Oleje silnikowe do VOLVO S80

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 56 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
VOLVO S80 II (124) 1.6 D DRIVe
2010.01
2011.12
1560
D 4164 T
109
(80)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 1.6 DRIVe
2011.06
2014.01
1560
D 4162 T
114
(84)
Sedan
VOLVO S80 II (124) T4
2010.10
2014.04
1596
B 4164 T
180
(132)
Sedan
VOLVO S80 II (124) T4F
2011.05
2014.01
1596
B 4164 T2
180
(132)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 2.0 Drive- E
2014.12
2016.12
1969
B 4204 T11
245
(180)
Sedan
VOLVO S80 II (124) D4
2013.09
2016.12
1969
D 4204 T5
181
(133)
Sedan
VOLVO S80 II (124) T5
2014.01
2016.12
1969
B 4204 T15
220
(162)
Sedan
VOLVO S80 II (124) T5
2013.09
2014.05
1969
B 4204 T11
245
(180)
Sedan
VOLVO S80 II (124) D3 / D4
2010.01
2016.12
1984
D 5204 T2 D 5204 T3
163
(120)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 2.0
2008.01
2012.09
1999
B 4204 S3
146
(107)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 2.0 FlexFuel
2008.01
2011.12
1999
B 4204 S4
146
(107)
Sedan
VOLVO S80 II (124) T5
2010.10
2016.12
1999
B 4204 T7
241
(177)
Sedan
VOLVO S80 II (124) D5
2010.01
2011.12
2400
D 5244 T10
205
(151)
Sedan
VOLVO S80 II (124) D5
2011.06
2015.04
2400
D 5244 T11 D 5244 T15
215
(158)
Sedan
VOLVO S80 II (124) D5 AWD
2010.01
2011.12
2400
D 5244 T10
205
(151)
Sedan
VOLVO S80 II (124) D5 AWD
2011.06
2015.04
2400
D 5244 T15
215
(158)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 2.5 T
2012.01
2016.04
2497
B 5254 T12
254
(187)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 2.5 T
2012.09
2016.12
2497
B 5254 T14
249
(183)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 2.5 T
2006.03
2011.12
2521
B 5254 T6
200
(147)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 2.5 T
2010.01
2012.12
2521
B 5254 T10
231
(170)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 2.5 T FlexFuel
2008.05
2011.12
2521
B 5254 T8
200
(147)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 2.5 T FlexFuel
2010.01
2011.12
2521
B 5254 T11
231
(170)
Sedan
VOLVO S80 II (124) T6 AWD
2010.10
2015.12
2953
B 6304 T4
305
(224)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 3.2
2010.01
2014.12
3192
B 6324 S5
243
(179)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 3.2 AWD
2010.01
2014.12
3192
B 6324 S5
243
(179)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 4.4 V8 AWD
2006.03
2012.03
4414
B 8444 S
316
(232)
Sedan
Pokaż więcej
VOLVO S80 I (184) 2.0
1998.06
2006.07
1984
B 5204 T4
163
(120)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.0 T
1999.12
2006.07
1984
B 5204 T5
180
(132)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.0 T
1998.06
2006.07
1984
B 5204 T3
226
(166)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 2.0 TDi
2008.02
2011.03
1998
D 4204 T
136
(100)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 2.0 T
2010.01
2011.05
1999
B 4204 T6
203
(149)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.3 R
2000.04
2005.08
2319
B 5234 T7
265
(195)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 2.4 D
2010.01
2011.03
2400
D 5244 T14
175
(129)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 2.4 D
2006.03
2011.03
2400
D 5244 T19 D 5244 T5
163
(120)
Sedan
VOLVO S80 II (124) D5
2006.03
2009.08
2400
D 5244 T4
185
(136)
Sedan
VOLVO S80 II (124) D5 AWD
2007.01
2009.05
2400
D 5244 T4
185
(136)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.4 D
2001.10
2006.07
2401
D 5244 T2
131
(96)
Sedan
VOLVO S80 I (184) D5
2001.08
2006.07
2401
D 5244 T
163
(120)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.4
1999.01
2006.07
2435
B 5244 S
170
(125)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.4
1999.01
2006.07
2435
B 5244 S2
140
(103)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.4 Bifuel (CNG)
2001.09
2006.07
2435
B 5244 SG2
140
(103)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.4 Bifuel (LPG)
2001.09
2006.07
2435
B 5244 SG
140
(103)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.4 T
2000.06
2006.07
2435
B 5244 T3
200
(147)
Sedan
VOLVO S80 I (184) T5 AWD
2000.04
2003.09
2435
B 5244 T3
200
(147)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.5 TDI
1999.01
2006.07
2460
D 5252 T
140
(103)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.5 T
2003.03
2006.07
2521
B 5254 T2
210
(154)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.5 T AWD
2003.07
2006.07
2521
B 5254 T2
210
(154)
Sedan
VOLVO S80 I (184) T6
1998.05
2001.12
2783
B 6284 T
272
(200)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.9
1999.03
2006.07
2922
B 6294 S
200
(147)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 2.9
1998.05
2006.07
2922
B 6304 S3
204
(150)
Sedan
VOLVO S80 I (184) 3.0
2001.06
2006.07
2922
B 6294 S2
196
(144)
Sedan
VOLVO S80 I (184) T6
2001.06
2006.07
2922
B 6294 T
272
(200)
Sedan
VOLVO S80 II (124) T6 AWD
2007.01
2010.12
2953
B 6304 T2
286
(210)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 3.2
2006.03
2010.12
3192
B 6324 S
238
(175)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 3.2 AWD
2007.01
2010.12
3192
B 6324 S
238
(175)
Sedan
VOLVO S80 II (124) 3.2 Flexifuel AWD
2009.01
2010.03
3192
B 6324 S
241
(177)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Volvo S80
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W30 1l EDGE

0W30 1l

API SL CF
ACEA A1 B1 A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
82.40 
zł
73.25
59.55 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W40 1l USVO

5W40 1l

API SP SN+
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.11 
zł
85.44
69.46 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
252.61 
zł
224.56
182.57 zł
(56.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W40 4l EDGE

0W40 4l

API CF SN
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
300.27 
zł
266.93
217.02 zł
(66.73 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: VOLVO S80 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: VOLVO S80 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: VOLVO S80 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: VOLVO S80 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: VOLVO S80, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: VOLVO S80?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: VOLVO S80? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: VOLVO S80, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: VOLVO S80 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: VOLVO S80.