Oleje silnikowe do MITSUBISHI PAJERO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 87 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MITSUBISHI PAJERO SPORT III (KS_) 2.4 DI-D 4x4 (KS1W)
2015.08
2442
4N15
181
(133)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 2.5 DI-D (KH4W)
2008.07
2015.12
2477
4D56 (16V)
178
(131)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.0 4WD
2014.08
2972
6G72 (SOHC 24V)
174
(128)
SUV
MITSUBISHI PAJERO SPORT III (KS_) 3.0 Mivec 4x4
2015.08
2998
6B31
209
(154)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.2 4WD (V98W)
2016.10
3200
4M41
192
(141)
SUV
MITSUBISHI PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 3.2 DI-D 4WD
2013.11
2018.12
3200
4M41
180
(132)
samochód terenowy zamknięty
Pokaż więcej
MITSUBISHI PAJERO MINI I (H5_A) 0.7 (H51A)
1994.10
1998.08
659
4A30
50
(37)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO MINI I (H5_A) 0.7 4WD (H56A)
1994.10
1998.08
659
4A30
50
(37)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO JUNIOR I 1.1 4WD (H57A)
1995.10
1998.04
1095
4A31
80
(59)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO PININ I (H6_W, H7_W) 1.8 (H76W, H66W)
2001.11
2007.06
1834
4G93 (SOHC 16V)
114
(84)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO PININ I (H6_W, H7_W) 1.8 GDI (H66W, H76W)
1999.10
2001.10
1834
4G93 (GDI)
120
(88)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 1.8 4WD (K90W)
2001.03
2005.02
1834
4G93 (SOHC 16V)
114
(84)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.0 4WD (L041G, L046G, L146G)
1983.01
1991.02
1997
G63B
110
(81)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.0 Turbo 4WD (L040G, L140G)
1984.10
1991.02
1997
4G63-T (SOHC 8V)
145
(107)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO PININ I (H6_W, H7_W) 2.0
2002.10
2007.06
1999
4G94
131
(96)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO PININ I (H6_W, H7_W) 2.0 GDI (H67W, H77W)
2000.10
2007.06
1999
4G94 (GDI)
129
(95)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.3 TD (L043G, L048G)
1982.12
1986.04
2346
4D55 T
84
(62)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO I Canvas Top (L04_G) 2.3 TD (L043G, L048G)
1982.12
1986.04
2347
4D55 T
84
(62)
samochód terenowy otwarty
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.4 (V21W)
1991.04
1999.10
2351
4G64 (8V)
112
(82)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 2.4 (V21C)
1991.04
2000.04
2351
4G64 (8V)
112
(82)
samochód terenowy otwarty
MITSUBISHI PAJERO SPORT (K80) 2.4i 16V (K85W)
1998.08
2351
112
(82)
MITSUBISHI PAJERO CLASSIC (V2_W, V6_W, V7_W) 2.5 TD (V24W)
2001.07
2477
4D56-T
115
(85)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.5 TD (L044G, L049G)
1989.11
1990.11
2477
4D56-TD
95
(70)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.5 TD (L044G, L049G)
1987.04
1991.12
2477
4D56-TD
87
(64)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.5 TD 4WD (L049G, L149G)
1986.10
1991.05
2477
4D56-TD
84
(62)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO I Canvas Top (L04_G) 2.5 TD (L044G, L049G)
1986.05
1989.10
2477
4D56-TD
84
(62)
samochód terenowy otwarty
MITSUBISHI PAJERO I Canvas Top (L04_G) 2.5 TD (L044G, L049G)
1989.11
1990.11
2477
4D56-TD
95
(70)
samochód terenowy otwarty
MITSUBISHI PAJERO II (V1_,V3_) 2.5 TD (V14_,V34_)
1991.02
2477
4D56-T
84
(62)
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.5 TD 4WD (V24W)
1990.12
1999.10
2477
4D56-TD
99
(73)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 2.5 TD 4WD (V24C)
1990.12
2000.04
2477
4D56-TD
99
(73)
samochód terenowy otwarty
MITSUBISHI PAJERO III (V7_W, V6_W) 2.5 TDi (V64W, V74W)
2001.09
2006.12
2477
4D56-T
115
(85)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO III (V7_W, V6_W) 2.5 TDi (V64W)
2000.04
2006.12
2477
4D56-T
99
(73)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO III (V7_W, V6_W) 2.5 TDi 4WD
2001.07
2007.09
2477
133
(98)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) 2.5 TDi (V64W, V74W)
2001.09
2006.12
2477
4D56-T
115
(85)
samochód terenowy otwarty
MITSUBISHI PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.5 TD (K94W, K74T)
2002.07
2477
4D56-T
115
(85)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.5 TD (K94W)
2003.08
2477
4D56-T
133
(98)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.5 TD 4WD (K94W)
1997.11
1998.10
2477
4D56-T
112
(83)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.5 TDiC (K94W)
1998.11
2477
4D56-T
99
(73)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 2.5 DI-D 4WD (KH4W)
2008.07
2477
4D56 (16V)
178
(131)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT VAN I (K90) 2.5 TD
1999.12
2008.01
2477
4D56-T
115
(85)
Furgon
MITSUBISHI PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.6 4WD (L042G, L047G)
1983.01
1987.09
2555
4G54
103
(76)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO I Canvas Top (L04_G) 2.6 (L042G, L047G)
1983.01
1990.11
2555
4G54 G54B
103
(76)
samochód terenowy otwarty
MITSUBISHI PAJERO II (V1_,V3_) 2.6 (V12_,V32)
1991.02
2555
103
(76)
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.8 TD (V46W, V26W)
1994.06
1999.10
2835
4M40-T
125
(92)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.8 TDiC 4WD (V46W, V26W, V36W)
1993.11
1997.07
2835
4M40-A
97
(71)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.8 TDi (K77T)
1998.11
2003.10
2835
4M40-T
125
(92)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO I (L04_G, L14_G) 3.0 V6 (L141G, L146G)
1988.11
1990.11
2972
6G72 (SOHC 12V)
141
(104)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.0 V6 24V (V43W, V23W)
1997.06
1999.10
2972
6G72 (SOHC 24V)
177
(130)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.0 V6 24V (V43W, V23W)
1994.06
1997.05
2972
6G72 (SOHC 24V)
181
(133)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.0 V6 4WD (V23W, V43W)
1990.12
1997.12
2972
6G72 (SOHC 12V)
150
(110)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 3.0 V6 (V23C)
1990.12
1995.12
2972
6G72 (SOHC 12V)
150
(110)
samochód terenowy otwarty
MITSUBISHI PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 3.0 V6 24V (V23C)
1994.06
2000.04
2972
6G72 (SOHC 24V)
181
(133)
samochód terenowy otwarty
MITSUBISHI PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) 3.0 (V73W)
2001.10
2006.12
2972
6G72 (SOHC 24V)
170
(125)
samochód terenowy otwarty
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.0 4WD (V83W, V93W)
2007.02
2972
6G72 (SOHC 24V)
178
(131)
SUV
MITSUBISHI PAJERO SPORT (K80) 3.0i 24V (K86W)
1998.08
2972
167
(123)
MITSUBISHI PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 4WD
1996.09
2001.12
2972
6G72 (SOHC 24V)
175
(129)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 V6 (K96W)
2000.06
2972
6G72 (SOHC 24V)
170
(125)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 V6 (K96W)
1998.11
2000.10
2972
6G72 (SOHC 24V)
177
(130)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 3.0 4WD
2008.09
2998
6B31
220
(162)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO CLASSIC (V2_W, V6_W, V7_W) 3.2 DI-D (V68W, V78W)
2006.09
3200
4M41
170
(125)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W) 3.2 DiD 4WD
2005.05
2007.09
3200
4M41
160
(118)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W) 3.2 DiD 4WD
2000.04
2007.09
3200
4M41
165
(121)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO III (V7_W, V6_W) 3.2 DI-D (V68W, V78W)
2000.04
2006.10
3200
4M41
165
(121)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO III (V7_W, V6_W) 3.2 DI-D (V68W)
2000.04
2006.12
3200
4M41
160
(118)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) 3.2 DI-D (V68W, V78W)
2000.04
2006.12
3200
4M41
165
(121)
samochód terenowy otwarty
MITSUBISHI PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) 3.2 DI-D (V68W, V78W)
2001.10
2006.12
3200
4M41
160
(118)
samochód terenowy otwarty
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.2 DI-D
2007.02
3200
4M41
167
(123)
SUV
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.2 DI-D (V88W, V98W)
2007.02
3200
4M41
170
(125)
SUV
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.2 DI-D (V88W, V98W)
2007.02
3200
4M41
160
(118)
SUV
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.2 DI-D 4WD
2008.11
3200
4M41
165
(121)
SUV
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.2 DI-D 4WD (V98W, V88W)
2009.01
3200
4M41
200
(147)
SUV
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.2 DI-D 4WD (V98W, V88W)
2007.02
3200
4M41
190
(140)
SUV
MITSUBISHI PAJERO IV Van (V9_, V8_, V8_V) 3.2 DI-D
2006.11
3200
4M41
160
(118)
Furgon/pojazd terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO IV Van (V9_, V8_, V8_V) 3.2 DI-D 4WD (V88W, V98W)
2007.02
3200
4M41
190
(140)
Furgon/pojazd terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO IV Van (V9_, V8_, V8_V) 3.2 TD 4WD (V88V, V98V)
2010.01
3200
4M41
200
(147)
Furgon/pojazd terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 3.2 DI-D 4WD
2008.07
3200
4M41
160
(118)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 3.2 DI-D 4WD
2008.07
3200
4M41
165
(121)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.5 V6 24V (V25W, V45W)
1994.06
1999.10
3497
6G74 (DOHC 24V)
208
(153)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.5 V6 24V (V45W, V25W)
1997.07
1999.10
3497
6G74 (DOHC 24V) 6G74 (SOHC 24V)
194
(143)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO III (V7_W, V6_W) 3.5 (V65W, V75W)
2000.04
2007.01
3497
6G74 (DOHC 24V)
203
(149)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) 3.5 V6 GDI (V65W, V75W)
2000.04
2006.12
3497
6G74 (GDI)
203
(149)
samochód terenowy otwarty
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.5 V6 4WD
2009.09
3497
189
(139)
SUV
MITSUBISHI PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 3.5 V6 24V
2008.09
3497
6G74 (SOHC 24V)
208
(153)
samochód terenowy zamknięty
MITSUBISHI PAJERO SPORT (K80) 3.5i 24V (K89W)
1998.08
3500
0
MITSUBISHI PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.5i 24V (K99W)
1998.08
3500
0
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.8 V6 (V87W, V97W)
2007.02
3828
6G75
250
(184)
SUV
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.8 V6 (V87W)
2006.10
3828
6G75
248
(182)
SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mitsubishi Pajero
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special TEC F

5W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.76 
zł
355.84
289.30 zł
(71.17 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
78.07 
zł
61.67
50.14 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MITSUBISHI PAJERO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MITSUBISHI PAJERO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MITSUBISHI PAJERO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MITSUBISHI PAJERO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MITSUBISHI PAJERO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MITSUBISHI PAJERO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MITSUBISHI PAJERO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MITSUBISHI PAJERO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MITSUBISHI PAJERO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MITSUBISHI PAJERO.