Oleje silnikowe do MITSUBISHI LANCER

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1979
1978
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 111 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MITSUBISHI LANCER VII (CS_A, CT_A) 1.3
2003.09
2013.12
1299
4G13 (16V)
82
(60)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VII (CS_A, CT_A) 1.6 (CS3A)
2003.09
2013.12
1584
4G18
98
(72)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VII (CS_A, CT_A) 2.0 (CS9A)
2003.12
2013.12
1997
4G63 (DOHC 16V)
135
(99)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 2.0 (CY4A)
2013.01
1998
4B11
150
(110)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) EVO X - FQ330 (CZ4A)
2008.03
2015.06
1998
4B11-FQ30
329
(242)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) EVO X - FQ360 (CZ4A)
2008.03
2015.06
1998
4B11-FQ60
359
(264)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) EVO X (CZ4A)
2008.06
2015.03
1998
4B11-T/C
301
(221)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) EVO X (CZ4A)
2008.06
2015.12
1998
4B11-T/C
295
(217)
Sedan
Pokaż więcej
MITSUBISHI LANCER III (C1_A, C6_A) 1.2 (C65A)
1986.08
1988.04
1198
4G16
60
(44)
Sedan
MITSUBISHI LANCER III (C1_A, C6_A) 1.2 GL (C15AS)
1984.01
1986.10
1198
4G16
55
(40)
Sedan
MITSUBISHI LANCER F (A15_) 1.2 GLX (A171)
1983.03
1984.01
1244
4G11
55
(40)
Sedan
MITSUBISHI LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.3 (C61A)
1988.08
1992.05
1299
4G13 (8V) G13B
70
(51)
Sedan
MITSUBISHI LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.3 (C61A)
1988.04
1992.05
1299
4G13 (8V)
60
(44)
Sedan
MITSUBISHI LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.3 12V (C61A)
1990.07
1992.06
1299
4G13 (12V)
75
(55)
Sedan
MITSUBISHI LANCER IV Hatchback (C6_A, C7_A) 1.3 12V (C61A)
1992.06
1994.05
1299
4G13 (12V)
75
(55)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.3 (CB1A)
1992.06
1996.12
1299
4G13 (12V)
75
(55)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VI (CJ_, CP_, CK_) 1.3 12V (CK1A)
1995.12
2003.08
1299
4G13 (12V)
75
(55)
Sedan
MITSUBISHI LANCER F (A15_) 1.4 GLX (A172)
1983.03
1984.01
1410
4G12
70
(51)
Sedan
MITSUBISHI LANCER F (A15_) 1.4 Turbo (A156)
1983.03
1984.01
1410
4G12 T
105
(77)
Sedan
MITSUBISHI LANCER I (A7_) 1.4 (A72A)
1978.01
1979.09
1439
4G33
68
(50)
Sedan
MITSUBISHI LANCER I Station Wagon (A7_V) 1.4 (A72V)
1978.01
1979.09
1439
4G33
68
(50)
Kombi
MITSUBISHI LANCER III (C1_A, C6_A) 1.5 GLX (C12AS)
1983.11
1988.04
1468
4G15 (8V)
75
(55)
Sedan
MITSUBISHI LANCER III (C1_A, C6_A) 1.5 GLX (C12AS)
1985.06
1988.04
1468
G15B
70
(51)
Sedan
MITSUBISHI LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.5 (C12V)
1985.09
1989.08
1468
G15B
70
(51)
Kombi
MITSUBISHI LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.5 (C12V)
1988.09
1990.12
1468
4G15 (8V)
83
(61)
Kombi
MITSUBISHI LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.5 (C12V)
1985.09
1987.12
1468
4G15 (8V)
75
(55)
Kombi
MITSUBISHI LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.5 12V (C12V)
1990.09
1991.12
1468
4G15 (12V)
90
(66)
Kombi
MITSUBISHI LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.5 (C62A)
1988.04
1992.05
1468
4G15 (12V)
84
(62)
Sedan
MITSUBISHI LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.5 12V (C62A)
1990.06
1992.05
1468
4G15 (12V)
90
(66)
Sedan
MITSUBISHI LANCER IV Hatchback (C6_A, C7_A) 1.5 (C62A)
1988.06
1992.05
1468
4G15 (8V)
84
(62)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER IV Hatchback (C6_A, C7_A) 1.5 12V (C62A)
1989.05
1992.05
1468
4G15 (12V)
90
(66)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) 1.5 (CB2W)
1995.03
2003.10
1468
4G15 (12V)
86
(63)
Kombi
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 1.5
2008.06
1499
4A91
109
(80)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 1.5 Bifuel
2010.02
1499
4A91
109
(80)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII Sportback (CX_A) 1.5
2008.06
1499
4A91
109
(80)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER VIII Sportback (CX_A) 1.5 Bifuel
2010.03
1499
4A91
109
(80)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.5 i 12V (CB2A)
1992.11
1500
0
Sedan
MITSUBISHI LANCER CARGO Furgon/kombi (CS_W, CS_V) 1.6 (CS3W)
2003.09
2008.06
1584
4G18
98
(72)
Furgon/kombi
MITSUBISHI LANCER VII (CS_A, CT_A) 1.6 (CS3A)
2000.06
2007.12
1584
4G18
105
(77)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VII Kombi (CS_W, CT_W) 1.6
2003.09
2008.10
1584
4G18
98
(72)
Kombi
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 1.6 MIVEC
2010.05
1590
4A92
117
(86)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII Sportback (CX_A) 1.6 MIVEC
2010.05
1590
4A92
117
(86)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER IV Hatchback (C6_A, C7_A) 1.6 16V (C76A, C66A)
1992.06
1994.05
1597
4G92 (SOHC 16V)
113
(83)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER IV Hatchback (C6_A, C7_A) 1.6 4WD (C76A, C66A)
1992.06
1993.11
1597
4G92 (SOHC 16V)
114
(84)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.6 (CB4A)
1994.02
1996.12
1597
4G92 (SOHC 16V)
90
(66)
Sedan
MITSUBISHI LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.6 16V (CB4A)
1992.06
1996.12
1597
4G92 (SOHC 16V)
113
(83)
Sedan
MITSUBISHI LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.6 16V (CB4A)
1992.06
1996.12
1597
4G92 (SOHC 16V)
120
(88)
Sedan
MITSUBISHI LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.6 16V 4WD (CD4A)
1992.06
1996.12
1597
4G92 (SOHC 16V)
113
(83)
Sedan
MITSUBISHI LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) 1.6 16V (CB4W)
1992.12
2003.10
1597
4G92 (SOHC 16V)
113
(83)
Kombi
MITSUBISHI LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) 1.6 16V 4WD (CD4W)
1992.12
2003.10
1597
4G92 (SOHC 16V)
113
(83)
Kombi
MITSUBISHI LANCER VI (CJ_, CP_, CK_) 1.6 16V (CK4A)
1995.12
2003.08
1597
4G92 (SOHC 16V)
90
(66)
Sedan
MITSUBISHI LANCER III (C1_A, C6_A) 1.6 i Turbo (C13A)
1984.01
1600
0
Sedan
MITSUBISHI LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.6 (C66A)
1988.10
1600
0
Sedan
MITSUBISHI LANCER IV Hatchback (C6_A, C7_A) 1.6 (C66A)
1988.10
1600
0
Hatchback
MITSUBISHI LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.8 4WD (C37V)
1990.08
1992.06
1755
4G37
94
(69)
Kombi
MITSUBISHI LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.8 4WD (C37V)
1989.03
1990.12
1755
4G37
86
(63)
Kombi
MITSUBISHI LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.8 4WD (C37V)
1987.01
1987.12
1755
4G37
90
(66)
Kombi
MITSUBISHI LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.8 4WD (C37V)
1987.01
1989.08
1755
G37B
83
(61)
Kombi
MITSUBISHI LANCER IV Hatchback (C6_A, C7_A) 1.8 4WD (C77A)
1989.09
1992.06
1755
4G37
97
(71)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER III (C1_A, C6_A) 1.8 Diesel (C14AS)
1984.01
1986.09
1795
4D65
58
(43)
Sedan
MITSUBISHI LANCER III (C1_A, C6_A) 1.8 Diesel (C14AS)
1986.09
1988.04
1795
4D65
60
(44)
Sedan
MITSUBISHI LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.8 D (C14V)
1985.09
1986.09
1795
4D65
58
(43)
Kombi
MITSUBISHI LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.8 D (C14V)
1986.08
1992.06
1795
4D65
60
(44)
Kombi
MITSUBISHI LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.8 GLX Diesel (C64A)
1988.04
1992.05
1795
4D65
60
(44)
Sedan
MITSUBISHI LANCER IV Hatchback (C6_A, C7_A) 1.8 D (C64A)
1988.04
1992.05
1795
4D65
60
(44)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 1.8 (CY3A, CY6A)
2010.05
1798
4B10
140
(103)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 1.8 (CY3A, CY6A)
2008.02
1798
4B10
143
(105)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 1.8 Bifuel (CY3A, CY6A)
2010.01
1798
4B10
143
(105)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 1.8 DI-D
2010.05
1798
4N13
116
(85)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 1.8 DI-D (CY9A)
2010.06
1798
4N13
150
(110)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 1.8 Flexfuel (CY3A, CY6A)
2009.03
1798
4B10
140
(103)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 1.8 Flexfuel (CY3A)
2010.01
1798
4B10
143
(105)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII Sportback (CX_A) 1.8 (CX3A)
2008.06
1798
4B10
143
(105)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER VIII Sportback (CX_A) 1.8 Bifuel (CX3A, CX6A)
2010.02
1798
4B10
143
(105)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER VIII Sportback (CX_A) 1.8 DI-D
2010.05
1798
4N13
116
(85)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER VIII Sportback (CX_A) 1.8 DI-D (CX9A)
2010.06
1798
4N13
150
(110)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER VIII Sportback (CX_A) 1.8 Flex (CX3A, CX6A)
2009.03
1798
4B10
140
(103)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER VIII Sportback (CX_A) 1.8 MIVEC (CX3A, CX6A)
2009.03
1798
4B10
140
(103)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER IV Hatchback (C6_A, C7_A) 1.8 GTi 16V (C69A)
1992.06
1993.12
1834
4G93 (DOHC 16V)
140
(103)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.8 16V (CB5A)
1992.06
1993.12
1834
4G93 (DOHC 16V)
140
(103)
Sedan
MITSUBISHI LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.8 GTi (CB5A)
1991.07
1993.07
1834
4G93 (DOHC 16V)
136
(100)
Sedan
MITSUBISHI LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) 1.8 i (CB5W)
1995.03
2003.10
1834
4G93 (SOHC 16V)
120
(88)
Kombi
MITSUBISHI LANCER VI (CJ_, CP_, CK_) 1.8 16V
1995.09
2003.08
1834
4G93T
205
(151)
Sedan
MITSUBISHI LANCER IV Hatchback (C6_A, C7_A) 1.8 GTi 16V (C68A)
1989.11
1992.05
1836
4G67
136
(100)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 2.0 DI-D (CY8A)
2008.01
1968
BKD BWC
140
(103)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII Sportback (CX_A) 2.0 DI-D (CX8A)
2008.06
1968
BKD BWC
140
(103)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER CARGO Furgon/kombi (CS_W, CS_V) 2.0 (CS9W)
2003.09
2008.06
1997
4G63 (DOHC 16V)
135
(99)
Furgon/kombi
MITSUBISHI LANCER II (A17_) 2.0 Turbo ECi (A176)
1981.03
1983.02
1997
4G63-T (SOHC 8V)
170
(125)
Sedan
MITSUBISHI LANCER IV (C6_A, C7_A) EVO IV (CN9A)
1996.08
1997.12
1997
4G63-T (DOHC 16V)
280
(206)
Sedan
MITSUBISHI LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) EVO II (CE9A)
1994.01
1995.07
1997
4G63-T (DOHC 16V)
261
(192)
Sedan
MITSUBISHI LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) EVO III (CE9A)
1995.08
1996.07
1997
4G63-T (DOHC 16V)
269
(198)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VI (CJ_, CP_, CK_) EVO V (CP9A)
1998.01
1998.12
1997
4G63-T (DOHC 16V)
280
(206)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VI (CJ_, CP_, CK_) EVO VI (CP9A)
1999.01
2001.02
1997
4G63-T (DOHC 16V)
280
(206)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO IX - FQ-300 (CT9A)
2005.06
2006.12
1997
4G63-T (DOHC 16V)
309
(227)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO IX (CT9A)
2005.01
2007.09
1997
4G63-T (DOHC 16V)
280
(206)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VII (CT9A)
2001.01
2003.01
1997
4G63-T (DOHC 16V)
280
(206)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VIII - 260 (CT9A)
2004.03
2005.07
1997
4G63-T (DOHC 16V)
265
(195)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VIII - FQ-300 (CT9A)
2003.04
2004.04
1997
4G63-T (DOHC 16V)
305
(225)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VIII (CT9A)
2003.04
2005.03
1997
4G63-T (DOHC 16V)
280
(206)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VII Kombi (CS_W, CT_W) 2.0 (CS9W)
2003.09
2007.12
1997
4G63 (DOHC 16V)
135
(99)
Kombi
MITSUBISHI LANCER IV Hatchback (C6_A, C7_A) 2.0 D (C67A)
1992.06
1993.07
1998
4D68
68
(50)
Hatchback
MITSUBISHI LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 2.0 Diesel (CB8A)
1992.06
1996.12
1998
4D68
68
(50)
Sedan
MITSUBISHI LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) 2.0 D (CB8W)
1992.12
2003.10
1998
4D68
68
(50)
Kombi
MITSUBISHI LANCER VI (CJ_, CP_, CK_) 2.0 D
1995.09
2003.08
1998
4D68
68
(50)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 2.0 EVO X
2011.10
1998
349
(257)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 2.0 EVO X
2009.06
1998
402
(296)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 2.0 i (CY4A)
2007.04
1998
4B11
154
(113)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 2.0 i 4WD (CZ4A)
2007.03
1998
4B11
154
(113)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) 2.0 i Ralliart 4WD (CY4A)
2008.10
1998
4B11-T/C
241
(177)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII (CY_A, CZ_A) EVO X (CZ4A)
2007.10
2008.10
1998
4B11-T/C
280
(206)
Sedan
MITSUBISHI LANCER VIII Sportback (CX_A) 2.0 Ralliart 4WD (CX4A)
2008.10
1998
4B11-T/C
241
(177)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mitsubishi Lancer
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 5l Quartz INEO

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
254.57 
zł
239.30
194.55 zł
(47.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.77 
zł
48.28
39.25 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz

5W30 1l

API SL CF
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.66 
zł
56.08
45.59 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.38 
zł
57.60
46.83 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

SHELL
Olej silnikowy 10W40 1l Helix syntetyczny

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.09 
zł
47.12
38.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 15W40 4l GTX

15W40 4l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
164.24 
zł
146.01
118.71 zł
(36.50 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

ZESTAW 4 SZTUK

MOBIL
Olej silnikowy 10W40 4l M-SUP

10W40 4l

API SL CF
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
624.96 
zł
581.21
472.53 zł
(36.33 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W40 1l Quartz

5W40 1l

API SP CF
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.54 
zł
63.49
51.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MITSUBISHI LANCER – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MITSUBISHI LANCER powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MITSUBISHI LANCER typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MITSUBISHI LANCER jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MITSUBISHI LANCER, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MITSUBISHI LANCER?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MITSUBISHI LANCER? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MITSUBISHI LANCER, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MITSUBISHI LANCER w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MITSUBISHI LANCER.