Oleje silnikowe do FORD FOCUS

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 264 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
FORD FOCUS III Electric
2013.07
2017.12
KDDA
145
(107)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.0 EcoBoost
2017.10
2020.02
998
M1DH
140
(103)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.0 EcoBoost
2012.02
2017.12
998
M1DA M1DC M1DD
125
(92)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.0 EcoBoost
2012.02
2017.12
998
M2DA M2DB M2DC SFDA SFDB
100
(74)
Hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 1.0 EcoBoost
2012.02
2017.12
998
M1DA M1DC M1DD
125
(92)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 1.0 EcoBoost
2012.02
2017.12
998
M2DA M2DB M2DC SFDA SFDB
100
(74)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/kombi 1.0 EcoBoost
2012.02
2020.02
998
M2DA M2DB M2DC SFDA SFDB
100
(74)
Furgon/kombi
FORD FOCUS III Furgon/kombi 1.0 EcoBoost
2012.02
2020.02
998
M1DA M1DC M1DD
125
(92)
Furgon/kombi
FORD FOCUS III Sedan 1.0 EcoBoost
2012.02
2020.02
998
M1DA M1DC M1DD
125
(92)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 1.0 EcoBoost
2012.02
2020.02
998
M2DA M2DB M2DC SFDA SFDB
100
(74)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 1.0 EcoBoost
2017.10
2020.02
998
M1DH
140
(103)
Sedan
FORD FOCUS III Turnier 1.0 EcoBoost
2017.10
2020.02
998
M1DH
140
(103)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.0 EcoBoost
2012.02
2020.02
998
M1DA M1DC M1DD
125
(92)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.0 EcoBoost
2012.02
2020.02
998
M2DA M2DB M2DC SFDA SFDB
100
(74)
Kombi
FORD FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost
2018.05
2025.11
998
SFDC
85
(63)
Hatchback
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost
2018.09
2025.11
998
SFDC
85
(63)
Kombi
FORD FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost
2018.01
2025.11
999
B7DA
125
(92)
Hatchback
FORD FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost
2018.01
2025.11
999
B3DA
101
(74)
Hatchback
FORD FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost mHEV
2020.06
2025.11
999
M0DC
155
(114)
Hatchback
FORD FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost mHEV
2020.06
2025.11
999
B7DA B7DC R0DB
125
(92)
Hatchback
FORD FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost mHEV Active
2021.01
2025.11
999
B7DA R0DB
125
(92)
Hatchback
FORD FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost mHEV Flex
2022.01
2025.11
999
B7DA R0DA
125
(92)
Hatchback
FORD FOCUS IV Sedan (HM) 1.0 EcoBoost
2018.11
2025.11
999
B3DA
101
(74)
Sedan
FORD FOCUS IV Sedan (HM) 1.0 EcoBoost
2018.11
2025.11
999
B7DA
125
(92)
Sedan
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost
2018.09
2025.11
999
B7DA
125
(92)
Kombi
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost
2018.09
2025.11
999
B3DA
101
(74)
Kombi
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost mHEV
2020.07
2025.11
999
B7DA B7DC R0DB
125
(92)
Kombi
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost mHEV
2020.07
2025.11
999
M0DC
155
(114)
Kombi
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost mHEV Flex
2022.12
2025.11
999
B7DA
125
(92)
Kombi
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.4
2004.07
2012.09
1388
ASDA ASDB
80
(59)
Hatchback
FORD FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) 1.4
2005.04
2012.09
1388
ASDA ASDB
80
(59)
Sedan
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.4
2004.07
2012.09
1388
ASDA ASDB
80
(59)
Kombi
FORD FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBoost
2018.09
2025.11
1496
YZDA
150
(110)
Hatchback
FORD FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBoost
2018.09
2025.11
1496
Y1DA
182
(134)
Hatchback
FORD FOCUS IV (HN) 1.5 Ti-VCT
2018.11
2025.11
1496
Y2DA
123
(90)
Hatchback
FORD FOCUS IV Sedan (HM) 1.5 EcoBoost
2018.11
2025.11
1496
YZDA
150
(110)
Sedan
FORD FOCUS IV Sedan (HM) 1.5 Ti-VCT
2018.11
2025.11
1496
Y2DA
122
(90)
Sedan
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBoost
2018.09
2025.11
1496
Y1DA
182
(134)
Kombi
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBoost
2018.09
2025.11
1496
YZDA
150
(110)
Kombi
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 Ti-VCT
2018.09
2025.11
1496
Y2DA
122
(90)
Kombi
FORD FOCUS III 1.5 EcoBoost
2014.09
2017.12
1498
M9DA M9DB
182
(134)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.5 EcoBoost
2014.09
2017.12
1498
M8DA M8DB M8DD
150
(110)
Hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 1.5 EcoBoost
2014.09
2017.12
1498
M9DA M9DB
182
(134)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 1.5 EcoBoost
2014.09
2017.12
1498
M8DA M8DB
150
(110)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/kombi 1.5 EcoBoost
2014.09
2020.02
1498
M9DA M9DB
182
(134)
Furgon/kombi
FORD FOCUS III Furgon/kombi 1.5 EcoBoost
2014.09
2020.02
1498
M8DA M8DB M8DD M8DE
150
(110)
Furgon/kombi
FORD FOCUS III Sedan 1.5 EcoBoost
2014.11
2020.02
1498
M9DA M9DB
182
(134)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 1.5 EcoBoost
2014.11
2020.02
1498
M8DA M8DB M8DD
150
(110)
Sedan
FORD FOCUS III Turnier 1.5 EcoBoost
2014.09
2020.02
1498
M9DA M9DB
182
(134)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.5 EcoBoost
2014.09
2020.02
1498
M8DA M8DB M8DD
150
(110)
Kombi
FORD FOCUS III 1.5 TDCi
2014.09
2018.04
1499
XWDA XWDB XWDC XWDD XWDE
120
(88)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.5 TDCi
2014.09
2018.04
1499
XXDA XXDC XXDD
95
(70)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.5 TDCi ECOnetic
2014.09
2017.12
1499
AEDA XXDB
105
(77)
Hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 1.5 TDCi
2014.09
2017.12
1499
XXDA XXDC XXDD
95
(70)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 1.5 TDCi
2014.09
2017.12
1499
XWDA XWDB XWDC XWDD XWDE
120
(88)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 1.5 TDCi ECOnetic
2014.09
2017.12
1499
AEDA XXDB
105
(77)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/kombi 1.5 TDCi
2014.09
2020.02
1499
XXDA XXDC
95
(70)
Furgon/kombi
FORD FOCUS III Furgon/kombi 1.5 TDCi
2014.09
2020.02
1499
XWDA XWDB XWDC XWDD
120
(88)
Furgon/kombi
FORD FOCUS III Furgon/kombi 1.5 TDCi ECOnetic
2014.09
2020.02
1499
XXDB
105
(77)
Furgon/kombi
FORD FOCUS III Sedan 1.5 TDCi
2014.11
2020.02
1499
XXDA XXDC XXDD
95
(70)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 1.5 TDCi
2014.11
2020.02
1499
XWDA XWDB XWDC XWDD XWDE
120
(88)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 1.5 TDCi ECOnetic
2014.11
2020.02
1499
AEDA XXDB
105
(77)
Sedan
FORD FOCUS III Turnier 1.5 TDCi
2014.09
2020.02
1499
XXDA XXDC XXDD
95
(70)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.5 TDCi
2014.09
2020.02
1499
XWDA XWDB XWDC XWDD XWDE
120
(88)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.5 TDCi ECOnetic
2014.09
2020.02
1499
AEDA XXDB
105
(77)
Kombi
FORD FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBlue
2018.01
2025.11
1499
ZTDA ZTDB
120
(88)
Hatchback
FORD FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBlue
2022.08
2025.11
1499
Y9DA
116
(85)
Hatchback
FORD FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBlue
2018.01
2025.11
1499
Z2DA
95
(70)
Hatchback
FORD FOCUS IV Sedan (HM) 1.5 EcoBlue
2018.11
2025.11
1499
Z2DA
95
(70)
Sedan
FORD FOCUS IV Sedan (HM) 1.5 EcoBlue
2018.11
2025.11
1499
ZTDA ZTDB
120
(88)
Sedan
FORD FOCUS IV Sedan (HM) 1.5 EcoBlue
2024.05
2025.11
1499
Y9DA
116
(85)
Sedan
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBlue
2018.09
2025.11
1499
Z2DA
95
(70)
Kombi
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBlue
2018.09
2025.11
1499
ZTDA ZTDB
120
(88)
Kombi
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBlue
2022.08
2025.11
1499
Y9DA
116
(85)
Kombi
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 TDCi
2004.07
2012.09
1560
G8DA G8DB G8DD G8DE G8DF
109
(80)
Hatchback
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 TDCi
2004.07
2012.09
1560
G8DC MTDA
100
(74)
Hatchback
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 TDCi
2005.01
2012.09
1560
GPDA GPDB GPDC HHDA HHDB
90
(66)
Hatchback
FORD FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi
2005.04
2012.09
1560
GPDA GPDB GPDC HHDA HHDB
90
(66)
Sedan
FORD FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi
2005.04
2012.09
1560
G8DA G8DB G8DD G8DE G8DF
109
(80)
Sedan
FORD FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi
2005.04
2012.09
1560
G8DC MTDA
100
(74)
Sedan
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi
2004.07
2012.09
1560
GPDA GPDB GPDC HHDA HHDB
90
(66)
Kombi
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi
2007.12
2012.09
1560
G8DA
110
(81)
Kombi
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi
2004.07
2012.09
1560
G8DA G8DB G8DD G8DE G8DF
109
(80)
Kombi
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi
2004.07
2012.09
1560
G8DC MTDA
100
(74)
Kombi
FORD FOCUS III 1.6 TDCi
2010.07
2017.12
1560
T3DA T3DB
95
(70)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.6 TDCi
2010.07
2017.12
1560
T1DA T1DB
115
(85)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.6 TDCi ECOnetic
2012.05
2015.07
1560
NGDA NGDB
105
(77)
Hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 1.6 TDCi
2012.02
2017.12
1560
T1DA T1DB
115
(85)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 1.6 TDCi
2011.01
2017.12
1560
T3DA T3DB
95
(70)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Sedan 1.6 TDCi
2010.07
2020.02
1560
T1DA T1DB
115
(85)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 1.6 TDCi
2010.07
2020.02
1560
T3DA T3DB
95
(70)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 1.6 TDCi
2012.05
2015.07
1560
NGDA NGDB
105
(77)
Sedan
FORD FOCUS III Turnier 1.6 TDCi
2010.07
2020.02
1560
T3DA T3DB
95
(70)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.6 TDCi
2010.07
2020.02
1560
T1DA T1DB
115
(85)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.6 TDCi ECOnetic
2012.05
2015.07
1560
NGDA NGDB
105
(77)
Kombi
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6
2010.01
2012.09
1596
C16HDEZ
110
(81)
Hatchback
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6
2004.07
2012.09
1596
HWDA HWDB SHDA SHDB SHDC
100
(74)
Hatchback
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 Ti
2004.07
2012.09
1596
HXDA HXDB SIDA
115
(85)
Hatchback
FORD FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) 1.6
2005.04
2012.09
1596
HWDA HWDB SHDA SHDB SHDC
100
(74)
Sedan
FORD FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) 1.6
2010.03
2012.09
1596
C16HDEZ
110
(81)
Sedan
FORD FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) 1.6 Ti
2005.04
2012.09
1596
HXDA HXDB SIDA
115
(85)
Sedan
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 LPG
2009.10
2012.09
1596
SIDA
115
(85)
Kombi
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 Ti
2004.07
2012.09
1596
HXDA HXDB SIDA
115
(85)
Kombi
FORD FOCUS III 1.6 EcoBoost
2010.07
2014.06
1596
JTDA JTDB
182
(134)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.6 EcoBoost
2010.07
2014.06
1596
JQDA JQDB YUDA
150
(110)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.6 Flexifuel
2013.07
2020.02
1596
YUDA
150
(110)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.6 Flexifuel
2010.07
2020.02
1596
MUDA MUDD
120
(88)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.6 LPG
2012.02
2020.02
1596
MUDA
117
(86)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.6 LPG
2012.02
2020.02
1596
MUDA MUDD
120
(88)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.6 Ti
2011.08
2017.12
1596
XTDA XTDB
85
(63)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.6 Ti
2012.02
2017.12
1596
MUDA MUDD
120
(88)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.6 Ti
2010.07
2017.12
1596
PNDA PNDD
125
(92)
Hatchback
FORD FOCUS III 1.6 Ti
2010.07
2020.02
1596
IQDA IQDB IQDC
105
(77)
Hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 1.6 EcoBoost
2011.11
2014.06
1596
JQDA JQDB YUDA
150
(110)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 1.6 EcoBoost
2011.11
2014.06
1596
JTDA JTDB
182
(134)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 1.6 Ti
2011.01
2020.02
1596
IQDA IQDB
105
(77)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Sedan 1.6 EcoBoost
2010.07
2014.06
1596
JTDA JTDB
182
(134)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 1.6 EcoBoost
2010.07
2014.06
1596
JQDA JQDB YUDA
150
(110)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 1.6 Flexifuel
2010.07
2020.02
1596
MUDA MUDD
120
(88)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 1.6 Flexifuel
2013.07
2020.02
1596
YUDA
150
(110)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 1.6 Ti
2011.08
2020.02
1596
XTDA XTDB
85
(63)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 1.6 Ti
2010.07
2020.02
1596
IQDA IQDB IQDC
105
(77)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 1.6 Ti
2010.07
2020.02
1596
PNDA PNDD
125
(92)
Sedan
FORD FOCUS III Turnier 1.6 EcoBoost
2010.07
2014.06
1596
JTDA JTDB
182
(134)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.6 EcoBoost
2010.07
2014.06
1596
JQDA JQDB YUDA
150
(110)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.6 Flexifuel
2013.07
2020.02
1596
YUDA
150
(110)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.6 Flexifuel
2010.07
2020.02
1596
MUDA MUDD
120
(88)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.6 LPG
2012.02
2020.02
1596
MUDA MUDD
120
(88)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.6 LPG
2012.02
2020.02
1596
MUDA
117
(86)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.6 Ti
2012.02
2020.02
1596
MUDA MUDD
120
(88)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.6 Ti
2010.07
2020.02
1596
PNDA PNDD
125
(92)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.6 Ti
2011.08
2020.02
1596
XTDA XTDB
85
(63)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 1.6 Ti
2010.07
2020.02
1596
IQDB IQDC
105
(77)
Kombi
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8 TDCi
2005.01
2012.09
1753
KKDA
115
(85)
Hatchback
FORD FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) 1.8 TDCi
2005.04
2012.09
1753
KKDA
115
(85)
Sedan
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.8 TDCi
2004.07
2012.09
1753
KKDA
115
(85)
Kombi
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8
2006.03
2012.09
1798
Q7DA QQDA QQDB
125
(92)
Hatchback
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8 Flexifuel
2006.01
2012.09
1798
Q7DA QQDA QQDB
125
(92)
Hatchback
FORD FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) 1.8
2006.03
2012.09
1798
Q7DA QQDA QQDB
125
(92)
Sedan
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.8
2006.03
2012.09
1798
Q7DA QQDA QQDB
125
(92)
Kombi
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.8 Flexifuel
2006.01
2012.09
1798
Q7DA QQDA QQDB
125
(92)
Kombi
FORD FOCUS IV (HN) 2.0 EcoBlue
2018.01
2025.11
1995
YLDA
150
(110)
Hatchback
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 2.0 EcoBlue
2018.09
2025.11
1995
YLDA
150
(110)
Kombi
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 2.0 ST EcoBlue
2019.04
2025.11
1995
BCDA
190
(140)
Kombi
FORD FOCUS IV (HN) 2.0 ST EcoBlue
2019.04
2025.11
1996
BCDA
190
(140)
Hatchback
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 TDCi
2004.07
2012.09
1997
G6DA G6DB G6DD G6DG
136
(100)
Hatchback
FORD FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) 2.0 TDCi
2005.04
2012.09
1997
G6DA G6DB G6DD G6DG
136
(100)
Sedan
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 TDCi
2004.07
2012.09
1997
G6DA G6DB G6DD G6DG
136
(100)
Kombi
FORD FOCUS III 2.0 TDCi
2010.07
2014.06
1997
TXDB
163
(120)
Hatchback
FORD FOCUS III 2.0 TDCi
2010.07
2014.06
1997
UKDB
136
(100)
Hatchback
FORD FOCUS III 2.0 TDCi
2010.07
2014.06
1997
UFDB
140
(103)
Hatchback
FORD FOCUS III 2.0 TDCi
2010.07
2014.06
1997
TYDA
115
(85)
Hatchback
FORD FOCUS III 2.0 TDCi
2014.11
2017.12
1997
T7DA T7DB
150
(110)
Hatchback
FORD FOCUS III 2.0 TDCi ST
2014.11
2017.12
1997
T8DA
185
(136)
Hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 2.0 TDCi
2011.01
2014.06
1997
TXDB
163
(120)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 2.0 TDCi
2014.11
2017.12
1997
T7DA T7DB
150
(110)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 2.0 TDCi
2011.01
2014.06
1997
UFDB
140
(103)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/hatchback 2.0 TDCi
2011.01
2014.06
1997
TYDA
115
(85)
Furgon/hatchback
FORD FOCUS III Furgon/kombi 2.0 TDCi
2014.11
2020.02
1997
T7DA T7DB
150
(110)
Furgon/kombi
FORD FOCUS III Sedan 2.0 TDCi
2010.07
2014.06
1997
TYDA
115
(85)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 2.0 TDCi
2010.07
2014.06
1997
UKDB
136
(100)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 2.0 TDCi
2010.07
2014.06
1997
TXDB
163
(120)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 2.0 TDCi
2014.11
2020.02
1997
T7DA T7DB
150
(110)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 2.0 TDCi
2010.07
2014.06
1997
UFDB
140
(103)
Sedan
FORD FOCUS III Turnier 2.0 TDCi
2010.07
2014.06
1997
TYDA
115
(85)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 2.0 TDCi
2010.07
2014.06
1997
UFDB
140
(103)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 2.0 TDCi
2010.07
2014.06
1997
TXDB
163
(120)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 2.0 TDCi
2010.07
2014.06
1997
UKDB
136
(100)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 2.0 TDCi
2014.11
2020.02
1997
T7DA T7DB
150
(110)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 2.0 TDCi ST
2014.11
2020.02
1997
T8DA
185
(136)
Kombi
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0
2004.07
2012.09
1999
AODA AODB AODE SYDA
145
(107)
Hatchback
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0
2004.07
2012.09
1999
AODA AODB AODE SYDA
145
(107)
Kombi
FORD FOCUS III 2.0
2011.09
2018.06
1999
C20HDEX MGDA
162
(119)
Hatchback
FORD FOCUS III 2.0
2013.10
2017.12
1999
XQDA
150
(110)
Hatchback
FORD FOCUS III 2.0 ST
2012.07
2017.12
1999
R9DA R9DB R9DC R9DD
250
(184)
Hatchback
FORD FOCUS III 2.0 Ti-GDi
2011.08
2020.02
1999
MGDA
170
(125)
Hatchback
FORD FOCUS III Sedan 2.0
2013.10
2020.02
1999
XQDA
150
(110)
Sedan
FORD FOCUS III Sedan 2.0 GDi
2011.08
2020.02
1999
MGDA
170
(125)
Sedan
FORD FOCUS III Turnier 2.0
2013.10
2020.02
1999
XQDA
150
(110)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 2.0 ST
2012.07
2020.02
1999
R9DA R9DB R9DC R9DD
250
(184)
Kombi
FORD FOCUS III Turnier 2.0 Ti-GDi
2010.07
2020.02
1999
MGDA
170
(125)
Kombi
FORD FOCUS III 2.3 RS AWD
2015.07
2018.02
2261
YVDA
350
(257)
Hatchback
FORD FOCUS IV (HN) 2.3 ST EcoBoost
2019.04
2025.11
2261
N3DA N3DB
280
(206)
Hatchback
FORD FOCUS IV Turnier (HP) 2.3 ST EcoBoost
2019.04
2025.11
2261
N3DA N3DB
280
(206)
Kombi
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.5 ST
2005.10
2012.09
2522
HYDA
225
(166)
Hatchback
Pokaż więcej
FORD FOCUS I (DAW, DBW) 1.4 16V
1998.10
2004.11
1388
FXDA FXDB FXDC FXDD
75
(55)
Hatchback
FORD FOCUS I (DAW, DBW) 1.4 16V
1998.10
1999.09
1388
FXDA
75
(55)
Hatchback
FORD FOCUS I Furgon/kombi (DNW) 1.4
1999.04
2005.03
1388
FXDA FXDB FXDC FXDD
75
(55)
Furgon/kombi
FORD FOCUS I Sedan (DFW) 1.4 16V
1999.02
2004.11
1388
FXDA FXDB FXDC FXDD
75
(55)
Sedan
FORD FOCUS I Turnier (DNW) 1.4 16V
1999.02
2004.11
1388
FXDA FXDB FXDC FXDD
75
(55)
Kombi
FORD FOCUS II Furgon/kombi 1.4
2005.09
2011.07
1388
ASDA ASDB
80
(59)
Furgon/kombi
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 TDCi
2005.02
2007.03
1560
HHDA HHDB
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 TDCi
2003.10
2007.03
1560
G8DA G8DB G8DD G8DE G8DF
109
(80)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FOCUS II Furgon/kombi 1.6 TDCi
2004.11
2011.07
1560
G8DC MTDA
101
(74)
Furgon/kombi
FORD FOCUS II Furgon/kombi 1.6 TDCi
2004.07
2011.07
1560
G8DA
109
(80)
Furgon/kombi
FORD FOCUS II Furgon/kombi 1.6 TDCi
2005.09
2011.07
1560
HHDA
90
(66)
Furgon/kombi
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.6
2003.10
2007.03
1596
HWDA HWDB SHDA SHDB SHDC
100
(74)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 Ti
2004.08
2007.03
1596
HXDA SIDA
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 16V
1998.10
2004.11
1596
FYDA FYDB FYDC FYDD FYDH
100
(74)
Hatchback
FORD FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 16V Flexifuel
2002.01
2004.11
1596
FYDH
102
(75)
Hatchback
FORD FOCUS I Furgon/kombi (DNW) 1.6
1999.04
2005.03
1596
FYDA FYDB FYDC FYDD
101
(74)
Furgon/kombi
FORD FOCUS I Sedan (DFW) 1.6 16V
1999.02
2004.11
1596
FYDA FYDB FYDC FYDD FYDH
100
(74)
Sedan
FORD FOCUS I Turnier (DNW) 1.6 16V
1999.02
2004.11
1596
FYDA FYDB FYDC FYDD FYDH
100
(74)
Kombi
FORD FOCUS I Turnier (DNW) 1.6 16V Flexifuel
2002.01
2004.11
1596
FYDH
102
(75)
Kombi
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 LPG
2009.10
2011.07
1596
SIDA
115
(85)
Hatchback
FORD FOCUS II Furgon/kombi 1.6
2005.09
2011.07
1596
HWDA
101
(74)
Furgon/kombi
FORD FOCUS II Furgon/kombi 1.6 Ti-VCT
2005.09
2011.07
1596
HXDA HXDB SIDA
116
(85)
Furgon/kombi
FORD FOCUS II kabriolet 1.6
2006.10
2010.09
1596
HWDA HWDB SHDA SHDB SHDC
100
(74)
kabriolet
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6
2004.07
2011.07
1596
HWDA HWDB SHDA SHDB SHDC
100
(74)
Kombi
FORD FOCUS I (DAW, DBW) 1.6
2003.07
2007.06
1598
FYDA
103
(76)
Hatchback
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 TDCi
2005.01
2007.03
1753
KKDA KKDB
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 DI / TDDi
1999.08
2004.11
1753
BHDA BHDB
75
(55)
Hatchback
FORD FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 TDCi
2002.08
2004.11
1753
FFDA
100
(74)
Hatchback
FORD FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 TDCi
2001.03
2004.11
1753
F9DA F9DB
115
(85)
Hatchback
FORD FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 Turbo DI / TDDi
1998.10
2004.11
1753
C9DA C9DB C9DC
90
(66)
Hatchback
FORD FOCUS I Furgon/kombi (DNW) 1.8 TDCi
2002.08
2005.03
1753
FFDA
101
(74)
Furgon/kombi
FORD FOCUS I Furgon/kombi (DNW) 1.8 TDCi
2001.08
2005.03
1753
F9DA F9DB
116
(85)
Furgon/kombi
FORD FOCUS I Furgon/kombi (DNW) 1.8 TDDi
1999.08
2005.03
1753
BHDA BHDB
75
(55)
Furgon/kombi
FORD FOCUS I Furgon/kombi (DNW) 1.8 TDDi
1998.08
2005.03
1753
C9DA C9DB C9DC
90
(66)
Furgon/kombi
FORD FOCUS I Sedan (DFW) 1.8 TDCi
2002.08
2004.11
1753
FFDA
100
(74)
Sedan
FORD FOCUS I Sedan (DFW) 1.8 TDCi
2001.03
2004.11
1753
F9DA F9DB
115
(85)
Sedan
FORD FOCUS I Sedan (DFW) 1.8 Turbo DI / TDDi
1999.02
2004.11
1753
C9DA C9DB C9DC
90
(66)
Sedan
FORD FOCUS I Sedan (DFW) 1.8 Turbo DI / TDDi
2001.08
2005.03
1753
BHDA BHDB
75
(55)
Sedan
FORD FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 DI / TDDi
1999.08
2004.11
1753
BHDA BHDB
75
(55)
Kombi
FORD FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 TDCi
2001.03
2004.11
1753
F9DA F9DB
115
(85)
Kombi
FORD FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 TDCi
2002.08
2004.11
1753
FFDA
100
(74)
Kombi
FORD FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 Turbo DI / TDDi
1999.02
2004.11
1753
C9DA C9DB C9DC
90
(66)
Kombi
FORD FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 16V
1998.10
2004.11
1796
EYDB EYDC EYDD EYDE EYDF EYDG EYDI EYDJ EYDL
115
(85)
Hatchback
FORD FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 16V BiFuel
2002.09
2004.07
1796
EYDD EYDG EYDI
115
(85)
Hatchback
FORD FOCUS I Furgon/kombi (DNW) 1.8
1999.04
2005.03
1796
EYDB EYDC EYDD EYDE EYDF EYDG
116
(85)
Furgon/kombi
FORD FOCUS I Sedan (DFW) 1.8 16V
1999.02
2004.11
1796
EYDB EYDC EYDD EYDE EYDF EYDG EYDI EYDJ EYDL
115
(85)
Sedan
FORD FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 16V
1999.02
2004.11
1796
EYDB EYDC EYDD EYDE EYDF EYDG EYDI EYDJ EYDL
115
(85)
Kombi
FORD FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 BiFuel
2003.02
2005.01
1796
EYDL
111
(82)
Kombi
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.8
2005.09
2007.03
1798
QQDC
122
(90)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.8
2003.10
2007.03
1798
CSDA CSDB
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.8
2004.04
2007.03
1798
Q7DA QQDA QQDB
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 Flexifuel
2006.01
2007.03
1798
Q7DA
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FOCUS II Furgon/kombi 1.8 Flexifuel
2009.06
2011.07
1798
Q7DA QQDA
125
(92)
Furgon/kombi
FORD FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) 1.8 Flexifuel
2006.06
2011.07
1798
Q7DA QQDA QQDB
125
(92)
Sedan
FORD FOCUS I (DAW, DBW) 2.0 16V
1998.10
2004.11
1988
EDDB EDDC EDDD EDDF
131
(96)
Hatchback
FORD FOCUS I (DAW, DBW) RS
2002.10
2004.11
1988
HMDA
215
(158)
Hatchback
FORD FOCUS I (DAW, DBW) ST170
2002.03
2004.11
1988
ALDA
173
(127)
Hatchback
FORD FOCUS I Sedan (DFW) 2.0 16V
1999.02
2004.11
1988
EDDB EDDC EDDD EDDF
131
(96)
Sedan
FORD FOCUS I Turnier (DNW) 2.0 16V
1999.02
2004.11
1988
EDDB EDDC EDDD EDDF
131
(96)
Kombi
FORD FOCUS I Turnier (DNW) ST170
2002.08
2004.11
1988
ALDA
173
(127)
Kombi
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 2.0 TDCi
2003.10
2007.03
1997
G6DC G6DE G6DF
133
(98)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 2.0 TDCi
2003.10
2007.03
1997
G6DA G6DB G6DD G6DG
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 TDCi
2008.02
2011.07
1997
IXDA
110
(81)
Hatchback
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 TDCi
2004.07
2008.01
1997
G6DE G6DF
133
(98)
Hatchback
FORD FOCUS II Furgon/kombi 2.0 TDCi
2009.06
2011.07
1997
IXDA
110
(81)
Furgon/kombi
FORD FOCUS II Furgon/kombi 2.0 TDCi
2005.09
2011.07
1997
G6DB
136
(100)
Furgon/kombi
FORD FOCUS II kabriolet 2.0 TDCi
2006.10
2010.09
1997
G6DA G6DB G6DD G6DG
136
(100)
kabriolet
FORD FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) 2.0 TDCi
2008.02
2011.07
1997
IXDA
110
(81)
Sedan
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 TDCi
2004.07
2008.01
1997
G6DE G6DF
133
(98)
Kombi
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 TDCi
2008.02
2011.07
1997
IXDA
110
(81)
Kombi
FORD FOCUS C-MAX (DM2) 2.0
2004.03
2007.03
1999
AODA AODB AODE SYDA
145
(107)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 CNG
2009.04
2011.07
1999
SYDA
145
(107)
Hatchback
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 Flex
2008.10
2010.03
1999
SYDA
145
(107)
Hatchback
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 LPG
2008.06
2011.07
1999
SYDA
145
(107)
Hatchback
FORD FOCUS II kabriolet 2.0
2006.10
2010.09
1999
AODA AODB AODE SYDA
145
(107)
kabriolet
FORD FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) 2.0
2005.04
2011.07
1999
AODA AODB AODE SYDA
145
(107)
Sedan
FORD FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 LPG
2008.06
2011.07
1999
SYDA
145
(107)
Kombi
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.5 RS
2009.01
2011.07
2521
JZDA
305
(224)
Hatchback
FORD FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.5 RS 500
2010.05
2011.07
2521
JZDA
350
(257)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Ford Focus
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W20 1l MAGNATEC

5W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
61.82 
zł
54.96
44.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.50 
zł
50.52
41.07 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
56.19 
zł
54.50
44.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special TEC F

5W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.76 
zł
355.84
289.30 zł
(71.17 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W20 5l SYNPOWER

5W20 5l

API SN
ACEA A1 B1
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
353.94 
zł
295.54
240.28 zł
(59.11 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
78.07 
zł
61.67
50.14 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W20 1l SPECIFIC

5W20 1l

API SN
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
93.05 
zł
73.50
59.76 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l Special TEC F

5W30 1l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
93.71 
zł
80.59
65.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W20 5l Special TEC F ECO

5W20 5l

API SN
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.72 
zł
355.80
289.27 zł
(71.16 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 1l Cleansynto

5W30 1l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.40 
zł
63.71
51.80 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: FORD FOCUS – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: FORD FOCUS powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: FORD FOCUS typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: FORD FOCUS jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: FORD FOCUS, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: FORD FOCUS?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: FORD FOCUS? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: FORD FOCUS, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: FORD FOCUS w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: FORD FOCUS.