Oleje silnikowe do BMW 6

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 88 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
BMW 6 Gran Turismo (G32) 620 d
2018.07
2020.06
1995
B47 D20 B
190
(140)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 620 d
2018.07
2020.06
1995
B47 D20 B
163
(120)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 620 d Mild-Hybrid
2020.07
1995
B47 D20 B JA1
190
(140)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 620 d Mild-Hybrid
2020.07
1995
B47 D20 B JA1
163
(120)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 620 d Mild-Hybrid xDrive
2020.07
1995
B47 D20 B JA1
190
(140)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 620 d xDrive
2018.07
2020.06
1995
B47 D20 B
190
(140)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 620 d xDrive
2018.07
2020.06
1995
B47 D20 B
163
(120)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 630 i
2017.07
2020.06
1998
B48 B20 B
258
(190)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 630 i
2017.06
2020.06
1998
B48 B20 B
249
(183)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 630 i Mild-Hybrid
2020.07
1998
B48 B20 B JA1
258
(190)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 630 i Mild-Hybrid
2020.07
1998
B48 B20 B
245
(180)
Hatchback
BMW 6 coupe (F13) 640 i
2011.07
2017.10
2979
N55 B30 A
320
(235)
coupe
BMW 6 coupe (F13) 640 i xDrive
2013.03
2017.10
2979
N55 B30 A
320
(235)
coupe
BMW 6 Gran Coupe (F06) 640 i
2012.03
2018.10
2979
N55 B30 A
320
(235)
coupe
BMW 6 Gran Coupe (F06) 640 i xDrive
2013.03
2018.10
2979
N55 B30 A
320
(235)
coupe
BMW 6 kabriolet (F12) 640 i
2011.09
2018.06
2979
N55 B30 A
320
(235)
kabriolet
BMW 6 kabriolet (F12) 640 i xDrive
2013.03
2018.06
2979
N55 B30 A
320
(235)
kabriolet
BMW 6 coupe (F13) 640 d
2011.09
2017.10
2993
N57 D30 B
313
(230)
coupe
BMW 6 coupe (F13) 640 d xDrive
2012.03
2017.10
2993
N57 D30 B
313
(230)
coupe
BMW 6 Gran Coupe (F06) 640 d
2012.03
2018.10
2993
N57 D30 B
313
(230)
coupe
BMW 6 Gran Coupe (F06) 640 d xDrive
2013.03
2018.10
2993
N57 D30 B
313
(230)
coupe
BMW 6 Gran Turismo (G32) 630 d
2017.06
2020.06
2993
B57 D30 A
265
(195)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 630 d
2017.06
2020.06
2993
B57 D30 A
211
(155)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 630 d Mild-Hybrid
2020.07
2993
B57 D30 B JA1
211
(155)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 630 d Mild-Hybrid
2020.07
2993
B57 D30 B JA1
286
(210)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 630 d Mild-Hybrid xDrive
2020.07
2993
B57 D30 B JA1
286
(210)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 630 d xDrive
2017.06
2020.06
2993
B57 D30 A
249
(183)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 630 d xDrive
2017.06
2020.06
2993
B57 D30 A
265
(195)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 630 d xDrive
2017.06
2020.06
2993
B57 D30 A
211
(155)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 640 d Mild-Hybrid xDrive
2020.07
2993
B57 D30 B JA1
340
(250)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 640 d xDrive
2017.11
2020.06
2993
B57 D30 B
320
(235)
Hatchback
BMW 6 kabriolet (F12) 640 d
2011.09
2018.06
2993
N57 D30 B
313
(230)
kabriolet
BMW 6 kabriolet (F12) 640 d xDrive
2012.03
2018.06
2993
N57 D30 B
313
(230)
kabriolet
BMW 6 Gran Turismo (G32) 630 i xDrive
2019.07
2998
B58 B30 C
258
(190)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 640 i
2017.06
2020.06
2998
B58 B30 A B58 B30 C
340
(250)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 640 i
2017.06
2020.06
2998
B58 B30 A B58 B30 C
360
(265)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 640 i Mild-Hybrid
2020.07
2998
B58 B30 C JA1
333
(245)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 640 i Mild-Hybrid xDrive
2020.07
2998
B58 B30 C JA1
333
(245)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 640 i xDrive
2017.06
2020.06
2998
B58 B30 A B58 B30 C
340
(250)
Hatchback
BMW 6 Gran Turismo (G32) 640 i xDrive
2017.06
2020.06
2998
B58 B30 A B58 B30 C
360
(265)
Hatchback
BMW 6 coupe (F13) 650 i
2011.07
2012.06
4395
N63 B44 A
408
(300)
coupe
BMW 6 coupe (F13) 650 i
2012.07
2017.10
4395
N63 B44 B
449
(330)
coupe
BMW 6 coupe (F13) 650 i
2011.09
2012.12
4395
N63 B44 A
405
(298)
coupe
BMW 6 coupe (F13) 650 i xDrive
2012.07
2017.10
4395
N63 B44 B
449
(330)
coupe
BMW 6 coupe (F13) 650 i xDrive
2011.09
2015.02
4395
N63 B44 A
408
(300)
coupe
BMW 6 coupe (F13) M6
2012.07
2017.10
4395
S63 B44 B
560
(412)
coupe
BMW 6 coupe (F13) M6 Competition
2015.03
2017.10
4395
S63 B44 B
600
(441)
coupe
BMW 6 coupe (F13) M6 Competition
2013.07
2015.02
4395
S63 B44 B
575
(423)
coupe
BMW 6 Gran Coupe (F06) 650 i
2012.07
2018.10
4395
N63 B44 B
449
(330)
coupe
BMW 6 Gran Coupe (F06) 650 i xDrive
2012.07
2018.10
4395
N63 B44 B
449
(330)
coupe
BMW 6 Gran Coupe (F06) M6
2013.03
2018.10
4395
S63 B44 B
560
(412)
coupe
BMW 6 Gran Coupe (F06) M6 Competition
2015.03
2018.10
4395
S63 B44 B
600
(441)
coupe
BMW 6 Gran Coupe (F06) M6 Competition
2013.07
2015.02
4395
S63 B44 B
575
(423)
coupe
BMW 6 kabriolet (F12) 650 i
2012.07
2018.06
4395
N63 B44 A N63 B44 B
449
(330)
kabriolet
BMW 6 kabriolet (F12) 650 i
2010.12
2012.06
4395
N63 B44 A
408
(300)
kabriolet
BMW 6 kabriolet (F12) 650 i
2011.09
2012.12
4395
N63 B44 A
405
(298)
kabriolet
BMW 6 kabriolet (F12) 650 i xDrive
2011.09
2012.06
4395
N63 B44 A
407
(300)
kabriolet
BMW 6 kabriolet (F12) 650 i xDrive
2012.07
2018.06
4395
N63 B44 A N63 B44 B
449
(330)
kabriolet
BMW 6 kabriolet (F12) M6
2012.03
2018.06
4395
S63 B44 B
560
(412)
kabriolet
BMW 6 kabriolet (F12) M6 Competition
2015.03
2018.06
4395
S63 B44 B
600
(441)
kabriolet
BMW 6 kabriolet (F12) M6 Competition
2013.07
2015.02
4395
S63 B44 B
575
(423)
kabriolet
Pokaż więcej
BMW 6 (E24) 628 CSi
1979.09
1987.08
2788
M30 B28
184
(135)
coupe
BMW 6 (E24) 630 CS
1976.04
1979.08
2986
M30 B30
184
(135)
coupe
BMW 6 (E24) 630 CS
1976.04
1979.08
2986
M30 B30
185
(136)
coupe
BMW 6 (E63) 635 d
2007.07
2010.07
2993
M57 D30 (306D5)
286
(210)
coupe
BMW 6 kabriolet (E64) 635 d
2007.07
2010.07
2993
M57 D30 (306D5)
286
(210)
kabriolet
BMW 6 (E63) 630 i
2004.09
2007.08
2996
N52 B30 A N52 B30 BF
258
(190)
coupe
BMW 6 (E63) 630 i
2007.09
2010.08
2996
N53 B30 A
272
(200)
coupe
BMW 6 (E63) 630 i
2007.09
2010.08
2996
N52 B30 A N52 B30 B N52 B30 BF
272
(200)
coupe
BMW 6 kabriolet (E64) 630 i
2007.09
2010.08
2996
N52 B30 A N52 B30 B N52 B30 BF
272
(200)
kabriolet
BMW 6 kabriolet (E64) 630 i
2004.09
2007.08
2996
N52 B30 A N52 B30 B N52 B30 BF
258
(190)
kabriolet
BMW 6 kabriolet (E64) 630 i
2007.09
2010.08
2996
N53 B30 A
272
(200)
kabriolet
BMW 6 (E24) 633 CSi
1978.09
1984.08
3210
M30 B32
197
(145)
coupe
BMW 6 (E24) 633 CSi
1975.10
1981.12
3210
M30 B32
200
(147)
coupe
BMW 6 (E24) 635 CSi
1987.07
1989.04
3430
M30 B34 (346KB)
211
(155)
coupe
BMW 6 (E24) 635 CSi
1977.12
1989.04
3430
M30 B34 (346EC) M30 B34 (346KA) M30 B34 (346KB)
192
(141)
coupe
BMW 6 (E24) 635 CSi
1982.05
1988.08
3430
M30 B34 (346EC)
218
(160)
coupe
BMW 6 (E24) 635 CSi
1987.07
1989.04
3430
M30 B34 (346EC)
220
(162)
coupe
BMW 6 (E24) 635 CSi
1984.12
1986.12
3430
M30 B34 (346KA)
185
(136)
coupe
BMW 6 (E24) 635 CSi
1978.06
1982.04
3453
M30 B35 (346EC)
218
(160)
coupe
BMW 6 (E24) M 635 CSi
1986.04
1989.02
3453
S38 B35 (356ED)
260
(191)
coupe
BMW 6 (E24) M 635 CSi
1984.04
1988.12
3453
M88 B35 (356ED) S38 B35 AF
286
(210)
coupe
BMW 6 (E63) 645 Ci
2003.09
2005.08
4398
N62 B44 A
333
(245)
coupe
BMW 6 kabriolet (E64) 645 Ci
2004.04
2005.08
4398
N62 B44 A
333
(245)
kabriolet
BMW 6 (E63) 650 i
2005.09
2010.08
4799
N62 B48 B
367
(270)
coupe
BMW 6 kabriolet (E64) 650 i
2005.09
2010.08
4799
N62 B48 B
367
(270)
kabriolet
BMW 6 (E63) M
2005.09
2010.07
4999
S85 B50 A
507
(373)
coupe
BMW 6 kabriolet (E64) M6
2006.09
2010.08
4999
S85 B50 A
507
(373)
kabriolet
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Bmw 6
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
301.93 
zł
238.52
193.92 zł
(47.70 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 5l SYNPOWER

5W30 5l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
349.06 
zł
291.46
236.96 zł
(58.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.55 
zł
80.50
65.45 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.20 
zł
340.72
277.01 zł
(68.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 5l ALL CLIMATE

5W40 5l

API CF SM SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
287.20 
zł
239.81
194.97 zł
(47.96 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: BMW 6 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: BMW 6 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: BMW 6 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: BMW 6 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: BMW 6, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: BMW 6?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: BMW 6? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: BMW 6, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: BMW 6 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: BMW 6.