Oleje silnikowe do FORD FIESTA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 166 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0
2012.10
2017.04
998
P4JA P4JB P4JC P4JD
80
(59)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0
2013.01
2017.04
998
XMJA XMJB XMJC XMJD
65
(48)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 EcoBoost
2013.01
2017.04
998
SFJA SFJB SFJC SFJD
100
(74)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 EcoBoost
2012.09
2017.04
998
M1JE M1JH
125
(92)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 Sport
2014.05
2017.04
998
YYJA YYJB
140
(103)
Hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.0
2012.10
2017.04
998
P4JA P4JB P4JC P4JD
80
(59)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.0
2013.01
2017.04
998
XMJA XMJB XMJC XMJD
65
(48)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.0 EcoBoost
2013.01
2017.04
998
SFJA SFJB SFJC SFJD
100
(74)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.0 EcoBoost
2014.05
2017.04
998
YYJA YYJB
140
(103)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.0 EcoBoost
2012.09
2017.04
998
M1JE M1JH
125
(92)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost
2018.04
998
Q0JA Q0JB Q0JC Q0JD
85
(63)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost
2017.05
998
SFJE SFJF SFJH SFJJ SFJK SFJN SFJP Y7JA
101
(74)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost
2017.05
998
M1JL M1JM M1JP
125
(92)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost
2017.06
998
YYJE YYJG
140
(103)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost Active
2018.04
998
YYJE
140
(103)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost Active
2018.04
998
M1JL M1JM M1JP
125
(92)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost Active
2018.04
998
SFJE SFJF SFJH SFJJ SFJK SFJN SFJP Y7JA
101
(74)
Hatchback
FORD FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost
2019.04
998
YYJE
140
(103)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost
2019.04
998
SFJE SFJF SFJH SFJJ SFJK SFJN SFJP
101
(74)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost
2018.09
998
M1JL M1JM M1JP
125
(92)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost
2020.07
999
B7JA B7JB B7JC
125
(92)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost
2019.12
999
M0JA M0JB
95
(70)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost Flex
2020.03
2022.12
999
M0JA M0JD
95
(70)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost mHEV
2019.11
999
B7JA B7JB B7JC
125
(92)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost mHEV
2020.07
999
BZJA
155
(114)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost mHEV Active
2021.01
999
BZJA
155
(114)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost mHEV Active
2021.01
999
B7JA B7JB B7JC
125
(92)
Hatchback
FORD FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost
2019.12
999
M0JA
95
(70)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost Flex
2019.12
999
M0JA
95
(70)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost mHEV
2020.06
999
B7JA B7JB B7JC
125
(92)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.1 Ti-VCT
2017.05
1084
XPJA XPJB XPJC XPJD
71
(52)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.1 Ti-VCT
2019.10
1084
FSJA FSJB
75
(55)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.1 Ti-VCT
2017.05
1084
XYJA XYJB XYJC XYJD XYJE XYJF
86
(63)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.1 Ti-VCT LPG
2019.10
1084
FSJB
75
(55)
Hatchback
FORD FIESTA VII Van 1.1 Ti-VCT
2019.04
1084
FSJB
75
(55)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VII Van 1.1 Ti-VCT
2019.04
1084
XYJA XYJB XYJC XYJD XYJE XYJF
86
(63)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VII Van 1.1 Ti-VCT
2019.04
1084
XPJA XPJB XPJC XPJD
71
(52)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.25
2008.06
2017.04
1242
STJA STJB STJC STJD
60
(44)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.25
2008.06
2017.04
1242
SNJA SNJB SNJC SNJD
82
(60)
Hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.25
2009.01
2017.04
1242
SNJA SNJB SNJC SNJD
82
(60)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.25
2008.08
2012.12
1242
STJA STJB
60
(44)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA Sedan 1.4
2010.10
2017.04
1388
M6JA
95
(70)
Sedan
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4
2008.10
2017.04
1388
RTJA RTJB SPJA SPJC SPJE
97
(71)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 LPG
2009.01
2017.04
1388
RTJA RTJB RTJD SPJA SPJC SPJE
97
(71)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 LPG
2009.01
2017.04
1388
RTJA RTJB RTJD
92
(68)
Hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.4
2008.10
2012.12
1388
SPJA SPJC
97
(71)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA Sedan 1.4 TDCi
2002.05
2011.11
1399
F6JC KVJA
68
(50)
Sedan
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 TDCi
2010.07
2012.09
1399
F6JD KVJA
70
(51)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 TDCi
2008.08
2012.09
1399
F6JB F6JD
68
(50)
Hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.4 TDCi
2010.07
2017.04
1399
F6JD KVJA
70
(51)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.4 TDCi
2009.01
2017.04
1399
F6JB F6JD
68
(50)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.5 ST EcoBoost
2018.04
1496
YZJA
200
(147)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.5 TDCi
2012.09
2017.04
1499
UGJC XUJA XUJB
75
(55)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.5 TDCi
2015.05
2017.04
1499
XVJB XVJC
95
(70)
Hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.5 TDCi
2012.10
2017.04
1499
UGJC XUJA XUJB
75
(55)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.5 TDCi
2015.05
2017.04
1499
XVJB XVJC
95
(70)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.5 TDCi
2017.05
1499
XUJC XUJD XUJE XUJF XUJG XUJK XUJL XUJM XUJN
86
(63)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.5 TDCi
2017.05
1499
XWJA XWJB XWJC
120
(88)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.5 TDCi Active
2018.04
1499
XUJC XUJD XUJE XUJF XUJG XUJK XUJL XUJM XUJN
86
(63)
Hatchback
FORD FIESTA VII (HJ, HF) 1.5 TDCi Active
2018.04
1499
XWJA XWJB XWJC
120
(88)
Hatchback
FORD FIESTA VII Van 1.5 TDCi
2018.09
1499
XWJA XWJB XWJC
120
(88)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VII Van 1.5 TDCi
2019.04
1499
XUJC XUJD XUJE XUJF XUJG XUJK XUJL XUJM XUJN
86
(63)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 TDCi
2010.02
2015.12
1560
T3JA TZJA TZJB
95
(70)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 TDCi
2008.06
2012.12
1560
75
(55)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 TDCi
2008.06
2012.12
1560
HHJF UBJA
75
(55)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 TDCi
2008.06
2012.12
1560
HHJC HHJD HHJE
90
(66)
Hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.6 TDCi
2010.02
2015.05
1560
T3JA TZJA TZJB
95
(70)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.6 TDCi
2009.01
2017.04
1560
HHJC HHJD HHJE
90
(66)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA Sedan 1.6
2010.09
2017.04
1596
C16HDEX
110
(81)
Sedan
FORD FIESTA Sedan 1.6
2015.03
2017.04
1596
XTJA
85
(62)
Sedan
FORD FIESTA Sedan 1.6 Ti
2010.04
2017.04
1596
HXJA HXJB HXJE
120
(88)
Sedan
FORD FIESTA Sedan 1.6 Ti
2015.03
2017.04
1596
IQJA IQJC IQJE
105
(77)
Sedan
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6
2015.03
2017.04
1596
XTJA
85
(62)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6
2010.10
2017.04
1596
HXJA
121
(89)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 ST
2013.03
2017.04
1596
JTJA JTJB
182
(134)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 ST200
2016.04
2017.04
1596
JTJC
200
(147)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti
2008.06
2018.01
1596
HXJA HXJB HXJE RVJA
120
(88)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti
2012.09
2017.04
1596
IQJA IQJC IQJE
105
(77)
Hatchback
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti
2010.12
2017.04
1596
U5JA
134
(99)
Hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.6 ST
2013.03
2017.04
1596
JTJA JTJB
182
(134)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA VI Van 1.6 Ti-VCT
2008.10
2012.12
1596
HXJA HXJB
120
(88)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA Sedan 1.6
2002.05
2013.11
1597
99
(73)
Sedan
FORD FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6
2011.01
2017.04
1597
122
(90)
Hatchback
Pokaż więcej
FORD FIESTA Furgon/hatchback (FVD) 1.0
1983.08
1989.11
957
TKB
45
(33)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA Furgon/hatchback (WFVT) 1.0 (WFVT)
1977.10
1986.11
957
TKA
40
(29)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA I (GFBT) 0.9
1976.05
1983.08
957
TKA TKW
40
(29)
Hatchback
FORD FIESTA I (GFBT) 0.9
1976.05
1983.08
957
TLA
45
(33)
Hatchback
FORD FIESTA II (FBD) 1.0 (FBD)
1983.09
1989.02
957
TKB
45
(33)
Hatchback
FORD FIESTA Furgon/hatchback (FVD) 1.0
1989.04
1991.12
999
TLB
45
(33)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA IV (JA_, JB_) 1.0 i
1999.09
2002.01
999
C4E
65
(48)
Hatchback
FORD FIESTA IV (JA_, JB_) 1.0 i
1996.04
1999.09
999
ZH10JRB
52
(38)
Hatchback
FORD FIESTA Sedan 1.0
2004.09
2006.12
999
CPJA
95
(70)
Sedan
FORD FIESTA III (GFJ) 1.0
1989.03
1995.12
1001
TLB
45
(33)
Hatchback
FORD FIESTA Furgon/hatchback (WFVT) 1.1 (WFVT)
1977.10
1986.11
1117
GL1 GLA
53
(39)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA I (GFBT) 1.1
1976.05
1983.08
1117
GLA
53
(39)
Hatchback
FORD FIESTA I (GFBT) 1.1 (WFBT)
1981.02
1983.08
1117
GLW
55
(40)
Hatchback
FORD FIESTA II (FBD) 1.1 (FBD)
1986.05
1989.02
1117
GSH
49
(36)
Hatchback
FORD FIESTA II (FBD) 1.1 (FBD)
1983.09
1989.02
1117
GLC GSF
50
(37)
Hatchback
FORD FIESTA Furgon/hatchback (FVD) 1.1
1991.12
1995.08
1119
G6A
50
(37)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.1
1989.03
1995.12
1119
GUD GUE
55
(40)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.1
1989.03
1995.12
1119
G6A
50
(37)
Hatchback
FORD FIESTA IV (JA_, JB_) 1.25 i 16V
1995.08
2002.01
1242
DHA DHB DHC DHD DHE DHF DHG
75
(55)
Hatchback
FORD FIESTA V (JH_, JD_) 1.25 16V
2003.03
2008.06
1242
M7JA M7JB
70
(51)
Hatchback
FORD FIESTA V (JH_, JD_) 1.25 16V
2001.11
2008.06
1242
FUJA FUJB
75
(55)
Hatchback
FORD FIESTA I (GFBT) 1.3
1977.08
1983.08
1297
J3E
66
(49)
Hatchback
FORD FIESTA II (FBD) 1.3
1983.09
1989.09
1297
JPC
69
(51)
Hatchback
FORD FIESTA II (FBD) 1.3 (FBD)
1983.09
1987.01
1298
JPC
69
(51)
Hatchback
FORD FIESTA Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (F3L, F5L) 1.3
1991.09
1996.02
1299
J6B
60
(44)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FIESTA Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (J5_, J3_) 1.3
1996.02
2003.08
1299
J4C J4J J4L J4Q J4R J4T
60
(44)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FIESTA III (GFJ) 1.3
1989.03
1995.12
1299
JBB JBC
60
(44)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.3
1989.03
1992.12
1299
JBC
60
(44)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.3 Cat
1991.05
1997.01
1299
J6B
60
(44)
Hatchback
FORD FIESTA IV (JA_, JB_) 1.3 i
1995.08
2002.01
1299
J4C J4J J4L J4Q J4R J4T JBC
60
(44)
Hatchback
FORD FIESTA IV (JA_, JB_) 1.3 i
1995.08
2002.01
1299
JJA JJC JJE JJJ JJK JJM
50
(37)
Hatchback
FORD FIESTA V (JH_, JD_) 1.3
2001.11
2008.06
1299
A9JA A9JB
69
(51)
Hatchback
FORD FIESTA V (JH_, JD_) 1.3
2001.11
2008.06
1299
BAJA
60
(44)
Hatchback
FORD FIESTA V (JH_, JD_) 1.3 ROCAM
2002.01
2004.12
1299
A9JA
75
(55)
Hatchback
FORD FIESTA V Van 1.3
2003.10
2005.07
1299
A9JA A9JB
69
(51)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA V Van 1.3
2002.05
2008.08
1299
BAJA
60
(44)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA Furgon/hatchback (JV_) 1.4
1998.08
2002.04
1388
FHA
90
(66)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (J5_, J3_) 1.4 i
1996.04
1999.10
1388
FHA
90
(66)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FIESTA IV (JA_, JB_) 1.4 i 16V
1996.04
2002.01
1388
FHA FHE
90
(66)
Hatchback
FORD FIESTA V (JH_, JD_) 1.4 16V
2001.11
2008.06
1388
FXJA FXJB
80
(59)
Hatchback
FORD FIESTA V Van 1.4
2002.05
2005.09
1388
FXJA
80
(59)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.4
1989.03
1995.12
1391
F6E
71
(52)
Hatchback
FORD FIESTA Furgon/hatchback (FVD) 1.4
1986.09
1989.09
1392
F6A
71
(52)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA II (FBD) 1.4
1983.09
1987.01
1392
FUBA
69
(51)
Hatchback
FORD FIESTA II (FBD) 1.4 (FBD)
1987.02
1989.02
1392
FUD
73
(54)
Hatchback
FORD FIESTA II (FBD) 1.4 (FBD)
1985.10
1989.11
1392
FUB
75
(55)
Hatchback
FORD FIESTA II (FBD) 1.4 (FBD)
1986.10
1989.02
1392
F6A F6C
71
(52)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.4
1992.11
1996.12
1392
FUF
75
(55)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.4
1989.03
1995.12
1392
F4A FUG FUJ
73
(54)
Hatchback
FORD FIESTA V (JH_, JD_) 1.4 TDCi
2001.11
2008.06
1399
F6JA F6JB
68
(50)
Hatchback
FORD FIESTA V Van 1.4 TDCi
2003.10
2010.12
1399
F6JA F6JB
68
(50)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 TDCi
2004.11
2008.06
1560
HHJA HHJB
90
(66)
Hatchback
FORD FIESTA V Van 1.6 TDCi
2007.04
2009.09
1560
HHJA HHJB HHJD
90
(66)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA IV (JA_, JB_) 1.6 16V Sport
2000.02
2002.01
1596
L1T L1V
103
(76)
Hatchback
FORD FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 16V
2001.11
2008.06
1596
FYJA FYJB
100
(74)
Hatchback
FORD FIESTA II (FBD) 1.6
1985.01
1989.11
1597
LP3
79
(58)
Hatchback
FORD FIESTA II (FBD) 1.6 XR2 (FBD)
1984.03
1989.02
1597
LUD
95
(70)
Hatchback
FORD FIESTA II (FBD) 1.6 XR2 (FBD)
1984.04
1989.02
1597
LUB
97
(71)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.6
1989.01
1994.01
1597
LUH
88
(65)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.6
1989.03
1992.12
1597
LUH
90
(66)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.6 i 16V
1994.01
1995.12
1597
L1G
88
(65)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.6 XR2i
1989.03
1994.01
1597
LJC
110
(81)
Hatchback
FORD FIESTA V (JH_, JD_) 1.6
2002.05
2008.06
1597
L1M
98
(72)
Hatchback
FORD FIESTA I (GFBT) 1.6 XR2
1981.09
1983.08
1598
L3E
97
(71)
Hatchback
FORD FIESTA I (GFBT) 1.6 XR2
1981.08
1983.08
1598
L3E
84
(62)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.6 Turbo (FBJT)
1990.03
1992.10
1598
LHA
131
(96)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.6 XR2i
1989.03
1993.03
1598
LJD
103
(76)
Hatchback
FORD FIESTA Furgon/hatchback (FVD) 1.6 D
1983.09
1989.09
1608
LTB
54
(40)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA II (FBD) 1.6 D (FBD)
1984.04
1989.02
1608
LTB
54
(40)
Hatchback
FORD FIESTA Furgon/hatchback (FVD) 1.8 D (FVJ)
1989.03
1995.12
1753
RTC RTD RTG
60
(44)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA Furgon/hatchback (FVD) 1.8 TD
1993.07
1995.08
1753
75
(55)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA Furgon/hatchback (JV_) D 1.8
1998.05
2002.04
1753
RTJ RTK
60
(44)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA Furgon/hatchback (JV_) TD 1.8
2000.03
2003.08
1753
RTN RTP RTQ
75
(55)
Furgon/hatchback
FORD FIESTA Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (F3L, F5L) 1.8 D
1991.09
1996.02
1753
RTC RTD RTG
60
(44)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FIESTA Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (J5_, J3_) 1.8 D
1996.02
2002.04
1753
RTJ RTK
60
(44)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FIESTA Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (J5_, J3_) 1.8 DI
2000.09
2003.08
1753
RTN RTP
75
(55)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FIESTA III (GFJ) 1.8 D
1989.03
1995.12
1753
RTC RTD RTG
60
(44)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.8 TD
1993.03
1995.12
1753
RFL
75
(55)
Hatchback
FORD FIESTA IV (JA_, JB_) 1.8 D
1995.08
2000.04
1753
RTJ RTK
60
(44)
Hatchback
FORD FIESTA IV (JA_, JB_) 1.8 DI
2000.04
2002.01
1753
RTN RTP RTQ
75
(55)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.8 16V
1992.02
1995.12
1796
RDB
105
(77)
Hatchback
FORD FIESTA III (GFJ) 1.8 XR2i 16V
1992.02
1995.12
1796
RQC
130
(96)
Hatchback
FORD FIESTA V (JH_, JD_) ST150
2005.03
2008.06
1999
N4JB
150
(110)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Ford Fiesta
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W20 1l MAGNATEC

5W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
61.82 
zł
54.96
44.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.50 
zł
50.52
41.07 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 10W40 1l EVOLUTION

10W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.18 
zł
43.82
35.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
56.19 
zł
54.50
44.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz

5W30 1l

API SL CF
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.66 
zł
56.08
45.59 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special TEC F

5W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.76 
zł
355.84
289.30 zł
(71.17 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W20 5l SYNPOWER

5W20 5l

API SN
ACEA A1 B1
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
353.94 
zł
295.54
240.28 zł
(59.11 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
78.07 
zł
61.67
50.14 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

ZESTAW 4 SZTUK

MOBIL
Olej silnikowy 10W40 4l M-SUP

10W40 4l

API SL CF
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
624.96 
zł
581.21
472.53 zł
(36.33 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

Olej silnikowy do: FORD FIESTA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: FORD FIESTA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: FORD FIESTA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: FORD FIESTA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: FORD FIESTA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: FORD FIESTA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: FORD FIESTA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: FORD FIESTA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: FORD FIESTA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: FORD FIESTA.