Oleje silnikowe do VOLVO V70

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 86 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
VOLVO V70 III (135) 1.6 D
2009.07
2011.12
1560
D 4164 T
109
(80)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 1.6 DRIVe / D2
2011.04
2015.12
1560
D 4162 T
114
(84)
Kombi
VOLVO V70 III (135) T4
2010.10
2015.12
1596
B 4164 T
180
(132)
Kombi
VOLVO V70 III (135) T4F
2011.01
2015.12
1596
B 4164 T2
180
(132)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D2
2015.03
2016.04
1969
D 4204 T20
120
(88)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D3
2015.03
2016.04
1969
D 4204 T9
150
(110)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D4
2013.10
2016.04
1969
D 4204 T5
181
(133)
Kombi
VOLVO V70 III (135) T4
2015.03
2016.04
1969
B 4204 T19
190
(140)
Kombi
VOLVO V70 III (135) T5
2013.10
2016.04
1969
B 4204 T11
245
(180)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 2.0 GDI
2012.04
2015.12
1984
B 5204 T9
214
(157)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D3
2007.10
2015.12
1984
D 5204 T7
136
(100)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D3 / D4
2010.03
2015.12
1984
D 5204 T2 D 5204 T3
163
(120)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 2.0 D
2007.10
2015.12
1998
D 4204 T
136
(100)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 2.0
2007.10
2011.12
1999
B 4204 S3
145
(107)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 2.0 FlexiFuel
2008.01
2011.12
1999
B 4204 S4
146
(107)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 2.0 T
2009.09
2011.12
1999
B 4204 T6
203
(149)
Kombi
VOLVO V70 III (135) T5
2010.01
2014.12
1999
B 4204 T7
241
(177)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D4 AWD
2007.10
2015.12
2400
D 5244 T17
163
(120)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D4 AWD
2013.10
2016.04
2400
D 5244 T12
181
(133)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D5
2011.03
2016.04
2400
230
(169)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D5
2008.10
2011.12
2400
D 5244 T10
205
(151)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D5
2011.04
2015.12
2400
D 5244 T11 D 5244 T15
215
(158)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D5 AWD
2011.04
2015.12
2400
D 5244 T15
215
(158)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D5 AWD
2011.03
2016.04
2400
D 5244 T15
230
(169)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D5 AWD
2009.12
2011.12
2400
D 5244 T10
205
(151)
Kombi
VOLVO V70 III Furgon/kombi (135) 2.4 D4 AWD
2013.09
2015.12
2400
D 5244 T17
163
(120)
Furgon/kombi
VOLVO V70 III Furgon/kombi (135) 2.4 D5
2013.09
2015.12
2400
D 5244 T11 D 5244 T15
215
(158)
Furgon/kombi
VOLVO V70 III (135) 2.5 T
2009.04
2012.12
2521
B 5254 T10
231
(170)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 2.5 T FlexiFuel
2009.04
2011.12
2521
B 5254 T11
231
(170)
Kombi
VOLVO V70 III (135) T6 AWD
2013.11
2016.04
2953
B 6304 T4
329
(242)
Kombi
VOLVO V70 III (135) T6 AWD
2010.01
2015.12
2953
B 6304 T4
305
(224)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 3.2
2010.04
2014.12
3192
B 6324 S5
243
(179)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 3.2 AWD
2010.04
2015.12
3192
B 6324 S5
243
(179)
Kombi
Pokaż więcej
VOLVO V70 I (875, 876) 2.0
1995.12
2000.03
1984
B 5204 F
143
(105)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.0
1996.11
2000.03
1984
B 5204 T2
180
(132)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.0
1997.01
2000.12
1984
B 5204 T4
163
(120)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.0
1995.12
2000.03
1984
B 5202 FS B 5202 S
126
(93)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.0 Turbo
1995.12
2000.03
1984
B 5204 T
211
(155)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.0 Turbo
1996.11
2000.12
1984
B 5204 T3
226
(166)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.0 Turbo AWD
1996.11
2000.12
1984
B 5204 T3
226
(166)
Kombi
VOLVO V70 II (285) 2.0 T
1999.11
2007.08
1984
B 5204 T5
180
(132)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.3 AWD
1997.04
1998.09
2319
B 5234 T3
241
(177)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.3 T AWD
1997.04
2000.03
2319
B 5234 T4
250
(184)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.3 T-5
1996.11
2000.12
2319
B 5234 T3
239
(176)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.3 T-5 AWD
1997.01
2000.12
2319
B 5234 T3
239
(176)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.3 Turbo
1995.12
2000.03
2319
B 5234 T4
250
(184)
Kombi
VOLVO V70 II (285) T5
1999.11
2004.12
2319
B 5234 T3
250
(184)
Kombi
VOLVO V70 II (285) 2.4 D
2005.04
2008.12
2400
D 5244 T7
126
(93)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 2.4 D
2007.04
2010.12
2400
D 5244 T19 D 5244 T5
163
(120)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 2.4 D
2009.04
2010.12
2400
D 5244 T14
175
(129)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D5
2007.04
2009.12
2400
D 5244 T4
185
(136)
Kombi
VOLVO V70 II (285) 2.4 CDI
2005.07
2008.12
2401
D 5244 T6
122
(90)
Kombi
VOLVO V70 II (285) 2.4 D
2001.07
2007.08
2401
D 5244 T2
131
(96)
Kombi
VOLVO V70 II (285) D5
2005.04
2008.12
2401
D 5244 T4
185
(136)
Kombi
VOLVO V70 II (285) D5
2001.01
2008.12
2401
D 5244 T D 5244 T2 D 5244 T5
163
(120)
Kombi
VOLVO V70 II (285) D5 AWD
2005.05
2007.08
2401
D 5244 T4
185
(136)
Kombi
VOLVO V70 II (285) D5 AWD
2002.07
2007.08
2401
D 5244 T D 5244 T2 D 5244 T5
163
(120)
Kombi
VOLVO V70 II (285) T5
2004.04
2007.08
2401
B 5244 T5
260
(191)
Kombi
VOLVO V70 III (135) D5 AWD
2007.04
2009.12
2401
D 5244 T4
185
(136)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.4
1995.12
2000.05
2435
B 5244 S B 5254 FS B 5254 S
170
(125)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.4
1999.03
2000.12
2435
B 5244 S2 B 5244 SG2
140
(103)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.4
1998.06
1999.12
2435
B 5254 S
165
(121)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.4
1995.12
2000.03
2435
B 5252 FS
144
(106)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.4 AWD
1998.06
1999.12
2435
B 5254 S
165
(121)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.4 Bifuel
1998.05
1999.12
2435
GB 5252 S
144
(106)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.4 Bifuel
1999.08
2000.12
2435
B 5244 SG
140
(103)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.4 Turbo
1996.04
2000.12
2435
B 5244 T B 5254 T
193
(142)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.4 Turbo AWD
1999.03
2000.12
2435
B 5244 T2
265
(195)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.4 Turbo AWD
1996.04
2000.12
2435
B 5244 T B 5254 T
193
(142)
Kombi
VOLVO V70 II (285) 2.4
2000.03
2007.08
2435
B 5244 S2
140
(103)
Kombi
VOLVO V70 II (285) 2.4
2000.03
2007.08
2435
B 5244 S
170
(125)
Kombi
VOLVO V70 II (285) 2.4 Bifuel (CNG)
2001.09
2007.08
2435
B 5244 SG B 5244 SG2
140
(103)
Kombi
VOLVO V70 II (285) 2.4 Bifuel (LPG)
2001.09
2007.08
2435
B 5244 SG2
140
(103)
Kombi
VOLVO V70 II (285) 2.4 T
1999.11
2003.08
2435
B 5244 T3
200
(147)
Kombi
VOLVO V70 II (285) 2.4 T AWD
2001.09
2002.08
2435
B 5244 T3
200
(147)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.5 TDI
1995.12
2000.12
2460
D 5252 T
140
(103)
Kombi
VOLVO V70 I (875, 876) 2.5 TDi AWD
1996.11
2000.02
2460
D 5252 T
140
(103)
Kombi
VOLVO V70 II (285) 2.5 TDI
1999.11
2007.08
2460
D 5252 T
140
(103)
Kombi
VOLVO V70 II (285) 2.5 T
2001.07
2007.08
2521
B 5254 T2
209
(154)
Kombi
VOLVO V70 II (285) 2.5 T AWD
2002.07
2007.08
2521
B 5254 T2
209
(154)
Kombi
VOLVO V70 II (285) R 2,5 T AWD
2003.03
2007.08
2521
B 5254 T4
300
(221)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 2.5 T
2007.08
2009.12
2521
B 5254 T6
200
(147)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 2.5 T FlexiFuel
2008.05
2009.12
2521
B 5254 T8
200
(147)
Kombi
VOLVO V70 III (135) T6 AWD
2007.08
2010.12
2953
B 6304 T2
286
(210)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 3.2
2007.08
2010.12
3192
B 6324 S
238
(175)
Kombi
VOLVO V70 III (135) 3.2 AWD
2007.04
2010.12
3192
B 6324 S
238
(175)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Volvo V70
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 4l SYNPOWER

0W30 4l

API SP
ACEA A1 B1 A5 B5 B7 A7
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
322.43 
zł
269.23
218.89 zł
(67.31 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 1l Quartz

0W30 1l

API SL
ACEA A5 B5 B7 A7
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.75 
zł
63.69
51.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 20l M-SUP

5W30 20l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
6 szt.
Cena katalogowa  
950.64 
zł
903.12
734.24 zł
(45.16 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOBIL
Olej przekładniowy 208l MOBILUBE

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
8 132.35 
zł
7 441.11
6 049.68 zł
(35.77 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER FE 0W30 20L

0W30 20l

API SP
ACEA A1 B1 A5 B5 B7 A7
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 247.27 
zł
1 184.91
963.34 zł
(59.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 208l M-SUP

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
5 szt.
Cena katalogowa  
7 484.89 
zł
7 110.65
5 781.02 zł
(34.19 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W30 1l Mobil 1 syntetyczny

0W30 1l

API SL
ACEA A5 B5 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
78.03 
zł
67.11
54.56 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

Olej silnikowy do: VOLVO V70 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: VOLVO V70 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: VOLVO V70 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: VOLVO V70 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: VOLVO V70, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: VOLVO V70?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: VOLVO V70? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: VOLVO V70, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: VOLVO V70 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: VOLVO V70.