Oleje silnikowe do PEUGEOT 406

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 46 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
PEUGEOT 406 (8B) 1.6
1995.11
2004.05
1580
BFZ (XU5JP)
88
(65)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 1.8 16V
2000.10
2004.05
1749
6FZ (EW7J4)
116
(85)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 1.8 16V
2000.10
2004.10
1749
6FZ (EW7J4)
116
(85)
Kombi
PEUGEOT 406 (8B) 1.8
1997.05
2004.05
1761
LFX (XU7JB)
90
(66)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 1.8 16V
1995.11
2000.10
1761
LFY (XU7JP4)
110
(81)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 1.8
1997.05
2004.10
1761
LFX (XU7JB)
90
(66)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 1.8 16V
1996.10
2000.10
1761
LFY (XU7JP4)
110
(81)
Kombi
PEUGEOT 406 (8B) 1.9 D
1996.10
2004.05
1905
DHW (XUD9SD)
75
(55)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 1.9 TD
1996.01
2004.05
1905
DHY (XUD9TE)
92
(68)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 1.9 TD
1996.01
2004.05
1905
DHX (XUD9TE)
90
(66)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 1.9 D
1996.10
2004.10
1905
DHW (XUD9SD)
75
(55)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 1.9 TD
1996.10
2004.10
1905
DHX (XUD9TE)
90
(66)
Kombi
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 16V
1999.01
2000.08
1997
RFR (EW10J4)
135
(99)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 16V
2000.08
2004.06
1997
RFN (EW10J4)
136
(100)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 16V HPi
2001.05
2004.05
1997
RLZ (EW10D)
140
(103)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 HDi 110
2001.08
2004.05
1997
RHS (DW10ATED) RHZ (DW10ATED)
107
(79)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 HDI 110
1998.06
2001.08
1997
RHZ (DW10ATED)
109
(80)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 HDI 90
1999.02
2004.05
1997
RHY (DW10TD)
90
(66)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 16V
1999.01
2000.10
1997
RFR (EW10J4)
135
(99)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 16V
2000.10
2004.10
1997
RFN (EW10J4)
136
(100)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 16V HPi
2001.05
2004.10
1997
RLZ (EW10D)
140
(103)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 HDi 110
2001.08
2004.10
1997
RHS (DW10ATED) RHZ (DW10ATED)
107
(79)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 HDI 110
1999.02
2004.04
1997
RHZ (DW10ATED)
109
(80)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 HDI 90
1999.02
2004.10
1997
RHY (DW10TD)
90
(66)
Kombi
PEUGEOT 406 coupe (8C) 2.0 16V
2000.10
2004.12
1997
RFN (EW10J4) RFV (XU10J4R)
136
(100)
coupe
PEUGEOT 406 coupe (8C) 2.0 16V
1999.01
2000.10
1997
RFR (EW10J4)
135
(99)
coupe
PEUGEOT 406 (8B) 2.0
1996.11
1999.03
1998
RGY (XU10J2TE)
141
(104)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 16V
1995.11
2004.05
1998
RFV (XU10J4R)
132
(97)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 2.0 Turbo
1996.04
2004.05
1998
RGX (XU10J2TE)
147
(108)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 16V
1996.10
2004.10
1998
RFV (XU10J4R)
132
(97)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.0 Turbo
1996.10
2004.10
1998
RGX (XU10J2TE)
147
(108)
Kombi
PEUGEOT 406 coupe (8C) 2.0 16V
1997.03
2004.12
1998
RFV (XU10J4R)
132
(97)
coupe
PEUGEOT 406 (8B) 2.1 TD 12V
1996.01
2004.05
2088
P8C (XUD11BTE)
109
(80)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.1 TD 12V
1996.10
2004.10
2088
P8C (XUD11BTE)
109
(80)
Kombi
PEUGEOT 406 (8B) 2.2 HDi
2000.03
2004.05
2179
4HX (DW12TED4)
133
(98)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.2 HDi
2000.03
2004.10
2179
4HX (DW12TED4)
133
(98)
Kombi
PEUGEOT 406 coupe (8C) 2.2 HDI
2000.03
2004.12
2179
4HX (DW12TED4)
133
(98)
coupe
PEUGEOT 406 (8B) 2.2
2000.07
2004.05
2230
3FZ (EW12J4)
158
(116)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 2.2
2000.07
2004.10
2230
3FZ (EW12J4)
158
(116)
Kombi
PEUGEOT 406 coupe (8C) 2.2
2002.03
2004.12
2230
3FZ (EW12J4)
158
(116)
coupe
PEUGEOT 406 (8B) 3.0 24V
1996.10
2004.05
2946
XFZ (ES9J4)
190
(140)
Sedan
PEUGEOT 406 (8B) 3.0 V6
2000.03
2004.05
2946
XFX (ES9J4S)
207
(152)
Sedan
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 3.0 24V
1996.10
2004.10
2946
XFZ (ES9J4)
190
(140)
Kombi
PEUGEOT 406 Break (8E/F) 3.0 V6
2000.03
2004.10
2946
XFX (ES9J4S)
207
(152)
Kombi
PEUGEOT 406 coupe (8C) 3.0 V6
2000.03
2004.12
2946
XFX (ES9J4S)
207
(152)
coupe
PEUGEOT 406 coupe (8C) 3.0 V6 24V
1997.03
2004.12
2946
XFZ (ES9J4)
190
(140)
coupe
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Peugeot 406
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
55.25 
zł
51.93
42.22 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 10W40 1l EVOLUTION

10W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.18 
zł
43.82
35.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: PEUGEOT 406 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: PEUGEOT 406 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: PEUGEOT 406 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: PEUGEOT 406 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: PEUGEOT 406, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: PEUGEOT 406?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: PEUGEOT 406? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: PEUGEOT 406, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: PEUGEOT 406 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: PEUGEOT 406.