Oleje silnikowe do AUDI A7

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 52 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 1.8 TFSI
2015.04
2018.05
1798
CYGA
190
(140)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 35 TDI Mild Hybrid
2020.10
1968
DTPB
163
(120)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 40 TDI Mild Hybrid
2018.09
1968
DFBA DTPA
204
(150)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 40 TDI Mild Hybrid quattro
2018.09
1968
DFBA DTPA
204
(150)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 2.0 TFSI
2014.09
2018.05
1984
CYPA
252
(185)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 2.0 TFSI quattro
2015.05
2018.05
1984
CYNB CYPA
252
(185)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 2.0 TFSI quattro
2015.05
2018.05
1984
CYPB
249
(183)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 40 TFSI Mild Hybrid
2020.08
1984
DLHC
190
(140)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 40 TFSI Mild Hybrid
2020.08
1984
DMTC
204
(150)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 45 TFSI Mild Hybrid
2020.05
1984
DMTA
265
(195)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 45 TFSI Mild Hybrid
2018.07
1984
DKNA DLHA
245
(180)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 45 TFSI Mild hybrid quattro
2018.07
1984
DKNA DLHA
245
(180)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 45 TFSI Mild Hybrid quattro
2020.05
1984
DMTA
265
(195)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 50 TFSI e quattro
2019.11
1984
DLGA
299
(220)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 50 TFSI e quattro
2021.02
1984
DRYA
299
(220)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 55 TFSI e quattro
2019.07
1984
DLGA DRYA
367
(270)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 55 TFSI e quattro
2021.02
1984
DRYA
367
(270)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 2.8 FSI
2011.02
2015.03
2773
CHVA
204
(150)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 2.8 FSI quattro
2010.10
2015.03
2773
CHVA CNYA
204
(150)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 2.8 FSI quattro
2014.09
2018.05
2773
CVPA
220
(162)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI
2010.11
2015.03
2967
CLAB
204
(150)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI
2014.07
2018.05
2967
CTCC CZVB
218
(160)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI
2015.11
2018.05
2967
CTCB CZVC CZVD
211
(155)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI
2015.11
2018.05
2967
CZVE
190
(140)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI quattro
2014.07
2018.05
2967
CRTE CZVA
218
(160)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI quattro
2010.10
2016.06
2967
CDUC CDUD CKVB CKVC
245
(180)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI quattro
2014.09
2018.05
2967
CVUB
326
(240)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI quattro
2014.07
2018.05
2967
CRTF CTCB CZVC CZVD
211
(155)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI quattro
2014.05
2018.05
2967
CVUA
320
(235)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI quattro
2013.05
2017.06
2967
CPNB
239
(176)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI quattro
2015.11
2018.05
2967
CZVE CZVF
190
(140)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI quattro
2011.11
2015.03
2967
CGQB
313
(230)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI quattro
2010.12
2015.03
2967
CLAA
204
(150)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TDI quattro
2014.05
2018.05
2967
CRTD
272
(200)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 45 TDI Mild Hybrid quattro
2021.01
2967
DMGH
245
(180)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 45 TDI Mild Hybrid quattro
2018.06
2967
DDVE
231
(170)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 45 TDI Mild Hybrid quattro
2018.04
2967
DDVF
211
(155)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 45 TDI quattro
2019.09
2967
CVMD
249
(183)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 50 TDI Mild Hybrid quattro
2017.10
2967
DDVB DMGA
286
(210)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) S7 TDI Mild Hybrid quattro
2019.03
2967
DEWA
349
(257)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) S7 TDI Mild Hybrid quattro
2020.11
2967
DMKD
344
(253)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TFSI quattro
2014.05
2018.05
2995
CREC
333
(245)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TFSI quattro
2010.10
2012.05
2995
CGWB CHMA
300
(220)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TFSI quattro
2011.01
2015.03
2995
CGWD CGXB CTTA CTUA
310
(228)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) 3.0 TFSI QUATTRO
2016.05
2018.05
2995
CREH
340
(250)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) 55 TFSI Mild Hybrid quattro
2017.10
2995
DLZA
340
(250)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) RS7 performance quattro
2015.11
2018.04
3993
CWUC
605
(445)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) RS7 quattro
2013.10
2018.04
3993
CRDB CWUB
560
(412)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) S7 quattro
2014.07
2018.05
3993
CTGE
450
(331)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4GA, 4GF) S7 quattro
2012.02
2015.03
3993
CEUC
420
(309)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) RS7 Mild Hybrid quattro
2023.01
3996
DYGA
630
(463)
Hatchback
AUDI A7 Sportback (4KA) RS7 TFSI Mild Hybrid quattro
2019.10
3996
DJPB DWLA DYGB
600
(441)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Audi A7
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
65.89 
zł
61.94
50.36 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l USVO

5W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
551.89 
zł
466.34
379.14 zł
(93.27 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l Spirax syntetyczny

75W90 1l

Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
86.48 
zł
78.44
63.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l ALL CLIMATE

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
72.09 
zł
60.20
48.94 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l TopTec 4210

0W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
539.48 
zł
463.96
377.20 zł
(92.79 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 1l TopTec 4210

0W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
122.05 
zł
104.97
85.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 4l TopTec 4200

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
365.41 
zł
314.25
255.49 zł
(78.56 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
ZESTAW 3 SZTUK

REVLINE
Olej silnikowy 5W30 5l ULTRA FORCE

5W30 5l

API CF SM SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
664.47 
zł
601.35
488.90 zł
(40.09 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: AUDI A7 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: AUDI A7 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: AUDI A7 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: AUDI A7 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: AUDI A7, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: AUDI A7?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: AUDI A7? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: AUDI A7, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: AUDI A7 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: AUDI A7.