Oleje silnikowe do HYUNDAI I20

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 49 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
HYUNDAI i20 ACTIVE (IB, GB) 1.0 T-GDI
2015.09
2018.06
998
G3LC
120
(88)
Hatchback
HYUNDAI i20 ACTIVE (IB, GB) 1.0 T-GDI
2015.09
2018.06
998
G3LC
101
(74)
Hatchback
HYUNDAI i20 II (GB, IB) 1.0 T-GDI
2016.01
2020.08
998
G3LC
120
(88)
Hatchback
HYUNDAI i20 II (GB, IB) 1.0 T-GDI
2016.01
2020.08
998
G3LC
101
(74)
Hatchback
HYUNDAI i20 II coupe (GB) 1.0 T-GDI
2016.01
2021.09
998
G3LC
120
(88)
coupe
HYUNDAI i20 II coupe (GB) 1.0 T-GDI
2016.01
2021.09
998
G3LC
101
(74)
coupe
HYUNDAI i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.0 T-GDi
2016.01
2021.09
998
G3LC
101
(74)
Furgon/hatchback
HYUNDAI i20 III (BC3, BI3) 1.0 T-GDI
2025.10
998
G3LE
90
(66)
Hatchback
HYUNDAI i20 III (BC3, BI3) 1.0 T-GDI
2020.08
998
G3LE
101
(74)
Hatchback
HYUNDAI i20 III (BC3, BI3) 1.0 T-GDI hybrid 48V
2020.08
998
G3LE G3LF
120
(88)
Hatchback
HYUNDAI i20 III (BC3, BI3) 1.0 T-GDI hybrid 48V
2020.08
998
G3LE G3LF
101
(74)
Hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.1 CRDi
2012.03
2015.12
1120
D3FA
75
(55)
Hatchback
HYUNDAI i20 II (GB, IB) 1.1 CRDi
2014.11
2018.06
1120
D3FA
75
(55)
Hatchback
HYUNDAI i20 II coupe (GB) 1.1 CRDi
2015.05
2021.09
1120
D3FA
75
(55)
coupe
HYUNDAI i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.1 CRDi
2015.05
2021.09
1120
D3FA
75
(55)
Furgon/hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.2
2008.12
2014.08
1197
G4AG
76
(56)
Hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.2
2008.08
2014.08
1197
G4UG
80
(59)
Hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.2
2013.01
2014.08
1197
G4AG
84
(62)
Hatchback
HYUNDAI i20 II (GB, IB) 1.2
2014.11
2021.06
1197
G4LA 11
83
(61)
Hatchback
HYUNDAI i20 III (BC3, BI3) 1.2
2024.05
1197
G4LF
79
(58)
Hatchback
HYUNDAI i20 III (BC3, BI3) 1.2
2020.08
1197
G4LF
84
(62)
Hatchback
HYUNDAI i20 III (BC3, BI3) 1.2 LPG
2024.11
1197
G4LF
79
(58)
Hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.2
2012.03
2015.12
1248
G4LA
86
(63)
Hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.2
2008.09
2012.12
1248
G4LA
78
(57)
Hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.2 LPG
2009.01
2014.08
1248
G4LA
82
(60)
Hatchback
HYUNDAI i20 II (GB, IB) 1.2
2014.11
2020.08
1248
G4LA
84
(62)
Hatchback
HYUNDAI i20 II (GB, IB) 1.2
2014.11
2020.03
1248
G4LA
75
(55)
Hatchback
HYUNDAI i20 II (GB, IB) 1.2 LPG
2019.01
2020.09
1248
G4LA
75
(55)
Hatchback
HYUNDAI i20 II (GB, IB) 1.2 LPGI
2014.11
2019.06
1248
G4LA
83
(61)
Hatchback
HYUNDAI i20 II coupe (GB) 1.2
2015.05
2021.09
1248
G4LA
84
(62)
coupe
HYUNDAI i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.2 MPI
2015.05
2021.09
1248
G4LA
75
(55)
Furgon/hatchback
HYUNDAI i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.2 MPI
2015.05
2021.09
1248
G4LA
84
(62)
Furgon/hatchback
HYUNDAI i20 ACTIVE (IB, GB) 1.4 CVVT
2015.09
2018.06
1368
G4LC
101
(74)
Hatchback
HYUNDAI i20 II (GB, IB) 1.4
2014.11
2018.06
1368
G4LC
100
(74)
Hatchback
HYUNDAI i20 II coupe (GB) 1.4
2015.05
2021.09
1368
G4LC
100
(74)
coupe
HYUNDAI i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.4 MPi
2015.05
2021.09
1368
G4LC
101
(74)
Furgon/hatchback
HYUNDAI i20 III (BC3, BI3) 1.4 MPI
2021.05
1368
G4LC
101
(74)
Hatchback
HYUNDAI i20 ACTIVE (IB, GB) 1.4 CRDI
2015.09
2018.06
1396
D4FC
90
(66)
Hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.4
2008.09
2015.12
1396
G4FA
101
(74)
Hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.4 CRDi
2008.09
2012.12
1396
D4FC
75
(55)
Hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.4 CRDi
2008.08
2015.12
1396
D4FC
90
(66)
Hatchback
HYUNDAI i20 II (GB, IB) 1.4 CRDi
2014.11
2018.06
1396
D4FC
90
(66)
Hatchback
HYUNDAI i20 II coupe (GB) 1.4 CRDi
2015.05
2021.09
1396
D4FC
90
(66)
coupe
HYUNDAI i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.4 CRDi
2015.05
2021.09
1396
D4FC
90
(66)
Furgon/hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.6 CRDi
2008.09
2012.12
1582
D4FB
116
(85)
Hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.6 CRDi
2009.01
2012.12
1582
D4FB
128
(94)
Hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.6
2008.12
2014.08
1591
G4FC
124
(91)
Hatchback
HYUNDAI i20 I (PB, PBT) 1.6
2008.09
2012.12
1591
G4FC
126
(93)
Hatchback
HYUNDAI i20 III (BC3, BI3) 1.6 T-GDi N
2020.11
1598
G4FP G4FV
204
(150)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Hyundai I20
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W20 1l MAGNATEC

5W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
61.82 
zł
54.96
44.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.20 
zł
340.72
277.01 zł
(68.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: HYUNDAI I20 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: HYUNDAI I20 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: HYUNDAI I20 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: HYUNDAI I20 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: HYUNDAI I20, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: HYUNDAI I20?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: HYUNDAI I20? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: HYUNDAI I20, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: HYUNDAI I20 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: HYUNDAI I20.