Silniki do PEUGEOT 406

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 46 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
PEUGEOT 406 (8B) 1.6
1995.11
2004.05
1580
BFZ (XU5JP)
88
(65)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 1.8 16V
2000.10
2004.05
1749
6FZ (EW7J4)
116
(85)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 1.8 16V
2000.10
2004.10
1749
6FZ (EW7J4)
116
(85)
Kombi
PEUGEOT 406 (8B) 1.8
1997.05
2004.05
1761
LFX (XU7JB)
90
(66)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 1.8 16V
1995.11
2000.10
1761
LFY (XU7JP4)
110
(81)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 1.8
1997.05
2004.10
1761
LFX (XU7JB)
90
(66)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 1.8 16V
1996.10
2000.10
1761
LFY (XU7JP4)
110
(81)
Kombi
PEUGEOT 406 (8B) 1.9 D
1996.10
2004.05
1905
DHW (XUD9SD)
75
(55)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 1.9 TD
1996.01
2004.05
1905
DHY (XUD9TE)
92
(68)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 1.9 TD
1996.01
2004.05
1905
DHX (XUD9TE)
90
(66)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 1.9 D
1996.10
2004.10
1905
DHW (XUD9SD)
75
(55)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 1.9 TD
1996.10
2004.10
1905
DHX (XUD9TE)
90
(66)
Kombi
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 16V
1999.01
2000.08
1997
RFR (EW10J4)
135
(99)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 16V
2000.08
2004.06
1997
RFN (EW10J4)
136
(100)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 16V HPi
2001.05
2004.05
1997
RLZ (EW10D)
140
(103)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 HDi 110
2001.08
2004.05
1997
RHS (DW10ATED) RHZ (DW10ATED)
107
(79)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 HDI 110
1998.06
2001.08
1997
RHZ (DW10ATED)
109
(80)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 HDI 90
1999.02
2004.05
1997
RHY (DW10TD)
90
(66)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 16V
1999.01
2000.10
1997
RFR (EW10J4)
135
(99)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 16V
2000.10
2004.10
1997
RFN (EW10J4)
136
(100)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 16V HPi
2001.05
2004.10
1997
RLZ (EW10D)
140
(103)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 HDi 110
2001.08
2004.10
1997
RHS (DW10ATED) RHZ (DW10ATED)
107
(79)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 HDI 110
1999.02
2004.04
1997
RHZ (DW10ATED)
109
(80)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 HDI 90
1999.02
2004.10
1997
RHY (DW10TD)
90
(66)
Kombi
PEUGEOT 406 coupe (8C) 2.0 16V
2000.10
2004.12
1997
RFN (EW10J4) RFV (XU10J4R)
136
(100)
coupe
PEUGEOT 406 coupe (8C) 2.0 16V
1999.01
2000.10
1997
RFR (EW10J4)
135
(99)
coupe
PEUGEOT 406 (8B) 2.0
1996.11
1999.03
1998
RGY (XU10J2TE)
141
(104)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 16V
1995.11
2004.05
1998
RFV (XU10J4R)
132
(97)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 Turbo
1996.04
2004.05
1998
RGX (XU10J2TE)
147
(108)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 16V
1996.10
2004.10
1998
RFV (XU10J4R)
132
(97)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 Turbo
1996.10
2004.10
1998
RGX (XU10J2TE)
147
(108)
Kombi
PEUGEOT 406 coupe (8C) 2.0 16V
1997.03
2004.12
1998
RFV (XU10J4R)
132
(97)
coupe
PEUGEOT 406 (8B) 2.1 TD 12V
1996.01
2004.05
2088
P8C (XUD11BTE)
109
(80)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.1 TD 12V
1996.10
2004.10
2088
P8C (XUD11BTE)
109
(80)
Kombi
PEUGEOT 406 (8B) 2.2 HDi
2000.03
2004.05
2179
4HX (DW12TED4)
133
(98)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.2 HDi
2000.03
2004.10
2179
4HX (DW12TED4)
133
(98)
Kombi
PEUGEOT 406 coupe (8C) 2.2 HDI
2000.03
2004.12
2179
4HX (DW12TED4)
133
(98)
coupe
PEUGEOT 406 (8B) 2.2
2000.07
2004.05
2230
3FZ (EW12J4)
158
(116)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.2
2000.07
2004.10
2230
3FZ (EW12J4)
158
(116)
Kombi
PEUGEOT 406 coupe (8C) 2.2
2002.03
2004.12
2230
3FZ (EW12J4)
158
(116)
coupe
PEUGEOT 406 (8B) 3.0 24V
1996.10
2004.05
2946
XFZ (ES9J4)
190
(140)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 3.0 V6
2000.03
2004.05
2946
XFX (ES9J4S)
207
(152)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 3.0 24V
1996.10
2004.10
2946
XFZ (ES9J4)
190
(140)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 3.0 V6
2000.03
2004.10
2946
XFX (ES9J4S)
207
(152)
Kombi
PEUGEOT 406 coupe (8C) 3.0 V6
2000.03
2004.12
2946
XFX (ES9J4S)
207
(152)
coupe
PEUGEOT 406 coupe (8C) 3.0 V6 24V
1997.03
2004.12
2946
XFZ (ES9J4)
190
(140)
coupe
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Peugeot 406
Bestseller

INA
Popychacz zaworu 420 0086 10

Średnica [mm] 12
Wysokość [mm] 35
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
35.79 
zł
31.14
25.32 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

REINZ
Uszczelniacz trzonka zaworu 70-31306-00

Średnica zewnętrzna [mm] 12.5
Średnica trzonka zaworu [mm] 6
Strona zabudowy Strona wylotowa
Materiał FPM
Kolor Czarny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1.77 
zł
1.69
1.37 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
55.25 
zł
51.93
42.22 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Silnik do: PEUGEOT 406 – serce Twojego samochodu

Silnik to najważniejszy element każdego pojazdu – to on odpowiada za generowanie mocy i zapewnia odpowiednie osiągi. Właściwa praca jednostki napędowej przekłada się nie tylko na komfort jazdy, ale i na ekonomię użytkowania. Niestety, nawet najlepszy silnik z czasem może wymagać interwencji – szczególnie jeśli któryś z jego podzespołów ulegnie zużyciu. Zamiast kosztownej wymiany całej jednostki, często wystarczy wymienić konkretny element, by przywrócić pełną sprawność.

W Inter Cars znajdziesz szeroki wybór części związanych z układem napędowym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego turbosprężarki, zaworu EGR, koła dwumasowego, intercoolera, czujników czy świec żarowych – w kategorii „Silnik do: PEUGEOT 406” zgromadziliśmy wszystko, co potrzebne do szybkiej i skutecznej naprawy.

Elementy silnika do: PEUGEOT 406, które znajdziesz w naszej ofercie

W Inter Cars znajdziesz większość kluczowych komponentów, które odpowiadają za prawidłowe działanie silnika. Wszystkie dostępne produkty są dopasowane do konkretnego modelu pojazdu – dzięki temu masz pewność kompatybilności i bezproblemowego montażu.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

  • turbosprężarki i części układu dolotowego,
  • zawory EGR i elementy układu recyrkulacji spalin,
  • koła dwumasowe i zestawy sprzęgła,
  • świece żarowe i czujniki silnika,
  • uszczelki, paski rozrządu i napinacze,
  • przepływomierze, intercoolery i inne podzespoły.

Wszystkie części pochodzą od renomowanych producentów i spełniają najwyższe standardy jakości – dzięki nim przywrócisz sprawność silnika w aucie PEUGEOT 406 bez zbędnego ryzyka.

Po czym poznać, że silnik w aucie PEUGEOT 406 wymaga interwencji?

Objawy problemów z silnikiem nie zawsze są oczywiste, ale warto znać te najczęściej występujące, by zareagować na czas i uniknąć kosztownych napraw. Do pierwszych niepokojących sygnałów należą spadki mocy, nierówna praca na biegu jałowym, trudności z odpalaniem czy zwiększone zużycie paliwa. Innym wyraźnym znakiem może być dymienie z rury wydechowej – czarny, biały lub niebieski dym może wskazywać na konkretne problemy, np. z turbosprężarką czy uszczelką pod głowicą.

Dodatkowo warto wsłuchiwać się w odgłosy silnika – stuki, klekotanie czy metaliczne zgrzyty zwykle oznaczają, że coś jest nie tak. Usterki jednego elementu mogą wpływać na cały układ, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu i wymiana wadliwej części. Dzięki temu unikniesz poważniejszych awarii i zachowasz pełną sprawność swojego auta PEUGEOT 406.

Jak dbać o silnik w aucie PEUGEOT 406, by służył przez lata?

Dobrze utrzymany silnik to gwarancja nie tylko mocy, ale też oszczędności i spokoju na co dzień. Podstawą jest regularna wymiana oleju silnikowego oraz filtrów – nie tylko zgodnie z zaleceniami producenta, ale także w zależności od stylu jazdy. Warto również pamiętać o kontrolowaniu poziomu płynów eksploatacyjnych, stanu pasków i napięcia układu rozrządu.

Czyszczenie układu dolotowego i regularna kontrola elementów takich jak zawór EGR, turbosprężarka czy czujniki temperatury pozwala uniknąć wielu problemów. Nie bez znaczenia są także dobre nawyki – unikanie długiej jazdy na niskich obrotach w dieslu czy niegaszenie auta od razu po jeździe z dużym obciążeniem. Troszcząc się o silnik w aucie PEUGEOT 406, inwestujesz w jego bezawaryjną pracę na lata.

Sprawdzone części silnikowe do: PEUGEOT 406 – zamów w Inter Cars

Szukasz sprawdzonych części do naprawy silnika w samochodzie PEUGEOT 406? W Inter Cars znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by szybko i skutecznie usunąć usterkę. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych producentów, które gwarantują pełną kompatybilność i bezpieczeństwo użytkowania.

Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce wybierzesz tylko te części, które pasują do Twojego samochodu – bez ryzyka błędnego zakupu. Do tego szybka wysyłka, przejrzyste zasady zwrotów i fachowa obsługa sprawiają, że zakupy u nas są wygodne i bezproblemowe. Nie czekaj, aż drobna awaria zamieni się w poważny problem – zadbaj o silnik auta PEUGEOT 406 już teraz i postaw na sprawdzone rozwiązania z Inter Cars.