Oleje silnikowe do FORD S-MAX

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 41 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
FORD S-MAX (CJ, WA6) 1.5 EcoBoost
2018.07
2023.04
1499
C15HDTX UNCP
165
(121)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 1.5 EcoBoost
2015.01
2018.06
1499
UNCI UNCJ UNCK
160
(118)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 1.6 TDCi
2011.02
2014.12
1560
T1WA T1WB
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 1.6 EcoBoost
2011.02
2014.12
1596
JTWA JTWB
160
(118)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX VAN (WA6) 1.6
2011.02
2014.12
1596
JTWA
160
(118)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 1.8 TDCi
2006.05
2014.12
1753
QYWA
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.0 EcoBlue
2018.07
2023.04
1995
YMCB
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.0 EcoBlue
2018.07
2023.04
1995
YNCA
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.0 EcoBlue
2018.07
2023.04
1995
BCCC
190
(140)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.0 EcoBlue 4x4
2018.07
2023.04
1995
YMCB
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.0 EcoBlue 4x4
2018.07
2023.04
1995
BCCC
190
(140)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.0 EcoBlue BI-Turbo
2018.07
2023.04
1995
YLCB
240
(176)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.0 TDCi
2015.01
2018.06
1997
UFCA UFCB UFCD
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.0 TDCi
2015.01
2018.06
1997
T7CI T7CJ T7CK T7CL
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.0 TDCi
2015.01
2018.06
1997
T8CG T8CH T8CI T8CJ
180
(132)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.0 TDCi 4x4
2015.01
2018.06
1997
T7CI T7CJ T7CK T7CL
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.0 TDCi 4x4
2015.01
2018.06
1997
T8CG T8CH T8CI T8CJ
180
(132)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.0 TDCi BI-Turbo
2015.01
2018.06
1997
T9CB T9CC
210
(154)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.0 TDCi
2006.05
2014.12
1997
QXWA QXWB QXWC UFWA
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.0 TDCi
2010.03
2014.12
1997
TXWA
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.0 TDCi
2006.05
2014.12
1997
AZWA
130
(96)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.0 TDCi
2006.05
2014.12
1997
AZWC UKWA
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.0 TDCi
2007.11
2014.12
1997
KLWA TYWA
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX VAN (WA6) 2.0 TDCi
2010.03
2014.12
1997
TXWA
163
(120)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX VAN (WA6) 2.0 TDCi
2007.01
2014.12
1997
KLWA TYWA
116
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX VAN (WA6) 2.0 TDCi
2010.03
2014.12
1997
QXWA QXWB QXWC UFWA
140
(103)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.0 EcoBoost
2015.01
2023.04
1999
R9CD R9CI
240
(176)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.0
2006.05
2014.12
1999
AOWA AOWB TBWA TBWB
145
(107)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.0 EcoBoost
2010.07
2014.12
1999
TNWB
199
(146)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.0 EcoBoost
2010.03
2014.12
1999
TNWA
203
(149)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.0 EcoBoost
2010.07
2014.12
1999
TPWA
240
(176)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.0 Flexifuel
2006.05
2014.12
1999
TBWA TBWB
145
(107)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX VAN (WA6) 2.0
2010.03
2014.12
1999
AODE
145
(107)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX VAN (WA6) 2.0 EcoBoost
2010.07
2014.12
1999
TPWA
239
(176)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX VAN (WA6) 2.0 EcoBoost
2010.03
2014.12
1999
TNWA
203
(149)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.2 TDCi
2010.07
2014.12
2179
KNWA
200
(147)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.2 TDCi
2008.03
2012.12
2179
Q4WA
175
(129)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.3
2007.07
2014.12
2261
SEWA
160
(118)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (CJ, WA6) 2.5 FHEV
2021.07
2023.04
2488
BGCA
190
(140)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD S-MAX (WA6) 2.5 ST
2006.05
2014.12
2521
HUWA
220
(162)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
Pokaż więcej
FORD S-MAX (WA6) 1.8 TDCi
2007.01
2010.12
1753
FFWA
100
(74)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Ford S-max
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l syntetyczny

5W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
214.34 
zł
188.40
153.17 zł
(37.68 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.50 
zł
50.52
41.07 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
56.19 
zł
54.50
44.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ORLEN
Olej silnikowy 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.94 
zł
57.54
46.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz

5W30 1l

API SL CF
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.66 
zł
56.08
45.59 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special TEC F

5W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.76 
zł
355.84
289.30 zł
(71.17 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
78.07 
zł
61.67
50.14 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l Special TEC F

5W30 1l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
93.71 
zł
80.59
65.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: FORD S-MAX – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: FORD S-MAX powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: FORD S-MAX typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: FORD S-MAX jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: FORD S-MAX, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: FORD S-MAX?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: FORD S-MAX? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: FORD S-MAX, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: FORD S-MAX w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: FORD S-MAX.