Oleje silnikowe do HYUNDAI I30

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 121 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.0 T-GDI
2016.11
998
G3LC G3LE
120
(88)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.0 T-GDI
2024.05
998
G3LE
101
(74)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.0 T-GDI
2026.01
998
G3LE G3LH
116
(85)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.0 T-GDI hybrid 48V
2020.03
998
G3LF
120
(88)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.0 T-GDI hybrid 48V
2024.08
998
G3LF
101
(74)
Hatchback
HYUNDAI i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 1.0 T-GDI
2017.06
998
G3LC G3LE
120
(88)
Hatchback
HYUNDAI i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 1.0 T-GDI hybrid 48V
2020.06
998
G3LF
120
(88)
Hatchback
HYUNDAI i30 Hatchback Van (PDE) 1.0 T-GDi
2016.11
998
G3LC
120
(88)
Furgon/hatchback
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.0 T-GDI
2024.05
998
G3LE
101
(74)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.0 T-GDI
2026.01
998
G3LE G3LH
116
(85)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.0 T-GDI
2017.03
998
G3LC G3LE
120
(88)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.0 T-GDI hybrid 48V
2020.03
998
G3LF
120
(88)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.0 T-GDI hybrid 48V
2025.04
998
G3LE G3LF
101
(74)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi Van (PDE) 1.0 T-GDi
2017.03
998
G3LC
120
(88)
Furgon/kombi
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.4 T-GDI
2016.11
2020.12
1353
G4LD
140
(103)
Hatchback
HYUNDAI i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 1.4 T-GDI
2017.06
1353
G4LD
140
(103)
Hatchback
HYUNDAI i30 Hatchback Van (PDE) 1.4 T-GDi
2016.11
2020.12
1353
G4LD
140
(103)
Furgon/hatchback
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.4 T-GDI
2017.03
2020.12
1353
G4LD
140
(103)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi Van (PDE) 1.4 T-GDi
2017.03
2020.12
1353
G4LD
140
(103)
Furgon/kombi
HYUNDAI i30 (GD) 1.4
2014.12
2016.12
1368
G4LC
101
(74)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.4 MPI
2016.11
2020.12
1368
G4LC
100
(74)
Hatchback
HYUNDAI i30 coupe 1.4
2014.12
1368
G4LC
101
(74)
coupe
HYUNDAI i30 Hatchback Van (GDE) 1.4 MPI
2015.05
2017.05
1368
G4LC
101
(74)
Furgon/hatchback
HYUNDAI i30 Kombi (GD) 1.4
2014.01
2017.05
1368
G4LC
101
(74)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.4 MPI
2017.03
2020.12
1368
G4LC
101
(74)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi Van (GDE, GD) 1.4 MPI
2015.05
2017.05
1368
G4LC
101
(74)
Furgon/kombi
HYUNDAI i30 (FD) 1.4
2007.10
2011.11
1396
G4FA
109
(80)
Hatchback
HYUNDAI i30 (FD) 1.4
2007.10
2011.11
1396
G4FA
105
(77)
Hatchback
HYUNDAI i30 (GD) 1.4
2011.12
2015.12
1396
G4FA
99
(73)
Hatchback
HYUNDAI i30 (GD) 1.4 CRDi
2011.12
2016.12
1396
D4FC
90
(66)
Hatchback
HYUNDAI i30 (GD) 1.4 LPG
2013.01
2014.12
1396
G4FA
99
(73)
Hatchback
HYUNDAI i30 coupe 1.4
2013.05
2014.12
1396
G4FA
99
(73)
coupe
HYUNDAI i30 coupe 1.4 CRDi
2013.05
2017.05
1396
D4FC
90
(66)
coupe
HYUNDAI i30 Kombi (FD) 1.4
2009.11
2012.06
1396
G4FA
109
(80)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (FD) 1.4
2007.10
2012.06
1396
G4FA
105
(77)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (FD) 1.4 LPG
2009.11
2012.06
1396
G4FA
109
(80)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (GD) 1.4
2012.06
2015.12
1396
G4FA
99
(73)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (GD) 1.4 CRDi
2012.06
2017.05
1396
D4FC
90
(66)
Kombi
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.5 T-GDI hybrid 48V
2024.05
1482
G4LK
140
(103)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.5 T-GDI hybrid 48V
2020.03
1482
G4LK
160
(118)
Hatchback
HYUNDAI i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 1.5 T-GDI hybrid 48V
2024.05
1482
G4LK
140
(103)
Hatchback
HYUNDAI i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 1.5 T-GDI Hybrid 48V
2020.03
1482
G4LK
160
(118)
Hatchback
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.5 T-GDI hybrid 48V
2024.05
1482
G4LK
140
(103)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.5 T-GDI Hybrid 48V
2020.03
1482
G4LK
160
(118)
Kombi
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.5
2020.06
1498
G4LG
110
(81)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.5 DPI
2024.04
1498
G4LG
97
(71)
Hatchback
HYUNDAI i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 1.5 DPI
2024.04
1498
G4LG
97
(71)
Hatchback
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.5
2020.06
1498
G4LG
110
(81)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.5 DPI
2024.04
1498
G4LG
97
(71)
Kombi
HYUNDAI i30 (FD) 1.6 CRDi
2010.01
2011.11
1582
D4FB
128
(94)
Hatchback
HYUNDAI i30 (FD) 1.6 CRDi
2007.10
2011.11
1582
D4FB
116
(85)
Hatchback
HYUNDAI i30 (FD) 1.6 CRDi
2007.10
2011.11
1582
D4FB
90
(66)
Hatchback
HYUNDAI i30 (FD) 1.6 CRDi VGT
2007.10
2011.11
1582
D4FB
110
(81)
Hatchback
HYUNDAI i30 (GD) 1.6 CRDi
2011.11
2016.12
1582
D4FB
136
(100)
Hatchback
HYUNDAI i30 (GD) 1.6 CRDi
2011.12
2015.12
1582
D4FB
128
(94)
Hatchback
HYUNDAI i30 (GD) 1.6 CRDi
2011.12
2016.12
1582
D4FB
110
(81)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi
2016.11
1582
D4FB
95
(70)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi
2016.11
1582
D4FB
110
(81)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi
2016.11
1582
D4FB
136
(100)
Hatchback
HYUNDAI i30 coupe 1.6 CRDi
2013.05
1582
D4FB
128
(94)
coupe
HYUNDAI i30 coupe 1.6 CRDi
2014.12
1582
D4FB
136
(100)
coupe
HYUNDAI i30 coupe 1.6 CRDi
2013.05
1582
D4FB
110
(81)
coupe
HYUNDAI i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 1.6 CRDi
2017.12
2022.01
1582
D4FB
136
(100)
Hatchback
HYUNDAI i30 Hatchback Van (GDE) 1.6 CRDI
2015.05
1582
D4FB
110
(81)
Furgon/hatchback
HYUNDAI i30 Kombi (FD) 1.6 CRDi
2008.02
2012.06
1582
D4FB
90
(66)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (FD) 1.6 CRDi
2008.02
2012.06
1582
D4FB
116
(85)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (FD) 1.6 CRDi
2010.01
2012.06
1582
D4FB
128
(94)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (GD) 1.6 CRDi
2012.06
1582
D4FB
136
(100)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (GD) 1.6 CRDi
2012.06
2015.12
1582
D4FB
128
(94)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (GD) 1.6 CRDi
2012.06
1582
D4FB
110
(81)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.6 CRDi
2017.03
1582
D4FB
136
(100)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.6 CRDi
2017.03
1582
D4FB
110
(81)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.6 CRDi
2018.08
1582
D4FB
128
(94)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi Van (GDE, GD) 1.6 CRDI
2015.05
1582
D4FB
110
(81)
Furgon/kombi
HYUNDAI i30 Kombi Van (PDE) 1.6 CRDi VGT
2017.03
1582
D4FB
110
(81)
Furgon/kombi
HYUNDAI i30 Kombi Van (PDE) 1.6 CRDi VGT
2017.03
1582
D4FB
136
(100)
Furgon/kombi
HYUNDAI i30 (FD) 1.6
2008.02
2011.11
1591
G4FC
126
(93)
Hatchback
HYUNDAI i30 (FD) 1.6
2007.10
2011.11
1591
G4FC
122
(90)
Hatchback
HYUNDAI i30 (FD) 1.6
2007.10
2011.11
1591
G4FC
116
(85)
Hatchback
HYUNDAI i30 (GD) 1.6
2011.12
2015.12
1591
G4FC G4FG
129
(95)
Hatchback
HYUNDAI i30 (GD) 1.6
2014.06
1591
G4FC
131
(96)
Hatchback
HYUNDAI i30 (GD) 1.6
2012.01
2016.12
1591
G4FC G4FG
120
(88)
Hatchback
HYUNDAI i30 (GD) 1.6 GDI
2011.12
2016.12
1591
G4FD
135
(99)
Hatchback
HYUNDAI i30 (GD) 1.6 T-GDI
2015.01
1591
G4FJ
186
(137)
Hatchback
HYUNDAI i30 coupe 1.6 GDI
2013.05
1591
G4FD
135
(99)
coupe
HYUNDAI i30 coupe 1.6 MPI
2013.05
1591
G4FC
120
(88)
coupe
HYUNDAI i30 coupe 1.6 T-GDI
2015.01
1591
G4FJ
186
(137)
coupe
HYUNDAI i30 Hatchback Van (GDE) 1.6 GDI
2015.05
1591
G4FD
135
(99)
Furgon/hatchback
HYUNDAI i30 Hatchback Van (GDE) 1.6 T-GDI
2015.05
1591
G4FJ
186
(137)
Furgon/hatchback
HYUNDAI i30 Kombi (FD) 1.6
2008.02
2012.06
1591
G4FC
116
(85)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (FD) 1.6
2008.02
2012.06
1591
G4FC
126
(93)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (FD) 1.6
2008.02
2012.06
1591
G4FC
122
(90)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (GD) 1.6
2012.06
1591
G4FC G4FG
120
(88)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (GD) 1.6
2012.06
2015.12
1591
G4FD
129
(95)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (GD) 1.6 GDI
2012.06
1591
G4FD
135
(99)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi Van (GDE, GD) 1.6 GDI
2015.05
1591
G4FD
135
(99)
Furgon/kombi
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi
2018.08
1598
D4FE
95
(70)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi
2018.08
1598
D4FE
116
(85)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi
2018.08
1598
D4FE
110
(81)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi
2018.08
1598
D4FE
136
(100)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi hybrid 48V
2020.03
1598
D4FE
136
(100)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 T-GDi
2026.02
1598
G4FY
150
(110)
Hatchback
HYUNDAI i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 1.6 CRDi
2018.09
1598
D4FE
136
(100)
Hatchback
HYUNDAI i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 1.6 CRDi hybrid 48V
2020.03
1598
D4FE
136
(100)
Hatchback
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.6 CRDi
2018.08
1598
D4FE
110
(81)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.6 CRDi
2018.08
1598
D4FE
116
(85)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.6 CRDi
2018.08
1598
D4FE
136
(100)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.6 CRDi hybrid 48V
2020.03
1598
D4FE
136
(100)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (PDE) 1.6 T-GDi
2026.02
1598
G4FY
150
(110)
Kombi
HYUNDAI i30 (FD) 2.0
2007.10
2011.11
1975
G4GC
143
(105)
Hatchback
HYUNDAI i30 Kombi (FD) 2.0
2008.02
2012.06
1975
G4GC
143
(105)
Kombi
HYUNDAI i30 (FD) 2.0 CRDi
2007.10
2011.11
1991
D4EA
140
(103)
Hatchback
HYUNDAI i30 (FD) 2.0 CRDi
2007.10
2011.11
1991
D4EA
136
(100)
Hatchback
HYUNDAI i30 Kombi (FD) 2.0 CRDi
2008.02
2012.06
1991
D4EA
140
(103)
Kombi
HYUNDAI i30 Kombi (FD) 2.0 CRDi
2008.10
2012.06
1991
D4EA
136
(100)
Kombi
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 2.0 N
2021.03
1998
G4KH
280
(206)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 2.0 N
2017.07
1998
G4KH
250
(184)
Hatchback
HYUNDAI i30 (PDE, PD, PDEN) 2.0 N
2017.07
1998
G4KH
275
(202)
Hatchback
HYUNDAI i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 2.0 N
2017.11
1998
G4KH
250
(184)
Hatchback
HYUNDAI i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 2.0 N
2021.03
1998
G4KH
280
(206)
Hatchback
HYUNDAI i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 2.0 N
2017.11
2020.09
1998
G4KH
275
(202)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Hyundai I30
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

ACEA C3 C4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.04 
zł
56.30
45.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 10W40 1l EVOLUTION

10W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.18 
zł
43.82
35.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: HYUNDAI I30 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: HYUNDAI I30 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: HYUNDAI I30 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: HYUNDAI I30 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: HYUNDAI I30, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: HYUNDAI I30?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: HYUNDAI I30? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: HYUNDAI I30, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: HYUNDAI I30 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: HYUNDAI I30.