Oleje silnikowe do FORD C-MAX

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 93 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost
2012.10
2019.06
998
M2DA M2DC
100
(74)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost
2012.10
2019.06
998
M1DA M1DD
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 1.0 EcoBoost
2012.10
2019.06
998
M2DA M2DC
100
(74)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 1.0 EcoBoost
2012.10
2019.06
998
B7DA M1DA M1DD
125
(92)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost
2012.10
2019.06
998
M2DA M2DC
100
(74)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost
2012.10
2019.06
998
M1DA M1DD
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 1.0 EcoBoost
2012.10
2018.06
998
M2DA M2DC
100
(74)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 1.0 EcoBoost
2012.10
2019.06
998
B7DA M1DA M1DD
125
(92)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost
2018.07
2019.06
999
B3DA
101
(74)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost
2018.07
2019.06
999
B7DA
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost
2018.07
2019.06
999
B7DA
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost
2018.07
2019.06
999
B3DA
101
(74)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost
2015.03
2019.06
1498
M9DB
182
(134)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost
2015.03
2019.06
1498
M8DB M8DF
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 1.5 EcoBoost
2015.03
2019.06
1498
M9DB
182
(134)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 1.5 EcoBoost
2015.03
2019.06
1498
M8DB M8DF
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost
2015.03
2019.06
1498
M8DB M8DF
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost
2015.03
2019.06
1498
M9DB
182
(134)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 1.5 EcoBoost
2015.03
2019.06
1498
M8DB
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi
2015.03
2019.06
1499
XWDA XWDB XWDC XWDD XWDE
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi
2015.03
2019.06
1499
XXDA XXDC XXDD
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi ECOnetic
2015.03
2019.06
1499
AEDA
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 1.5 TDCi
2015.03
2019.06
1499
XWDA XWDB XWDC XWDD XWDE
120
(88)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 1.5 TDCi ECOnetic
2015.03
2019.06
1499
AEDA
105
(77)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi
2015.03
2019.06
1499
XXDA XXDC
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi
2015.03
2019.06
1499
XWDA XWDB XWDC XWDD XWDE
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 1.5 TDCi
2015.03
2019.06
1499
XWDA XWDB XWDC XWDD XWDE
120
(88)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 TDCi
2010.12
2019.06
1560
T3DA T3DB
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 TDCi
2010.12
2019.06
1560
T1DA T1DB
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 1.6 TDCi
2010.12
2019.06
1560
T3DA T3DB
95
(70)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 1.6 TDCi
2010.12
2019.06
1560
T1DA T1DB
115
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 TDCi
2010.12
2019.06
1560
T3DA T3DB
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 TDCi
2010.12
2019.06
1560
T1DA T1DB
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 1.6 TDCi
2010.12
2019.06
1560
T3DA T3DB
95
(70)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 1.6 TDCi
2010.12
2019.06
1560
T1DA T1DB
115
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 CNG
2013.01
2014.12
1596
MUDA
117
(86)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost
2010.12
2019.06
1596
JQDA JQDB
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost
2010.12
2019.06
1596
JTDA JTDB
182
(134)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Flexifuel
2011.02
2019.06
1596
MUDA MUDD
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 LPG
2012.02
2019.06
1596
MUDA MUDD
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 LPG
2012.02
2019.06
1596
MUDA MUDD
117
(86)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti
2010.12
2019.06
1596
PNDA PNDD
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti
2010.12
2019.06
1596
IQDA IQDB
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti
2012.02
2019.06
1596
MUDA MUDD
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti
2010.12
2019.06
1596
XTDA XTDB
85
(63)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 1.6 EcoBoost
2010.12
2019.06
1596
JQDA JQDB
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 1.6 EcoBoost
2010.12
2019.06
1596
JTDA JTDB
182
(134)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 1.6 Ti
2010.10
2019.06
1596
IQDA IQDB
105
(77)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost
2010.12
2019.06
1596
JTDA JTDB
182
(134)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost
2010.12
2019.06
1596
JQDA JQDB
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti
2010.12
2019.06
1596
IQDA IQDB
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti
2010.12
2019.06
1596
XTDA
86
(63)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti
2010.12
2019.06
1596
PNDA PNDD
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 1.6 EcoBoost
2010.12
2019.06
1596
JTDA JTDB
182
(134)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 1.6 EcoBoost
2010.12
2019.06
1596
JQDA JQDB
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 1.6 Ti
2010.12
2014.12
1596
PNDA
125
(92)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi
2010.12
2019.06
1997
TXDB
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi
2010.04
2019.06
1997
UFDB
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi
2015.03
2019.06
1997
T8DE T8DF
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi
2011.02
2019.06
1997
UKDB
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi
2015.03
2019.06
1997
T7DB T7DC T7DD
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi
2011.02
2019.06
1997
TYDA
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 2.0 TDCi
2015.03
2019.06
1997
T7DB T7DC
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 2.0 TDCi
2011.02
2019.06
1997
TYDA
115
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 2.0 TDCi
2011.02
2019.06
1997
UFDB
140
(103)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II Van 2.0 TDCi
2010.12
2019.06
1997
TXDB
163
(120)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi
2010.12
2019.06
1997
TXDB
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi
2011.02
2019.06
1997
TYDA
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi
2015.03
2019.06
1997
T7DB T7DC T7DD
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi
2015.03
2019.06
1997
T8DE T8DF
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi
2011.02
2019.06
1997
UFDB
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi
2011.02
2019.06
1997
UKDB
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 2.0 TDCi
2010.12
2019.06
1997
TXDB
163
(120)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 2.0 TDCi
2015.03
2019.06
1997
T8DE
170
(125)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 2.0 TDCi
2010.12
2019.06
1997
UFDB
140
(103)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 2.0 TDCi
2015.03
2019.06
1997
T7DB T7DC
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD GRAND C-MAX Van 2.0 TDCI
2011.02
2019.06
1997
TYDA
115
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 Energi
2015.01
2019.06
1999
UADA
185
(136)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
Pokaż więcej
FORD C-MAX (DM2) 1.6 TDCi
2007.02
2010.09
1560
GPDA HHDA HHDB
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 1.6 TDCi
2007.02
2010.09
1560
G8DA G8DB G8DD
109
(80)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 1.6 TDCi
2007.02
2010.09
1560
G8DC MTDA
101
(74)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 1.6
2007.02
2010.09
1596
HWDA HWDB SHDA SHDB SHDC
100
(74)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 1.6
2007.04
2010.09
1596
HXDA HXDB SIDA
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 1.8 TDCi
2007.02
2010.09
1753
KKDA KKDB
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 1.8
2007.02
2010.09
1798
QQDC
122
(90)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 1.8
2007.02
2010.09
1798
QQDA QQDB
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 1.8 Flexifuel
2007.02
2010.09
1798
Q7DA
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 2.0 TDCi
2007.02
2010.09
1997
G6DA G6DB G6DD G6DG
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 2.0 TDCi
2007.02
2010.09
1997
G6DC G6DE G6DF
133
(98)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 2.0 TDCi
2008.02
2010.09
1997
IXDA
110
(81)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 2.0
2007.02
2010.09
1999
AODA AODB AODE SYDA
145
(107)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 2.0 CNG
2009.04
2010.09
1999
SYDA
145
(107)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD C-MAX (DM2) 2.0 LPG
2008.06
2010.09
1999
SYDA
145
(107)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Ford C-max
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W20 1l MAGNATEC

5W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
61.82 
zł
54.96
44.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.50 
zł
50.52
41.07 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
56.19 
zł
54.50
44.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special TEC F

5W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.76 
zł
355.84
289.30 zł
(71.17 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W20 5l SYNPOWER

5W20 5l

API SN
ACEA A1 B1
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
353.94 
zł
295.54
240.28 zł
(59.11 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
78.07 
zł
61.67
50.14 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W20 1l SPECIFIC

5W20 1l

API SN
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
93.05 
zł
73.50
59.76 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l Special TEC F

5W30 1l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
93.71 
zł
80.59
65.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W20 5l Special TEC F ECO

5W20 5l

API SN
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.72 
zł
355.80
289.27 zł
(71.16 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 1l Cleansynto

5W30 1l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.40 
zł
63.71
51.80 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: FORD C-MAX – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: FORD C-MAX powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: FORD C-MAX typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: FORD C-MAX jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: FORD C-MAX, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: FORD C-MAX?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: FORD C-MAX? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: FORD C-MAX, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: FORD C-MAX w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: FORD C-MAX.