Oleje silnikowe do RENAULT KANGOO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 101 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
RENAULT GRAND KANGOO III Nadwozie wielkoprzestrzenne E-Tech Electric (KJJA)
2024.01
5AQ 609
122
(90)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO III Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne E-Tech Electric (FJJA)
2022.04
5AQ 609
122
(90)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO III Nadwozie wielkoprzestrzenne E-Tech Electric (KJJA)
2022.04
5AQ 609
122
(90)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.2 TCe 115 (KW02, KW14)
2013.07
1197
H5F 400 H5F 408 H5F 412
115
(84)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.2 TCe 115 (FW02, FW14)
2013.07
1197
H5F 400 H5F 408 H5F 412
115
(84)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT GRAND KANGOO III Nadwozie wielkoprzestrzenne TCe 130 (KJMB)
2024.01
1332
H5H 490
131
(96)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO III Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.3 TCe 100 (FJMA)
2021.06
1332
H5H 490
102
(75)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO III Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.3 TCe 130 (FJMB)
2021.06
1332
H5H 490
131
(96)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO III Nadwozie wielkoprzestrzenne TCe 100 (KJMA)
2021.07
1332
H5H 490
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO III Nadwozie wielkoprzestrzenne TCe 130 (KJMB)
2021.07
1332
H5H 490
131
(96)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT GRAND KANGOO III Nadwozie wielkoprzestrzenne Blue dCi 115 (KJAC)
2025.09
1461
K9K 876
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT GRAND KANGOO III Nadwozie wielkoprzestrzenne Blue dCi 95 (KJAB)
2024.01
1461
K9K 876
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 110 (KW06, KW12)
2013.03
1461
K9K 636 K9K 646 K9K 647 K9K 648
110
(81)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 115 (KW17)
2019.03
1461
K9K 872
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 75 (KW07, KW10, KW04)
2012.11
1461
K9K 608 K9K 628 K9K 808
75
(55)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 80 (KW15)
2019.03
1461
K9K 872
80
(59)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 90 (KW18)
2017.08
1461
K9K 647
91
(67)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 95 (KW16)
2019.03
1461
K9K 872
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0F)
2009.02
2012.12
1461
K9K 806
103
(76)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0G)
2009.06
2012.12
1461
K9K 808
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 110 (FW06, FW12)
2013.09
1461
K9K 636 K9K 646 K9K 647 K9K 648
110
(81)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 115 (FW17)
2019.10
1461
K9K 872
116
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 80 (FW15)
2019.10
1461
K9K 872
80
(59)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 90 (FW18)
2017.08
1461
K9K 647
91
(67)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 95 (FW16)
2019.10
1461
K9K 872
95
(70)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO III Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.5 Blue dCi 115 (FJAC)
2021.06
1461
K9K 876 K9K 877
116
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO III Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.5 Blue dCi 75 (FJAA)
2021.06
1461
K9K 876
75
(55)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO III Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne 1.5 Blue dCi 95 (FJAB)
2021.06
1461
K9K 876 K9K 877
95
(70)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO III Nadwozie wielkoprzestrzenne Blue dCi 115 (KJAC)
2021.10
1461
K9K 876 K9K 877
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO III Nadwozie wielkoprzestrzenne Blue dCi 75 (KJAA)
2021.07
1461
K9K 876
75
(55)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO III Nadwozie wielkoprzestrzenne Blue dCi 95 (KJAB)
2021.07
1461
K9K 876 K9K 877
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V
2001.06
2018.03
1598
K4M 706 K4M 730 K4M 750 K4M 752 K4M 753
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.6 (KW0D)
2009.02
2012.12
1598
K4M 830
106
(78)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V
2001.10
2018.03
1598
K4M 706 K4M 752
95
(70)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
Pokaż więcej
RENAULT KANGOO (KC0/1_) Elect'road RE
2002.01
2004.12
5DC 700
30
(22)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) Z.E. (FW0Z, FW1Z)
2011.10
5AM 400 5AQ 604
60
(44)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.0 RN
2002.01
2007.01
999
D7D 700 D7D 760
58
(43)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.0
2002.01
2007.01
999
D4D 700 D4D 720
70
(50)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.0
2002.01
2007.01
999
D7D 700
59
(43)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.2 (KC0A, KC0K, KC0F, KC01)
1997.08
1149
D7F 710 D7F 720 D7F 722 D7F 726 D7F 744 D7F 746
58
(43)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.2 16V (KC05, KC06, KC03, KC0T, KC0W, KC1D)
2001.06
1149
D4F 712 D4F 714 D4F 716 D4F 730
75
(55)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.2 BiFuel (KC0A, KC0F, KC1A, KC1H)
1998.07
2003.06
1149
D7F 710 D7F 722 D7F 744 D7F 764 D7F 766
60
(44)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 (FC01, FC0A, FC0F)
1997.08
1149
D7F 710 D7F 720 D7F 722 D7F 726 D7F 744 D7F 746
58
(43)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 (FC1A)
1998.07
2001.07
1149
D7F 710 D7F 722 D7F 744 D7F 764 D7F 766
60
(44)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 16V (FC05, FC0W, FC1D, FC1P, FC1K, FC0T)
2001.10
1149
D4F 712 D4F 714 D4F 730
75
(55)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 BiFuel
1998.07
2001.07
1149
D7F 710 D7F 744
58
(43)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.4 (KC0C, KC0H, KC0B, KC0M)
1997.08
1390
E7J 634 E7J 635 E7J 780 K7J 700 K7J 701
75
(55)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.4 (FC0C, FC0B, FC0H, FC0M)
1997.08
2008.06
1390
E7J 634 E7J 635 E7J 780 K7J 700 K7J 701
75
(55)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi
2005.06
1461
K9K 714
68
(50)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi
2005.06
1461
K9K 718
84
(62)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi
2005.04
2010.06
1461
K9K 700 K9K 702
61
(45)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi
2003.07
1461
K9K 704
57
(42)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC07)
2001.12
1461
K9K 700 K9K 704
65
(48)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC08, KC09)
2002.07
1461
K9K 702 K9K 710
82
(60)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0C, KW2C, KW4C)
2008.02
1461
K9K 804
106
(78)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 105 (KW0F)
2008.02
1461
K9K 806
103
(76)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 110 (KW0C, KW0H)
2010.09
1461
K9K 804 K9K 816
110
(80)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 70 (KW0V, KW0A)
2008.02
1461
K9K 800 K9K 802
68
(50)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 85 (KW0K, KW0L, KW0B)
2008.02
1461
K9K 802 K9K 812
86
(63)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 90 (KW05, KW08, KW0G, KW11)
2008.06
1461
K9K 608 K9K 612 K9K 628 K9K 808
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi
2009.06
1461
K9K 804
110
(80)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi 75
2010.09
1461
K9K 802
75
(55)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi
2005.10
1461
K9K 716
61
(45)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC07, FC1R)
2001.12
1461
K9K 700 K9K 702 K9K 704
65
(48)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC08, FC09)
2003.04
1461
K9K 702 K9K 710
82
(60)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1E)
2005.06
1461
K9K 714
68
(50)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1G)
2005.06
1461
K9K 718
84
(62)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1R)
2002.12
1461
K9K 704
57
(42)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi (FW0C, FW1C)
2008.02
1461
K9K 804
106
(78)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 105 (FW0F)
2008.02
1461
K9K 806
103
(76)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 110 (FW0C, FW0H)
2010.09
1461
K9K 804 K9K 816
109
(80)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 70 (FW0A, KW0V)
2008.02
1461
K9K 800
68
(50)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 75 (FW07, FW10, FW04)
2010.09
1461
K9K 608 K9K 628 K9K 808
75
(55)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 85 (FW0K, FW0L, FW0B)
2008.02
1461
K9K 802 K9K 812
86
(63)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 90 (FW0G, FW05, FW08, FW11)
2009.06
1461
K9K 608 K9K 628 K9K 808
90
(66)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.6 (KC00)
1999.09
2001.06
1598
K7M 746
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 4x4 (KC0P, KC0S, KC0L)
2001.10
1598
K4M 750 K4M 752 K4M 753
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V bivalent
2005.06
1598
K4M 850
82
(60)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 (KW00, KW0Y, KW0E, KW0N, KW0P)
2008.02
1598
K7M 750
87
(64)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13)
2008.02
1598
K4M 830 K4M 831 K4M 834 K4M 835 K4M 836
106
(78)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V FLEX (KW01)
2008.02
1598
K4M 834 K4M 835
106
(78)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V LPG (KW0U)
2008.12
1598
K4M 834 K4M 835 K4M 836
106
(78)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.6
1999.09
2001.06
1598
K7M 746
90
(66)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 4x4 (FC0L, FC0P, FC0S)
2001.10
1598
K4M 750 K4M 752 K4M 753
95
(70)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V bivalent
2005.06
1598
K4M 850
82
(60)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 (FW00, FW0E, FW0N, FW0P, FW0Y)
2008.02
1598
K7M 750
87
(64)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13)
2008.02
1598
K4M 830 K4M 831 K4M 834
106
(78)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V FLEX (FW01)
2008.02
1598
K4M 834
106
(78)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W)
2008.02
1598
K4M 834
106
(78)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.9 dCi 4x4
2003.10
1870
F9Q 790
84
(62)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.9 dCi 4x4 (KC0V)
2001.10
1870
F9Q 782 F9Q 790
80
(59)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1.9 dTi (KC0U)
2000.02
1870
F9Q 780 F9Q 782 F9Q 790
80
(59)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) D 55 1.9 (KC0D)
1997.08
1870
F8Q 662
54
(40)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO (KC0/1_) D 65 1.9 (KC0E, KC02, KC0J, KC0N)
1997.08
2001.06
1870
F8Q 630 F8Q 632
64
(47)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 D (FC0J)
1999.09
2003.06
1870
F8Q 632
65
(48)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi (FC0V)
2003.07
1870
F9Q 782 F9Q 790
84
(62)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi 4x4 (FC0V)
2003.07
1870
F9Q 790
84
(62)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi 4x4 (FC0V)
2001.10
1870
F9Q 782 F9Q 790
80
(59)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dTi (FC0U)
2000.02
1870
F9Q 780 F9Q 782 F9Q 790
80
(59)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) D 55 1.9 (FC0D)
1997.08
1870
F8Q 662
54
(40)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
RENAULT KANGOO Express (FC0/1_) D 65 1.9 (FC0E, FC02, FC0J, FC0N)
1997.08
1870
F8Q 630 F8Q 632
64
(47)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Renault Kangoo
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 10W40 1l EVOLUTION

10W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.18 
zł
43.82
35.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W40 1l USVO

5W40 1l

API SP SN+
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.11 
zł
85.44
69.46 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
252.61 
zł
224.56
182.57 zł
(56.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W40 4l EDGE

0W40 4l

API CF SN
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
300.27 
zł
266.93
217.02 zł
(66.73 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej silnikowy 10W40 1l Helix

10W40 1l

API CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
48.92 
zł
46.96
38.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l ALL CLIMATE

5W40 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.25 
zł
48.65
39.55 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: RENAULT KANGOO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: RENAULT KANGOO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: RENAULT KANGOO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: RENAULT KANGOO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: RENAULT KANGOO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: RENAULT KANGOO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: RENAULT KANGOO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: RENAULT KANGOO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: RENAULT KANGOO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: RENAULT KANGOO.