Oleje silnikowe do AUDI A8

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 68 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 2.0 TFSI hybrid
2012.02
2015.11
1984
CHJA
245
(180)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 2.0 TFSI quattro
2016.09
2018.01
1984
CYPA
252
(185)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 2.5 TFSI
2012.07
2016.06
2498
CPAA CVBA
204
(150)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 3.0 TDI
2011.09
2013.09
2967
CLAB
204
(150)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 3.0 TDI quattro
2015.05
2018.01
2967
CTBD
262
(193)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 3.0 TDI quattro
2013.10
2018.01
2967
CTBA
258
(190)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 3.0 TDI quattro
2010.07
2018.01
2967
CDTA CDTC CMHA
250
(184)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 3.0 TDI quattro
2010.08
2015.11
2967
CDTB CTBB
211
(155)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 3.0 TDI quattro
2012.11
2016.06
2967
CPNA CPNB
239
(176)
Sedan
AUDI A8 D5 (4N2, 4N8, 4NC, 4NL, 4NX) 45 TDI quattro
2019.01
2967
CVMD
249
(183)
Sedan
AUDI A8 D5 (4N2, 4N8, 4NC, 4NL, 4NX) 50 TDI Mild Hybrid quattro
2017.06
2967
DDVC DMGK
286
(210)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 3.0 TFSI quattro
2010.07
2014.04
2995
CGWA CGXA CREG
290
(213)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 3.0 TFSI quattro
2011.11
2018.01
2995
CGWD CREA
310
(228)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 3.0 TFSI quattro
2010.06
2018.01
2995
CGXC CMDA CREC CTDA CTUB
333
(245)
Sedan
AUDI A8 D5 (4N2, 4N8, 4NC, 4NL, 4NX) 50 TFSI Mild Hybrid quattro (4N8)
2018.07
2995
CZSA
286
(210)
Sedan
AUDI A8 D5 (4N2, 4N8, 4NC, 4NL, 4NX) 55 TFSI Mild Hybrid quattro
2017.06
2995
CZSE
340
(250)
Sedan
AUDI A8 D5 (4N2, 4N8, 4NC, 4NL, 4NX) 60 TFSI e quattro
2021.11
2995
CZSE EALD
462
(340)
Sedan
AUDI A8 D5 (4N2, 4N8, 4NC, 4NL, 4NX) 60 TFSI e quattro
2019.10
2995
CZSE
449
(330)
Sedan
AUDI A8 D5 (4N2, 4N8, 4NC, 4NL, 4NX) 60 TDI Mild Hybrid quattro
2019.11
3956
CVXB
435
(320)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 4.0 TFSI quattro
2012.03
2014.12
3993
CEUA
420
(309)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 4.0 TFSI quattro
2013.10
2015.12
3993
CTGA
435
(320)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) S8 plus quattro
2015.11
2018.01
3993
DDTA
605
(445)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) S8 quattro
2012.04
2018.01
3993
CGTA CTFA
520
(382)
Sedan
AUDI A8 D5 (4N2, 4N8, 4NC, 4NL, 4NX) 60 TFSI Mild Hybrid quattro
2018.05
3996
CXYA DWPA
460
(338)
Sedan
AUDI A8 D5 (4N2, 4N8, 4NC, 4NL, 4NX) S8 TFSI Mild Hybrid quattro
2019.02
3996
CWWB DWKA
571
(420)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 4.2 TDI quattro
2009.11
2014.04
4134
CDSB
351
(258)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 4.2 TDI quattro
2013.10
2018.01
4134
CTEC
385
(283)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 4.2 FSI quattro
2009.11
2012.12
4163
CDRA
371
(273)
Sedan
AUDI A8 D4 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 6.3 W12 quattro
2011.01
2018.01
6299
CEJA CTNA
500
(368)
Sedan
Pokaż więcej
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI
1997.01
2000.04
2496
AFB AKN
150
(110)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI
2000.09
2002.09
2496
AKE
180
(132)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI quattro
1997.07
2000.04
2496
AFB AKN
150
(110)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI quattro
2000.09
2002.09
2496
AKE
180
(132)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8
1994.03
1996.03
2771
AAH
174
(128)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8
1995.07
1996.03
2771
AEJ
163
(120)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8
1996.04
2002.09
2771
ACK ALG AMX APR AQD
193
(142)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 quattro
1996.04
2002.09
2771
ACK ALG AMX APR AQD
193
(142)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 quattro
1995.07
1996.03
2771
AEJ
163
(120)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 quattro
1994.03
1996.03
2771
AAH
174
(128)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 2.8 FSI
2007.08
2010.07
2773
BDX
210
(154)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 3.0 TDI quattro
2003.11
2010.07
2967
BNG
211
(155)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 3.0 TDI quattro
2003.08
2010.07
2967
ASB
233
(171)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 3.0
2003.07
2006.05
2976
BBJ
218
(160)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 3.0
2003.07
2005.05
2976
ASN
220
(162)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 3.0 quattro
2003.11
2004.05
2976
BBJ
218
(160)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 3.0 quattro
2003.07
2005.05
2976
ASN
220
(162)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 3.2 FSI
2005.06
2010.07
3123
BPK
260
(191)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 3.2 FSI quattro
2005.06
2010.07
3123
BPK
260
(191)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 3.3 TDI quattro
2000.06
2002.09
3328
AKF
224
(165)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7
1998.11
2002.09
3697
AKC AQG
260
(191)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7
1995.07
1998.12
3697
AEW
230
(169)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 quattro
1998.11
2002.09
3697
AKC AQG
260
(191)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 quattro
1995.07
1998.11
3697
AEW AKJ
230
(169)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 3.7 quattro
2002.10
2006.05
3697
BFL
280
(206)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 4.0 TDI quattro
2003.05
2005.07
3936
ASE
275
(202)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 4.2 TDI quattro
2005.01
2005.06
4134
BMC
320
(235)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 4.2 TDI quattro
2005.07
2010.07
4134
BVN
326
(240)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 4.2 FSI quattro
2006.06
2010.07
4163
BVJ
350
(257)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro
1994.03
1998.11
4172
ABZ AKG
299
(220)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro
1999.02
2000.04
4172
ARU
238
(175)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro
1998.11
2002.09
4172
AKB AQF AUW AUX
310
(228)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro
1994.03
1996.07
4172
AEM
245
(180)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) S8 quattro
1999.06
2002.09
4172
AQH AVP AYS BCS
360
(265)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) S8 quattro
1996.07
1999.06
4172
AHC AKH
340
(250)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 4.2 quattro
2002.10
2010.07
4172
BFM BGK
335
(246)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) S8 quattro
2006.06
2010.07
5204
BSM
450
(331)
Sedan
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 6.0 W12 quattro
2001.01
2002.09
5998
AZC
420
(309)
Sedan
AUDI A8 D3 (4E2, 4E8) 6.0 W12 quattro
2003.12
2010.07
5998
BHT BSB BTE
450
(331)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Audi A8
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.55 
zł
80.50
65.45 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 0W20 1l SPECIFIC

0W20 1l

API SN+
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
114.39 
zł
90.37
73.47 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 4l TopTec 6200

0W20 4l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
420.92 
zł
361.99
294.30 zł
(90.50 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 1l TopTec 6200

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
108.66 
zł
93.44
75.97 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 0W20 5l USVO

0W20 5l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
550.38 
zł
465.06
378.10 zł
(93.01 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 20l M-SUP syntetyczny

0W20 20l

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 103.19 
zł
1 048.03
852.06 zł
(52.40 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 1l Mobil 1 syntetyczny

0W20 1l

API SL SN
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
82.32 
zł
76.56
62.24 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

LIQUI MOLY
Olej silnikowy LIM20789 0W20 5L

0W20 5l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
529.04 
zł
454.96
369.89 zł
(90.99 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

REVLINE
Olej silnikowy 0W20 1l ULTRA FORCE

0W20 1l

API SN
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.68 
zł
54.01
43.91 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 0W20 1l Cleansynto

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
93.31 
zł
78.84
64.10 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W20 1l TITAN

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
91.77 
zł
90.85
73.86 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 60l syntetyczny

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 771.95 
zł
1 672.73
1 359.94 zł
(27.88 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: AUDI A8 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: AUDI A8 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: AUDI A8 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: AUDI A8 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: AUDI A8, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: AUDI A8?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: AUDI A8? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: AUDI A8, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: AUDI A8 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: AUDI A8.