Oleje silnikowe do MERCEDES-BENZ G

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 93 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MERCEDES-BENZ G-CLASS samochód terenowy zamknięty (W465) G 580 EV (465.600)
2024.04
EM0033
587
(432)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ G-CLASS Platforma / podwozie (W464) G 350 D 4-matic (464.320)
2022.06
2925
OM 656.929
249
(183)
Platforma / podwozie
MERCEDES-BENZ G-CLASS samochód terenowy zamknięty (W464) G 350 d 4-matic (464.300)
2022.06
2925
OM 656.929
249
(183)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 350 d 4-matic (463.349)
2019.01
2022.11
2925
OM 656.929
286
(210)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 350 d 4-matic (463.349)
2019.05
2022.02
2925
OM 656.929
249
(183)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 400 d 4-matic (463.350)
2019.07
2925
OM 656.929
330
(243)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W461) G 300 CDI (461.333)
2010.04
2023.07
2987
OM 642.884
184
(135)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 320 CDI (463.343)
2006.09
2012.12
2987
OM 642.970
224
(165)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 350 CDI (463.306, 463.340, 463.341, 463.346)
2009.06
2011.12
2987
OM 642.970
224
(165)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 350 CDI (463.346)
2011.07
2015.08
2987
OM 642.886
211
(155)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 350 d (463.348)
2015.06
2018.04
2987
OM 642.887
245
(180)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) G 320 CDI (463.303)
2006.09
2012.12
2987
OM 642.970
224
(165)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) G 350 CDI (463.306)
2011.07
2015.12
2987
OM 642.886
211
(155)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) G 350 CDI (463.306)
2009.06
2011.12
2987
OM 642.970
224
(165)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G Platforma / podwozie (W461) G 280 CDi 4-matic (461.346, 461.370)
2007.05
2012.12
2987
OM 642.975
184
(135)
Platforma / podwozie
MERCEDES-BENZ KLASA G Platforma / podwozie (W461) G 300 CDi 4-matic (461.343)
2010.04
2023.07
2987
OM 642.884
184
(135)
Platforma / podwozie
MERCEDES-BENZ G-CLASS samochód terenowy zamknięty (W465) G 450 D Mild Hybrid 4-matic (465.310)
2024.04
2989
656.830
367
(270)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ G-CLASS samochód terenowy zamknięty (W465) G 500 Mild Hybrid 4-matic (465.210)
2024.04
2999
256.830
449
(330)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ G-CLASS samochód terenowy zamknięty (W465) AMG G 63 Mild Hybrid 4-matic (465.250)
2024.04
3982
177.880
585
(430)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) AMG G 63 (463.276, 463.277)
2018.03
3982
M 177.980
585
(430)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) AMG G 63 4x42 (463.280)
2022.10
3982
M 177.980
585
(430)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 500 (463.234, 463.239)
2015.06
2018.04
3982
M 176.980
422
(310)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 500 (463.260, 463.261)
2018.01
3982
M 176.980
422
(310)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 500 (463.247, 463.248, 463.249, 463.240, 463.241)
1998.04
2015.12
4966
M 113.962
296
(218)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) G 500 (463)
1998.04
2015.12
4966
M 113.962
296
(218)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 55 AMG (463.270, 463.271)
2004.09
2011.12
5439
M 113.993
476
(350)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 55 AMG (463.270, 463.271)
2006.08
2012.12
5439
M 113.993
500
(368)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 55 AMG (463.270, 463.271)
2008.08
2012.06
5439
M 113.993
507
(373)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) AMG G 63 (463.272)
2015.06
2018.03
5461
M 157.984
571
(420)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 500 (463.222, 463.236, 463.237, 463.242)
2008.05
2015.08
5461
M 273.963 M 273.969
388
(285)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 63 AMG (463.273)
2012.05
2018.03
5461
M 157.984
544
(400)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 63 AMG 6x6 (463.272)
2014.12
2018.03
5461
M 157.984
544
(400)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) G 500 (463.202)
2009.12
2014.08
5461
M 273.963 M 273.969
388
(285)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) AMG G 65 (463.274, 463.275)
2015.06
2018.04
5980
M 279.982
630
(463)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 65 AMG (463.274)
2012.05
2018.04
5980
M 279.982
612
(450)
samochód terenowy zamknięty
Pokaż więcej
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) 200 GE (463.220)
1990.01
1993.07
1996
M 102.965
116
(85)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) 200 GE (463.200)
1990.01
1993.07
1996
M 102.965
109
(80)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) 200 GE (463.200)
1990.01
1993.07
1996
M 102.965
116
(85)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W460) 200 G (460.136, 460.237, 460.236)
1982.07
1989.08
1997
M 102.964
109
(80)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W460) 200 GE (460.216)
1982.07
1989.08
1997
M 102.964
109
(80)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W460) 230 GE (460,2)
1987.05
1992.08
2298
M 102.979 M 102.987
122
(90)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W461) 230 GE (461.238, 461.239)
1989.09
1996.07
2298
M 102.979
122
(90)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W461) 230 GE (461)
1993.06
2000.07
2298
M 102.996 M 102.997
125
(92)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) 230 GE (463.224, 463.225)
1990.06
1993.06
2298
M 102.989
126
(93)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) 230 GE (463.204)
1990.06
1993.02
2298
M 102.989
126
(93)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W460) 230 GE (460,2)
1982.04
1992.08
2299
M 102.981 M 102.987 M 102.989
125
(92)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W460) 230 GE (460.218, 460.249)
1986.08
1993.05
2299
M 102.987 M 102.998
122
(90)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W460) 230 GE (460.218, 460.249)
1982.07
1993.05
2299
M 102.981
125
(92)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W460) 230 G (460,2)
1979.03
1993.07
2307
M 115.973
90
(66)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W460) 230 G (460,2)
1980.02
1987.07
2307
M 115.973
102
(75)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W460) 230 G (460.210, 460.241)
1980.02
1987.07
2307
M 115.973
90
(66)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W460) 240 GD (460,3)
1979.03
1987.08
2399
OM 616.936
72
(53)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W460) 240 GD (460.310, 460.341)
1979.03
1989.08
2399
OM 616.936 OM 616.938
72
(53)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W460) 250 GD (460,3)
1988.12
1992.08
2497
OM 602.930
92
(68)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W460) 250 GD (460,3)
1987.10
1992.12
2497
OM 602.930
84
(62)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W461) 250 GD (461)
1990.02
1993.05
2497
OM 602.939
92
(68)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) 250 GD (463.324, 463.325)
1990.06
1992.10
2497
OM 602.931
94
(69)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W460) 250 GD (460.317)
1987.10
1991.10
2497
OM 602.930
84
(62)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W461) G 270 CDI (461.302, 461.342, 461.345, 461.331)
2003.01
2006.12
2685
OM 612.966
156
(115)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 270 CDI (463.322, 463.323)
2001.10
2003.07
2685
OM 612.965
156
(115)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W460) 280 GE (460,2)
1984.08
1989.08
2746
M 110.994
150
(110)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W460) 280 GE (460,2)
1979.11
1989.08
2746
M 110.994
156
(115)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W460) 280 GE (460.212, 460.243)
1982.07
1993.05
2746
M 110.994
150
(110)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W460) 280 GE (460.212, 460.243)
1979.11
1982.06
2746
M 110.994
156
(115)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W461) 290 GD/G 290 D (461.337, 461.338)
1993.06
2000.07
2874
OM 602.942
95
(70)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W461) G 290 TD (461.335, 461.336)
1997.07
2001.07
2874
OM 602.983
120
(88)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Platforma / podwozie (W461) 290 GD 4-matic (461.323, 461.329)
1991.11
2001.07
2874
OM 602.942 OM 602.947
95
(70)
Platforma / podwozie
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) 300 GE (463.227, 463.228)
1989.09
1993.08
2960
M 103.987
170
(125)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) 300 GE (463.227, 463.228)
1990.06
1997.08
2960
M 103.987
174
(128)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 300 (463.228, 463.227)
1993.06
1997.08
2960
M 103.987
170
(125)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) 300 GE (463.207)
1989.09
1997.09
2960
M 103.987
170
(125)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W461) G 280 CDI (461.304, 461.334, 461.339, 461.344, 461.390)
2009.04
2987
OM 642.884 OM 642.975
184
(135)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) 300 GD (463.327, 463.328)
1989.09
1993.08
2996
OM 603.931
113
(83)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 300 Diesel (463.327, 463.328)
1993.09
1994.08
2996
OM 603.931
113
(83)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 300 TD (463.330, 463.331)
1996.08
2000.07
2996
OM 606.964
177
(130)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) 300 GD (463.307)
1989.09
1993.08
2996
OM 603.931
113
(83)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) G 300 Diesel (463.307)
1993.09
1994.08
2996
OM 603.931
113
(83)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) G 300 TD (463.308)
1996.09
2000.07
2996
OM 606.964
177
(130)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W460) 300 GD (460,3)
1979.12
1991.12
2998
OM 617.931
88
(65)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W460) 300 GD (460.312, 460.343)
1979.11
1989.08
2998
OM 617.931 OM 617.932
88
(65)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 320 (463.230, 463.231)
1994.09
1997.12
3199
M 104.996
211
(155)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 320 (463.232, 463.233, 463.244, 463.245)
1997.07
2004.08
3199
M 112.945
215
(158)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) 320 GE (463.208)
1994.09
1997.11
3199
M 104.996
211
(155)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) G 320 (463.209, 463.250)
1997.11
2004.08
3199
M 112.945
215
(158)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) 350 Turbo GD (463.320, 463.321)
1991.09
1996.08
3449
OM 603.972
136
(100)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) 350 G Turbo-D (463.300)
1991.09
1997.09
3449
OM 603.972
136
(100)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 36 AMG (463.230)
1995.01
1998.07
3606
M 104.996 (AMG 3.6)
272
(200)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 400 CDI (463.332, 463.333)
2000.12
2006.07
3996
OM 628.962
250
(184)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G Cabrio (W463) G 400 CDI (463.309)
2000.12
2006.07
3996
OM 628.962
250
(184)
samochód terenowy otwarty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 500 (463.249)
2004.09
2005.12
4966
M 113.962
292
(215)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) 500 GE (463.228)
1993.09
1994.12
4973
M 117.965
241
(177)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 55 AMG (463.243, 463.246)
1999.04
2008.07
5439
M 113.982
354
(260)
samochód terenowy zamknięty
MERCEDES-BENZ KLASA G (W463) G 55 AMG (463.270, 463.271)
2004.06
2006.07
5439
M 113.993
476
(350)
samochód terenowy zamknięty
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mercedes-benz G
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 5l Quartz INEO

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
254.57 
zł
239.30
194.55 zł
(47.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.18 
zł
59.38
48.28 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.49 
zł
68.89
56.01 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l Spirax syntetyczny

75W90 1l

Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
86.62 
zł
78.44
63.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
74.43 
zł
58.79
47.80 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER ENVC2/C3 5W30 5L

5W30 5l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
325.63 
zł
271.90
221.06 zł
(54.38 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4600

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
100.53 
zł
86.46
70.29 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ G – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MERCEDES-BENZ G powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MERCEDES-BENZ G typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MERCEDES-BENZ G jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ G, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MERCEDES-BENZ G?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ G? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MERCEDES-BENZ G, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ G w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MERCEDES-BENZ G.