Oleje silnikowe do NISSAN CABSTAR

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 26 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
NISSAN CABSTAR (F24M, F24W) 28.11 DCI, 32.11 DCI, 35.11 DCI 2.5 (F24M)
2006.09
2013.12
2488
YD25DDTi
110
(81)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F24M, F24W) 28.12 DCI, 32.12 DCI, 34.12 DCI, 35.12 DCI 2.5 (F24M)
2006.09
2013.12
2488
YD25DDTi
122
(90)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F24M, F24W) 35.13 DCI, 45.13 DCI 2.5 (F24M)
2006.09
2012.12
2488
YD25DDTi
131
(96)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F24M, F24W) 35.14 DCI, 45.14 DCI 2.5 (F24M)
2006.09
2013.12
2488
YD25DDTi YD25K3LD-5MI
136
(100)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F24M, F24W) 35.14 DCI 3.0 (F24M)
2006.09
2013.12
2953
ZD30DDTi
137
(101)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F24M, F24W) 35.15 DCI, 45.15 DCI 3.0 (F24M)
2006.09
2013.12
2953
ZD30 ZD30DDTi ZD30H HD-5
150
(110)
Platforma / podwozie
Pokaż więcej
NISSAN CABSTAR (F22, H40) 1.6 (F22)
1986.10
1992.09
1595
Z16
84
(62)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F22, H40) 2.0 TD (F22)
1982.01
1987.12
1952
LD20T
82
(60)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F23, H41, H42) 2.0
1992.07
1994.05
1952
Z20S
90
(66)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F23) 2.0
1992.07
2000
0
NISSAN CABSTAR (F22, H40) 2.2 (F22)
1984.10
1992.06
2188
Z22
97
(71)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR E (TL_, VL_) 75.28 (TL0)
1998.10
2006.10
2283
LD23
75
(55)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F22) 2.3 D
1987.02
2289
69
(51)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F22, H40) 2.4 TD
1985.09
1992.04
2380
109
(80)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F22) 2.5 D
1982.01
2488
72
(53)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F22, H40) 2.5 D (F22)
1983.02
1990.12
2494
SD25
72
(53)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F22, H40) 2.5 TD (F22)
1982.10
1992.06
2494
TD25
80
(59)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F22) 2.5 D
1989.02
2494
75
(55)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F23) 2.5 D
1992.07
2494
75
(55)
NISSAN CABSTAR (F22, H40) 2.7 TD (F22)
1983.02
1992.12
2664
TD27
90
(66)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR E (TL_, VL_) 90.32, 90.28, 95.32, 95.28 (TL0)
1998.10
2006.10
2664
TD27T
90
(66)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR E (TL_, VL_) 105.35, 110.35, 110.45 (TL0)
1998.10
2006.10
2953
BD-30Ti
106
(78)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR E (TL_, VL_) 120.35, 120.45 (TL0)
1998.10
2006.10
2953
BD-30Ti
120
(88)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR E (TL_, VL_) 125.35, 125.45 (TL0, VL0)
1998.10
2006.10
2953
BD-30Ti
125
(92)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR E (TL_, VL_) 28.10, 32.10
2004.01
2006.11
2953
BD-30Ti
105
(77)
Platforma / podwozie
NISSAN CABSTAR (F22, H40) 3.3 TD (F22)
1983.02
1990.12
3298
ED33
97
(71)
Platforma / podwozie
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Nissan Cabstar
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
78.07 
zł
61.67
50.14 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 15W40 4l GTX

15W40 4l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
164.24 
zł
146.01
118.71 zł
(36.50 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 10W40 1l 4100

10W40 1l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
44.99 
zł
35.55
28.90 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 10W40 1l 4100

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
57.15 
zł
45.14
36.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 10W40 5l TITAN

10W40 5l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
247.08 
zł
244.61
198.87 zł
(48.92 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 10W40 5l MoS2 Leichtlauf Super

10W40 5l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
339.63 
zł
292.08
237.46 zł
(58.42 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 15W40 1l MAXLIFE

15W40 1l

API SN
ACEA A3 B4 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
55.40 
zł
46.26
37.61 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 15W40 1l ALL CLIMATE

15W40 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
47.66 
zł
39.80
32.36 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Oleje sportowe

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 10W60 4l Ultra syntetyczny

10W60 4l

Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
190.80 
zł
190.80
155.12 zł
(47.70 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 10W40 20l

10W40 20l

API SL CH-4 CI-4 CI-4+
ACEA E7
Przeznaczenie Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
435.42 
zł
395.80
321.79 zł
(19.79 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: NISSAN CABSTAR – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: NISSAN CABSTAR powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: NISSAN CABSTAR typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: NISSAN CABSTAR jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: NISSAN CABSTAR, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: NISSAN CABSTAR?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: NISSAN CABSTAR? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: NISSAN CABSTAR, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: NISSAN CABSTAR w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: NISSAN CABSTAR.