Oleje silnikowe do HYUNDAI ELANTRA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 37 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
HYUNDAI ELANTRA IV Sedan (HD) 1.6 CRDi
2005.11
2011.12
1582
D4FB
116
(85)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA V Sedan (MD, UD) 1.6 CRDi
2011.02
2015.12
1582
D4FB
128
(94)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA VI Sedan (AD, ADA) 1.6 D
2016.02
2020.12
1582
D4FB
136
(100)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA IV Sedan (HD) 1.6 CVVT
2006.01
2013.12
1591
G4FC
121
(89)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA V Sedan (MD, UD) 1.6
2011.06
2015.12
1591
G4FG
132
(97)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA V Sedan (MD, UD) 1.6
2011.06
2015.08
1591
G4FD G4HN
140
(103)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA V Sedan (MD, UD) 1.6
2011.06
2015.12
1591
G4FG
131
(96)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA V Sedan (MD, UD) 1.6
2011.04
2016.04
1591
G4FG
128
(94)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA VI Sedan (AD, ADA) 1.6
2016.02
2020.12
1591
G4FG
128
(94)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA VI Sedan (AD, ADA) 1.6 SR Turbo
2016.02
2020.12
1591
G4FJ
204
(150)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA VII Sedan (CN7) 1.6
2020.03
1598
G4FM
123
(90)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA V Sedan (MD, UD) 1.8
2010.09
2016.12
1797
G4NB
150
(110)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA VI Sedan (AD, ADA) 2.0
2016.02
2020.12
1999
G4NA G4NH
150
(110)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA VI Sedan (AD, ADA) 2.0
2015.10
2020.12
1999
G4NA
152
(112)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA VII Sedan (CN7) 2.0
2020.09
1999
G4NL G4NS
150
(110)
Sedan
Pokaż więcej
HYUNDAI ELANTRA IV Sedan (HD) 1.6 CVVT
2006.06
2011.06
1591
G4FC
122
(90)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA III (XD) 1.6
2000.06
2006.07
1599
G4GR
90
(66)
Hatchback
HYUNDAI ELANTRA III (XD) 1.6
2000.06
2006.07
1599
G4ED
107
(79)
Hatchback
HYUNDAI ELANTRA III (XD) 1.6
2003.05
2006.07
1599
G4ED
105
(77)
Hatchback
HYUNDAI ELANTRA III (XD) 1.6
2003.09
2006.07
1599
G4GA
112
(82)
Hatchback
HYUNDAI ELANTRA III Sedan (XD) 1.6
2000.06
2006.07
1599
G4GR
90
(66)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA III Sedan (XD) 1.6
2000.06
2006.07
1599
G4ED
107
(79)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA III Sedan (XD) 1.6
2003.05
2006.05
1599
G4ED
105
(77)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA III (XD) 1.8
2000.06
2003.07
1795
G4BB
107
(79)
Hatchback
HYUNDAI ELANTRA III (XD) 1.8
2000.06
2006.07
1795
G4BB G4GB
132
(97)
Hatchback
HYUNDAI ELANTRA III Sedan (XD) 1.8
2000.06
2006.07
1795
G4BB G4GB
132
(97)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA III Sedan (XD) 1.8
2000.06
2003.07
1795
G4BB
107
(79)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA III (XD) 2.0
2000.06
2006.07
1975
G4GC-G
139
(102)
Hatchback
HYUNDAI ELANTRA III (XD) 2.0
2003.10
2006.07
1975
G4GC
143
(105)
Hatchback
HYUNDAI ELANTRA III (XD) 2.0
2000.06
2006.07
1975
G4GC
141
(104)
Hatchback
HYUNDAI ELANTRA III Sedan (XD) 2.0
2000.06
2006.07
1975
G4GC
141
(104)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA III Sedan (XD) 2.0
2000.06
2006.07
1975
G4GC-G
139
(102)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA III Sedan (XD) 2.0
2003.10
2006.07
1975
G4GC
143
(105)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA IV Sedan (HD) 2.0 CVVT
2006.06
2011.06
1975
G4GC
143
(105)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA IV Sedan (HD) 2.0 CVVT
2006.06
2010.05
1975
G4GC
140
(103)
Sedan
HYUNDAI ELANTRA III (XD) 2.0 CRDi
2001.04
2006.07
1991
D4EA
113
(83)
Hatchback
HYUNDAI ELANTRA III Sedan (XD) 2.0 CRDi
2001.04
2006.07
1991
D4EA
113
(83)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Hyundai Elantra
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.20 
zł
340.72
277.01 zł
(68.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
312.79 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special TEC F

5W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.76 
zł
355.84
289.30 zł
(71.17 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.80 
zł
61.67
50.14 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: HYUNDAI ELANTRA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: HYUNDAI ELANTRA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: HYUNDAI ELANTRA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: HYUNDAI ELANTRA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: HYUNDAI ELANTRA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: HYUNDAI ELANTRA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: HYUNDAI ELANTRA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: HYUNDAI ELANTRA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: HYUNDAI ELANTRA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: HYUNDAI ELANTRA.