Oleje silnikowe do AUDI Q7

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 50 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 2.0 TFSI quattro
2015.08
1984
CYMC CYRB DMFB
252
(185)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 45 TFSI quattro
2022.11
1984
DUVA
265
(195)
SUV
AUDI Q7 (4LB) 3.0 TDI quattro
2009.06
2012.05
2967
CATA
224
(165)
SUV
AUDI Q7 (4LB) 3.0 TDI quattro
2011.05
2015.08
2967
CJGD CLZB CRCA
245
(180)
SUV
AUDI Q7 (4LB) 3.0 TDI quattro
2007.11
2015.08
2967
CASA CCMA CJGA CNRB
240
(176)
SUV
AUDI Q7 (4LB) 3.0 TDI quattro
2010.05
2015.08
2967
CJGC CJMA
204
(150)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 3.0 TDI e-tron quattro
2015.08
2019.12
2967
CVZA
374
(275)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 3.0 TDI quattro
2015.08
2019.12
2967
CUEA
258
(190)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 3.0 TDI quattro
2015.06
2019.12
2967
CVMD
249
(183)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 3.0 TDI quattro
2015.06
2019.12
2967
CRTE CZZA CZZB
218
(160)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 3.0 TDI quattro
2015.01
2019.12
2967
CRTC
272
(200)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 3.0 TDI quattro
2015.08
2019.12
2967
CZZB
211
(155)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 45 TDI Mild Hybrid quattro
2018.07
2967
DHXC DPXB
231
(170)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 45 TDI quattro
2019.07
2967
CVMD
249
(183)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 50 TDI Mild Hybrid quattro
2018.07
2967
DHXA DPXA
286
(210)
SUV
AUDI Q7 Van (4LB) 3.0 TDI quattro
2011.05
2015.08
2967
CLZB CRCA
245
(180)
Furgon/SUV
AUDI Q7 Van (4LB) 3.0 TDI quattro
2007.11
2012.05
2967
CASA CCMA CJGA
240
(176)
Furgon/SUV
AUDI Q7 Van (4LB) 3.0 TDI quattro
2010.11
2015.08
2967
CJMA
204
(150)
Furgon/SUV
AUDI Q7 Van (4MB, 4MG) 3.0 45 TDI Mild Hybrid quattro
2018.07
2019.12
2967
DHXC
231
(170)
Furgon/SUV
AUDI Q7 Van (4MB, 4MG) 3.0 50 TDI Mild Hybrid quattro
2018.07
2019.12
2967
DHXA
286
(210)
Furgon/SUV
AUDI Q7 Van (4MB, 4MG) 3.0 TDI quattro
2015.01
2019.12
2967
CRTC
272
(200)
Furgon/SUV
AUDI Q7 Van (4MB, 4MG) 3.0 TDI quattro
2015.08
2019.12
2967
CZZA CZZB
218
(160)
Furgon/SUV
AUDI Q7 (4LB) 3.0 TFSI quattro
2010.05
2015.08
2995
CJTB CJWB CNAA CTWA
333
(245)
SUV
AUDI Q7 (4LB) 3.0 TFSI quattro
2011.05
2015.08
2995
CJWE CTWB
280
(206)
SUV
AUDI Q7 (4LB) 3.0 TFSI quattro
2010.05
2015.08
2995
CJTC CJWC
272
(200)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 3.0 TFSI quattro
2015.01
2019.12
2995
CREC
333
(245)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 55 TFSI e quattro
2019.11
2995
DCBE
381
(280)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 55 TFSI e quattro
2024.04
2995
DCBD
394
(290)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 55 TFSI Mild Hybrid quattro
2019.07
2995
DCBD
340
(250)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 60 TFSI e quattro
2024.04
2995
DCBD
489
(360)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 60 TFSI e quattro
2020.10
2995
DCBE
462
(340)
SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) 60 TFSI e quattro
2019.11
2995
DCBE
455
(335)
SUV
AUDI Q7 Van (4LB) 3.0 TFSI quattro
2010.05
2015.08
2995
CJTB
333
(245)
Furgon/SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) SQ7 TDI quattro
2016.04
3956
CZAC DMVA
435
(320)
SUV
AUDI Q7 Van (4MB, 4MG) 4.0 SQ7 TDI quattro
2016.04
3956
CZAC DMVA
435
(320)
Furgon/SUV
AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) SQ7 quattro
2020.02
3996
DCUE DWRB
507
(373)
SUV
AUDI Q7 (4LB) 4.2 TDI quattro
2009.05
2015.08
4134
CCFA CCFC
340
(250)
SUV
AUDI Q7 Van (4LB) 4.2 TDI quattro
2007.03
2015.08
4134
CCFA CCFC
340
(250)
Furgon/SUV
AUDI Q7 (4LB) 6.0 TDI quattro
2008.09
2014.05
5934
CCGA
500
(368)
SUV
AUDI Q7 Van (4LB) 6.0 TDI quattro
2008.09
2014.05
5934
CCGA
500
(368)
Furgon/SUV
Pokaż więcej
AUDI Q7 (4LB) 3.0 TDI quattro
2006.03
2010.05
2967
BUN CASB
211
(155)
SUV
AUDI Q7 (4LB) 3.0 TDI quattro
2006.03
2008.05
2967
BUG
233
(171)
SUV
AUDI Q7 Van (4LB) 3.0 TDI quattro
2006.03
2010.05
2967
BUN CASB
211
(155)
Furgon/SUV
AUDI Q7 Van (4LB) 3.0 TDI quattro
2006.03
2008.05
2967
BUG
232
(171)
Furgon/SUV
AUDI Q7 (4LB) 3.6 FSI quattro
2006.08
2010.05
3597
BHK
280
(206)
SUV
AUDI Q7 Van (4LB) 3.6 FSI quattro
2006.08
2010.05
3597
BHK
280
(206)
Furgon/SUV
AUDI Q7 (4LB) 4.2 TDI quattro
2007.03
2009.06
4134
BTR
326
(240)
SUV
AUDI Q7 Van (4LB) 4.2 TDI quattro
2007.03
2009.06
4134
BTR
326
(240)
Furgon/SUV
AUDI Q7 (4LB) 4.2 FSI quattro
2006.03
2010.05
4163
BAR
350
(257)
SUV
AUDI Q7 Van (4LB) 4.2 FSI quattro
2006.08
2010.05
4163
BAR
350
(257)
Furgon/SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Audi Q7
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.55 
zł
80.50
65.45 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 0W20 1l SPECIFIC

0W20 1l

API SN+
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
114.39 
zł
90.37
73.47 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 4l TopTec 6200

0W20 4l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
420.92 
zł
361.99
294.30 zł
(90.50 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 1l TopTec 6200

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
108.66 
zł
93.44
75.97 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 0W20 5l USVO

0W20 5l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
550.38 
zł
465.06
378.10 zł
(93.01 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 1l Mobil 1 syntetyczny

0W20 1l

API SL SN
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
82.32 
zł
76.56
62.24 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 20l M-SUP syntetyczny

0W20 20l

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 103.19 
zł
1 048.03
852.06 zł
(52.40 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

LIQUI MOLY
Olej silnikowy LIM20789 0W20 5L

0W20 5l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
529.04 
zł
454.96
369.89 zł
(90.99 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

REVLINE
Olej silnikowy 0W20 1l ULTRA FORCE

0W20 1l

API SN
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.68 
zł
54.01
43.91 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W20 1l TITAN

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
91.77 
zł
90.85
73.86 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 0W20 5l EVOLUTION

0W20 5l

API SP ILSAC GF-6A RC SN+
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
321.33 
zł
311.68
253.40 zł
(62.34 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 0W20 1l Cleansynto

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
93.31 
zł
78.84
64.10 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: AUDI Q7 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: AUDI Q7 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: AUDI Q7 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: AUDI Q7 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: AUDI Q7, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: AUDI Q7?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: AUDI Q7? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: AUDI Q7, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: AUDI Q7 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: AUDI Q7.