Oleje silnikowe do MERCEDES-BENZ M

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 36 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MERCEDES-BENZ KLASA M (W166) ML 250 CDI / BlueTEC 4-matic (166.004, 166.003)
2011.06
2015.12
2143
OM 651.960
204
(150)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 300 CDI 4-matic (164.120)
2009.07
2011.12
2987
OM 642.940
190
(140)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 300 CDI 4-matic (164.121)
2010.02
2011.12
2987
OM 642.820
204
(150)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 350 CDI 4-matic (164.122)
2009.07
2011.12
2987
OM 642.940
224
(165)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 350 CDI 4-matic (164.125, 164.124)
2009.09
2011.12
2987
OM 642.820
211
(155)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 350 CDI 4-matic (164.125, 164.124)
2010.02
2011.12
2987
OM 642.820
231
(170)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 350 CDI 4-matic (164.125)
2009.09
2011.12
2987
OM 642.820
214
(157)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W166) ML 350 BlueTEC 4-matic (166.024, 166.023)
2011.06
2015.02
2987
OM 642.826 OM 642.864
258
(190)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 300 4-matic (164.182)
2010.03
2011.12
2996
M 272.945
231
(170)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W166) ML 400 4-matic (166.056)
2013.08
2015.02
2996
M 276.821
333
(245)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 350 4-matic (164.186)
2005.02
2011.12
3498
M 272.967
272
(200)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W166) ML 300 4-matic (166.055)
2012.08
2015.02
3498
M 276.955
252
(185)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W166) ML 300 4-matic (166.055)
2012.08
2015.02
3498
M 276.955
249
(183)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W166) ML 350 4-matic (166.057)
2011.06
2015.12
3498
M 276.955
306
(225)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 450 CDI 4-matic (164.128)
2009.09
2011.12
3996
OM 629.912
306
(225)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W166) ML 500 4-matic (166.073)
2012.02
2015.02
4663
M 278.928
408
(300)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 500 4-matic (164.175)
2005.07
2011.12
4966
M 113.964
306
(225)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 500 4-matic (164.172)
2007.12
2011.12
5461
M 273.963
388
(285)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W166) ML 63 AMG 4-matic (166.074)
2011.11
2015.02
5461
M 157.982
525
(386)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W166) ML 63 AMG 4-matic (166.074)
2011.11
2015.02
5461
M 157.982
558
(410)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 63 AMG 4-matic (164.177)
2006.01
2011.12
6208
M 156.980
510
(375)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 63 AMG 4-matic (164.177)
2006.09
2011.12
6208
M 156.980
510
(375)
SUV
Pokaż więcej
MERCEDES-BENZ KLASA M (W163) ML 230 (163.136)
1998.02
2005.06
2295
M 111.977
150
(110)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W163) ML 270 CDI (163.113)
1999.12
2005.06
2685
OM 612.963
163
(120)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 280 CDI 4-matic (164.120)
2005.07
2009.07
2987
OM 642.940
190
(140)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 320 CDI 4-matic (164.122)
2005.07
2009.07
2987
OM 642.940
224
(165)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 320 CDI 4-matic (164.124, 164.125, 164.122)
2005.07
2011.07
2987
OM 642.820 OM 642.940
211
(155)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 320 CDI 4-matic (164.125)
2006.09
2008.12
2987
OM 642.940
218
(160)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W163) ML 320 (163.154)
1998.02
2003.06
3199
M 112.942
218
(160)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W163) ML 350 (163.157)
2003.02
2005.06
3724
M 112.970
235
(173)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W163) ML 350 (163.157)
2002.08
2005.06
3724
M 112.970
245
(180)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W163) ML 400 CDI (163.128)
2001.09
2005.06
3996
OM 628.963
250
(184)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W164) ML 420 CDI 4-matic (164.128)
2006.02
2009.09
3996
OM 629.912
306
(225)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W163) ML 430 (163.172)
1998.02
2005.06
4266
M 113.942
272
(200)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W163) ML 500 (163.175)
2001.09
2005.06
4966
M 113.964 M 113.965
292
(215)
SUV
MERCEDES-BENZ KLASA M (W163) ML 55 AMG (163.174)
2000.02
2005.06
5439
M 113.981
347
(255)
SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mercedes-benz M

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.50 
zł
53.79
43.73 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W40 1l USVO

5W40 1l

API SP SN+
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.11 
zł
85.44
69.46 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
252.61 
zł
224.56
182.57 zł
(56.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.38 
zł
57.60
46.83 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W40 4l EDGE

0W40 4l

API CF SN
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
300.27 
zł
266.93
217.02 zł
(66.73 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l Leichtlauf High Tech

5W40 5l

API CF SM
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.63 
zł
341.10
277.32 zł
(68.22 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
62.02 
zł
51.78
42.10 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l 8100

0W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
105.83 
zł
83.60
67.97 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W40 1l 8100

0W40 1l

API SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
102.78 
zł
81.19
66.01 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l M-SUP syntetyczny

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.65 
zł
54.54
44.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 4l SYNPOWER

0W30 4l

API SP
ACEA A1 B1 A5 B5 B7 A7
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
322.43 
zł
269.23
218.89 zł
(67.31 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ M – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MERCEDES-BENZ M powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MERCEDES-BENZ M typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MERCEDES-BENZ M jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ M, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MERCEDES-BENZ M?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ M? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MERCEDES-BENZ M, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ M w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MERCEDES-BENZ M.