Oleje silnikowe do MERCEDES-BENZ CLA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 99 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MERCEDES-BENZ CLA (C174, C178) CLA 200 (174.311)
2025.12
780.620
224
(165)
Sedan
MERCEDES-BENZ CLA (C174, C178) CLA 250+ (174.313)
2025.07
780.620
272
(200)
Sedan
MERCEDES-BENZ CLA (C174, C178) CLA 350 4-matic (174.344)
2025.07
780.610 780.620
354
(260)
Sedan
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X174, X178) CLA 200
2026.03
780.620
224
(165)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X174, X178) CLA 250+ (174.613)
2026.03
780.620
272
(200)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X174, X178) CLA 350 4-matic (174.644)
2026.03
780.610 780.620
354
(260)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 180 (118.384)
2019.03
1332
M 282.914
136
(100)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 180 Mild-Hybrid (118.384)
2023.03
1332
282.814
136
(100)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 200 (118.387)
2019.03
1332
M 282.914
150
(110)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 200 (118.387)
2019.03
1332
282.814 M 282.914
163
(120)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 200 4-matic (118.388)
2020.10
1332
M 282.914
163
(120)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 200 Mild-Hybrid (118.387)
2023.03
1332
282.814
163
(120)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 250 e (118.385)
2023.03
1332
282.814
218
(160)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 250 e (118.386)
2020.06
1332
M 282.914
218
(160)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 180 (118.684)
2019.06
1332
M 282.914
136
(100)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 180 Mild-Hybrid (118.684)
2023.03
1332
282.814
136
(100)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 200 (118.687)
2019.06
1332
M 282.914
150
(110)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 200 (118.687)
2019.06
1332
282.814 M 282.914
163
(120)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 200 Mild-Hybrid (118.687)
2023.03
1332
282.814
163
(120)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 250 e (118.685)
2023.03
1332
282.814
218
(160)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 250 e (118.686)
2020.06
1332
M 282.914
218
(160)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 180 d (118.303)
2019.03
1461
OM 608.915
116
(85)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 180 CDI / d (117.312)
2013.10
2018.05
1461
OM 607.951
109
(80)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 180 d (117.912)
2015.07
2018.05
1461
OM 607.951
109
(80)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 180 d (118.603)
2019.06
1461
OM 608.915
116
(85)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA (C174, C178) CLA 180 (178.342)
2025.12
1499
252.915
136
(100)
Sedan
MERCEDES-BENZ CLA (C174, C178) CLA 200 (178.344)
2025.12
1499
252.915
163
(120)
Sedan
MERCEDES-BENZ CLA (C174, C178) CLA 200 4-matic (178.345)
2025.12
1499
252.915
163
(120)
Sedan
MERCEDES-BENZ CLA (C174, C178) CLA 220 (178.346)
2025.12
1499
252.915
190
(140)
Sedan
MERCEDES-BENZ CLA (C174, C178) CLA 220 4-matic (178.347)
2025.12
1499
252.915
190
(140)
Sedan
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X174, X178) CLA 180 (178.642)
2026.05
1499
252.915
136
(100)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X174, X178) CLA 200 (178.644)
2026.05
1499
252.915
163
(120)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X174, X178) CLA 200 4-matic (178.645)
2026.05
1499
252.915
163
(120)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X174, X178) CLA 220 (178.646)
2026.05
1499
252.915
190
(140)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X174, X178) CLA 220 4-matic (178.647)
2026.05
1499
252.915
190
(140)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 180 (117.342)
2013.01
2019.03
1595
M 270.910
122
(90)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 200 (117.343)
2013.01
2019.03
1595
M 270.910
156
(115)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 200 (117.343)
2018.07
2019.03
1595
M 270.910
150
(110)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 180 (117.942)
2015.01
2019.03
1595
M 270.910
122
(90)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 200 (117.943)
2015.01
2019.03
1595
M 270.910
156
(115)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 200 CDI (117.301)
2013.06
2014.08
1796
OM 651.901
136
(100)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 180 d (118.310)
2020.10
1950
OM 654.920
116
(85)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 200 d (118.312)
2019.04
1950
OM 654.920
150
(110)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 200 d 4-matic (118.313)
2019.04
1950
OM 654.920
150
(110)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 220 d (118.314)
2019.04
1950
OM 654.920
190
(140)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 220 d 4-matic (118.315)
2020.07
1950
OM 654.920
190
(140)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 180 d (118.610)
2020.10
1950
OM 654.920
116
(85)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 200 d (118.612)
2019.06
1950
OM 654.920
150
(110)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 200 d 4-matic (118.613)
2019.10
1950
OM 654.920
150
(110)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 220 d (118.614)
2019.06
1950
OM 654.920
190
(140)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 220 d 4-matic (118.615)
2019.10
1950
OM 654.920
190
(140)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA (C118) AMG CLA 35 4-matic (118.351)
2019.04
1991
M 260.920
306
(225)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) AMG CLA 35 Mild-Hybrid 4-matic (118.351)
2023.03
1991
260.920
306
(225)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) AMG CLA 45 4-matic+ (118.353)
2019.07
1991
M 139.980
387
(285)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) AMG CLA 45 S 4-matic+ (118.354)
2025.01
1991
M 139.980
421
(310)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) AMG CLA 45 S 4-matic+ (118.354)
2019.07
1991
M 139.980
421
(310)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 220 (118.344)
2019.03
1991
M 260.920
190
(140)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 220 4-matic (118.345)
2019.03
1991
M 260.920
190
(140)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 220 Mild-Hybrid 4-matic (118.345)
2023.03
1991
260.920
190
(140)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 250 (118.346)
2019.03
1991
M 260.920
224
(165)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 250 4-matic (118.347)
2019.03
1991
M 260.920
224
(165)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA (C118) CLA 250 Mild-Hybrid 4-matic (118.347)
2023.03
1991
260.920
224
(165)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) AMG CLA 45 4-matic (117.352)
2015.07
2019.03
1991
M 133.980
381
(280)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 220 4-matic (117.347)
2016.04
2019.03
1991
M 270.920
184
(135)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 250 (117.344)
2013.01
2019.03
1991
M 270.920
211
(155)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 250 (117.350)
2015.07
2019.03
1991
M 270.920
218
(160)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 250 4-matic (117.346)
2013.07
2019.03
1991
M 270.920
211
(155)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 250 4-matic (117.351)
2015.07
2019.03
1991
M 270.920
218
(160)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 45 AMG 4-matic (117.352)
2013.07
2019.03
1991
M 133.980
360
(265)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) AMG CLA 45 4-matic (117.952)
2015.07
2019.03
1991
M 133.980
381
(280)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 220 4-matic (117.947)
2016.04
2019.03
1991
M 270.920
184
(135)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 250 (117.944)
2015.01
2019.03
1991
M 270.920
211
(155)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 250 4-matic (117.946)
2015.01
2019.03
1991
M 270.920
211
(155)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 250 4-matic (117.951)
2015.07
2019.03
1991
M 270.920
218
(160)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 45 AMG 4-matic (117.952)
2015.01
2015.07
1991
M 133.980
360
(265)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) AMG CLA 35 4-matic (118.651)
2019.06
1991
M 260.920
306
(225)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) AMG CLA 35 Mild-Hybrid 4-matic (118.651)
2023.03
1991
260.920
306
(225)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) AMG CLA 45 4-matic+ (118.653)
2019.07
1991
M 139.980
387
(285)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) AMG CLA 45 S 4-matic+ (118.654)
2019.07
1991
M 139.980
421
(310)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 220 (118.644)
2019.06
1991
M 260.920
190
(140)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 250 (118.646)
2019.06
1991
M 260.920
224
(165)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 250 4-matic (118.647)
2019.06
1991
M 260.920
224
(165)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X118) CLA 250 Mild Hybrid 4-matic (118.647)
2023.03
1991
260.920
224
(165)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 200 CDI / d (117.308)
2014.07
2019.03
2143
OM 651.930
136
(100)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 200 CDI / d 4-matic (117.302)
2014.07
2019.03
2143
OM 651.930
136
(100)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 220 CDI / d (117.303)
2013.01
2019.03
2143
OM 651.930
163
(120)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 220 CDI / d (117.303)
2013.01
2019.03
2143
OM 651.930
170
(125)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 220 CDI / d (117.303)
2014.09
2019.03
2143
OM 651.930
177
(130)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 220 CDI / d 4-matic (117.305)
2014.09
2019.03
2143
OM 651.930
177
(130)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 220 CDI / d 4-matic (117.305)
2014.08
2019.03
2143
OM 651.930
163
(120)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA coupe (C117) CLA 220 CDI 4-matic (117.305)
2014.07
2019.03
2143
OM 651.930
170
(125)
coupe
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 200 CDI / d (117.908)
2015.01
2019.03
2143
OM 651.930
136
(100)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 200 CDI / d 4-matic (117.902)
2015.01
2019.03
2143
OM 651.930
136
(100)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 220 CDI / d (117.903)
2015.01
2019.03
2143
OM 651.930
163
(120)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 220 CDI / d (117.903)
2015.01
2019.03
2143
OM 651.930
177
(130)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 220 CDI / d 4-matic (117.905)
2015.01
2019.03
2143
OM 651.930
177
(130)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 220 CDI / d 4-matic (117.905)
2015.09
2019.03
2143
OM 651.930
163
(120)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 220 d (117.903)
2018.07
2019.03
2143
OM 651.930
170
(125)
Kombi
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) CLA 220 d 4-matic (117.905)
2018.07
2019.03
2143
OM 651.930
170
(125)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mercedes-benz Cla

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.55 
zł
80.50
65.45 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.17 
zł
68.61
55.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.47 
zł
68.87
55.99 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l 8100

0W30 1l

API SP RC
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
97.97 
zł
77.39
62.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CLA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MERCEDES-BENZ CLA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MERCEDES-BENZ CLA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MERCEDES-BENZ CLA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CLA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MERCEDES-BENZ CLA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CLA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MERCEDES-BENZ CLA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ CLA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MERCEDES-BENZ CLA.