Oleje silnikowe do MERCEDES-BENZ VITO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 123 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) E-CELL (639.601, 639.603, 639.605)
2011.01
2014.08
EM 780.994
82
(60)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) E-CELL (639.703)
2012.03
EM 780.994
82
(60)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) eVITO (447.603, 447.605)
2019.03
EM 780.701
116
(85)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) eVITO (447.603, 447.605)
2025.03
EM 780.705
204
(150)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) eVITO (447.703, 447.705)
2020.08
780.702
204
(150)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) eVITO (447.703, 447.705)
2019.04
EM 780.701
116
(85)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 109 CDI (447.601, 447.603, 447.605)
2014.10
1598
OM 622.951
88
(65)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 111 CDI (447.601, 447.603, 447.605)
2014.10
1598
OM 622.951
114
(84)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 109 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2014.10
1598
OM 622.951
88
(65)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 111 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2014.10
1598
OM 622.951
114
(84)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 109 CDI / 109 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705)
2014.10
1598
OM 622.951
88
(65)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 111 CDI / 111 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705)
2014.10
1598
OM 622.951
114
(84)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 110 CDI (447.601, 447.603, 447.605)
2019.09
1749
OM 622.851
102
(75)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 114 CDI (447.601, 447.603, 447.605)
2019.09
1749
OM 622.851
136
(100)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 110 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2019.09
1749
OM 622.851
102
(75)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 114 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2019.09
1749
OM 622.851
136
(100)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 110 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2019.09
1749
OM 622.851
102
(75)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 114 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2019.09
1749
OM 622.851
136
(100)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 110 CDI (447.601, 447.603, 447.605)
2021.10
1950
OM 654.920
102
(75)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 114 CDI (447.601, 447.603, 447.605)
2020.04
1950
OM 654.920
136
(100)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 114 CDI 4x4 (447.601, 447.603, 447.605)
2020.04
1950
OM 654.920
136
(100)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 116 CDI (447.601, 447.603, 447.605)
2020.04
1950
OM 654.920
163
(120)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 116 CDI 4x4 (447.601, 447.603, 447.605)
2020.04
1950
OM 654.920
163
(120)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 119 CDI (447.601, 447.603, 447.605)
2020.04
1950
OM 654.920
190
(140)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 119 CDI 4x4 (447.601, 447.603, 447.605)
2020.04
1950
OM 654.920
190
(140)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 110 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2021.10
1950
OM 654.920
102
(75)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 114 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2019.03
1950
OM 654.920
136
(100)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 114 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705)
2019.03
1950
OM 654.920
136
(100)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 116 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2019.03
1950
OM 654.920
163
(120)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 116 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705)
2019.03
1950
OM 654.920
163
(120)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 119 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2019.03
1950
OM 654.920
190
(140)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 119 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705)
2019.03
1950
OM 654.920
190
(140)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 124 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2021.01
1950
OM 654.920
237
(174)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 124 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2020.04
2020.12
1950
OM 654.920
239
(176)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 124 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705)
2021.01
1950
OM 654.920
237
(174)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 124 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705)
2020.04
2020.12
1950
OM 654.920
239
(176)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 114 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2019.03
1950
OM 654.920
136
(100)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 114 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705)
2019.03
1950
OM 654.920
136
(100)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 116 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2019.03
1950
OM 654.920
163
(120)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 116 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705)
2019.03
1950
OM 654.920
163
(120)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 119 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2019.03
1950
OM 654.920
190
(140)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 119 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705)
2019.03
1950
OM 654.920
190
(140)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 124 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2020.04
2020.12
1950
OM 654.920
239
(176)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 124 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2021.01
1950
OM 654.920
237
(174)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 124 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705)
2020.04
1950
OM 654.920
239
(176)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 124 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705)
2021.01
1950
OM 654.920
237
(174)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 2.0 (447.603, 447.605)
2015.09
1991
M 274.920
211
(155)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 119 (447.703)
2016.01
1991
M 274.920
184
(135)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 119 Flex (447.703)
2015.11
1991
M 274.920
184
(135)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 2.0 (447.703, 447.705)
2016.01
1991
M 274.920
211
(155)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 124 (447.703, 447.705)
2024.05
1999
254.920
230
(170)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 124 (447.703, 447.705)
2024.05
1999
254.920
230
(170)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 110 CDI (639.601, 639.603, 639.605)
2010.09
2014.08
2143
OM 651.940
95
(70)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 113 CDI (639.601, 639.603, 639.605)
2010.09
2014.08
2143
OM 651.940
136
(100)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 113 CDI 4x4 (639.601, 639.603, 639.605)
2010.09
2014.08
2143
OM 651.940
136
(100)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 116 CDI (639.601, 639.603, 639.605)
2010.09
2014.08
2143
OM 651.940
163
(120)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 116 CDI 4x4 (639.601, 639.603, 639.605)
2010.09
2014.08
2143
OM 651.940
163
(120)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 110 CDI (639.701, 639.703, 639.705)
2010.09
2014.08
2143
OM 651.940
95
(70)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 113 CDI 4x4 (639.701, 639.703, 639.705)
2010.09
2014.08
2143
OM 651.940
136
(100)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 116 CDI 4x4 (639.701, 639.703, 639.705)
2010.09
2014.08
2143
OM 651.940
163
(120)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 114 CDI (447.601, 447.603, 447.605)
2014.10
2143
OM 651.950
136
(100)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 114 CDI 4x4 (447.601, 447.603, 447.605)
2015.07
2143
OM 651.950
136
(100)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 116 CDI (447.601, 447.603, 447.605)
2014.10
2143
OM 651.950
163
(120)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 116 CDI 4x4 (447.601, 447.603, 447.605)
2015.07
2143
OM 651.950
163
(120)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 119 CDI / BlueTEC (447.601, 447.603, 447.605)
2014.10
2143
OM 651.950
190
(140)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W447) 119 CDI / BlueTEC 4x4 (447.601, 447.603, 447.605)
2015.07
2143
OM 651.950
190
(140)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 114 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2014.10
2143
OM 651.950
136
(100)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 114 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705)
2015.07
2143
OM 651.950
136
(100)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 116 CDI (447.701, 447.703, 447.705)
2014.10
2143
OM 651.950
163
(120)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 116 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705)
2015.07
2143
OM 651.950
163
(120)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 119 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705)
2014.10
2143
OM 651.950
190
(140)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 119 BlueTEC 4-matic (447.701, 447.703, 447.705)
2015.07
2143
OM 651.950
190
(140)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 114 CDI / 114 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705)
2014.10
2143
OM 651.950
136
(100)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 114 CDI / 114 BlueTEC 4-matic (447.701, 447.703,...
2015.07
2143
OM 651.950
136
(100)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 116 CDI / 116 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705)
2014.10
2143
OM 651.950
163
(120)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 116 CDI / 116 BlueTEC 4-matic (447.701, 447.703,...
2015.07
2143
OM 651.950
163
(120)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 119 CDI / 119 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705)
2014.10
2143
OM 651.950
190
(140)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 119 CDI / 119 BlueTEC 4-matic (447.701, 447.703,...
2014.12
2143
OM 651.950
190
(140)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 109 CDI (639.601, 639.603, 639.605)
2006.08
2014.08
2148
OM 646.980 OM 646.981
95
(70)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 111 CDI (639.601, 639.603)
2007.09
2014.08
2148
OM 646.980 OM 646.982
116
(85)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 111 CDI 4x4 (639.601, 639.603, 639.605)
2007.09
2014.08
2148
OM 646.982
109
(80)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 115 CDI (639.601, 639.603, 639.605)
2003.09
2014.08
2148
OM 646.980 OM 646.982
150
(110)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 115 CDI 4x4 (639.601, 639.603, 639.605)
2006.07
2014.08
2148
OM 646.982
150
(110)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 109 CDI 4x4 (639.701)
2007.09
2014.08
2148
OM 646.981
95
(70)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 111 CDI 4x4 (639.701, 639.703, 639.705)
2007.09
2014.08
2148
OM 646.982
109
(80)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 115 CDI 4x4 (639.701, 639.705)
2007.09
2014.08
2148
OM 646.982
150
(110)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 120 CDI (639.601, 639.603, 639.605)
2006.03
2014.08
2987
OM 642.990
204
(150)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 122 CDI (639.601, 639.603, 639.605)
2010.09
2014.08
2987
OM 642.890
224
(165)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 126 (639.601, 639.603, 639.605)
2007.09
2014.08
3498
M 272.978
258
(190)
Furgon
Pokaż więcej
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W638) 113 2.0 (638.114, 638.194)
1996.02
2003.07
1998
M 111.948 M 111.950
129
(95)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W638) 113 2.0 (638.014, 638.094)
1997.03
2003.07
1998
M 111.948 M 111.950
129
(95)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 113 CDI (639.701, 639.703, 639.705)
2010.09
2143
OM 651.940
136
(100)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 116 CDI (639.701, 639.703, 639.705)
2010.09
2143
OM 651.940
163
(120)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 109 CDI (639.601, 639.603, 639.605)
2003.09
2006.07
2148
OM 646.983
88
(65)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 111 CDI (639.601, 639.603, 639.605)
2003.09
2007.08
2148
OM 646.982
109
(80)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W638) 108 CDI 2.2 (638.194)
1999.03
2003.07
2148
OM 611.980
82
(60)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W638) 110 CDI 2.2 (638.194)
1999.03
2003.07
2148
OM 611.980
102
(75)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W638) 112 CDI 2.2 (638.194)
1999.03
2003.07
2148
OM 611.980
122
(90)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 109 CDI (639.701, 639.703, 639.705)
2006.09
2148
OM 646.980 OM 646.981
95
(70)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 109 CDI (639.701, 639.703, 639.705)
2003.09
2148
OM 646.983
88
(65)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 111 CDI (639.701, 639.703, 639.705)
2007.09
2148
OM 646.980
116
(85)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 111 CDI (639.701, 639.703, 639.705)
2003.09
2148
OM 646.982
109
(80)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 115 CDI (639.701, 639.703, 639.705)
2003.09
2148
OM 646.980 OM 646.982
150
(110)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W638) 108 CDI 2.2 (638.094)
1999.03
2003.07
2148
OM 611.980
82
(60)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W638) 110 CDI 2.2 (638.094)
1999.03
2003.07
2148
OM 611.980
102
(75)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W638) 112 CDI 2.2 (638.094)
1999.03
2003.07
2148
OM 611.980
122
(90)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W638) 114 2.3 (638.134, 638.194)
1996.12
2003.07
2295
M 111.978 M 111.980
143
(105)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W638) 114 2.3 (638.034, 638.094)
1997.03
2003.07
2295
M 111.978 M 111.980
143
(105)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W638) 108 D 2.3 (638.164)
1996.02
2003.07
2299
OM 601.942
79
(58)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W638) 110 TD 2.3 (638.174)
1996.02
2003.07
2299
OM 601.970
98
(72)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W638) 108 D 2.3 (638.064, 638.068)
1997.03
2003.07
2299
OM 601.942
79
(58)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Furgon (W638) 110 D 2.3 (638.074, 638.078)
1997.03
2003.07
2299
OM 601.970
98
(72)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 120 CDI (639.701, 639.703, 639.705)
2006.07
2987
OM 642.990
204
(150)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 122 CDI (639.701, 639.703, 639.705)
2010.09
2987
OM 642.890
224
(165)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 119 (639.601, 639.603, 639.605)
2003.09
2008.07
3199
M 112.951
190
(140)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 122 (639.601, 639.603, 639.605)
2003.09
2004.09
3199
M 112.951
218
(160)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 119 (639.701, 639.703, 639.705)
2003.09
3199
M 112.951
190
(140)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 122 (639.701, 639.703, 639.705)
2003.09
3199
M 112.951
218
(160)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 126 (639.701, 639.703, 639.705)
2007.09
3498
M 272.978
258
(190)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 123 (639.601, 639.603, 639.605)
2004.06
2008.07
3724
M 112.976
224
(165)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Furgon (W639) 123 (639.601)
2004.06
2008.07
3724
M 112.976
231
(170)
Furgon
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 123 (639.701, 639.703, 639.705)
2004.06
2008.07
3724
M 112.976
224
(165)
Autobus
MERCEDES-BENZ VITO Autobus (W639) 123 (639.701)
2004.06
2008.07
3724
M 112.976
231
(170)
Autobus
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mercedes-benz Vito
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
372.51 
zł
294.28
239.25 zł
(58.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.39 
zł
53.76
43.71 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
201.33 
zł
176.96
143.87 zł
(35.39 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.18 
zł
59.38
48.28 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

ACEA C3 C4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.04 
zł
56.30
45.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.90 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.20 
zł
340.72
277.01 zł
(68.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.79 
zł
48.30
39.27 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ VITO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MERCEDES-BENZ VITO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MERCEDES-BENZ VITO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MERCEDES-BENZ VITO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ VITO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MERCEDES-BENZ VITO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ VITO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MERCEDES-BENZ VITO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ VITO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MERCEDES-BENZ VITO.