Silniki do NISSAN PRIMERA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 69 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
NISSAN PRIMERA (P10) 1.6
1993.06
1996.01
1597
GA16DE
102
(75)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P10) 1.6
1990.06
1996.01
1597
GA16DS
90
(66)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P11) 1.6 16V
1996.06
2001.12
1597
QG16DE
106
(78)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P11) 1.6 16V
1996.09
2000.10
1597
GA16DE
99
(73)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P11) 1.6 16V
1996.09
2001.12
1597
GA16DE
90
(66)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P12) 1.6
2002.01
2006.04
1597
QG16DE
109
(80)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P12) 1.6
2002.03
2008.08
1597
QG16DE
106
(78)
Sedan
NISSAN PRIMERA Hatchback (P10) 1.6
1990.06
1996.01
1597
GA16DS
90
(66)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P11) 1.6 16V
1996.09
2002.07
1597
GA16DE
90
(66)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P11) 1.6 16V
1996.09
2002.07
1597
GA16DE
99
(73)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P11) 1.6 16V
2000.09
2002.07
1597
QG16DE
106
(78)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P11) 1.6 16V LPG
2000.09
2002.07
1597
QG16DE
106
(78)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P12) 1.6
2002.07
2006.04
1597
QG16DE
109
(80)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P12) 1.6
2002.07
2008.08
1597
QG16DE
106
(78)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Kombi (WP12) 1.6 16V
2001.12
1597
106
(78)
Kombi
NISSAN PRIMERA Kombi (WP12) 1.6 Visia
2002.01
2006.04
1597
QG16DE
109
(80)
Kombi
NISSAN PRIMERA Traveller (W10) 1.6 i
1991.02
1998.03
1597
GA16DE
102
(75)
Kombi
NISSAN PRIMERA Traveller (W10) 1.6 i
1990.07
1998.03
1597
GA16DS
90
(66)
Kombi
NISSAN PRIMERA Traveller (WP11) 1.6 16V
1998.04
2001.12
1597
GA16DE
99
(73)
Kombi
NISSAN PRIMERA Traveller (WP11) 1.6 16V
1998.04
2001.12
1597
GA16DE
90
(66)
Kombi
NISSAN PRIMERA (P11) 1.8 16V
1999.08
2001.12
1769
QG18DE
114
(84)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P11) 1.8 LPG
1999.08
2001.12
1769
QG18DE
114
(84)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P12) 1.8
2002.03
2008.10
1769
QG18DE
115
(85)
Sedan
NISSAN PRIMERA Hatchback (P11) 1.8 16V
1999.08
2002.07
1769
QG18DE
114
(84)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P11) 1.8 16V LPG
1999.08
2002.07
1769
QG18DE
114
(84)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P12) 1.8
2002.07
2008.10
1769
QG18DE
115
(85)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Kombi (WP12) 1.8
2002.03
2007.05
1769
QG18DE
115
(85)
Kombi
NISSAN PRIMERA Traveller (WP11) 1.8 16V
1999.08
2001.12
1769
QG18DE
114
(84)
Kombi
NISSAN PRIMERA (P12) 1.9 dCi
2002.08
2007.10
1870
F9Q
116
(85)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P12) 1.9 dCi
2003.04
2007.10
1870
F9Q
120
(88)
Sedan
NISSAN PRIMERA Hatchback (P12) 1.9 dCi
2002.08
2007.10
1870
F9Q
116
(85)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P12) 1.9 dCi
2003.04
2007.10
1870
F9Q
120
(88)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Kombi (WP12) 1.9 dCi
2003.04
1870
F9Q
120
(88)
Kombi
NISSAN PRIMERA Kombi (WP12) 1.9 dCi
2002.08
2007.10
1870
F9Q
116
(85)
Kombi
NISSAN PRIMERA (P10) 2.0 D
1991.01
1996.01
1974
CD20
75
(55)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P11) 2.0 TD
1996.09
2001.12
1974
CD20T
90
(66)
Sedan
NISSAN PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 TD
1996.09
2002.07
1974
CD20T
90
(66)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Traveller (W10) 2.0 D
1990.07
1995.12
1974
CD20
75
(55)
Kombi
NISSAN PRIMERA Traveller (WP11) 2.0 TD
1998.04
2001.12
1974
CD20T
90
(66)
Kombi
NISSAN PRIMERA (P10) 2.0 16V
1990.06
1996.01
1998
SR20DI
116
(85)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P10) 2.0 16V 4x4
1991.04
1996.06
1998
SR20DI
116
(85)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P10) 2.0 GT
1990.06
1996.01
1998
SR20DE
150
(110)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P10) 2.0 i
1995.01
1996.06
1998
SR20DE
125
(92)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P11) 2.0 16V
1996.09
2001.12
1998
SR20DE
115
(85)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P11) 2.0 16V
1996.09
2001.12
1998
SR20DE
131
(96)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P11) 2.0 16V
1996.09
2001.12
1998
SR20DE SR20DEH
150
(110)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P11) 2.0 16V
1996.06
2001.12
1998
SR20DE
143
(105)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P11) 2.0 16V
1999.08
2001.12
1998
SR20DE
140
(103)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P12) 2.0
2002.03
2008.10
1998
QR20DE
140
(103)
Sedan
NISSAN PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 16V
1990.06
1996.01
1998
SR20DI
116
(85)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 16V 4x4
1991.04
1996.06
1998
SR20DI
116
(85)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 i
1995.01
1996.06
1998
SR20DE
125
(92)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 16V
1996.09
2002.07
1998
SR20DE
131
(96)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 16V
1996.09
2002.07
1998
SR20DE SR20DEH
150
(110)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 16V
1996.09
2002.07
1998
SR20DE SR20DEL
115
(85)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 16V
1999.08
2002.07
1998
SR20DE
140
(103)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 16V LPG
1996.09
2002.07
1998
131
(96)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P12) 2.0
2002.07
2008.10
1998
QR20DE
140
(103)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Kombi (WP12) 2.0
2002.03
1998
QR20DE
140
(103)
Kombi
NISSAN PRIMERA Traveller (W10) 2.0 i
1990.07
1998.03
1998
SR20DI
116
(85)
Kombi
NISSAN PRIMERA Traveller (WP11) 2.0 16V
1996.06
2001.12
1998
SR20DE
115
(85)
Kombi
NISSAN PRIMERA Traveller (WP11) 2.0 16V
1999.08
2001.12
1998
SR20DE
140
(103)
Kombi
NISSAN PRIMERA Traveller (WP11) 2.0 16V
1998.04
2001.12
1998
SR20DE
131
(96)
Kombi
NISSAN PRIMERA (P12) 2.2 dCi
2003.04
2006.04
2184
YD22DDT
139
(102)
Sedan
NISSAN PRIMERA (P12) 2.2 Di
2002.03
2007.05
2184
YD22DDT
126
(93)
Sedan
NISSAN PRIMERA Hatchback (P12) 2.2 dCi
2003.04
2184
YD22DDT
139
(102)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Hatchback (P12) 2.2 Di
2002.07
2007.05
2184
YD22DDT
126
(93)
Hatchback
NISSAN PRIMERA Kombi (WP12) 2.2 dCi
2003.04
2184
YD22DDT
139
(102)
Kombi
NISSAN PRIMERA Kombi (WP12) 2.2 Di
2002.03
2003.04
2184
YD22DDT
126
(93)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Nissan Primera
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

REINZ
Substancja uszczelniająca 70-31414-10

Nazwa asortymentu Masa uszczelniająca
Pojemność [l] 0,07
Linia REINZOSIL
Materiał Silikon
Kolor Antracytowy
Opakowanie Tubka
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.15 
zł
45.15
36.71 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELRING
Korek spustowy oleju EL952850

Wymiar gwintu [mm] M12
Skok gwintu [mm] 1.25
Długość [mm] 21
Rozmiar klucza [mm] 14
Jakość P Zamiennik o jakości oryg.
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
14.61 
zł
13.89
11.29 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
78.07 
zł
61.67
50.14 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

SHELL
Olej silnikowy 10W40 1l Helix syntetyczny

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.09 
zł
47.12
38.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 15W40 4l GTX

15W40 4l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
164.24 
zł
146.01
118.71 zł
(36.50 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

FEBI
Korek spustowy oleju FE30264

Wymiar gwintu [mm] M12
Skok gwintu [mm] 1.25
Długość [mm] 11 21
Rozmiar klucza [mm] 14
Jakość P Zamiennik o jakości oryg.
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
11.24 
zł
10.68
8.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Silnik do: NISSAN PRIMERA – serce Twojego samochodu

Silnik to najważniejszy element każdego pojazdu – to on odpowiada za generowanie mocy i zapewnia odpowiednie osiągi. Właściwa praca jednostki napędowej przekłada się nie tylko na komfort jazdy, ale i na ekonomię użytkowania. Niestety, nawet najlepszy silnik z czasem może wymagać interwencji – szczególnie jeśli któryś z jego podzespołów ulegnie zużyciu. Zamiast kosztownej wymiany całej jednostki, często wystarczy wymienić konkretny element, by przywrócić pełną sprawność.

W Inter Cars znajdziesz szeroki wybór części związanych z układem napędowym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego turbosprężarki, zaworu EGR, koła dwumasowego, intercoolera, czujników czy świec żarowych – w kategorii „Silnik do: NISSAN PRIMERA” zgromadziliśmy wszystko, co potrzebne do szybkiej i skutecznej naprawy.

Elementy silnika do: NISSAN PRIMERA, które znajdziesz w naszej ofercie

W Inter Cars znajdziesz większość kluczowych komponentów, które odpowiadają za prawidłowe działanie silnika. Wszystkie dostępne produkty są dopasowane do konkretnego modelu pojazdu – dzięki temu masz pewność kompatybilności i bezproblemowego montażu.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

  • turbosprężarki i części układu dolotowego,
  • zawory EGR i elementy układu recyrkulacji spalin,
  • koła dwumasowe i zestawy sprzęgła,
  • świece żarowe i czujniki silnika,
  • uszczelki, paski rozrządu i napinacze,
  • przepływomierze, intercoolery i inne podzespoły.

Wszystkie części pochodzą od renomowanych producentów i spełniają najwyższe standardy jakości – dzięki nim przywrócisz sprawność silnika w aucie NISSAN PRIMERA bez zbędnego ryzyka.

Po czym poznać, że silnik w aucie NISSAN PRIMERA wymaga interwencji?

Objawy problemów z silnikiem nie zawsze są oczywiste, ale warto znać te najczęściej występujące, by zareagować na czas i uniknąć kosztownych napraw. Do pierwszych niepokojących sygnałów należą spadki mocy, nierówna praca na biegu jałowym, trudności z odpalaniem czy zwiększone zużycie paliwa. Innym wyraźnym znakiem może być dymienie z rury wydechowej – czarny, biały lub niebieski dym może wskazywać na konkretne problemy, np. z turbosprężarką czy uszczelką pod głowicą.

Dodatkowo warto wsłuchiwać się w odgłosy silnika – stuki, klekotanie czy metaliczne zgrzyty zwykle oznaczają, że coś jest nie tak. Usterki jednego elementu mogą wpływać na cały układ, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu i wymiana wadliwej części. Dzięki temu unikniesz poważniejszych awarii i zachowasz pełną sprawność swojego auta NISSAN PRIMERA.

Jak dbać o silnik w aucie NISSAN PRIMERA, by służył przez lata?

Dobrze utrzymany silnik to gwarancja nie tylko mocy, ale też oszczędności i spokoju na co dzień. Podstawą jest regularna wymiana oleju silnikowego oraz filtrów – nie tylko zgodnie z zaleceniami producenta, ale także w zależności od stylu jazdy. Warto również pamiętać o kontrolowaniu poziomu płynów eksploatacyjnych, stanu pasków i napięcia układu rozrządu.

Czyszczenie układu dolotowego i regularna kontrola elementów takich jak zawór EGR, turbosprężarka czy czujniki temperatury pozwala uniknąć wielu problemów. Nie bez znaczenia są także dobre nawyki – unikanie długiej jazdy na niskich obrotach w dieslu czy niegaszenie auta od razu po jeździe z dużym obciążeniem. Troszcząc się o silnik w aucie NISSAN PRIMERA, inwestujesz w jego bezawaryjną pracę na lata.

Sprawdzone części silnikowe do: NISSAN PRIMERA – zamów w Inter Cars

Szukasz sprawdzonych części do naprawy silnika w samochodzie NISSAN PRIMERA? W Inter Cars znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by szybko i skutecznie usunąć usterkę. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych producentów, które gwarantują pełną kompatybilność i bezpieczeństwo użytkowania.

Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce wybierzesz tylko te części, które pasują do Twojego samochodu – bez ryzyka błędnego zakupu. Do tego szybka wysyłka, przejrzyste zasady zwrotów i fachowa obsługa sprawiają, że zakupy u nas są wygodne i bezproblemowe. Nie czekaj, aż drobna awaria zamieni się w poważny problem – zadbaj o silnik auta NISSAN PRIMERA już teraz i postaw na sprawdzone rozwiązania z Inter Cars.