Oleje silnikowe do RENAULT TWINGO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 30 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
RENAULT TWINGO EV
2026.02
82
(60)
Hatchback
RENAULT TWINGO III (BCM_, BCA_) Z.E: (BCA1)
2020.05
2024.07
5AL 605
82
(60)
Hatchback
RENAULT TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 110
2016.11
2019.04
898
H4B 401
109
(80)
Hatchback
RENAULT TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 90 (BCM9, BCM2)
2014.09
2019.04
898
H4B 401
90
(66)
Hatchback
RENAULT TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 90 LPG (BCMD)
2018.08
2019.04
898
H4B 451
90
(66)
Hatchback
RENAULT TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 95
2019.03
2021.01
898
H4B 453
92
(68)
Hatchback
RENAULT TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 65 (BCMJ)
2019.03
2024.07
999
B4D 403 B4D413
65
(48)
Hatchback
RENAULT TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70
2014.09
2019.04
999
H4D 400
71
(52)
Hatchback
RENAULT TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 (BCMB)
2015.09
2019.04
999
H4D 400
69
(51)
Hatchback
RENAULT TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 75
2019.03
2021.01
999
B4D 403 B4D413
73
(54)
Hatchback
RENAULT TWINGO I Furgon/hatchback (S06_) 1.2
2001.01
2012.06
1149
D4F 702
75
(55)
Furgon/hatchback
RENAULT TWINGO II (CN0_) 1.2 (CN0D)
2007.03
2014.09
1149
D7F 800
58
(43)
Hatchback
RENAULT TWINGO II (CN0_) 1.2 16V
2008.03
2014.09
1149
D4F 764
75
(55)
Hatchback
RENAULT TWINGO II (CN0_) 1.2 16V (CN04, CN0B, CN0V, CN01, CN05, CN06)
2007.03
2014.09
1149
D4F 770 D4F 772
75
(55)
Hatchback
RENAULT TWINGO II (CN0_) 1.2 TCe 100 (CN0P)
2011.02
2013.08
1149
D4F 780 D4F 782
102
(75)
Hatchback
RENAULT TWINGO II (CN0_) 1.2 Turbo (CN0C, CN0F)
2007.03
2014.09
1149
D4F 780 D4F 782
100
(74)
Hatchback
RENAULT TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0E)
2007.03
2014.09
1461
K9K 740
64
(47)
Hatchback
RENAULT TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0U)
2008.04
2014.09
1461
K9K 718
84
(62)
Hatchback
RENAULT TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi 75
2010.10
2014.08
1461
K9K 820
75
(55)
Hatchback
RENAULT TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi 90
2010.10
2014.09
1461
K9K 820
86
(63)
Hatchback
RENAULT TWINGO II (CN0_) 1.6 RS (CN0N, CN0R, CN0S)
2008.05
2014.09
1598
K4M 854
133
(98)
Hatchback
Pokaż więcej
RENAULT TWINGO I (C06_) 1.0
2000.01
2002.12
999
D7D 740
59
(43)
Hatchback
RENAULT TWINGO I (C06_) 1.2 (C066, C068)
1996.05
2007.06
1149
D7F 700 D7F 701 D7F 702 D7F 703 D7F 704
58
(43)
Hatchback
RENAULT TWINGO I (C06_) 1.2 (C067)
1996.05
2007.03
1149
D7F 700 D7F 701
54
(40)
Hatchback
RENAULT TWINGO I (C06_) 1.2 16V (C060)
2004.08
2007.06
1149
D4F 708
60
(44)
Hatchback
RENAULT TWINGO I (C06_) 1.2 16V (C06C, C06D, C06K)
2001.01
2007.06
1149
D4F 702
75
(55)
Hatchback
RENAULT TWINGO I (C06_) 1.2 LPG
2003.10
2007.06
1149
D7F 702 D7F 708
60
(44)
Hatchback
RENAULT TWINGO I Furgon/hatchback (S06_) 1.2
1997.03
2003.08
1149
D7F 700 D7F 701
60
(44)
Furgon/hatchback
RENAULT TWINGO II (CN0_) 1.2 16V (CN0K, CN0V, CN0A)
2007.03
2010.10
1149
D4F 772
76
(56)
Hatchback
RENAULT TWINGO I (C06_) 1.2 (C063, C064)
1993.03
1996.10
1239
C3G 700 C3G 702
55
(40)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Renault Twingo
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 10W40 4l M-SUP

10W40 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
157.02 
zł
130.64
106.21 zł
(32.66 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

REVLINE
Olej silnikowy 10W40 4l ULTRA FORCE

10W40 4l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
105.60 
zł
95.56
77.69 zł
(23.89 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.50 
zł
50.52
41.07 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

REVLINE
Olej silnikowy 5W40 5l ULTRA FORCE

5W40 5l

API SL CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
160.13 
zł
144.92
117.82 zł
(28.98 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: RENAULT TWINGO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: RENAULT TWINGO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: RENAULT TWINGO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: RENAULT TWINGO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: RENAULT TWINGO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: RENAULT TWINGO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: RENAULT TWINGO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: RENAULT TWINGO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: RENAULT TWINGO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: RENAULT TWINGO.