Silniki do KIA OPTIMA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 33 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
KIA OPTIMA (JF) 1.6 T-GDI
2018.09
2019.12
1591
G4FJ
179
(132)
Sedan
KIA OPTIMA Sportswagon (JF) 1.6 T-GDI
2018.01
2019.12
1591
G4FJ
179
(132)
Kombi
KIA OPTIMA (JF) 1.6 CRDi
2018.06
2019.12
1598
D4FE
136
(100)
Sedan
KIA OPTIMA Sportswagon (JF) 1.6 CRDi
2018.01
2019.12
1598
D4FE
136
(100)
Kombi
KIA OPTIMA (FSGDS6B) 1.7 CRDi
2012.03
2015.12
1685
D4FD
136
(100)
Sedan
KIA OPTIMA (JF) 1.7 CRDi
2015.11
2018.04
1685
D4FD
141
(104)
Sedan
KIA OPTIMA Sportswagon (JF) 1.7 CRDi
2016.09
2018.04
1685
D4FD
141
(104)
Kombi
KIA OPTIMA Sportswagon (JF) 1.7 CRDi
2016.09
2018.04
1685
D4FD
135
(99)
Kombi
KIA OPTIMA (FSGDS6B) 2.0
2010.09
2015.12
1998
G4KH
277
(204)
Sedan
KIA OPTIMA (FSGDS6B) 2.0
2012.03
2015.12
1998
G4KD
170
(125)
Sedan
KIA OPTIMA (FSGDS6B) 2.0 CVVL
2012.03
2015.12
1998
G4KD
165
(121)
Sedan
KIA OPTIMA (FSGDS6B) 2.0 CVVT
2011.01
2015.12
1998
G4KD
150
(110)
Sedan
KIA OPTIMA (JF) 2.0 T-GDi
2018.06
2019.12
1998
G4KH
238
(175)
Sedan
KIA OPTIMA (JF) 2.0 T-GDi
2015.09
2019.12
1998
G4KH
245
(180)
Sedan
KIA OPTIMA Sportswagon (JF) 2.0 T-GDi
2016.09
2019.12
1998
G4KH
245
(180)
Kombi
KIA OPTIMA Sportswagon (JF) 2.0 T-GDi GT
2018.01
2019.12
1998
G4KH
238
(175)
Kombi
KIA OPTIMA (DL3) 2.0 MPI
2020.07
1999
G4NA
150
(110)
Sedan
KIA OPTIMA (FSGDS6B) 2.0 CVVT
2013.03
2015.12
1999
G4NA G4ND
165
(121)
Sedan
KIA OPTIMA (FSGDS6B) 2.0 CVVT Hybrid
2012.12
2015.12
1999
G4NE
190
(140)
Sedan
KIA OPTIMA (JF) 2.0
2015.09
2019.12
1999
G4ND
154
(113)
Sedan
KIA OPTIMA (JF) 2.0
2015.09
2019.12
1999
G4ND
150
(110)
Sedan
KIA OPTIMA (JF) 2.0 CVVL
2015.09
2017.12
1999
G4ND
168
(124)
Sedan
KIA OPTIMA (JF) 2.0 CVVL
2015.09
2019.12
1999
G4ND
163
(120)
Sedan
KIA OPTIMA (JF) 2.0 GDI Hybrid
2016.09
2019.12
1999
G4NG
205
(151)
Sedan
KIA OPTIMA Sportswagon (JF) 2.0 CVVL
2016.09
2019.12
1999
G4ND
163
(120)
Kombi
KIA OPTIMA Sportswagon (JF) 2.0 GDI Hybrid
2017.04
2019.12
1999
G4NG
205
(151)
Kombi
KIA OPTIMA (FSGDS6B) 2.4
2012.03
2015.12
2359
G4KJ
179
(132)
Sedan
KIA OPTIMA (FSGDS6B) 2.4
2010.06
2015.12
2359
G4KC
175
(129)
Sedan
KIA OPTIMA (FSGDS6B) 2.4
2010.09
2015.12
2359
G4KJ
203
(149)
Sedan
KIA OPTIMA (FSGDS6B) 2.4 CVVT
2012.01
2015.12
2359
G4KE
179
(132)
Sedan
KIA OPTIMA (JF) 2.4 GDI
2015.09
2019.12
2359
G4KJ
188
(138)
Sedan
KIA OPTIMA (JF) 2.4 MPi
2015.09
2019.12
2359
G4KE
171
(126)
Sedan
KIA OPTIMA (DL3) 2.5 T-GDI
2020.07
2497
G4KN
193
(142)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Kia Optima
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
56.19 
zł
54.50
44.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELRING
Uszczelka korka spustowego oleju EL726760

Średnica wewnętrzna [mm] 14
Średnica zewnętrzna [mm] 20
Grubość [mm] 2
Materiał Aluminium
Jakość Q Oryg. w opak. prod. części
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
2.41 
zł
2.12
1.72 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 1l Mobil 1 syntetyczny

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
79.58 
zł
74.01
60.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.38 
zł
57.60
46.83 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W20 5l Special TEC AA

5W20 5l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
356.65 
zł
306.73
249.37 zł
(61.35 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELRING
Substancja uszczelniająca EL036164

Pojemność [l] 0,07
Linia DIRKO
Materiał Silikon
Opakowanie Tubka
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.31 
zł
36.40
29.59 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W20 1l Special TEC AA

5W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
87.88 
zł
75.58
61.45 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l M-SUP syntetyczny

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.65 
zł
54.54
44.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W20 5l Special TEC F ECO

5W20 5l

API SN
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.72 
zł
355.80
289.27 zł
(71.16 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Silnik do: KIA OPTIMA – serce Twojego samochodu

Silnik to najważniejszy element każdego pojazdu – to on odpowiada za generowanie mocy i zapewnia odpowiednie osiągi. Właściwa praca jednostki napędowej przekłada się nie tylko na komfort jazdy, ale i na ekonomię użytkowania. Niestety, nawet najlepszy silnik z czasem może wymagać interwencji – szczególnie jeśli któryś z jego podzespołów ulegnie zużyciu. Zamiast kosztownej wymiany całej jednostki, często wystarczy wymienić konkretny element, by przywrócić pełną sprawność.

W Inter Cars znajdziesz szeroki wybór części związanych z układem napędowym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego turbosprężarki, zaworu EGR, koła dwumasowego, intercoolera, czujników czy świec żarowych – w kategorii „Silnik do: KIA OPTIMA” zgromadziliśmy wszystko, co potrzebne do szybkiej i skutecznej naprawy.

Elementy silnika do: KIA OPTIMA, które znajdziesz w naszej ofercie

W Inter Cars znajdziesz większość kluczowych komponentów, które odpowiadają za prawidłowe działanie silnika. Wszystkie dostępne produkty są dopasowane do konkretnego modelu pojazdu – dzięki temu masz pewność kompatybilności i bezproblemowego montażu.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

  • turbosprężarki i części układu dolotowego,
  • zawory EGR i elementy układu recyrkulacji spalin,
  • koła dwumasowe i zestawy sprzęgła,
  • świece żarowe i czujniki silnika,
  • uszczelki, paski rozrządu i napinacze,
  • przepływomierze, intercoolery i inne podzespoły.

Wszystkie części pochodzą od renomowanych producentów i spełniają najwyższe standardy jakości – dzięki nim przywrócisz sprawność silnika w aucie KIA OPTIMA bez zbędnego ryzyka.

Po czym poznać, że silnik w aucie KIA OPTIMA wymaga interwencji?

Objawy problemów z silnikiem nie zawsze są oczywiste, ale warto znać te najczęściej występujące, by zareagować na czas i uniknąć kosztownych napraw. Do pierwszych niepokojących sygnałów należą spadki mocy, nierówna praca na biegu jałowym, trudności z odpalaniem czy zwiększone zużycie paliwa. Innym wyraźnym znakiem może być dymienie z rury wydechowej – czarny, biały lub niebieski dym może wskazywać na konkretne problemy, np. z turbosprężarką czy uszczelką pod głowicą.

Dodatkowo warto wsłuchiwać się w odgłosy silnika – stuki, klekotanie czy metaliczne zgrzyty zwykle oznaczają, że coś jest nie tak. Usterki jednego elementu mogą wpływać na cały układ, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu i wymiana wadliwej części. Dzięki temu unikniesz poważniejszych awarii i zachowasz pełną sprawność swojego auta KIA OPTIMA.

Jak dbać o silnik w aucie KIA OPTIMA, by służył przez lata?

Dobrze utrzymany silnik to gwarancja nie tylko mocy, ale też oszczędności i spokoju na co dzień. Podstawą jest regularna wymiana oleju silnikowego oraz filtrów – nie tylko zgodnie z zaleceniami producenta, ale także w zależności od stylu jazdy. Warto również pamiętać o kontrolowaniu poziomu płynów eksploatacyjnych, stanu pasków i napięcia układu rozrządu.

Czyszczenie układu dolotowego i regularna kontrola elementów takich jak zawór EGR, turbosprężarka czy czujniki temperatury pozwala uniknąć wielu problemów. Nie bez znaczenia są także dobre nawyki – unikanie długiej jazdy na niskich obrotach w dieslu czy niegaszenie auta od razu po jeździe z dużym obciążeniem. Troszcząc się o silnik w aucie KIA OPTIMA, inwestujesz w jego bezawaryjną pracę na lata.

Sprawdzone części silnikowe do: KIA OPTIMA – zamów w Inter Cars

Szukasz sprawdzonych części do naprawy silnika w samochodzie KIA OPTIMA? W Inter Cars znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by szybko i skutecznie usunąć usterkę. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych producentów, które gwarantują pełną kompatybilność i bezpieczeństwo użytkowania.

Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce wybierzesz tylko te części, które pasują do Twojego samochodu – bez ryzyka błędnego zakupu. Do tego szybka wysyłka, przejrzyste zasady zwrotów i fachowa obsługa sprawiają, że zakupy u nas są wygodne i bezproblemowe. Nie czekaj, aż drobna awaria zamieni się w poważny problem – zadbaj o silnik auta KIA OPTIMA już teraz i postaw na sprawdzone rozwiązania z Inter Cars.