Oleje silnikowe do MERCEDES-BENZ S

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 253 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 250 CDI (221.003, 221.103)
2011.01
2013.12
2143
OM 651.961
204
(150)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 300 BlueTEC Hybrid / h (222.104, 222.004)
2014.02
2017.05
2143
OM 651.921
231
(170)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 350 d (223.130)
2020.09
2925
OM 656.929
286
(210)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 350 d 4-matic (223.131)
2020.09
2925
OM 656.929
286
(210)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 400 d 4-matic (223.133)
2020.09
2925
OM 656.929
330
(243)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 350 d (222.020, 222.120)
2017.07
2020.07
2925
OM 656.929
286
(210)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 350 d 4-matic (222.021, 222.121)
2017.05
2020.07
2925
OM 656.929
286
(210)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 350 d 4-matic (222.121)
2018.07
2020.07
2925
OM 656.929
249
(183)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 400 d (222.034, 222.134)
2017.07
2020.07
2925
OM 656.929
340
(250)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 400 d 4-matic (222.035, 222.135)
2017.05
2020.07
2925
OM 656.929
340
(250)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 350 d (223.030)
2020.09
2023.06
2925
OM 656.929
286
(210)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 350 d 4-matic (223.031)
2020.09
2023.06
2925
OM 656.929
286
(210)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 400 d 4-matic (223.033)
2020.09
2925
OM 656.929
330
(243)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 320 CDI (221.122, 221.022)
2005.10
2013.12
2987
OM 642.930
211
(155)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 320 CDI 4-matic (221.080, 221.180)
2005.10
2013.12
2987
OM 642.932
211
(155)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 320 CDI 4-matic (221.080, 221.180)
2006.10
2013.12
2987
OM 642.932
235
(173)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 350 BlueTec (221.026, 221.126)
2011.04
2013.12
2987
OM 642.862
258
(190)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 350 BlueTEC 4-matic (221.083, 221.183)
2011.04
2013.12
2987
OM 642.868
258
(190)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 350 CDI (221.022, 221.122)
2009.06
2013.12
2987
OM 642.930
235
(173)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 350 CDI (221.122, 221.022)
2009.06
2013.12
2987
OM 642.930
211
(155)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 350 CDI 4-matic (221.080, 221.180)
2009.06
2013.07
2987
OM 642.932
235
(173)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 350 BlueTEC / d (222.132, 222.032, 222.123)
2013.05
2017.05
2987
OM 642.861
258
(190)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 350 BlueTEC / d 4-matic (222.033, 222.133)
2014.02
2017.05
2987
OM 642.861 OM 642.867
258
(190)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 350 BlueTEC 4-matic (222.133)
2014.02
2017.05
2987
OM 642.867
252
(185)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 350 d Mild Hybrid (223.120)
2023.05
2989
656.830
313
(230)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 350 d Mild Hybrid 4-matic (223.121)
2023.05
2989
656.830
313
(230)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 450 d Mild Hybrid 4-matic (223.123)
2023.05
2989
656.830
367
(270)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 350 d Mild Hybrid (223.020)
2023.06
2989
656.830
313
(230)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 350 d Mild Hybrid 4-matic (223.021)
2023.06
2989
656.830
313
(230)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 450 d Mild Hybrid 4-matic (223.023)
2023.05
2989
656.830
367
(270)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 280 (221.054)
2006.08
2013.12
2996
M 272.946
231
(170)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 300 (221.054, 221.154)
2006.08
2013.12
2996
M 272.946
231
(170)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 320 (222.162)
2014.05
2020.07
2996
M 276.824
272
(200)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 400 (222.165)
2014.03
2017.05
2996
M 276.824
333
(245)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 400 4-matic (222.067, 222.167)
2014.11
2017.05
2996
M 276.824
333
(245)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 400 Maybach 4-matic (222.967)
2015.01
2017.05
2996
M 276.824
333
(245)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 450 (222.066, 222.166)
2017.02
2020.07
2996
M 276.824
367
(270)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 450 4-matic (222.064, 222.164)
2017.02
2020.07
2996
M 276.824
367
(270)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 450 Maybach 4-matic (222.964)
2017.09
2020.07
2996
M 276.824
367
(270)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 500 Hybrid / e (222.163)
2014.07
2017.05
2996
M 276.824
442
(325)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 560 e (222.173)
2018.10
2020.07
2996
M 276.824
476
(350)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C217) S 400 4-matic (217.364)
2015.10
2020.07
2996
M 276.824
367
(270)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C217) S 450 4-matic (217.364)
2015.12
2020.07
2996
M 276.824
367
(270)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 450 e (223.166)
2022.05
2999
EM0017 M 256.930
408
(300)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 450 e (223.167)
2026.03
2999
256.830
435
(320)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 450 EQ Boost (223.160)
2021.07
2999
M 256.930
367
(270)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 450 EQ Boost 4-matic (223.161)
2020.10
2999
M 256.930
367
(270)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 450 EQ Boost 4-matic (223.161)
2022.09
2999
256.830
381
(280)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 500 EQ Boost 4-matic (223.163)
2022.09
2999
256.830
449
(330)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 500 EQ Boost 4-matic (223.163)
2020.09
2999
M 256.930
435
(320)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 580 e (223.168)
2021.07
2999
M 256.930
510
(375)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 580 e 4-matic (223.169)
2021.07
2999
M 256.930
510
(375)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 580 e 4-matic (223.170)
2026.03
2999
256.830
585
(430)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 450 EQ Boost (222.158, 222.058)
2017.07
2020.07
2999
M 256.930
367
(270)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 450 EQ Boost 4-matic (222.059, 222.159)
2017.07
2020.07
2999
M 256.930
367
(270)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 500 EQ Boost (222.060, 222.160)
2017.07
2020.07
2999
M 256.930
435
(320)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 450 e (223.066)
2022.05
2999
M 256.930
408
(300)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 450 e (223.067)
2026.03
2999
256.830
435
(320)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 450 EQ Boost (223.060)
2021.07
2999
M 256.930
367
(270)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 450 EQ Boost 4-matic (223.061)
2022.09
2999
256.830
381
(280)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 450 EQ Boost 4-matic (223.061)
2020.10
2999
M 256.930
367
(270)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 500 EQ Boost 4-matic (223.063)
2020.09
2999
M 256.930
435
(320)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 500 EQ Boost 4-matic (223.063)
2022.09
2999
256.830
449
(330)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 580 e (223.068)
2021.07
2999
M 256.930
510
(375)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 580 e 4-matic (223.069)
2021.11
2999
M 256.930
510
(375)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 580 e 4-matic (223.070)
2026.03
2999
256.830
585
(430)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (Z223) S 580 e Maybach 4-matic (223.969)
2023.04
2999
EM0017 M 256.930
510
(375)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 350 (221.056, 221.156)
2005.10
2013.12
3498
M 272.965
272
(200)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 350 4-matic (221.087, 221.187)
2008.02
2013.12
3498
M 272.975
272
(200)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 350 CGI (221.057, 221.157)
2011.04
2013.12
3498
M 276.950
306
(225)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 350 CGI 4-matic (221.082, 221.182)
2011.04
2013.12
3498
M 276.950
306
(225)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 400 Hybrid
2009.09
2013.12
3498
299
(220)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 400 Hybrid (221.095, 221.195)
2009.01
2013.12
3498
M 272.974
279
(205)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 400 Hybrid / h (222.057, 222.157)
2013.05
2017.05
3498
M 276.960
306
(225)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 580 4-matic (223.176)
2021.05
3982
M 176.980
503
(370)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 580 4-matic (223.177)
2026.03
3982
M 176.980
537
(395)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (V223) S 63 AMG Hybrid 4-matic (223.182)
2023.05
3982
177.880 EMA001
802
(590)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) AMG S 63 (222.187)
2017.05
2020.07
3982
M 177.980
612
(450)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) AMG S 63 4-matic+ (222.188)
2017.05
2020.07
3982
M 177.980
612
(450)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 560 (222.083, 222.183)
2017.07
2020.07
3982
M 176.980
469
(345)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 560 4-matic (222.086, 222.186)
2017.05
2020.07
3982
M 176.980
469
(345)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 560 Maybach (222.983)
2017.07
2020.07
3982
M 176.980
469
(345)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 560 Maybach 4-matic (222.986)
2017.07
2020.07
3982
M 176.980
469
(345)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 580 4-matic (223.076)
2021.05
3982
M 176.980
503
(370)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W223) S 580 4-matic (223.077)
2026.03
3982
M 176.980
537
(395)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (Z223) S 580 Maybach EQ Boost 4-matic (223.976)
2021.08
3982
M 176.980
503
(370)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (Z223) S 680 Maybach 4-matic (223.978)
2026.05
3982
177.780
612
(450)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C217) S 560 (217.383)
2017.10
2020.07
3982
M 176.980
469
(345)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C217) S 560 4-matic (217.386)
2017.10
2020.07
3982
M 176.980
469
(345)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C217) S 63 AMG (217.387)
2018.12
2020.07
3982
M 177.980
612
(450)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C217) S 63 AMG 4-matic+ (217.388)
2017.10
2020.07
3982
M 177.980
612
(450)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S kabriolet (A217) AMG S 63 (217.487)
2018.12
2020.07
3982
M 177.980
612
(450)
kabriolet
MERCEDES-BENZ KLASA S kabriolet (A217) AMG S 63 4-matic+ (217.488)
2017.10
2020.07
3982
M 177.980
612
(450)
kabriolet
MERCEDES-BENZ KLASA S kabriolet (A217) S 560 (217.483)
2017.10
2020.07
3982
M 176.980
469
(345)
kabriolet
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 450 CDI (221.028, 221.128)
2009.01
2013.12
3996
OM 629.911
320
(235)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 450 4-matic (221.084, 221.184)
2005.12
2013.12
4663
M 273.924
340
(250)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 450, S 450 L (221.070, 221.170)
2005.12
2013.12
4663
M 273.922
340
(250)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 500 CGI (221.073, 221.173)
2011.04
2013.12
4663
M 278.932
435
(320)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 500 CGI 4-matic (221.094, 221.194)
2011.03
2013.12
4663
M 278.932
435
(320)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 550 (221.073, 221.173)
2011.09
2013.12
4663
M 278.932
435
(320)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 500 (222.082, 222.182)
2013.07
2017.05
4663
M 278.929
435
(320)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 500 (222.082, 222.182)
2013.05
2017.05
4663
M 278.929
455
(335)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 500 4-matic (222.085, 222.185)
2013.05
2017.05
4663
M 278.929
455
(335)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 500 4-matic (222.185)
2013.09
2017.05
4663
M 278.929
435
(320)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 500 Maybach (222.982)
2014.12
2017.05
4663
M 278.929
455
(335)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 500 Maybach 4-matic (222.985)
2015.04
2017.05
4663
M 278.929
455
(335)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C216) CL 500 (216.373)
2011.02
2013.12
4663
M 278.920
435
(320)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C216) CL 500 4-matic (216.394)
2011.02
2013.12
4663
M 278.920
435
(320)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C217) S 500 (217.382)
2014.11
2017.10
4663
M 278.929
455
(335)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C217) S 500 4-matic (217.385)
2014.04
2017.10
4663
M 278.929
455
(335)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S kabriolet (A217) S 500 (217.482)
2015.12
2017.10
4663
M 278.929
456
(335)
kabriolet
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 500 (221.071, 221.171)
2005.10
2013.12
5461
M 273.961
388
(285)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 500 4-matic (221.086, 221.186)
2005.10
2013.12
5461
M 273.961 M 273.968
388
(285)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 63 AMG (221.074, 221.174)
2012.02
2013.12
5461
M 157.980
571
(420)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 63 AMG (221.074, 221.174)
2011.03
2013.12
5461
M 157.980
544
(400)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 63 AMG (222.077, 222.177)
2013.05
2017.05
5461
M 157.985
585
(430)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 63 AMG 4-matic (222.178)
2013.05
2017.05
5461
M 157.985
585
(430)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C216) CL 500 (216.371)
2006.06
2013.12
5461
M 273.961
388
(285)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C216) CL 500 4-matic (216.386)
2008.02
2013.12
5461
M 273.968
388
(285)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C216) CL 63 AMG (216.374)
2011.02
2013.12
5461
M 157.980
544
(400)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C216) CL 63 AMG (216.374)
2010.01
2013.12
5461
M 157.980
571
(420)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C217) S 63 AMG (217.377)
2014.07
2017.10
5461
M 157.985
585
(430)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C217) S 63 AMG 4-matic (217.378)
2014.04
2017.10
5461
M 157.985
585
(430)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S kabriolet (A217) AMG S 63 (217.477)
2016.02
2017.10
5461
M 157.985
585
(430)
kabriolet
MERCEDES-BENZ KLASA S kabriolet (A217) AMG S 63 4-matic (217.478)
2015.12
2017.10
5461
M 157.985
585
(430)
kabriolet
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 600 (221.176)
2005.12
2013.12
5513
M 275.953
517
(380)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C216) CL 600 (216.376)
2006.05
2013.12
5513
M 275.953
517
(380)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 65 AMG (221.179)
2010.10
2013.12
5980
M 275.982
630
(463)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 65 AMG (221.179)
2005.12
2013.12
5980
M 275.982
612
(450)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 600 (222.176)
2014.02
2020.07
5980
M 277.980
530
(390)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 600 Maybach (222.976)
2014.12
2018.11
5980
M 277.980
530
(390)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 65 AMG (222.179)
2014.02
2019.11
5980
M 279.980
630
(463)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 650 Maybach (222.980)
2017.07
2020.07
5980
M 279.980
630
(463)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W222, V222, X222) S 650 Maybach (222.980)
2019.03
2020.07
5980
M 277.980
530
(390)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (Z223) S 680 Maybach 4-matic (223.979)
2021.05
5980
M 279.980
612
(450)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C216) CL 65 AMG (216.379)
2011.02
2013.12
5980
M 275.982
630
(463)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C217) S 65 AMG (217.379)
2014.07
2019.05
5980
M 279.980
630
(463)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S kabriolet (A217) AMG S 65 (217.479)
2016.04
2019.05
5980
M 279.980
630
(463)
kabriolet
MERCEDES-BENZ KLASA S kabriolet (A217) S 650 Maybach (217.479)
2017.08
2019.05
5980
M 279.980
630
(463)
kabriolet
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 63 AMG (221.077, 221.177)
2006.10
2013.12
6208
M 156.984
525
(386)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C216) CL 63 AMG (216.377)
2006.10
2013.12
6208
M 156.984
525
(386)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C216) CL 63 AMG (216.377)
2007.09
2011.12
6208
M 156.984
525
(386)
coupe
Pokaż więcej
MERCEDES-BENZ KLASA S Sedan (W108, W109) 250 S (108.012)
1966.01
1969.12
2496
M 108.920
130
(96)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S Sedan (W108, W109) 250 SE (108.014)
1966.01
1967.12
2496
M 129.980
150
(110)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 260 SE (126.020)
1985.09
1991.06
2599
M 103.941
166
(122)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 260 SE (126.020)
1985.09
1991.06
2599
M 103.941
160
(118)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W116) 280 S (116.020)
1972.08
1980.07
2746
M 110.922
160
(118)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W116) 280 S (116.020)
1972.08
1980.07
2746
M 110.922
156
(115)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W116) 280 S (116.020)
1972.09
1980.07
2746
M 110.932
142
(105)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W116) 280 SE, SEL (116.024, 116.025)
1972.08
1980.07
2746
M 110.983 M 110.985
185
(136)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W116) 280 SE, SEL (116.024, 116.025)
1972.08
1976.01
2746
M 110.993
170
(125)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W116) 280 SE, SEL (116.024, 116.025)
1972.08
1980.07
2746
M 110.985
177
(130)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 280 S (126.021)
1979.12
1985.07
2746
M 110.924 M 110.926
156
(115)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 280 SE, SEL (126.022, 126.023)
1979.10
1985.07
2746
M 110.987 M 110.989
185
(136)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S Sedan (W108, W109) 280 SE, SEL (108.018, 108.019)
1968.01
1972.08
2778
M 130.980
160
(118)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S Sedan (W108, W109) 300 SEL (109.016)
1968.01
1972.08
2778
M 130.981
170
(125)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S Sedan (W108, W109) 280 S (108.016)
1967.10
1972.07
2780
M 130.920
140
(103)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W140) 300 SE 2.8 (140.028)
1993.01
1998.10
2799
M 104.944
197
(145)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W140) S 280 (140.028)
1993.02
1998.10
2799
M 104.944
193
(142)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 280 (220.063, 220.163)
1998.10
2005.08
2799
M 112.922
204
(150)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 300 SE, SEL (126.024, 126.025)
1986.01
1991.06
2960
M 103.981
180
(132)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 300 SE, SEL (126.024, 126.025)
1985.09
1989.12
2960
M 103.981
188
(138)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 320 CDI (221.022, 221.122)
2005.12
2009.06
2987
OM 642.930
235
(173)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 350 CDI 4-matic (221.080, 221.180)
2009.01
2010.12
2987
OM 642.932
211
(155)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 300 SDL (126.125)
1986.09
1987.12
2996
OM 603.961
146
(107)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 300 SDL (126.125)
1985.09
1986.12
2996
OM 603.961
150
(110)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W140) S 300 Turbo-D (140.135)
1996.05
1998.10
2996
OM 606.961
177
(130)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S Sedan (W108, W109) 300 SEL (109.015)
1966.03
1967.12
2996
M 189.988
170
(125)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 300 SD (126.120)
1980.09
1985.12
2998
OM 617.951
125
(92)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W140) 300 SE, SEL/S320 (140.032, 140.033)
1991.03
1998.10
3199
M 104.990 M 104.994
231
(170)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W140) S 320 (140.033)
1995.10
1998.08
3199
M 104.990
220
(162)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 320 (220.065, 220.165)
1998.10
2005.08
3199
M 112.944
224
(165)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 320 CDI (220.025, 220.125)
2002.09
2005.08
3222
OM 648.960
204
(150)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 320 CDI (220.026, 220.126)
1999.08
2002.09
3222
OM 613.960
197
(145)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 350 SD, SDL (126.134, 126.135)
1989.09
1991.06
3449
OM 603.970
136
(100)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W140) S 350 Turbo-D (140.134)
1993.01
1998.10
3449
OM 603.971
150
(110)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W116) 350 SE, SEL (116.028, 116.029)
1972.08
1976.02
3499
M 116.983
200
(147)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W116) 350 SE, SEL (116.028, 116.029)
1976.03
1980.03
3499
M 116.985
194
(143)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W116) 350 SE, SEL (116.028, 116.029)
1976.03
1980.03
3499
M 116.985
205
(151)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S Sedan (W108, W109) 280 SE, SEL 3.5 (108.057, 108.058)
1971.03
1972.08
3499
M 116.980
200
(147)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S Sedan (W108, W109) 300 SEL 3.5 (109.056)
1970.01
1972.07
3499
M 116.981
200
(147)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 350 4-matic (220.087, 220.187)
2003.06
2005.08
3724
M 112.975
245
(180)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 350, S 350 L (220.067, 220.167)
2002.09
2005.08
3724
M 112.972
245
(180)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 3.8 (126.035, 126.034)
1980.08
1984.08
3818
M 116.961
218
(160)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 380 SE, SEL (126.032, 126.033)
1980.09
1981.10
3818
M 116.961
218
(160)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 380 SE, SEL (126.032)
1981.10
1985.08
3839
M 116.963
204
(150)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 380 SEC (126.043)
1981.10
1985.07
3839
M 116.963
204
(150)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 400 CDI (220.028, 220.128)
2003.06
2005.08
3996
OM 628.960
260
(191)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 400 CDI (220.028, 220.128)
2000.06
2005.08
3996
OM 628.960
250
(184)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W221, V221) S 420 CDI (221.028, 221.128)
2006.10
2009.12
3996
OM 629.911
320
(235)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 420 SE, SEL (126.034, 126.035)
1985.10
1991.06
4196
M 116.965
204
(150)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 420 SE, SEL (126.034, 126.035)
1985.10
1991.06
4196
M 116.965
204
(150)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 420 SE, SEL (126.034)
1985.10
1987.12
4196
M 116.965
218
(160)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 420 SE, SEL (126.035, 126.034)
1985.10
1991.06
4196
M 116.965
224
(165)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 420 SE, SEL (126.035, 126.034)
1985.10
1987.12
4196
M 116.965
231
(170)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W140) 400 SE, SEL/S420 (140.042, 140.043)
1991.02
1998.10
4196
M 119.971
286
(210)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W140) S 420 (140.042, 140.043)
1993.01
1998.10
4196
M 119.971 M 119.981
279
(205)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 420 SEC (126.046)
1985.10
1991.06
4196
M 116.965
204
(150)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 420 SEC (126.046)
1985.10
1987.12
4196
M 116.965
218
(160)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 420 SEC (126.046)
1985.10
1991.06
4196
M 116.965
224
(165)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 420 SEC (126.046)
1986.09
1991.06
4196
M 116.965
231
(170)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C140) SEC/CL 420 (140.063)
1994.10
1999.02
4196
M 119.971 M 119.981
279
(205)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 430 4-matic (220.083, 220.183)
2002.09
2005.08
4266
M 113.948
279
(205)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 430, S 430 L (220.070, 220.170)
1998.10
2005.08
4266
M 113.941
279
(205)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W116) 450 SE, SEL (116.032)
1973.01
1980.04
4520
M 117.983 M 117.986
224
(165)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W116) 450 SE, SEL (116.033)
1975.12
1980.04
4520
M 117.983 M 117.986
218
(160)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 500 (220.075, 220.175, 220.875)
1998.10
2003.12
4966
M 113.960
299
(220)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 500 4-matic (220.084, 220.184)
2002.09
2005.08
4966
M 113.966
306
(225)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 500, S 500 L (220.075, 220.175, 220.875)
1998.10
2005.08
4966
M 113.960 M 113.966
306
(225)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C215) CL 500 (215.375)
1999.03
2006.03
4966
M 113.960
306
(225)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 500 SE, SEL (126.036)
1979.12
1985.08
4973
M 117.961 M 117.963
241
(177)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 500 SE, SEL (126.036)
1979.12
1985.08
4973
M 117.961 M 117.963
231
(170)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 500 SE, SEL (126.036)
1985.09
1991.06
4973
M 117.965
223
(164)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 500 SE, SEL (126.036)
1985.09
1991.06
4973
M 117.965
245
(180)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 500 SE, SEL (126.037, 126.036)
1987.09
1991.06
4973
M 117.965
265
(195)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 500 SE, SEL (126.037, 126.036)
1987.09
1991.06
4973
M 117.965
252
(185)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 500 SE, SEL Cat (126.037, 126.036)
1989.06
1991.06
4973
M 117.965
252
(185)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W140) 500 SE, SEL (140.050, 140.051)
1991.02
1998.10
4973
M 119.970
326
(240)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W140) S 500 (140.050, 140.051)
1993.01
1998.10
4973
M 119.970 M 119.980
320
(235)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 500 SEC (126.044)
1985.09
1991.06
4973
M 117.965
265
(195)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 500 SEC (126.044)
1987.08
1991.06
4973
M 117.965
252
(185)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 500 SEC (126.044)
1980.08
1985.08
4973
M 117.963
241
(177)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 500 SEC (126.044)
1981.10
1985.08
4973
M 117.963
231
(170)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 500 SEC (126.044)
1985.09
1991.06
4973
M 117.965
245
(180)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 500 SEC (126.044)
1985.10
1991.06
4973
M 117.965
223
(164)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 500 SEC Cat (126.044)
1989.06
1991.06
4973
M 117.965
252
(185)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C140) 500 SEC / CL 500 (140.070)
1992.10
1999.12
4973
M 119.970 M 119.980
320
(235)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 55 AMG (220.073, 220.173)
1999.04
2005.08
5439
M 113.986
360
(265)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 55 AMG Kompressor (220.074, 220.174)
2002.06
2005.08
5439
M 113.991
500
(368)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C215) CL 55 AMG (215.373)
1999.10
2006.03
5439
M 113.986
360
(265)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C215) CL 55 AMG Kompressor (215.374)
2002.06
2006.03
5439
M 113.991
500
(368)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 600, S 600 L (220.176)
2002.09
2005.08
5513
M 275.950
500
(368)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C215) CL 600 (215.376)
2002.09
2006.03
5513
M 275.950
500
(368)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 560 SE, SEL (126.038, 126.039)
1985.10
1991.06
5547
M 117.968
242
(178)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 560 SE, SEL (126.038)
1985.10
1987.12
5547
M 117.968
272
(200)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 560 SE, SEL (126.038)
1987.08
1991.06
5547
M 117.968
279
(205)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W126) 560 SE, SEL (126.039, 126.038)
1985.10
1991.06
5547
M 117.968
300
(220)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 560 SEC (126.045)
1985.10
1991.06
5547
M 117.968
242
(178)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 560 SEC (126.045)
1985.10
1991.06
5547
M 117.968
279
(205)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 560 SEC (126.045)
1985.10
1989.12
5547
M 117.968
300
(220)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C126) 560 SEC (126.045)
1985.10
1987.12
5547
M 117.968
272
(200)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 600, S 600 L (220.878, 220.178)
2000.01
2005.08
5786
M 137.970
367
(270)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C215) CL 600 (215.378)
1999.03
2006.03
5786
M 137.970
367
(270)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 65 AMG, S 65 AMG L (220.179)
2004.03
2005.08
5980
M 275.980
612
(450)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C215) CL 65 AMG (215.379)
2003.09
2006.03
5980
M 275.980
612
(450)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C216) CL 65 AMG (216.379)
2006.10
2010.12
5980
M 275.982
612
(450)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S (W140) 600 SE, SEL (140.056, 140.057)
1991.04
1992.12
5987
M 120.980
408
(300)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W140) S 600 (140.056, 140.057)
1993.01
1998.10
5987
M 120.980 M 120.982
394
(290)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C140) SEC/CL 600 (140.076)
1992.09
1999.02
5987
M 120.980 M 120.982
394
(290)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S (W220, V220) S 63 AMG (220.000)
2001.09
2005.08
6258
M 137.980
444
(326)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S coupe (C215) CL 63 AMG (215.000)
2001.09
2006.03
6258
M 137.980
444
(326)
coupe
MERCEDES-BENZ KLASA S Sedan (W108, W109) 300 SEL 6.3 (109.018)
1968.03
1972.08
6332
M 100.981
250
(184)
Sedan
MERCEDES-BENZ KLASA S (W116) 450 SEL 6.9 (116.036)
1975.07
1980.03
6834
M 100.985
286
(210)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mercedes-benz S
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 5l Quartz INEO

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
254.57 
zł
239.30
194.55 zł
(47.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.54 
zł
57.76
46.96 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.54 
zł
55.98
45.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
57.91 
zł
56.17
45.67 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W30 1l Mobil 1

0W30 1l

API SL SN SQ
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
79.63 
zł
71.51
58.14 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l M-SUP syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SN+
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
62.61 
zł
58.23
47.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 208l Mobil 1 syntetyczny

API SP SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
10 661.59 
zł
10 128.51
8 234.56 zł
(48.69 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
55.63 
zł
53.96
43.87 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 20l Mobil 1 syntetyczny

5W30 20l

API SP SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 304.71 
zł
1 239.47
1 007.70 zł
(61.97 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 208l M-SUP

API SL CF SM SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
7 834.88 
zł
7 443.14
6 051.33 zł
(35.78 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej silnikowy 0W30 209l Helix

API SN
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
10 862.36 
zł
10 319.24
8 389.63 zł
(49.37 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ S – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MERCEDES-BENZ S powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MERCEDES-BENZ S typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MERCEDES-BENZ S jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ S, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MERCEDES-BENZ S?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ S? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MERCEDES-BENZ S, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ S w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MERCEDES-BENZ S.