Oleje silnikowe do RENAULT ESPACE

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 47 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
RENAULT ESPACE VI (RHN) E-TECH 200 Hybrid
2023.05
1199
H5F601
199
(146)
SUV
RENAULT ESPACE V (JR_) 1.6 dCi 130
2015.06
2023.03
1598
R9M 409
130
(96)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE V (JR_) 1.6 dCi 160
2015.06
2023.03
1598
R9M 452
160
(118)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE V (JR_) 1.6 TCe 200
2015.02
2023.03
1618
M5M 450
200
(147)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE V (JR_) 1.8 TCe 225
2016.10
2023.03
1798
M5P 401 M5P 403 M5P 423
224
(165)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 1.9 dCi (JK0U, JK0G)
2002.11
2015.01
1870
F9Q 680 F9Q 820 F9Q 826
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 dCi (JK01, JK02, JK1J, JK1K, JK1H)
2006.01
2015.12
1995
M9R 740 M9R 750 M9R 814 M9R 815 M9R 858
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 dCi (JK02, JK03)
2006.01
2015.12
1995
M9R 740 M9R 750 M9R 760 M9R 761 M9R 762 M9R 763
131
(96)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 dCi (JK03, JK04, JK1C, JK1G, JK1J, JK1K)
2006.01
2015.12
1995
M9R 760 M9R 761 M9R 762 M9R 763 M9R 812 M9R 815 M9R 859
173
(127)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE V (JR_) 2.0 Blue dCi 160 (JRAM)
2018.10
2023.03
1997
M9R 650 M9R 712
160
(118)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE V (JR_) 2.0 Blue dCi 190 (JRAL)
2021.01
2023.03
1997
M9R 712
189
(139)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE V (JR_) 2.0 Blue dCi 200 (JRAL)
2018.10
2023.03
1997
M9R 650
200
(147)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK09)
2002.11
2015.01
1998
F4R 792
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0A, JK1D, JK0N, JK1L)
2005.04
2015.12
1998
F4R 794 F4R 795 F4R 796 F4R 797 F4R 896 F4R 897
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0K)
2002.11
2015.12
1998
F4R 790
133
(98)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 2.2 dCi (JK07)
2006.02
2015.12
2188
G9T 645
139
(102)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 3.0 dCi
2005.09
2015.01
2958
P9X 701 P9X 715
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 3.0 dCi (JK0E, JK0Y)
2006.01
2015.01
2958
P9X 715
181
(133)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 3.5 V6 (JK00, JK0F, JK0P, JK0S, JK0W)
2002.11
2015.12
3498
V4Y 711 V4Y 715
241
(177)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
Pokaż więcej
RENAULT ESPACE III (JE0_) 1.9 dTi (JE0M)
1999.02
2002.10
1870
F9Q 722
98
(72)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 1.9 dCi (JK0U)
2003.04
2005.02
1870
F9Q 820
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE I (J11_) 2.0 (J/S112)
1984.07
1990.12
1995
J6R 234 J6R 236
109
(80)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE I (J11_) 2.0 (J/S112)
1988.01
1990.12
1995
J6R 734
101
(74)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE I (J11_) 2.0 i (J116)
1989.01
1990.12
1995
J7R 760
118
(87)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE I (J11_) 2.0 i Quadra (J116)
1988.03
1992.12
1995
J7R 760
118
(87)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE II (J/S63_) 2.0 (J636)
1991.01
1996.10
1995
J7R 768
103
(76)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE III (JE0_) 2.0
2001.09
2002.10
1998
F4R 700 F4R 701
139
(102)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE III (JE0_) 2.0 (JE0A)
1996.11
2000.10
1998
F3R 728 F3R 729 F3R 742 F3R 768 F3R 769
114
(84)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE III (JE0_) 2.0 16V (JE0N, JE0L, JE02)
1998.10
2002.10
1998
F4R 700 F4R 701
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 Turbo (JK0A, JK0B, JK0N)
2002.11
2006.02
1998
F4R 794 F4R 795 F4R 796 F4R 797
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE I (J11_) 2.1 TD (J/S115)
1984.10
1990.12
2068
J8S 240 J8S 774 J8S 776
88
(65)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE II (J/S63_) 2.1 TD (J633, J634, J/S635, J/S63D)
1991.01
1996.10
2068
J8S 610 J8S 772 J8S 776 J8S 778
88
(65)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE II (J/S63_) 2.1 TD (J63E)
1994.11
1996.10
2068
J8S 612
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE II VAN (J/S63_) 2.1 TD (S635, S63D)
1992.06
1996.10
2068
J8S 610 J8S 772
88
(65)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE I (J11_) 2.2 (J117)
1986.07
1990.12
2165
J7T 770
108
(79)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE I (J11_) 2.2 Quadra (J117)
1988.01
1990.12
2165
J7T 770
108
(79)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE II (J/S63_) 2.2 (J/S637, J63G)
1991.01
1996.10
2165
J7T 772 J7T 773 J7T 776
108
(79)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE II (J/S63_) 2.2 4x4 (J/S637, J63G)
1991.03
1996.12
2165
J7T 772 J7T 773
108
(79)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE II VAN (J/S63_) 2.2 (S637)
1992.06
1996.10
2165
J7T 772
107
(79)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE III (JE0_) 2.2 12V TD (JE0E, JE0H, JE0P)
1996.11
2000.10
2188
G8T 714 G8T 716 G8T 760
113
(83)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE III (JE0_) 2.2 dCi (JE0K)
2000.10
2002.10
2188
G9T 642 G9T 710
130
(95)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE III (JE0_) 2.2 dCi (JE0S)
2000.07
2002.10
2188
G9T 710
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 2.2 dCi (JK0H)
2002.11
2006.08
2188
G9T 742 G9T 743
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE II (J/S63_) 2.8 V6 (J638, J63J)
1991.01
1996.10
2849
Z7W 712 Z7W 713 Z7W 717
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE III (JE0_) 3.0 V6 24V (JE0G, JE0R)
1998.10
2002.10
2946
L7X 727
190
(140)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) 3.0 dCi (JK0J, JK0V)
2002.11
2006.08
2958
P9X 701
177
(130)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT ESPACE III (JE0_) 3.0 (JE0D)
1996.11
1998.10
2963
Z7X 775
167
(123)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Renault Espace

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.20 
zł
340.72
277.01 zł
(68.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 4l EVOLUTION

5W30 4l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
199.20 
zł
193.22
157.09 zł
(48.31 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

REVLINE
Olej silnikowy 5W40 5l ULTRA FORCE

5W40 5l

API SL CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
160.13 
zł
144.92
117.82 zł
(28.98 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
56.19 
zł
54.50
44.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W40 1l USVO

5W40 1l

API SP SN+
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.11 
zł
85.44
69.46 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: RENAULT ESPACE – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: RENAULT ESPACE powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: RENAULT ESPACE typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: RENAULT ESPACE jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: RENAULT ESPACE, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: RENAULT ESPACE?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: RENAULT ESPACE? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: RENAULT ESPACE, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: RENAULT ESPACE w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: RENAULT ESPACE.