257.351)
2018.08
1991
M 264.920
299
(220)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C257) CLS 300 d 4-matic (257.319)
2021.04
1992
OM 654.820
265
(195)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 220 BlueTEC / d (218.301)
2014.05
2017.12
2143
OM 651.924
170
(125)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 220 BlueTEC / d (218.301)
2014.05
2017.12
2143
OM 651.924
177
(130)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 220 BlueTEC / d (218.301)
2014.05
2017.12
2143
OM 651.924
163
(120)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 250 BlueTEC / d 4-matic (218.397)
2014.05
2017.12
2143
OM 651.924
204
(150)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 250 CDI / BlueTEC / d (218.303, 218.304)
2011.04
2017.12
2143
OM 651.924
204
(150)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 220 BlueTEC / d (218.901)
2014.05
2017.12
2143
OM 651.924
177
(130)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 220 BlueTEC / d (218.901)
2014.05
2017.12
2143
OM 651.924
163
(120)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 220 BlueTEC / d (218.901)
2014.05
2017.12
2143
OM 651.924
170
(125)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 250 BlueTEC / d 4-matic (218.997)
2014.05
2017.12
2143
OM 651.924
204
(150)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 250 CDI / BlueTEC / d (218.903, 218.904)
2012.10
2017.12
2143
OM 651.924
204
(150)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS (C257) CLS 350 d (257.320)
2018.08
2925
OM 656.929
286
(210)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C257) CLS 350 d 4-matic (257.321)
2017.12
2925
OM 656.929
249
(183)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C257) CLS 350 d 4-matic (257.321)
2017.12
2925
OM 656.929
286
(210)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C257) CLS 400 d 4-matic (257.323)
2020.06
2925
OM 656.929
330
(243)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C257) CLS 400 d 4-matic (257.323)
2017.12
2925
OM 656.929
340
(250)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 350 BlueTEC / d (218.326)
2014.06
2017.12
2987
OM 642.852 OM 642.853
258
(190)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 350 BlueTEC / d (218.326)
2013.02
2017.12
2987
OM 642.852 OM 642.853
252
(185)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 350 BlueTEC / d 4-matic (218.394)
2013.02
2017.12
2987
OM 642.854 OM 642.858
252
(185)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 350 CDI / d (218.323)
2011.01
2014.08
2987
OM 642.852 OM 642.853
265
(195)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 350 CDI / d 4-matic (218.393)
2011.09
2014.08
2987
OM 642.854 OM 642.858
265
(195)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 350 d 4-matic (218.394)
2015.04
2017.12
2987
OM 642.854 OM 642.858
258
(190)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 350 BlueTEC / d (218.926)
2014.05
2017.12
2987
OM 642.852 OM 642.853
258
(190)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 350 BlueTEC / d (218.926)
2014.05
2017.12
2987
OM 642.852 OM 642.853
252
(185)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 350 BlueTEC / d 4-matic (218.994)
2014.05
2017.12
2987
OM 642.854 OM 642.858
252
(185)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 350 CDI / d (218.923)
2012.10
2014.08
2987
OM 642.852 OM 642.853
265
(195)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 350 CDI / d 4-matic (218.993)
2012.10
2014.08
2987
OM 642.853 OM 642.854
265
(195)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 350 d 4-matic (218.994)
2015.04
2017.12
2987
OM 642.854 OM 642.858
258
(190)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 400 (218.365)
2014.05
2017.12
2996
M 276.820
333
(245)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 400 4-matic (218.367)
2014.05
2017.12
2996
M 276.820
333
(245)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 400 (218.965)
2014.05
2017.12
2996
M 276.820
333
(245)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 400 4-matic (218.967)
2014.05
2017.12
2996
M 276.820
333
(245)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS (C257) AMG CLS 53 EQ Boost 4-matic+ (257.361)
2018.05
2999
M 256.930
435
(320)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C257) CLS 450 EQ Boost 4-matic (257.359)
2017.12
2999
M 256.930
367
(270)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 350 (218.359)
2011.01
2014.08
3498
M 276.952
306
(225)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 400 (218.361)
2014.07
2017.12
3498
M 276.850
333
(245)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 400 4-matic (218.368)
2014.07
2017.12
3498
M 276.850
333
(245)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 350 (218.959)
2012.10
2014.08
3498
M 276.952
306
(225)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 400 (218.961)
2014.07
2017.12
3498
M 276.850
333
(245)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 400 4-matic (218.968)
2014.07
2017.12
3498
M 276.850
333
(245)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 500 (218.373)
2011.02
2017.12
4663
M 278.922
408
(300)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 500 4-matic (218.391)
2011.09
2017.12
4663
M 278.922
408
(300)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 500 (218.973)
2012.10
2017.12
4663
M 278.922
408
(300)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 500 4-matic (218.991)
2012.10
2017.12
4663
M 278.922
408
(300)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 63 AMG (218.374)
2011.01
2017.12
5461
M 157.980 M 157.981
525
(386)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 63 AMG (218.374)
2011.01
2017.12
5461
M 157.980 M 157.981
558
(410)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 63 AMG (218.375)
2013.02
2017.12
5461
M 157.981
585
(430)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 63 AMG 4-matic (218.376)
2013.02
2017.12
5461
M 157.981
585
(430)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C218) CLS 63 AMG 4-matic (218.392)
2013.05
2017.12
5461
M 157.981
558
(410)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 63 AMG (218.974)
2013.05
2017.12
5461
M 157.981
558
(410)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 63 AMG (218.974)
2012.10
2017.12
5461
M 157.981
525
(386)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 63 AMG (218.975)
2013.02
2017.12
5461
M 157.981
585
(430)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 63 AMG 4-matic (218.976)
2013.02
2017.12
5461
M 157.981
585
(430)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLS Shooting Brake (X218) CLS 63 AMG 4-matic (218.992)
2013.05
2017.12
5461
M 157.981
558
(410)
Kombi
Pokaż więcej
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 320 CDI (219.322)
2005.01
2010.12
2987
OM 642.920
211
(155)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 320 CDI (219.322)
2005.01
2010.12
2987
OM 642.920
224
(165)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 350 CDI (219.322)
2009.04
2010.12
2987
OM 642.920
224
(165)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 350 CDI (219.322)
2009.04
2010.12
2987
OM 642.920
272
(200)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 280 (219.354)
2008.07
2010.12
2996
M 272.943
231
(170)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 300 (219.354)
2009.04
2010.12
2996
M 272.943
231
(170)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 350 (219.356)
2004.10
2010.12
3498
M 272.964
272
(200)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 350 (219.357)
2006.04
2010.12
3498
M 272.985
292
(215)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 500 (219.375)
2004.10
2010.12
4966
M 113.967
306
(225)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 55 AMG (219.376)
2005.09
2006.12
5439
M 113.990
476
(350)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 55 AMG (219.376)
2005.01
2010.12
5439
M 113.990
476
(350)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 500 (219.372)
2006.04
2010.12
5461
M 273.960
388
(285)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 63 AMG (219.377)
2006.09
2010.12
6208
M 156.983
514
(378)
coupe
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 63 AMG (219.377)
2006.04
2010.12
6208
M 156.983
514
(378)
coupe
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mercedes-benz Cls

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W40 1l Quartz

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.04 
zł
48.92
39.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.38 
zł
57.60
46.83 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l Spirax syntetyczny

75W90 1l

Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
86.62 
zł
78.44
63.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W40 1l Quartz

5W40 1l

API SP CF
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.54 
zł
63.49
51.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER 5W30

5W30 20l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 073.84 
zł
1 020.15
829.39 zł
(51.01 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l M-SUP syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SN+
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
62.61 
zł
58.23
47.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 0W30 1l EVOLUTION

0W30 1l

API SL
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.54 
zł
57.76
46.96 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 1l Quartz

0W30 1l

API SL
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
70.59 
zł
66.36
53.95 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W40 1l Quartz

0W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
72.58 
zł
68.23
55.47 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 80W90 20l Spirax

80W90 20l

API GL-5 MT-1
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Autobusy
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
944.92 
zł
867.88
705.59 zł
(43.39 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

REVLINE
Olej silnikowy 5W30 60l ULTRA FORCE

API CF SM SN
ACEA A3 B4 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 397.61 
zł
1 319.35
1 072.64 zł
(21.99 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CLS – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MERCEDES-BENZ CLS powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MERCEDES-BENZ CLS typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MERCEDES-BENZ CLS jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CLS, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MERCEDES-BENZ CLS?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CLS? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MERCEDES-BENZ CLS, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CLS w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MERCEDES-BENZ CLS.