Oleje silnikowe do HYUNDAI ACCENT

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 46 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
HYUNDAI ACCENT V Sedan (HC) 1.4
2018.07
1368
G4LC
99
(73)
Sedan
HYUNDAI ACCENT IV (RB) 1.4
2010.11
2018.03
1396
G4FA
107
(79)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT IV Sedan (RB) 1.6 CRDi
2010.11
2017.12
1582
D4FB
128
(94)
Sedan
HYUNDAI ACCENT IV Sedan (RB) 1.6 CRDI
2011.04
2017.12
1582
D4FB
136
(100)
Sedan
HYUNDAI ACCENT IV (RB) 1.6
2010.11
2018.03
1591
G4FC
124
(91)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT IV (RB) 1.6 CVVT
2010.12
2017.12
1591
G4FC
122
(90)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT IV Sedan (RB) 1.6
2010.11
2017.12
1591
G4FC
123
(91)
Sedan
HYUNDAI ACCENT IV Sedan (RB) 1.6 GDI
2010.11
2017.12
1591
G4FD
140
(103)
Sedan
Pokaż więcej
HYUNDAI ACCENT I (X-3) 1.3
1994.10
2000.01
1341
G4DH G4EH
75
(55)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT I (X-3) 1.3
1994.10
2000.01
1341
G4CH G4EH
60
(44)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT I (X-3) 1.3 i 12V
1994.10
2000.01
1341
G4EH
84
(62)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.3
2000.01
2005.11
1341
G4EA
86
(63)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.3
2000.01
2005.11
1341
G4EA
83
(61)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.3
2002.08
2005.11
1341
G4EA
84
(62)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.3
2000.01
2005.11
1341
G4EA
75
(55)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT II Sedan (LC) 1.3
2000.01
2005.11
1341
G4EA
75
(55)
Sedan
HYUNDAI ACCENT II Sedan (LC) 1.3
2000.01
2005.11
1341
G4EA
86
(63)
Sedan
HYUNDAI ACCENT Sedan (X-3) 1.3
1994.10
2000.01
1341
G4CH G4EH
60
(44)
Sedan
HYUNDAI ACCENT Sedan (X-3) 1.3
1994.10
2000.01
1341
G4DH G4EH
75
(55)
Sedan
HYUNDAI ACCENT Sedan (X-3) 1.3 i 12V
1994.10
2000.01
1341
G4EH
84
(62)
Sedan
HYUNDAI ACCENT IV Sedan (RB) 1.4
2010.11
1368
G4LC
101
(74)
Sedan
HYUNDAI ACCENT III (MC) 1.4 GL
2005.11
2010.11
1399
G4EE
97
(71)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT III Sedan (MC) 1.4 GL
2005.11
2010.11
1399
G4EE
97
(71)
Sedan
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.5 CRDi
2002.04
2005.11
1493
D3EA
82
(60)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT II Sedan (LC) 1.5 CRDi
2002.01
2005.11
1493
D3DA D3EA
82
(60)
Sedan
HYUNDAI ACCENT III (MC) 1.5 CRDi GLS
2005.11
2010.11
1493
D4FA
110
(81)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT III Sedan (MC) 1.5 CRDi GLS
2005.11
2010.11
1493
D4FA
110
(81)
Sedan
HYUNDAI ACCENT I (X-3) 1.5
1994.10
1997.12
1495
G4EK
94
(69)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT I (X-3) 1.5 i 12V
1994.10
2000.01
1495
G4EK
88
(65)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT I (X-3) 1.5 i 16V
1995.12
2000.01
1495
G4FK
99
(73)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.5
2000.01
2002.10
1495
G4EK
92
(68)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.5
1999.09
2002.10
1495
G4FK
105
(77)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.5
2000.01
2005.11
1495
G4EB
90
(66)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.5
1999.09
2002.10
1495
G4EK
88
(65)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.5
2000.09
2003.02
1495
G4EC-G
102
(75)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT II Sedan (LC) 1.5
2000.01
2006.12
1495
G4EK
94
(69)
Sedan
HYUNDAI ACCENT II Sedan (LC) 1.5
1999.09
2002.10
1495
G4FK
102
(75)
Sedan
HYUNDAI ACCENT II Sedan (LC) 1.5
2000.01
2005.11
1495
G4EB
90
(66)
Sedan
HYUNDAI ACCENT II Sedan (LC) 1.5
1999.09
2002.10
1495
G4FK
99
(73)
Sedan
HYUNDAI ACCENT Sedan (X-3) 1.5 i 12V
1994.10
2000.01
1495
G4EK
88
(65)
Sedan
HYUNDAI ACCENT Sedan (X-3) 1.5 i 16V
1995.10
2000.01
1495
G4FK
99
(73)
Sedan
HYUNDAI ACCENT IV Sedan (RB) 1.6
2010.11
1591
G4FC
122
(90)
Sedan
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.6
2002.12
2005.11
1599
G4ED
105
(77)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT II Sedan (LC) 1.6
2002.12
2005.11
1599
G4ED
105
(77)
Sedan
HYUNDAI ACCENT III (MC) 1.6 GLS
2005.11
2010.11
1599
G4ED
112
(82)
Hatchback
HYUNDAI ACCENT III Sedan (MC) 1.6 GLS
2005.11
2010.11
1599
G4ED
112
(82)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Hyundai Accent
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 10W40 4l M-SUP

10W40 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
157.02 
zł
130.64
106.21 zł
(32.66 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.77 
zł
48.28
39.25 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: HYUNDAI ACCENT – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: HYUNDAI ACCENT powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: HYUNDAI ACCENT typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: HYUNDAI ACCENT jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: HYUNDAI ACCENT, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: HYUNDAI ACCENT?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: HYUNDAI ACCENT? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: HYUNDAI ACCENT, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: HYUNDAI ACCENT w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: HYUNDAI ACCENT.