Oleje silnikowe do VOLVO V90

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
1998
1997
1996
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 54 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
VOLVO V90 II Cross Country (236) B4 Mild-Hybrid AWD
2020.10
1969
D 420 T8
197
(145)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) B5 Mild Hybrid AWD
2020.12
1969
D 420 T2
235
(173)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) B5 Mild Hybrid AWD
2020.03
1969
B 420 T2
250
(184)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) B5 Mild Hybrid Polestar AWD
2021.11
1969
D 420 T2
245
(180)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) B5 Mild-Hybrid
2022.03
1969
B 420 T10
249
(183)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) B6 Mild-Hybrid AWD
2020.03
1969
B 4204 T29
299
(220)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) D4 AWD
2018.09
1969
D 4204 T7
163
(120)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) D4 AWD
2016.10
1969
D 4204 T14
190
(140)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) D5 AWD
2016.10
1969
D 4204 T23
235
(173)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) D5 Polestar AWD
2016.10
1969
D 4204 T23
239
(176)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) Polestar AWD
2016.10
1969
D 4204 T14
200
(147)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) T5 AWD
2017.10
1969
B 4204 T26
250
(184)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) T5 AWD
2016.10
2018.12
1969
B 4204 T23
254
(187)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) T5 AWD
2016.03
2021.12
1969
B 4204 T23
249
(183)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) T5 Drive-E Polestar AWD
2016.10
2018.12
1969
B 4204 T23
261
(192)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) T5 Polestar AWD
2017.10
1969
B 4204 T26
253
(186)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) T6 AWD
2016.10
1969
B 4204 T27
320
(235)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) T6 AWD
2017.10
1969
B 4204 T29
310
(228)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) T6 Polestar AWD
2016.10
2017.12
1969
B 4204 T27
334
(246)
Kombi
VOLVO V90 II Cross Country (236) T6 Polestar AWD
2017.10
1969
B 4204 T29
326
(240)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) B4 Mild-Hybrid
2020.10
1969
D 420 T8
197
(145)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) B4 Mild-Hybrid
2020.03
1969
B 420 T6
197
(145)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) B4 Mild-Hybrid AWD
2020.10
1969
D 420 T8
197
(145)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) B5 Mild Hybrid AWD
2020.12
1969
D 420 T2
235
(173)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) B5 Mild Hybrid Polestar AWD
2021.11
1969
D 420 T2
245
(180)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) B5 Mild-Hybrid
2020.03
1969
B 420 T2
250
(184)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) B6 Mild-Hybrid AWD
2020.03
1969
B 420 T
348
(256)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) B6 Mild-Hybrid AWD
2020.03
1969
B 420 T
299
(220)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) D3
2016.03
2021.12
1969
D 4204 T16 D 4204 T9
150
(110)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) D3 AWD
2016.03
2021.12
1969
D 4204 T4
150
(110)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) D4
2016.03
2021.12
1969
D 4204 T14
190
(140)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) D4 AWD
2016.03
2021.12
1969
D 4204 T14
190
(140)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) D4 Polestar
2016.10
2021.12
1969
D 4204 T14
200
(147)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) D5 AWD
2016.03
2021.12
1969
D 4204 T23
235
(173)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) D5 Polestar AWD
2016.10
2021.12
1969
D 4204 T23
239
(176)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) Polestar AWD
2016.10
2021.12
1969
D 4204 T14
200
(147)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T4
2017.10
2021.12
1969
B 4204 T31
190
(140)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T5
2016.03
2018.12
1969
B 4204 T23
254
(187)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T5
2017.10
2021.12
1969
B 4204 T23 B 4204 T26
250
(184)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T5 Polestar
2017.10
2020.03
1969
B 4204 T26
253
(186)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T6 AWD
2016.03
2018.12
1969
B 4204 T27
320
(235)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T6 AWD
2017.10
2021.12
1969
B 4204 T29
310
(228)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T6 Plug-in-Hybrid AWD
2022.01
1969
B 4204 T52
349
(257)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T6 Plug-in-Hybrid AWD
2020.06
2022.12
1969
B 4204 T46
340
(250)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T6 Polestar AWD
2017.10
2021.12
1969
B 4204 T29
326
(240)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T8 Hybrid AWD
2018.04
2022.12
1969
B 4204 T34
390
(287)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T8 Plug-in Hybrid AWD
2022.05
1969
B 4204 T56
455
(335)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T8 Plug-in Hybrid Polestar AWD
2016.03
2018.12
1969
B 4204 T35
334
(246)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T8 Plug-in Hybrid Polestar AWD
2018.05
2022.12
1969
B 4204 T34
317
(233)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T8 Plug-in-Hybrid AWD
2016.03
2018.12
1969
B 4204 T35
407
(299)
Kombi
VOLVO V90 II Kombi (235) T8 Recharge AWD
2023.01
1969
B 4204 T56 B 4204 T57
431
(317)
Kombi
Pokaż więcej
VOLVO V90 I Kombi (965) 2.5
1996.11
1997.10
2473
B 6244 FS
179
(132)
Kombi
VOLVO V90 I Kombi (965) 2.9
1997.01
1998.12
2922
B 6304 FS2 B 6304 S2
180
(132)
Kombi
VOLVO V90 I Kombi (965) 2.9
1997.01
1998.12
2922
B 6304 FS B 6304 GS
204
(150)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Volvo V90
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 0W20 1l SPECIFIC

0W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
89.03 
zł
70.33
57.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W20 1l SYNPOWER

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
85.36 
zł
71.28
57.95 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 1l Special TEC V

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.13 
zł
86.97
70.71 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 5l Special TEC V

0W20 5l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
442.32 
zł
380.39
309.26 zł
(76.08 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 0W20 1l USVO

0W20 1l

API ILSAC GF-7A SQ
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
126.22 
zł
106.65
86.71 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER 0W20

0W20 20l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 163.15 
zł
1 105.00
898.37 zł
(55.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

REVLINE
Olej silnikowy 0W20 4l ULTRA FORCE

0W20 4l

API SP
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
258.19 
zł
233.66
189.97 zł
(58.42 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 0W20 1l Cleansynto

0W20 1l

API ILSAC GF-7A SQ RC
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
114.12 
zł
96.43
78.40 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W20 1l TITAN

0W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.63 
zł
100.61
81.80 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W20 1l TITAN syntetyczny

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A RC ILSAC GF-5 SN+
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
96.68 
zł
95.71
77.81 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 60l Special TEC V

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
3 525.84 
zł
3 310.77
2 691.68 zł
(55.18 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W20 208l SPECIFIC

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
8 szt.
Cena katalogowa  
11 012.35 
zł
10 461.73
8 505.47 zł
(50.30 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: VOLVO V90 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: VOLVO V90 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: VOLVO V90 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: VOLVO V90 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: VOLVO V90, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: VOLVO V90?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: VOLVO V90? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: VOLVO V90, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: VOLVO V90 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: VOLVO V90.