Oleje silnikowe do VOLVO XC40

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 29 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
VOLVO XC40 (536) Recharge
2023.01
E400V8
252
(185)
SUV
VOLVO XC40 (536) Recharge
2023.01
E400V16
238
(175)
SUV
VOLVO XC40 (536) Recharge
2022.02
2022.12
E400V2
231
(170)
SUV
VOLVO XC40 (536) Recharge AWD
2020.11
E400V12 E400V6
408
(300)
SUV
VOLVO XC40 (536) Recharge AWD
2020.11
E400V12 E400V6
408
(300)
SUV
VOLVO XC40 (536) T2
2019.06
1477
B 3154 T9
129
(95)
SUV
VOLVO XC40 (536) T3
2019.03
2022.12
1477
B 3154 T2 B 3154 T7
163
(120)
SUV
VOLVO XC40 (536) T3
2020.12
2022.12
1477
B3154T4
150
(110)
SUV
VOLVO XC40 (536) T3
2018.03
2019.03
1477
B 3154 T
156
(115)
SUV
VOLVO XC40 (536) T4 Plug-in Hybrid
2020.06
1477
B 3154 T10
211
(155)
SUV
VOLVO XC40 (536) T5 Plug-in Hybrid
2019.06
1477
B 3154 T5
262
(193)
SUV
VOLVO XC40 (536) T5 Plug-in Hybrid Polestar Performance
2019.06
1477
B 3154 T5
194
(143)
SUV
VOLVO XC40 (536) B3 Mild-Hybrid
2025.08
1969
B 420 T4
163
(120)
SUV
VOLVO XC40 (536) B3 Mild-Hybrid
2022.01
1969
B 420 T4
163
(120)
SUV
VOLVO XC40 (536) B4 Mild-Hybrid
2019.09
1969
B 420 T5 B 420 T6
197
(145)
SUV
VOLVO XC40 (536) B4 Mild-Hybrid AWD
2019.09
1969
B 420 T5 B 420 T6
197
(145)
SUV
VOLVO XC40 (536) B5 Mild-Hybrid AWD
2019.09
2023.12
1969
B 420 T2
250
(184)
SUV
VOLVO XC40 (536) B5 Mild-Hybrid AWD
2022.03
2023.12
1969
B 420 T10
249
(183)
SUV
VOLVO XC40 (536) D3
2018.09
2021.09
1969
D 4204 T16
150
(110)
SUV
VOLVO XC40 (536) D3 AWD
2018.09
2021.09
1969
D 4204 T16
150
(110)
SUV
VOLVO XC40 (536) D3 Polestar
2019.12
2021.12
1969
D 4204 T16
160
(118)
SUV
VOLVO XC40 (536) D3 Polestar AWD
2019.12
2021.12
1969
D 4204 T16
160
(118)
SUV
VOLVO XC40 (536) D4 AWD
2017.10
2021.09
1969
D 4204 T12
190
(140)
SUV
VOLVO XC40 (536) D4 Polestar AWD
2019.01
2021.09
1969
D 4204 T12
200
(147)
SUV
VOLVO XC40 (536) T4
2018.09
2021.12
1969
B 4204 T31 B 4204 T47
190
(140)
SUV
VOLVO XC40 (536) T4 AWD
2018.09
1969
B 4204 T31 B 4204 T47
190
(140)
SUV
VOLVO XC40 (536) T5 AWD
2017.10
2022.12
1969
B 4204 T36
249
(183)
SUV
VOLVO XC40 (536) T5 AWD
2017.10
2021.09
1969
B 4204 T14
247
(182)
SUV
VOLVO XC40 (536) T5 Polestar AWD
2017.10
2019.09
1969
B 4204 T20
249
(183)
SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Volvo Xc40
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 0W20 1l SPECIFIC

0W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
89.03 
zł
70.33
57.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W20 1l SYNPOWER

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
85.36 
zł
71.28
57.95 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 1l Special TEC V

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.13 
zł
86.97
70.71 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 5l Special TEC V

0W20 5l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
442.32 
zł
380.39
309.26 zł
(76.08 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 0W20 1l USVO

0W20 1l

API ILSAC GF-7A SQ
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
126.22 
zł
106.65
86.71 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER 0W20

0W20 20l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 163.15 
zł
1 105.00
898.37 zł
(55.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

REVLINE
Olej silnikowy 0W20 4l ULTRA FORCE

0W20 4l

API SP
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
258.19 
zł
233.66
189.97 zł
(58.42 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 0W20 1l Cleansynto

0W20 1l

API ILSAC GF-7A SQ RC
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
114.12 
zł
96.43
78.40 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W20 1l TITAN

0W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.63 
zł
100.61
81.80 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W20 1l TITAN syntetyczny

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A RC ILSAC GF-5 SN+
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
96.68 
zł
95.71
77.81 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 0W20 1l EVOLUTION

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
72.19 
zł
70.02
56.93 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 60l Special TEC V

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
3 525.84 
zł
3 310.77
2 691.68 zł
(55.18 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: VOLVO XC40 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: VOLVO XC40 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: VOLVO XC40 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: VOLVO XC40 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: VOLVO XC40, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: VOLVO XC40?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: VOLVO XC40? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: VOLVO XC40, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: VOLVO XC40 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: VOLVO XC40.