Oleje silnikowe do MERCEDES-BENZ GLE

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 66 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 300 d 4-matic (167.119)
2018.10
2023.03
1950
OM 654.920
245
(180)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 350 de 4-matic (167.117)
2019.11
2023.03
1950
OM 654.920
306
(225)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 350 de 4-matic (167.117)
2020.03
2023.03
1950
OM 654.920
320
(235)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) GLE 350 de 4-matic (167.317)
2020.03
2023.03
1950
OM 654.920
320
(235)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 350 e 4-matic (167.154)
2020.06
2023.03
1991
M 274.920
333
(245)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) GLE 350 e 4-matic (167.354)
2020.06
2023.03
1991
M 274.920
333
(245)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 300 d 4-matic (167.109)
2023.03
1992
OM 654.820
269
(198)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 300 d EQ Boost 4-matic (167.119, 167.109)
2021.06
2023.03
1992
OM 654.820
272
(200)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 350 de 4-matic (167.106)
2023.03
1992
OM 654.820
333
(245)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) GLE 300 d 4-matic (167.309)
2023.03
1992
OM 654.820
269
(198)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) GLE 300 d EQ Boost 4-matic (167.309)
2021.06
2023.03
1992
OM 654.820
272
(200)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) GLE 350 de 4-matic (167.306)
2023.03
1992
OM 654.820
333
(245)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 400 e 4-matic (167.146)
2023.03
1999
254.920
381
(280)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) GLE 400 e 4-matic (167.346)
2023.03
1999
254.920
381
(280)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) 250 d (166.006)
2015.04
2018.10
2143
OM 651.960
204
(150)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) 250 d 4-matic (166.004)
2015.04
2018.10
2143
OM 651.960
204
(150)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 350 d 4-matic (167.121)
2018.12
2021.05
2925
OM 656.929
272
(200)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 400 d 4-matic (167.123)
2018.12
2023.03
2925
OM 656.929
330
(243)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) GLE 350 d 4-matic (167.321)
2019.11
2023.03
2925
OM 656.929
272
(200)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) GLE 350 d 4-matic (167.321)
2021.10
2925
OM 656.929
249
(183)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) GLE 400 d 4-matic (167.323)
2019.11
2023.03
2925
OM 656.929
330
(243)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) 350 d 4-matic (166.024)
2015.04
2018.10
2987
OM 642.826
258
(190)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) 350 d 4-matic (166.024)
2015.04
2018.10
2987
OM 642.826
249
(183)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C292) 350 d 4-matic (292.323, 292.324)
2015.03
2019.10
2987
OM 642.824 OM 642.826
258
(190)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C292) 350 d 4-matic (292.324)
2017.01
2019.10
2987
OM 642.826
249
(183)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 350 d 4-matic (167.132)
2026.05
2989
656.830
286
(210)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 450 d 4-matic (167.125)
2026.05
2989
656.830
367
(270)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 450 d 4-matic (167.133)
2023.03
2989
656.830
370
(272)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) GLE 350 d 4-matic (167.332)
2026.05
2989
656.830
286
(210)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) GLE 450 d 4-matic (167.325)
2026.05
2989
656.830
367
(270)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) GLE 450 d 4-matic (167.333)
2023.03
2989
656.830
370
(272)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) 320 4-matic (166.062)
2015.10
2018.10
2996
M 276.821
272
(200)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) 400 4-matic (166.056)
2015.04
2018.10
2996
M 276.821 M 276.825
333
(245)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) 450 AMG 4-matic (166.064)
2015.10
2018.10
2996
M 276.821
367
(270)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) 500 e 4-matic (166.063)
2015.04
2018.10
2996
M 276.821
442
(325)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) AMG 43 4-matic (166.064)
2016.05
2018.10
2996
M 276.821
367
(270)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) AMG 43 4-matic (166.064)
2017.06
2018.10
2996
M 276.821
390
(287)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C292) 400 4-matic (292.356)
2015.03
2019.10
2996
M 276.821 M 276.825
333
(245)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C292) 450 AMG 4-matic (292.364)
2015.03
2019.10
2996
M 276.821
367
(270)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C292) AMG 43 4-matic (292.364)
2017.06
2019.10
2996
M 276.821
390
(287)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C292) AMG 43 4-matic (292.364)
2016.05
2019.10
2996
M 276.821
367
(270)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) AMG GLE 53 EQ Boost 4-matic+ (167.161)
2019.04
2999
256.830 M 256.930
435
(320)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) AMG GLE 53 Hybrid 4-matic+ (167.164)
2023.11
2999
256.830
544
(400)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) AMG GLE 53 Hybrid 4-matic+ (167.173)
2026.05
2999
256.830
585
(430)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 450 4-matic (167.159)
2023.03
2999
256.830
381
(280)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 450 4-matic (167.165)
2026.05
2999
256.830
381
(280)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 450 e 4-matic (167.166)
2026.05
2999
256.830
435
(320)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 450 EQ Boost 4-matic (167.159)
2018.10
2999
M 256.930
367
(270)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) AMG GLE 53 EQ Boost 4-matic+ (167.361)
2019.11
2999
256.830 M 256.930
435
(320)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) AMG GLE 53 Plug-in Hybrid 4-matic+ (167.364)
2023.11
2999
256.830
544
(400)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) AMG GLE 53 Plug-in Hybrid 4-matic+ (167.373)
2026.05
2999
256.830
585
(430)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) GLE 450 e 4-matic (167.366)
2026.05
2999
256.830
435
(320)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) AMG GLE 63 EQ Boost 4-matic+ (167.188)
2019.11
2023.03
3982
M 177.980
571
(420)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) AMG GLE 63 S EQ Boost 4-matic+ (167.189)
2019.11
3982
M 177.980
612
(450)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 580 4-matic (167.185)
2023.08
3982
M 177.980
517
(380)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (V167) GLE 580 EQ Boost 4-matic (167.186)
2019.11
2023.03
3982
M 176.980
489
(360)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) AMG GLE 63 EQ Boost 4-matic+ (167.388)
2020.03
2023.03
3982
M 177.980
571
(420)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C167) AMG GLE 63 EQ Boost 4-matic+ (167.389)
2020.03
3982
M 177.980
612
(450)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) 500 4-matic (166.073)
2015.04
2018.10
4663
M 278.928
435
(320)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) 500 4-matic (166.073)
2015.10
2018.10
4663
M 278.928
456
(335)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C292) 500 4-matic (292.373)
2015.10
2019.10
4663
M 278.928
456
(335)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) AMG 63 4-matic (166.074)
2015.04
2017.05
5461
M 157.982
525
(386)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) AMG 63 4-matic (166.074)
2015.04
2018.10
5461
M 157.982
557
(410)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE (W166) AMG 63 S 4-matic (166.075)
2015.04
2018.10
5461
M 157.982
585
(430)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C292) AMG 63 4-matic (292.374)
2015.03
2019.10
5461
M 157.982
557
(410)
SUV
MERCEDES-BENZ GLE Coupe (C292) AMG 63 S 4-matic (292.375)
2015.03
2019.10
5461
M 157.982
585
(430)
SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mercedes-benz Gle

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.50 
zł
53.79
43.73 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
252.61 
zł
224.56
182.57 zł
(56.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.38 
zł
57.60
46.83 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W40 4l EDGE

0W40 4l

API CF SN
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
300.27 
zł
266.93
217.02 zł
(66.73 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l Spirax syntetyczny

75W90 1l

Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
86.48 
zł
78.44
63.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
62.02 
zł
51.78
42.10 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l 8100

0W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
105.83 
zł
83.60
67.97 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W40 1l 8100

0W40 1l

API SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
102.78 
zł
81.19
66.01 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l M-SUP syntetyczny

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.65 
zł
54.54
44.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 4l SYNPOWER

0W30 4l

API SP
ACEA A1 B1 A5 B5 B7 A7
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
322.43 
zł
269.23
218.89 zł
(67.31 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ GLE – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MERCEDES-BENZ GLE powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MERCEDES-BENZ GLE typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MERCEDES-BENZ GLE jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ GLE, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MERCEDES-BENZ GLE?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ GLE? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MERCEDES-BENZ GLE, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MERCEDES-BENZ GLE w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MERCEDES-BENZ GLE.