Oleje silnikowe do VOLVO S60

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 77 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
VOLVO S60 II (134) T2
2015.10
2018.05
1498
B 4154 T5
122
(90)
Sedan
VOLVO S60 II (134) T3
2015.03
2018.05
1498
B 4154 T4
152
(112)
Sedan
VOLVO S60 II (134) DRIVe / D2
2011.01
2015.12
1560
D 4162 T
114
(84)
Sedan
VOLVO S60 II (134) T3
2010.04
2015.12
1596
B 4164 T3
150
(110)
Sedan
VOLVO S60 II (134) T4
2010.04
2015.12
1596
B 4164 T
180
(132)
Sedan
VOLVO S60 II (134) T4F
2011.04
2015.12
1596
B 4164 T2
180
(132)
Sedan
VOLVO S60 II (134) 2.0 Polestar AWD
2015.06
2018.05
1969
B 4204 T43
367
(270)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D2
2015.03
2018.05
1969
D 4204 T20 D 4204 T8
120
(88)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D3
2015.03
2018.05
1969
D 4204 T4 D 4204 T9
150
(110)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D4
2013.09
2015.12
1969
D 4204 T5
181
(133)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D4
2015.03
2018.05
1969
D 4204 T14
190
(140)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D4 Drive-E Polestar
2015.03
2018.05
1969
D 4204 T14
200
(147)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D5
2015.03
2018.05
1969
D 4204 T11
224
(165)
Sedan
VOLVO S60 II (134) T3
2015.03
2018.05
1969
B 4204 T37
152
(112)
Sedan
VOLVO S60 II (134) T4
2015.03
2018.05
1969
B 4204 T19
190
(140)
Sedan
VOLVO S60 II (134) T5
2013.09
2018.12
1969
B 4204 T11
245
(180)
Sedan
VOLVO S60 II (134) T6
2013.09
2018.12
1969
B 4204 T9
306
(225)
Sedan
VOLVO S60 II (134) T6 AWD
2015.09
2018.12
1969
B 4204 T9
306
(225)
Sedan
VOLVO S60 II Cross Country (134) D3
2015.03
2018.05
1969
D 4204 T4 D 4204 T9
150
(110)
Sedan
VOLVO S60 II Cross Country (134) D4
2015.03
2018.05
1969
D 4204 T14
190
(140)
Sedan
VOLVO S60 II Cross Country (134) D4 Drive-E Polestar
2015.03
2018.05
1969
D 4204 T14
200
(147)
Sedan
VOLVO S60 II Cross Country (134) T5 AWD
2016.06
2018.12
1969
B 4204 T11
245
(180)
Sedan
VOLVO S60 III (224) B3 MHEV
2020.03
2023.12
1969
B 420 T3 B 420 T4
163
(120)
Sedan
VOLVO S60 III (224) B4 Mild-Hybrid
2020.03
1969
B 420 T5 B 420 T6
197
(145)
Sedan
VOLVO S60 III (224) B5 Mild-Hybrid
2020.03
1969
B 420 T2
250
(184)
Sedan
VOLVO S60 III (224) B5 Mild-Hybrid AWD
2020.03
1969
B 420 T2
250
(184)
Sedan
VOLVO S60 III (224) B5 Mild-Hybrid AWD
2022.03
1969
B 420 T10
249
(183)
Sedan
VOLVO S60 III (224) B6 Mild-Hybrid AWD
2021.04
2022.12
1969
B 420 T
299
(220)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T4
2019.02
2021.12
1969
B 4204 T31 B 4204 T44
190
(140)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T4 Polestar
2019.07
2021.12
1969
B 4204 T31P
210
(155)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T5
2019.02
2021.12
1969
B 4204 T26
250
(184)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T5 AWD
2019.02
1969
B 4204 T26
250
(184)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T5 Polestar
2019.07
2021.12
1969
B 4204 T26P
253
(186)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T6 Polestar AWD
2019.05
2021.12
1969
B 4204 T29
326
(240)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T6 Twin Engine AWD
2022.01
1969
B 4204 T52
349
(257)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T6 Twin Engine AWD
2019.02
2022.12
1969
B 4204 T34 B 4204 T46
340
(250)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T8 Hybrid Polestar AWD
2019.05
2022.12
1969
B 4204 T48
422
(310)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T8 Plug-in Hybrid AWD
2022.01
1969
B 4204 T56
455
(335)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T8 Plug-in Hybrid AWD
2019.05
2022.12
1969
B 4204 T27 B 4204 T35
407
(299)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T8 Recharge AWD
2023.01
1969
B 4204 T56
431
(317)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T8 Twin Engine AWD
2019.02
2022.12
1969
B 4204 T34
390
(287)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T8 Twin Engine Polestar
2021.01
1969
B4204T49
405
(298)
Sedan
VOLVO S60 III (224) T8 Twin Engine Polestar AWD
2019.02
1969
B 4204 T48 B4204T53
405
(298)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D3
2012.05
2015.12
1984
D 5204 T7
136
(100)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D3
2010.04
2014.12
1984
D 5204 T2 D 5204 T3
163
(120)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D4
2010.04
2014.12
1984
D 5204 T3
163
(120)
Sedan
VOLVO S60 II (134) 2.0 T
2010.04
2011.12
1999
B 4204 T6
203
(149)
Sedan
VOLVO S60 II (134) T5
2010.04
2014.12
1999
B 4204 T7
240
(177)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D4 AWD
2015.03
2018.05
2400
D 5244 T21
190
(140)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D5
2014.04
2015.12
2400
D 5244 T15
230
(169)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D5
2011.04
2015.12
2400
D 5244 T11 D 5244 T15
215
(158)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D5
2010.04
2011.12
2400
D 5244 T10
205
(151)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D5 AWD
2010.04
2011.12
2400
D 5244 T10
205
(151)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D5 AWD
2011.04
2015.12
2400
D 5244 T15
215
(158)
Sedan
VOLVO S60 II (134) D5 AWD
2014.04
2015.12
2400
D 5244 T15
230
(169)
Sedan
VOLVO S60 II Cross Country (134) D4 AWD
2015.03
2018.05
2400
D 5244 T21
190
(140)
Sedan
VOLVO S60 II Cross Country (134) D4 Polestar AWD
2015.03
2018.07
2400
D 5244 T21
220
(162)
Sedan
VOLVO S60 II Cross Country (134) T5 AWD
2015.03
2018.12
2497
B 5254 T12
254
(187)
Sedan
VOLVO S60 II (134) 3.0 T AWD
2014.04
2018.12
2953
B 6304 T5
351
(258)
Sedan
VOLVO S60 II (134) T6 AWD
2010.04
2015.12
2953
B 6304 T4
304
(224)
Sedan
Pokaż więcej
VOLVO S60 I (384) 2.0 T
2000.07
2010.04
1984
B 5204 T5
180
(132)
Sedan
VOLVO S60 I (384) T5
2000.07
2010.04
2319
B 5234 T3
250
(184)
Sedan
VOLVO S60 I (384) 2.4 D
2005.03
2010.04
2400
D 5244 T7
126
(93)
Sedan
VOLVO S60 I (384) 2.4 CDI
2003.10
2005.12
2401
D 5244 T3
116
(85)
Sedan
VOLVO S60 I (384) 2.4 D
2001.05
2010.04
2401
D 5244 T2
130
(96)
Sedan
VOLVO S60 I (384) D5
2001.01
2010.04
2401
D 5244 T D 5244 T5
163
(120)
Sedan
VOLVO S60 I (384) D5
2005.03
2010.04
2401
D 5244 T4
185
(136)
Sedan
VOLVO S60 I (384) T5
2004.04
2010.04
2401
B 5244 T5
260
(191)
Sedan
VOLVO S60 I (384) 2.4
2000.07
2010.04
2435
B 5244 S2
140
(103)
Sedan
VOLVO S60 I (384) 2.4
2000.11
2010.04
2435
B 5244 S
170
(125)
Sedan
VOLVO S60 I (384) 2.4 Bifuel (CNG)
2001.07
2010.04
2435
B 5244 SG B 5244 SG2
140
(103)
Sedan
VOLVO S60 I (384) 2.4 Bifuel (LPG)
2001.07
2010.04
2435
B 5244 SG2
140
(103)
Sedan
VOLVO S60 I (384) 2.4 T
2000.07
2010.04
2435
B 5244 T3
200
(147)
Sedan
VOLVO S60 I (384) 2.4 T AWD
2001.06
2010.04
2435
B 5244 T3
200
(147)
Sedan
VOLVO S60 I (384) 2.5 T
2003.01
2010.04
2521
B 5254 T2
210
(154)
Sedan
VOLVO S60 I (384) 2.5 T AWD
2002.07
2010.04
2521
B 5254 T2
210
(154)
Sedan
VOLVO S60 I (384) R 2,5 T AWD
2003.01
2010.04
2521
B 5254 T4
300
(221)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Volvo S60
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 0W20 1l SPECIFIC

0W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
89.03 
zł
70.33
57.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W20 1l SYNPOWER

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
85.36 
zł
71.28
57.95 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 0W20 1l USVO

0W20 1l

API ILSAC GF-7A SQ
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
126.22 
zł
106.65
86.71 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER 0W20

0W20 20l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 163.15 
zł
1 105.00
898.37 zł
(55.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

REVLINE
Olej silnikowy 0W20 4l ULTRA FORCE

0W20 4l

API SP
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
258.19 
zł
233.66
189.97 zł
(58.42 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 0W20 1l Cleansynto

0W20 1l

API ILSAC GF-7A SQ RC
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
114.12 
zł
96.43
78.40 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W20 1l TITAN

0W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.63 
zł
100.61
81.80 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W20 1l TITAN syntetyczny

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A RC ILSAC GF-5 SN+
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
96.68 
zł
95.71
77.81 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 0W20 1l EVOLUTION

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
72.19 
zł
70.02
56.93 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W20 208l SPECIFIC

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
8 szt.
Cena katalogowa  
11 012.35 
zł
10 461.73
8 505.47 zł
(50.30 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 20l M-SUP

0W20 20l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
4 szt.
Cena katalogowa  
1 137.80 
zł
1 080.91
878.79 zł
(54.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

RAVENOL
Olej silnikowy Cleansynto 0W20

API ILSAC GF-7A SQ RC
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
1 szt.
Cena katalogowa  
13 872.63 
zł
13 178.99
10 714.63 zł
(63.36 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: VOLVO S60 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: VOLVO S60 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: VOLVO S60 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: VOLVO S60 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: VOLVO S60, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: VOLVO S60?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: VOLVO S60? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: VOLVO S60, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: VOLVO S60 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: VOLVO S60.