Silniki do KIA RIO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 53 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 100
2017.01
998
G3LC G3LE
101
(74)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 100 Eco-Dynamics+
2020.08
2023.04
998
G3LF
101
(74)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 120
2017.01
998
G3LC
120
(88)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 120 Eco-Dynamics+
2020.08
2023.04
998
G3LF
120
(88)
Hatchback
KIA RIO IV Hatchback Van (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 100
2017.01
998
G3LC
101
(74)
Furgon/hatchback
KIA RIO IV Hatchback Van (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 120
2017.01
998
G3LC
120
(88)
Furgon/hatchback
KIA RIO III (UB) 1.1 CRDi
2011.09
2017.12
1120
D3FA
75
(55)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.2 CVVT
2020.05
1197
G4LF
84
(62)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) LPG
2020.05
1197
G4LF
82
(60)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.2
2011.09
2017.12
1248
G4LA
69
(51)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.2 CVVT
2011.09
2017.12
1248
G4LA
84
(62)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.25
2014.11
2017.12
1248
G4LA
87
(64)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.25 CVVT
2011.09
2017.12
1248
G4LA
88
(65)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.25 CVVT
2011.09
2017.12
1248
G4LA
86
(63)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.25 LPG
2011.09
2017.12
1248
G4LA
86
(63)
Hatchback
KIA RIO III Hatchback Van (UB) 1.2 CVVT
2015.04
2017.12
1248
G4LA
86
(63)
Furgon/hatchback
KIA RIO III Sedan (UB) 1.2 CVVT
2014.11
2017.12
1248
G4LA
87
(64)
Sedan
KIA RIO III Sedan (UB) 1.25 CVVT
2011.10
2017.12
1248
G4LA
86
(63)
Sedan
KIA RIO III Sedan (UB) 1.25 CVVT
2011.06
2017.12
1248
G4LA
88
(65)
Sedan
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.25
2017.01
1248
G4LA G4LB
84
(62)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.25 LPG
2019.05
1248
G4LA
82
(60)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.4
2017.01
1368
G4LC
99
(73)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.4
2017.01
1368
G4LC
101
(74)
Hatchback
KIA RIO IV Sedan (SC, FB) 1.4
2017.07
1368
G4LC
99
(73)
Sedan
KIA RIO III (UB) 1.4 CRDi
2011.09
2017.12
1396
D4FC
90
(66)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.4 CVVT
2011.09
2017.12
1396
G4FA
107
(79)
Hatchback
KIA RIO III (UB) 1.4 CVVT
2011.09
2017.12
1396
G4FA
109
(80)
Hatchback
KIA RIO III Hatchback Van (UB) 1.4 CRDi
2015.04
1396
D4FC
90
(66)
Furgon/hatchback
KIA RIO III Hatchback Van (UB) 1.4 CVVT
2015.04
1396
G4FA
109
(80)
Furgon/hatchback
KIA RIO III Sedan (UB) 1.4 CVVT
2011.10
2017.12
1396
G4FA
109
(80)
Sedan
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.4 CRDi 77
2017.01
1396
D4FC
78
(57)
Hatchback
KIA RIO IV (YB, SC, FB) 1.4 CRDi 90
2017.01
1396
D4FC
90
(66)
Hatchback
KIA RIO II (JB) 1.4
2010.01
2011.12
1399
G4EE
75
(55)
Hatchback
KIA RIO II (JB) 1.4 16V
2005.03
2011.12
1399
G4EE
97
(71)
Hatchback
KIA RIO II Sedan (JB) 1.4 16V
2005.03
2011.12
1399
G4EE
97
(71)
Sedan
KIA RIO II (JB) 1.5 CRDi
2005.03
2011.12
1493
D4FA
110
(81)
Hatchback
KIA RIO II (JB) 1.5 CRDi
2008.06
2011.12
1493
D4FA
88
(65)
Hatchback
KIA RIO II Sedan (JB) 1.5 CRDi
2005.03
2011.12
1493
D4FA
110
(81)
Sedan
KIA RIO II Sedan (JB) 1.5 CRDi
2008.06
2011.12
1493
D4FA
88
(65)
Sedan
KIA RIO III (UB) 1.6 CVVT
2012.06
2017.12
1591
G4FC
123
(90)
Hatchback
KIA RIO III Sedan (UB) 1.6 CVVT
2012.06
2017.12
1591
G4FC
123
(90)
Sedan
KIA RIO IV Sedan (SC, FB) 1.6
2017.07
1591
G4FG
123
(90)
Sedan
KIA RIO II (JB) 1.6 CVVT
2005.03
2011.12
1599
G4ED
112
(82)
Hatchback
KIA RIO II Sedan (JB) 1.6 16V
2005.03
2011.12
1599
G4ED
112
(82)
Sedan
Pokaż więcej
KIA RIO III Hatchback Van (UB) 1.1 CRDi
2011.09
1120
D3FA
75
(55)
Furgon/hatchback
KIA RIO I Hatchback (DC) 1.3
2000.08
2005.02
1343
A3E
82
(60)
Hatchback
KIA RIO I Hatchback (DC) 1.3
2000.08
2005.02
1343
A3E
75
(55)
Hatchback
KIA RIO I Sedan (DC_) 1.3
2002.08
2005.02
1343
A3E
82
(60)
Sedan
KIA RIO I Sedan (DC_) 1.3
2000.09
2005.02
1343
A3E
75
(55)
Sedan
KIA RIO I Hatchback (DC) 1.5 16V
2002.09
2005.02
1493
A5D
97
(71)
Hatchback
KIA RIO I Hatchback (DC) 1.5 16V
2000.08
2005.02
1493
A5D
98
(72)
Hatchback
KIA RIO I Sedan (DC_) 1.5
2002.09
2005.02
1493
A5D
95
(70)
Sedan
KIA RIO I Sedan (DC_) 1.5 16V
2000.09
2005.02
1493
A5D
98
(72)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Kia Rio
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

INA
Popychacz zaworu 420 0086 10

Średnica [mm] 12
Wysokość [mm] 35
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
35.79 
zł
31.14
25.32 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W20 1l MAGNATEC

5W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
61.82 
zł
54.96
44.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.17 
zł
68.61
55.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Silnik do: KIA RIO – serce Twojego samochodu

Silnik to najważniejszy element każdego pojazdu – to on odpowiada za generowanie mocy i zapewnia odpowiednie osiągi. Właściwa praca jednostki napędowej przekłada się nie tylko na komfort jazdy, ale i na ekonomię użytkowania. Niestety, nawet najlepszy silnik z czasem może wymagać interwencji – szczególnie jeśli któryś z jego podzespołów ulegnie zużyciu. Zamiast kosztownej wymiany całej jednostki, często wystarczy wymienić konkretny element, by przywrócić pełną sprawność.

W Inter Cars znajdziesz szeroki wybór części związanych z układem napędowym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego turbosprężarki, zaworu EGR, koła dwumasowego, intercoolera, czujników czy świec żarowych – w kategorii „Silnik do: KIA RIO” zgromadziliśmy wszystko, co potrzebne do szybkiej i skutecznej naprawy.

Elementy silnika do: KIA RIO, które znajdziesz w naszej ofercie

W Inter Cars znajdziesz większość kluczowych komponentów, które odpowiadają za prawidłowe działanie silnika. Wszystkie dostępne produkty są dopasowane do konkretnego modelu pojazdu – dzięki temu masz pewność kompatybilności i bezproblemowego montażu.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

  • turbosprężarki i części układu dolotowego,
  • zawory EGR i elementy układu recyrkulacji spalin,
  • koła dwumasowe i zestawy sprzęgła,
  • świece żarowe i czujniki silnika,
  • uszczelki, paski rozrządu i napinacze,
  • przepływomierze, intercoolery i inne podzespoły.

Wszystkie części pochodzą od renomowanych producentów i spełniają najwyższe standardy jakości – dzięki nim przywrócisz sprawność silnika w aucie KIA RIO bez zbędnego ryzyka.

Po czym poznać, że silnik w aucie KIA RIO wymaga interwencji?

Objawy problemów z silnikiem nie zawsze są oczywiste, ale warto znać te najczęściej występujące, by zareagować na czas i uniknąć kosztownych napraw. Do pierwszych niepokojących sygnałów należą spadki mocy, nierówna praca na biegu jałowym, trudności z odpalaniem czy zwiększone zużycie paliwa. Innym wyraźnym znakiem może być dymienie z rury wydechowej – czarny, biały lub niebieski dym może wskazywać na konkretne problemy, np. z turbosprężarką czy uszczelką pod głowicą.

Dodatkowo warto wsłuchiwać się w odgłosy silnika – stuki, klekotanie czy metaliczne zgrzyty zwykle oznaczają, że coś jest nie tak. Usterki jednego elementu mogą wpływać na cały układ, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu i wymiana wadliwej części. Dzięki temu unikniesz poważniejszych awarii i zachowasz pełną sprawność swojego auta KIA RIO.

Jak dbać o silnik w aucie KIA RIO, by służył przez lata?

Dobrze utrzymany silnik to gwarancja nie tylko mocy, ale też oszczędności i spokoju na co dzień. Podstawą jest regularna wymiana oleju silnikowego oraz filtrów – nie tylko zgodnie z zaleceniami producenta, ale także w zależności od stylu jazdy. Warto również pamiętać o kontrolowaniu poziomu płynów eksploatacyjnych, stanu pasków i napięcia układu rozrządu.

Czyszczenie układu dolotowego i regularna kontrola elementów takich jak zawór EGR, turbosprężarka czy czujniki temperatury pozwala uniknąć wielu problemów. Nie bez znaczenia są także dobre nawyki – unikanie długiej jazdy na niskich obrotach w dieslu czy niegaszenie auta od razu po jeździe z dużym obciążeniem. Troszcząc się o silnik w aucie KIA RIO, inwestujesz w jego bezawaryjną pracę na lata.

Sprawdzone części silnikowe do: KIA RIO – zamów w Inter Cars

Szukasz sprawdzonych części do naprawy silnika w samochodzie KIA RIO? W Inter Cars znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by szybko i skutecznie usunąć usterkę. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych producentów, które gwarantują pełną kompatybilność i bezpieczeństwo użytkowania.

Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce wybierzesz tylko te części, które pasują do Twojego samochodu – bez ryzyka błędnego zakupu. Do tego szybka wysyłka, przejrzyste zasady zwrotów i fachowa obsługa sprawiają, że zakupy u nas są wygodne i bezproblemowe. Nie czekaj, aż drobna awaria zamieni się w poważny problem – zadbaj o silnik auta KIA RIO już teraz i postaw na sprawdzone rozwiązania z Inter Cars.