Oleje silnikowe do MERCEDES-BENZ CLK

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 51 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 200 CGI (209.343)
2003.07
2009.05
1796
M 271.942
170
(125)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 200 Kompressor (209.341)
2006.10
2009.05
1796
M 271.955
184
(135)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 200 Kompressor (209.342)
2002.09
2009.05
1796
M 271.940
163
(120)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK 200 CGI (209.343)
2003.07
2010.03
1796
M 271.942
170
(125)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK 200 Kompressor (209.441)
2006.10
2010.03
1796
M 271.955
184
(135)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK 200 Kompressor (209.442)
2003.02
2010.03
1796
M 271.940
163
(120)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK (C208) CLK 200 (208.335)
1997.06
2002.06
1998
M 111.945
136
(100)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C208) CLK 200 Kompressor (208.344)
2000.06
2002.06
1998
M 111.956
163
(120)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C208) CLK 200 Kompressor (208.345)
1997.06
2000.06
1998
M 111.944
192
(141)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A208) CLK 200 (208.435)
1998.03
2002.03
1998
M 111.941 M 111.945
136
(100)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A208) CLK 200 Kompressor (208.444)
2000.06
2002.03
1998
M 111.956
163
(120)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A208) CLK 200 Kompressor (208.445)
1998.03
2000.06
1998
M 111.944
192
(141)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 220 CDI (209.308)
2005.01
2009.05
2148
OM 646.966
136
(100)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 220 CDI (209.308)
2005.01
2009.05
2148
OM 646.966
150
(110)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C208) CLK 230 Kompressor (208.347)
1997.06
2000.06
2295
M 111.973 M 111.975
193
(142)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C208) CLK 230 Kompressor (208.348)
2000.06
2002.06
2295
M 111.982
197
(145)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A208) CLK 230 Kompressor (208.447)
1998.03
2000.06
2295
M 111.973 M 111.975
193
(142)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A208) CLK 230 Kompressor (208.448)
2000.06
2002.03
2295
M 111.982
197
(145)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 240 (209.361)
2002.06
2009.05
2597
M 112.912
163
(120)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 240 (209.361)
2002.06
2009.05
2597
M 112.912
170
(125)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK 240 (209.461)
2003.02
2010.03
2597
M 112.912
170
(125)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 270 CDI (209.316)
2002.10
2009.05
2685
OM 612.962 OM 612.967
170
(125)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 270 CDI (209.316)
2003.02
2005.06
2685
OM 612.967
163
(120)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 320 CDI (209.320)
2005.01
2009.05
2987
OM 642.910
224
(165)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK 320 CDI (209.420)
2005.03
2010.03
2987
OM 642.910
224
(165)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 280 (209.354)
2005.01
2009.05
2996
M 272.940
231
(170)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK 280 (209.454)
2005.01
2010.03
2996
M 272.940
231
(170)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK (C208) CLK 320 (208.365)
1997.06
2002.06
3199
M 112.940
218
(160)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 320 (209.365)
2002.06
2009.05
3199
M 112.955
218
(160)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A208) CLK 320 (208.465)
1998.03
2002.03
3199
M 112.940
218
(160)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK 320 (209.465)
2003.02
2010.03
3199
M 112.955
218
(160)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 350 (209.356)
2005.01
2009.05
3498
M 272.960
272
(200)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK 350 (209.456)
2005.01
2010.03
3498
M 272.960
272
(200)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK (C208) CLK 430 (208.370)
1998.07
2002.06
4266
M 113.943
279
(205)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A208) CLK 430 (208.470)
1998.09
2002.03
4266
M 113.943
279
(205)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 500 (209.375)
2002.06
2009.05
4966
M 113.968
306
(225)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK 500 (209.475)
2003.02
2010.03
4966
M 113.968
306
(225)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK (C208) CLK 55 AMG (208.374)
1999.08
2002.06
5439
M 113.981 M 113.984
347
(255)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C208) CLK 55 AMG (208.374)
2000.09
2003.12
5439
M 113.984
347
(255)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 55 AMG (209.376)
2002.09
2009.05
5439
M 113.987
367
(270)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK DTM AMG (209.376)
2004.06
2005.10
5439
M 113.994
582
(428)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A208) CLK 55 AMG (208.474)
2001.09
2002.03
5439
M 113.981 M 113.984
347
(255)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A208) CLK 55 AMG (208.474)
2000.01
2002.03
5439
M 113.981 M 113.984
347
(255)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK 55 AMG (209.476)
2002.06
2010.03
5439
M 113.987
367
(270)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK AMG DTM (209.476)
2004.06
2005.10
5439
M 113.994
582
(428)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 500 (209.372)
2006.06
2009.05
5461
M 273.967
388
(285)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK 500 (209.472)
2006.06
2010.03
5461
M 273.967
388
(285)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 63 AMG (209.377)
2006.04
2009.05
6208
M 156.982
481
(354)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK (C209) CLK 63 AMG (209.377)
2007.05
2009.05
6208
M 156.982
507
(373)
coupe
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK 63 AMG (209.477)
2006.09
2009.12
6208
M 156.982
481
(354)
kabriolet
MERCEDES-BENZ CLK kabriolet (A209) CLK 63 AMG (209.477)
2006.04
2010.03
6208
M 156.982
481
(354)
kabriolet
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mercedes-benz Clk
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.79 
zł
48.30
39.27 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 10W40 1l EVOLUTION

10W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.18 
zł
43.82
35.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

Oleje sportowe

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W50 1l VR1

5W50 1l

Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
79.35 
zł
70.65
57.44 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W40 1l USVO

5W40 1l

API SP SN+
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.11 
zł
85.44
69.46 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
252.64 
zł
224.60
182.60 zł
(56.15 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W40 4l EDGE

0W40 4l

API CF SN
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
300.28 
zł
266.93
217.02 zł
(66.73 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CLK – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MERCEDES-BENZ CLK powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MERCEDES-BENZ CLK typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MERCEDES-BENZ CLK jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CLK, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MERCEDES-BENZ CLK?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CLK? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MERCEDES-BENZ CLK, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CLK w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MERCEDES-BENZ CLK.