Oleje silnikowe do MITSUBISHI GALANT

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 67 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MITSUBISHI GALANT VIII (EA_) 2.4 i 16V (EA3A)
1996.08
0
0
Sedan
MITSUBISHI GALANT VIII (EA_) 3.0 i 24V (EA8A)
1998.02
0
0
Sedan
MITSUBISHI GALANT IV (A16_) 1.6 GLX (A161A)
1980.09
1984.05
1597
4G32
75
(55)
Sedan
MITSUBISHI GALANT IV Station Wagon (A16_V) 1.6 GLX (A161V)
1980.09
1984.05
1597
4G32
75
(55)
Kombi
MITSUBISHI GALANT V (E1_A) 1.6 GLX (E11A)
1984.06
1990.04
1597
4G32
75
(55)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VI (E3_A) 1.6 (E31A)
1988.03
1600
0
MITSUBISHI GALANT VI (E3_A) 1.8
1988.11
1992.10
1755
4G37
86
(63)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VI (E3_A) 1.8 (E32A)
1988.11
1992.10
1755
4G37
90
(66)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VI Sedan (E3_A) 1.8 (E32A)
1987.11
1992.10
1755
4G37
90
(66)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VI Sedan (E3_A) 1.8 (E32A)
1987.11
1990.08
1755
4G37
86
(63)
Sedan
MITSUBISHI GALANT V (E1_A) 1.8 Turbo-D (E14A)
1984.06
1990.04
1795
4D65 T
82
(60)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VI (E3_A) 1.8 Turbo-D (E34A)
1988.11
1992.10
1795
4D65 T
75
(55)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VI Sedan (E3_A) 1.8 Turbo-D (E34A)
1987.12
1992.10
1795
4D65 T
75
(55)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 1.8 (E52A)
1994.02
1996.08
1834
4G93 (SOHC 16V)
116
(85)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 1.8 GLSI (E52A)
1992.11
1996.08
1834
4G93 (SOHC 16V)
126
(93)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) 1.8 (E52A)
1994.02
1996.08
1834
4G93 (SOHC 16V)
116
(85)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) 1.8 GLSI (E52A)
1992.11
1996.08
1834
4G93 (SOHC 16V)
126
(93)
Sedan
MITSUBISHI GALANT IV (A16_) 2.0 GLS (A163)
1980.09
1984.05
1997
4G63 (SOHC 8V)
102
(75)
Sedan
MITSUBISHI GALANT IV (A16_) 2.0 Turbo ECi (A164)
1982.05
1984.05
1997
4G63-T (ECI)
170
(125)
Sedan
MITSUBISHI GALANT IV Station Wagon (A16_V) 2.0 GLX (A163V)
1980.09
1983.06
1997
4G63 (SOHC 8V)
102
(75)
Kombi
MITSUBISHI GALANT V (E1_A) 2.0 GLS (E15A)
1984.06
1990.04
1997
4G63 (SOHC 8V)
102
(75)
Sedan
MITSUBISHI GALANT V (E1_A) 2.0 GLS (E15A)
1986.06
1990.04
1997
G63B
90
(66)
Sedan
MITSUBISHI GALANT V (E1_A) 2.0 Turbo ECi (E15A)
1984.06
1990.04
1997
4G63-T (SOHC 8V)
150
(110)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VI (E3_A) 2.0 (E39A, E38A, E33A)
1989.04
1992.10
1997
4G63 (SOHC 8V)
109
(80)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VI (E3_A) 2.0 4WD (E33A, E38A, E39A)
1989.04
1992.10
1997
4G63 (SOHC 8V)
109
(80)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VI (E3_A) 2.0 GTI 16V (E39A, E38A, E33A)
1988.11
1992.10
1997
4G63 (DOHC 16V)
146
(107)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VI (E3_A) 2.0 GTI 16V (E39A, E38A, E33A)
1988.11
1992.10
1997
4G63 (DOHC 16V)
144
(106)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VI (E3_A) 2.0 GTi 16V 4WD (E39A)
1988.11
1992.10
1997
4G63 (DOHC 16V)
145
(107)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VI (E3_A) 2.0 GTI 16V 4x4 (E38A, E39A, E33A)
1989.07
1992.12
1997
4G63 (DOHC 16V)
144
(106)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VI Sedan (E3_A) 2.0 (E39A, E38A, E33A)
1987.11
1992.10
1997
4G63 (SOHC 8V)
109
(80)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VI Sedan (E3_A) 2.0 4WD (E39A, E38A, E33A)
1988.12
1992.10
1997
4G63 (SOHC 8V)
109
(80)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VI Sedan (E3_A) 2.0 GTi 16V (E39A, E38A, E33A)
1988.11
1992.10
1997
4G63 (DOHC 16V)
145
(107)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VI Sedan (E3_A) 2.0 GTi 16V (E39A, E38A, E33A)
1987.11
1992.10
1997
4G63 (DOHC 16V)
144
(106)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VI Sedan (E3_A) 2.0 GTi 16V 4WD (E39A, E38A, E33A)
1988.06
1992.10
1997
4G63 (DOHC 16V)
144
(106)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VI Sedan (E3_A) 2.0 GTI 16V Cat 4WD (E38A, E39A, E33A)
1991.09
1992.10
1997
4G63 (DOHC 16V)
150
(110)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI (E55A)
1992.11
1996.08
1997
4G63 (SOHC 16V)
137
(101)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI 4WD (E75A)
1992.11
1996.08
1997
4G63 (SOHC 16V)
137
(101)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI (E55A)
1992.11
1996.08
1997
4G63 (SOHC 16V)
137
(101)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI 4WD (E75A)
1992.11
1996.08
1997
4G63 (SOHC 16V)
137
(101)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VIII (EA_) 2.0 (EA2A)
1996.09
2000.09
1997
4G63 (SOHC 16V)
136
(100)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VIII (EA_) 2.0 (EA2A)
2000.09
2004.10
1997
4G63 (SOHC 16V)
133
(98)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) 2.0 (EA2W)
2000.09
2003.10
1997
4G63 (SOHC 16V)
133
(98)
Kombi
MITSUBISHI GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) 2.0 (EA2W)
1996.09
2000.09
1997
4G63 (SOHC 16V)
136
(100)
Kombi
MITSUBISHI GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSTD (E57A)
1992.11
1996.08
1998
4D68 T
90
(66)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSTD (E57A)
1992.11
1996.08
1998
4D68 T
90
(66)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VIII (EA_) 2.0 TDI (EA6A)
1996.09
2004.10
1998
4D68 T
90
(66)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) 2.0 TDI (EA6W)
1996.09
2003.10
1998
4D68 T
90
(66)
Kombi
MITSUBISHI GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 V6-24 (E64A, E54A)
1992.11
1996.08
1999
6A12
150
(110)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 V6-24 (E64A, E54A)
1992.11
1996.08
1999
6A12
150
(110)
Sedan
MITSUBISHI GALANT IV (A16_) 2.3 Turbo-D (A167)
1980.09
1984.05
2347
4D55 T
84
(62)
Sedan
MITSUBISHI GALANT IV Station Wagon (A16_V) 2.3 Turbo-D (A167V)
1983.07
1984.05
2347
4D55 T
84
(62)
Kombi
MITSUBISHI GALANT V (E1_A) 2.4 GLS (E16A)
1985.07
1990.04
2351
G64B
112
(82)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VIII (EA_) 2.4 GDI (EA3A)
2000.09
2004.10
2351
4G64 (GDI)
144
(106)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VIII (EA_) 2.4 GDI (EA3A)
1999.02
2000.09
2351
4G64 (GDI)
150
(110)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) 2.4 GDI (EA3W)
1999.02
2003.10
2351
4G64 (GDI)
150
(110)
Kombi
MITSUBISHI GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) 2.4 GDI (EA3W)
2000.09
2003.10
2351
4G64 (GDI)
144
(106)
Kombi
MITSUBISHI GALANT IX Sedan (DJ_, ED_, EF_) 2.4
2003.10
2378
4G69
158
(116)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.4 i 16V (E56A)
1993.02
2400
0
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) 2.4 i 16V (E56A)
1993.02
2400
0
Sedan
MITSUBISHI GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.5 V6-24 4WD (E88A)
1992.11
1996.08
2497
6G73
170
(125)
Hatchback
MITSUBISHI GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) 2.5 V6-24 4WD (E88A)
1992.11
1996.08
2497
6G73
170
(125)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VIII (EA_) 2.5 V6 24V (EA5A)
2000.09
2004.10
2498
6A13
160
(118)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VIII (EA_) 2.5 V6 24V (EA5A)
1996.09
2000.09
2498
6A13
163
(120)
Sedan
MITSUBISHI GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) 2.5 V6 24V (EA5W)
2000.09
2003.10
2498
6A13
160
(118)
Kombi
MITSUBISHI GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) 2.5 V6 24V (EA5W)
1996.09
2000.09
2498
6A13
163
(120)
Kombi
MITSUBISHI GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) 2.5 V6 24V (EC5W)
1996.09
2002.12
2498
6A13TT
280
(206)
Kombi
MITSUBISHI GALANT IX Sedan (DJ_, ED_, EF_) 3.8 4WD
2003.10
3828
6G75
232
(171)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mitsubishi Galant
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.77 
zł
48.28
39.25 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

SHELL
Olej silnikowy 10W40 1l Helix syntetyczny

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.09 
zł
47.12
38.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MITSUBISHI GALANT – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MITSUBISHI GALANT powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MITSUBISHI GALANT typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MITSUBISHI GALANT jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MITSUBISHI GALANT, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MITSUBISHI GALANT?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MITSUBISHI GALANT? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MITSUBISHI GALANT, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MITSUBISHI GALANT w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MITSUBISHI GALANT.