Oleje silnikowe do FORD ESCORT

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1971
1970
1969
1968
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 176 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
FORD ESCORT I (AFH, ATH) 1100
1968.06
1971.06
1098
G1
45
(33)
Sedan
FORD ESCORT II (ATH) 1.1
1975.06
1980.08
1098
G1
46
(34)
Sedan
FORD ESCORT II (ATH) 1.1
1974.12
1980.08
1098
G2
48
(35)
Sedan
FORD ESCORT II (ATH) 1.1
1974.12
1980.08
1098
G1
45
(32)
Sedan
FORD ESCORT III (GAA) 1.1
1980.09
1983.08
1117
GPA
59
(43)
Hatchback
FORD ESCORT III (GAA) 1.1
1983.08
1985.12
1117
GSE
50
(37)
Hatchback
FORD ESCORT III (GAA) 1.1
1980.09
1983.08
1117
GLB GMA
55
(40)
Hatchback
FORD ESCORT III Express (AVA) 1.1
1981.03
1986.02
1117
GLB GMA
50
(37)
Furgon/kombi
FORD ESCORT III Turnier (AWA) 1.1
1980.09
1983.08
1117
GLB GMA
54
(40)
Kombi
FORD ESCORT III Turnier (AWA) 1.1
1983.08
1985.12
1117
GSE
50
(37)
Kombi
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.1
1985.12
1990.07
1117
GSG
50
(37)
Hatchback
FORD ESCORT IV Express (AVF) 1.1
1986.05
1990.07
1117
GSG
50
(37)
Furgon/kombi
FORD ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.1
1985.10
1990.09
1117
GSG
50
(37)
Kombi
FORD ESCORT III (GAA) 1.3
1980.09
1985.12
1296
JPA
69
(51)
Hatchback
FORD ESCORT III Express (AVA) 1.3
1981.03
1986.02
1296
JPA
69
(51)
Furgon/kombi
FORD ESCORT III kabriolet (ALD) 1.3
1983.09
1985.12
1296
JPA
69
(51)
kabriolet
FORD ESCORT III Turnier (AWA) 1.3
1981.03
1985.12
1296
JPA
69
(51)
Kombi
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.3
1986.11
1988.07
1296
JPA
69
(51)
Hatchback
FORD ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.3
1986.11
1988.07
1296
JPA
69
(51)
Kombi
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.3
1986.01
1990.07
1297
JBB JLA JLB
60
(44)
Hatchback
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.3 (GAF)
1988.07
1990.10
1297
JBA
63
(46)
Hatchback
FORD ESCORT IV Express (AVF) 1.3
1986.02
1990.07
1297
JBB JLA JLB
60
(44)
Furgon/kombi
FORD ESCORT IV Express (AVF) 1.3
1988.07
1990.07
1297
JBA
63
(46)
Furgon/kombi
FORD ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.3
1986.01
1990.07
1297
JBB JLA JLB
60
(44)
Kombi
FORD ESCORT I (AFH, ATH) 1300
1973.09
1976.02
1298
J1F
54
(40)
Sedan
FORD ESCORT II (ATH) 1.3
1979.03
1980.08
1298
J2
60
(44)
Sedan
FORD ESCORT II (ATH) 1.3
1974.12
1980.08
1298
J1F
54
(40)
Sedan
FORD ESCORT II (ATH) 1.3
1974.12
1980.08
1298
J3
70
(51)
Sedan
FORD ESCORT II (ATH) 1.3
1974.12
1980.08
1298
J2
57
(42)
Sedan
FORD ESCORT V (AAL, ABL) 1.3
1990.07
1995.01
1299
J4B J6A
60
(44)
Hatchback
FORD ESCORT V Express (AVF) 1.3
1990.07
1994.12
1299
JBD
63
(46)
Furgon/kombi
FORD ESCORT V Sedan (AFL) 1.3
1993.08
1995.01
1299
J4B J6A
60
(44)
Sedan
FORD ESCORT V Turnier (ANL) 1.3
1991.09
1995.01
1299
J4B J6A
60
(44)
Kombi
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.3
1995.01
1998.10
1299
J4B J6A
60
(44)
Hatchback
FORD ESCORT VI Furgon/kombi (AVL) 1.3
1995.01
1997.08
1299
J6A
60
(44)
Furgon/kombi
FORD ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) 1.3
1995.01
1999.02
1299
J4B J6A
60
(44)
Sedan
FORD ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.3
1995.01
1999.01
1299
J4B J6A
60
(44)
Kombi
FORD ESCORT III (GAA) 1.3
1984.01
1985.12
1341
JGA
58
(43)
Hatchback
FORD ESCORT V Express (AVF) 1.4
1990.07
1994.12
1391
F6F F6G
71
(52)
Furgon/kombi
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.4
1985.10
1990.10
1392
FUAA
70
(51)
Hatchback
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.4
1986.01
1990.07
1392
FUA
75
(55)
Hatchback
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.4
1986.01
1990.07
1392
F6B F6D FUC
73
(54)
Hatchback
FORD ESCORT IV Express (AVF) 1.4 i
1986.02
1990.07
1392
F6B F6D FUC
73
(54)
Furgon/kombi
FORD ESCORT IV kabriolet (ALF) 1.4
1986.01
1990.07
1392
FUA
75
(55)
kabriolet
FORD ESCORT IV kabriolet (ALF) 1.4
1987.02
1990.07
1392
F6B F6D FUC
73
(54)
kabriolet
FORD ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.4
1986.01
1990.07
1392
F6B F6D FUC
73
(54)
Kombi
FORD ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.4
1985.10
1990.10
1392
FUAA
70
(51)
Kombi
FORD ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.4
1986.01
1990.07
1392
FUA
75
(55)
Kombi
FORD ESCORT V (AAL, ABL) 1.4
1990.07
1995.01
1392
F6F F6G
71
(52)
Hatchback
FORD ESCORT V (AAL, ABL) 1.4
1990.09
1994.12
1392
F4B FUH
75
(55)
Hatchback
FORD ESCORT V kabriolet (ALL, BJ2) 1.4
1990.07
1994.04
1392
F6F F6G
71
(52)
kabriolet
FORD ESCORT V kabriolet (ALL, BJ2) 1.4 i
1993.07
1995.01
1392
F4B
75
(55)
kabriolet
FORD ESCORT V Sedan (AFL) 1.4
1993.08
1994.04
1392
F6F F6G
71
(52)
Sedan
FORD ESCORT V Sedan (AFL) 1.4
1993.08
1995.01
1392
F4B FUH
75
(55)
Sedan
FORD ESCORT V Turnier (ANL) 1.4
1994.01
1995.01
1392
F4B FUH
75
(55)
Kombi
FORD ESCORT V Turnier (ANL) 1.4
1990.07
1995.01
1392
F6F F6G
71
(52)
Kombi
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.4
1995.01
1999.12
1392
F4B
73
(54)
Hatchback
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.4
1995.01
1998.10
1392
F4B FUH
75
(55)
Hatchback
FORD ESCORT VI Furgon/kombi (AVL) 1.4
1995.01
2000.08
1392
F4B
73
(54)
Furgon/kombi
FORD ESCORT VI kabriolet (ALL) 1.4
1995.02
1998.08
1392
F4B
75
(55)
kabriolet
FORD ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) 1.4
1995.01
1999.02
1392
F4B FUH
75
(55)
Sedan
FORD ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) 1.4
1995.01
1996.12
1392
F4B
73
(54)
Sedan
FORD ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.4
1995.01
1999.02
1392
F4B FUH
75
(55)
Kombi
FORD ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.4
1995.01
1996.12
1392
F4B
73
(54)
Kombi
FORD ESCORT I (AFH, ATH) Twin Cam
1968.03
1971.08
1558
K5
109
(80)
Sedan
FORD ESCORT III Express (AVA) 1.6
1985.01
1986.02
1596
91
(67)
Furgon/kombi
FORD ESCORT CLASSIC (AAL, ABL) 1.6 16V
1998.10
2000.07
1597
L1E L1K
90
(66)
Hatchback
FORD ESCORT CLASSIC Turnier (ANL) 1.6 16V
1999.02
2000.07
1597
L1E L1K
90
(66)
Kombi
FORD ESCORT III (GAA) 1.6
1980.09
1982.10
1597
LUA
97
(71)
Hatchback
FORD ESCORT III (GAA) 1.6
1980.09
1985.12
1597
LP1 LPA
79
(58)
Hatchback
FORD ESCORT III (GAA) 1.6 i (GAA)
1985.07
1985.12
1597
L4B
90
(66)
Hatchback
FORD ESCORT III (GAA) 1.6 RS Turbo
1984.11
1985.12
1597
LNA
132
(97)
Hatchback
FORD ESCORT III (GAA) 1.6 XR3i
1982.10
1985.12
1597
LR1 LRA
105
(77)
Hatchback
FORD ESCORT III (GAA) RS 1600i
1982.05
1985.12
1597
LUAE
115
(85)
Hatchback
FORD ESCORT III Express (AVA) 1.6
1981.03
1986.02
1597
HL16L
84
(61)
Furgon/kombi
FORD ESCORT III kabriolet (ALD) 1.6
1983.09
1985.12
1597
LP1 LPA
79
(58)
kabriolet
FORD ESCORT III kabriolet (ALD) 1.6 i
1983.09
1985.12
1597
LR1 LRA
105
(77)
kabriolet
FORD ESCORT III Turnier (AWA) 1.6
1980.09
1985.12
1597
LP1 LPA
79
(58)
Kombi
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6
1986.01
1988.12
1597
LP2
79
(58)
Hatchback
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 i
1989.08
1990.07
1597
LJB
102
(75)
Hatchback
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 Turbo RS
1986.01
1990.07
1597
LNB
132
(97)
Hatchback
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 XR3i
1986.01
1989.08
1597
LR2 LRB
105
(77)
Hatchback
FORD ESCORT IV Express (AVF) 1.6
1986.02
1990.07
1597
LUC
81
(60)
Furgon/kombi
FORD ESCORT IV kabriolet (ALF) 1.6
1986.01
1987.12
1597
LP2 LPA
79
(58)
kabriolet
FORD ESCORT IV kabriolet (ALF) 1.6 i
1989.08
1990.07
1597
LJB
102
(75)
kabriolet
FORD ESCORT IV kabriolet (ALF) 1.6 XR3i
1986.01
1990.07
1597
LR2 LRB
105
(77)
kabriolet
FORD ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.6
1986.01
1990.07
1597
LP2
79
(58)
Kombi
FORD ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 i 16V
1992.09
1995.01
1597
L1E
90
(66)
Hatchback
FORD ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 i 16V
1994.01
1995.01
1597
L1H
88
(65)
Hatchback
FORD ESCORT V kabriolet (ALL, BJ2) 1.6 16V XR3i
1992.12
1995.01
1597
L1E
90
(66)
kabriolet
FORD ESCORT V kabriolet (ALL, BJ2) 1.6 i 16V
1994.02
1995.01
1597
L1H
88
(65)
kabriolet
FORD ESCORT V Sedan (AFL) 1.6 i 16V
1994.01
1995.01
1597
L1H
88
(65)
Sedan
FORD ESCORT V Sedan (AFL) 1.6 i 16V
1993.08
1995.01
1597
L1E L1K
90
(66)
Sedan
FORD ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 i 16V
1994.01
1995.01
1597
L1H
88
(65)
Kombi
FORD ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 i 16V
1992.09
1995.01
1597
L1E
90
(66)
Kombi
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.6 16V
1995.01
1998.10
1597
L1E L1K
90
(66)
Hatchback
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.6 16V 4x4
1995.01
1998.10
1597
L1E
90
(66)
Hatchback
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.6 i 16V
1995.01
1995.08
1597
L1H
88
(65)
Hatchback
FORD ESCORT VI kabriolet (ALL) 1.6 16V XR3i
1995.02
1999.09
1597
L1E L1K
90
(66)
kabriolet
FORD ESCORT VI kabriolet (ALL) 1.6 16V XR3i
1995.02
1996.12
1597
L1H
88
(65)
kabriolet
FORD ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) 1.6 i 16V
1995.01
1999.02
1597
L1E L1K
90
(66)
Sedan
FORD ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) 1.6 i 16V
1995.01
1995.08
1597
L1H
88
(65)
Sedan
FORD ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.6 16V
1995.01
1999.02
1597
L1E L1K
90
(66)
Kombi
FORD ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.6 GL
2001.01
2002.08
1597
16LSEZ
95
(70)
Kombi
FORD ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.6 i 16V
1995.01
1995.08
1597
L1H
88
(65)
Kombi
FORD ESCORT II (ATH) 1.6 RS
1974.12
1980.08
1598
LC
84
(62)
Sedan
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6
1989.04
1990.07
1598
LUG
88
(65)
Hatchback
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 i
1986.01
1990.05
1598
L4B LUC
90
(66)
Hatchback
FORD ESCORT IV kabriolet (ALF) 1.6 i
1986.01
1990.07
1598
L4B LUC
90
(66)
kabriolet
FORD ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.6 i
1986.01
1990.07
1598
L4B LUC
90
(66)
Kombi
FORD ESCORT V (AAL, ABL) 1.6
1990.07
1992.08
1598
LUJ LUK
90
(66)
Hatchback
FORD ESCORT V (AAL, ABL) 1.6
1990.07
1993.08
1598
LJF
105
(77)
Hatchback
FORD ESCORT V kabriolet (ALL, BJ2) 1.6
1990.07
1993.08
1598
LJF
105
(77)
kabriolet
FORD ESCORT V Turnier (ANL) 1.6
1990.07
1992.09
1598
LJF
105
(77)
Kombi
FORD ESCORT V Turnier (ANL) 1.6
1990.07
1992.08
1598
LUJ LUK
90
(66)
Kombi
FORD ESCORT II (ATH) 1.6
1979.01
1980.12
1599
KL 16 G
87
(64)
Sedan
FORD ESCORT III (GAA) 1.6 D
1984.02
1985.12
1608
LTA
54
(40)
Hatchback
FORD ESCORT III Express (AVA) 1.6 D
1984.02
1986.02
1608
LTA
54
(40)
Furgon/kombi
FORD ESCORT III Turnier (AWA) 1.6 D
1984.02
1985.12
1608
LTA
54
(40)
Kombi
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 D
1986.01
1989.01
1608
LTC
54
(40)
Hatchback
FORD ESCORT IV Express (AVF) 1.6 D
1986.02
1990.07
1608
LTA LTC
54
(40)
Furgon/kombi
FORD ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.6 D
1986.01
1989.01
1608
LTC
54
(40)
Kombi
FORD ESCORT CLASSIC (AAL, ABL) 1.8 TD
1998.10
2000.07
1753
RFD RFK RFS
90
(66)
Hatchback
FORD ESCORT CLASSIC Turnier (ANL) 1.8 TD
1999.02
2000.07
1753
RFD RFK RFS
90
(66)
Kombi
FORD ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.8 D
1989.01
1990.07
1753
RTA RTB
60
(44)
Hatchback
FORD ESCORT IV Express (AVF) 1.8 D
1988.07
1990.07
1753
RTA RTB
60
(44)
Furgon/kombi
FORD ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.8 D
1989.01
1990.07
1753
RTA RTB
60
(44)
Kombi
FORD ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 D
1990.07
1995.01
1753
RTE RTF RTH
60
(44)
Hatchback
FORD ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 TD
1993.02
1995.01
1753
RFD RFK RFS
90
(66)
Hatchback
FORD ESCORT V Express (AVF) 1.8 D
1990.07
1994.12
1753
RTA RTE RTF RTH
60
(44)
Furgon/kombi
FORD ESCORT V Sedan (AFL) 1.8 D
1993.08
1995.01
1753
RTE RTF RTH
60
(44)
Sedan
FORD ESCORT V Sedan (AFL) 1.8 TD
1993.08
1995.01
1753
RFD RFK
90
(66)
Sedan
FORD ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 D
1990.07
1995.01
1753
RTE RTF RTH
60
(44)
Kombi
FORD ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 TD
1993.02
1995.01
1753
RFD RFK RFS
90
(66)
Kombi
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 D
1995.01
1996.12
1753
RTE RTF RTH
60
(44)
Hatchback
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 TD
1995.01
1998.10
1753
RFD RFK RFS
90
(66)
Hatchback
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 Turbo D
1995.12
1998.10
1753
RVA
70
(51)
Hatchback
FORD ESCORT VI Furgon/kombi (AVL) 1.8 D
1995.01
2000.08
1753
RTE RTF RTH
60
(44)
Furgon/kombi
FORD ESCORT VI Furgon/kombi (AVL) 1.8 TD
1995.01
2000.08
1753
RFD RFK RFS
90
(66)
Furgon/kombi
FORD ESCORT VI Furgon/kombi (AVL) 1.8 Turbo D
1995.12
2001.06
1753
RVA
70
(51)
Furgon/kombi
FORD ESCORT VI kabriolet (ALL) 1.8 TD
1995.09
1998.08
1753
RFD RFK RFS
90
(66)
kabriolet
FORD ESCORT VI kabriolet (ALL) 1.8 Turbo D
1996.10
1999.08
1753
RVA
70
(51)
kabriolet
FORD ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) 1.8 D
1995.01
1996.12
1753
RTE RTF RTH
60
(44)
Sedan
FORD ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) 1.8 TD
1995.01
1999.02
1753
RFD RFK RFN RFS
90
(66)
Sedan
FORD ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) 1.8 Turbo D
1995.12
1999.02
1753
RVA
70
(51)
Sedan
FORD ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 D
1995.01
1999.02
1753
RTE RTF RTH
60
(44)
Kombi
FORD ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 TD
1995.01
1999.02
1753
RFD RFK RFS
90
(66)
Kombi
FORD ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 Turbo D
1995.12
1999.02
1753
RVA
70
(51)
Kombi
FORD ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 16V XR3i
1992.02
1995.01
1796
RQB
130
(96)
Hatchback
FORD ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 16V XR3i
1992.02
1995.01
1796
RDA
105
(77)
Hatchback
FORD ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 XR3i 16V 4x4
1993.08
1995.01
1796
RDA
105
(77)
Hatchback
FORD ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 XR3i 16V 4x4
1993.08
1995.01
1796
RQB
130
(96)
Hatchback
FORD ESCORT V kabriolet (ALL, BJ2) 1.8 16V XR3i
1992.02
1995.01
1796
RDA
105
(77)
kabriolet
FORD ESCORT V kabriolet (ALL, BJ2) 1.8 16V XR3i
1992.02
1995.01
1796
RQB
130
(96)
kabriolet
FORD ESCORT V Sedan (AFL) 1.8 i 16V
1993.08
1995.01
1796
RDA
105
(77)
Sedan
FORD ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 16V
1992.02
1995.01
1796
RDA
105
(77)
Kombi
FORD ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 i 16V
1993.02
1995.01
1796
RQB
130
(96)
Kombi
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8
2000.02
2001.11
1796
RDA
91
(67)
Hatchback
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 16V
1995.01
1995.08
1796
RDA
105
(77)
Hatchback
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 16V (EDA, EHC)
1995.01
1998.10
1796
RKC
115
(85)
Hatchback
FORD ESCORT VI kabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i
1995.10
1998.08
1796
RKC
115
(85)
kabriolet
FORD ESCORT VI kabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i
1995.02
2000.08
1796
RQB
130
(96)
kabriolet
FORD ESCORT VI kabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i
1995.02
1998.08
1796
RDA
105
(77)
kabriolet
FORD ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) 1.8 16V
1995.01
1999.02
1796
RKC
115
(85)
Sedan
FORD ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) 1.8 16V
1995.01
1995.08
1796
RDA
105
(77)
Sedan
FORD ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 16V
1995.01
1999.02
1796
RKC
115
(85)
Kombi
FORD ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 16V
1995.01
1995.08
1796
RDA
105
(77)
Kombi
FORD ESCORT II (ATH) RS 1800
1975.03
1977.08
1840
KL 18 S
125
(92)
Sedan
FORD ESCORT II (ATH) 2.0 RS
1975.08
1980.08
1993
NE
110
(80)
Sedan
FORD ESCORT II (ATH) 2.0 RS (BATN)
1973.03
1977.02
1993
NE
100
(73)
Sedan
FORD ESCORT V (AAL, ABL) RS Cosworth 4x4
1991.10
1995.01
1994
N5F
220
(162)
Hatchback
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) RS Cosworth 4x4
1995.02
1998.10
1994
N5F
220
(162)
Hatchback
FORD ESCORT V (AAL, ABL) RS 2000
1991.05
1995.01
1998
N7A
150
(110)
Hatchback
FORD ESCORT V (AAL, ABL) RS 2000 4x4
1991.05
1995.01
1998
N7A
150
(110)
Hatchback
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) RS 2000
1995.02
1998.02
1998
N7A
150
(110)
Hatchback
FORD ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) RS 2000 4x4
1995.02
1998.10
1998
N7A
150
(110)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Ford Escort
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.50 
zł
50.52
41.07 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W40 1l USVO

5W40 1l

API SP SN+
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.11 
zł
85.44
69.46 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special TEC F

5W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.76 
zł
355.84
289.30 zł
(71.17 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
252.61 
zł
224.56
182.57 zł
(56.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: FORD ESCORT – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: FORD ESCORT powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: FORD ESCORT typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: FORD ESCORT jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: FORD ESCORT, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: FORD ESCORT?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: FORD ESCORT? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: FORD ESCORT, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: FORD ESCORT w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: FORD ESCORT.